28 dní poté

28 jours plus tard

O 28 dní...

Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / USA / Nizozemsko / Francie, 2002, 108 min

"TAK JSEM JIM SLÍBIL ŽENSKÝ." Atmosférický a (nejen) díky použité digitální kameře nepříjemně realistický film se silnou režií a obsazením (Murphy, Gleeson, Eccleston), plus se scénářem plným silných scén, ale také obrovských logických lapsů. Pokoušet se jen tak z prdele projet zablokovaným tunelem okupovaným zombíky, který můžu klidně objet nebo vypustit zombii na vojáky, kteří drží mé přátele jako rukojmí, přičemž zombie by mohla zabít i je, to si mohl Garland odpustit.(21.10.2007)

Jeden z prvních filmů, který jsem s Cillianem viděla a už tehdy mi učaroval... // na druhé shlédnutí zůstávám u 4 a jen dodám, že hudba je naprosto bezchybná...(20.5.2008)

28 Days Later jsem před léty odzíval jako nenápaditý mix Dne trifidů a Romerových zombíků. Po nadšeném zhlédnutí Sunshine jsem se k Boyleovu staršímu dílku vrátil, abych zjistil, že rozhodně není špatné, a co mu chybí v originalitě dohání působivou prací s digitální kamerou, herci (Cillian Murphy má oči šílence, to mi nikdo nevymluví) a hudbou. Jinak řečeno na pokračování 28 Weeks Later se začínám docela těšit.(21.5.2007)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Dosti krvavý film Dannyho Boyla, virová sci-fi apokalypsa. Po úvodní scéně s průšvihem s osvobozenými opicemi film vtipně přeskočí katastrofu zhroucení civilizace nápisem 28 dní poté - a teprve pak začíná akce. Živí proti nakaženým, všichni proti všem, soucit se nenosí. Vůbec to není špatné sci-fi , ale já tam pořád cítil ten béčkový horor někde v podkresu scén a docela mi to vadilo, stejně jako do filmu nepadnoucí scény se zvrhlými vojáky. Prostě ne můj šálek čaje. A protože jsme v Anglii, dávám jen tři hvězdy. Trailery: http://www.csfd.cz/film/895-28-dni-pote-28-days-later/videa/(11.1.2010)

Vylidněný Londýn, jít takhle prázdným městem, no nevim, asi by mi to pocuchalo nervy... Jo, tahle atmosféra byla výtečná! Fuj, teď mé představy neutichnou aneb konec se blíží...(23.8.2008)

• - Do rolí infikovaných byli obsazeni atleti. Danny Boyle cítil, že atleti dokážou věci, které jiní lidé neumí a myslel si, že bude zajímavé sledovat to v jejich pohybech. (HellFire)

• - Všechny záběry ze sídle zahrnující pokoje ve druhém patře byly točeny v přízemí, jelikož majitelé sídla ve druhém patře bydleli. Když Jim skáče skrz okno na střeše, skáče tak ve skutečnosti skrze díru v mezichodbě dolů do přízemí. (HellFire)

• - Druhý film Brendana Gleesona, kde figuruje smrtící virus. Tím prvním je Mission: Impossible II (2000). (HellFire)