28 dní poté

28 jours plus tard

O 28 dní...

Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / USA / Nizozemsko / Francie, 2002, 108 min

Áno, mohol by niekto vypustiť z klietok zopár takých infikovaných opíc, veď tí zombíci sa niekedy správali lepšie ako ľudia. S čím kdo zachází, tím také schází.(15.1.2013)

je to určitě výborný film, ale přece jenom mě se víc líbil film Úsvit mrtvých, který je daleko víc akčnější a je ve větším tempu, tohle se trošku moc táhne a je málo akční i když někdy jsou tam slušný akce a děj určitě taky neni k zahození, ale něco tomu schází. Herecký výkony nejsou nic extra, ale čtyři hvězdičky si to zaslouží(6.3.2005)

Film, který rezignoval na stříkající Niagary tělesných tekutin ze všech přirozených i uměle vytvořených otvorů v lidských schránkách a víc se zaměřil na chování lidí v situaci, kdy podle nich padly veškeré brány morálních pravidel a přestala existovat budoucnost. Velmi nepříjemný pohled. A na rozdíl od těch přiznaných adaptací jde o velmi vydařenou inspiraci Dnem trifidů. Jen těch stromů je tam míň...(17.6.2003)

Skvělý horor, v kterém se dá napětí krájet. Opuštěný Londýn navodí pocit zoufalství. Tomuto pocitu může konkurovat snad jen opuštěný New York z Já, legenda. Celý film se nakonec pošoupne do zcela jiné roviny, než jsem ze začátku předpokládal. Což bylo velice přijemné překvapení. Až na pár nelogičností je to užasný horor o kterém se vám možná bude i zdát. Osobně se těším, až se podívám na pokračování.(4.10.2008)

Cillian Murphy prochází liduprázdnými londýnskými ulicemi za minimálního využití digitálních triků a je to úžasné. Jenom čekáte, odkud na něj něco vyskočí a co to ksakru bude. Když to na něj konečně vyskočí, není to nic moc a hlavně to není příliš strašidelné, spíš hnusně realistické, syrově nasnímané a nepřátelské k vašemu zažívacímu traktu. Kameraman se vyblbnul jako malé děcko, načež střihač jeho materiál zpracoval způsobem, který výsledek plodné činnosti malého děcka nepřipomíná. Takže zběsilé, nikoliv chaotické a umně balancující mezi věrohodností a efektností. Pokud budete mít odvahu nahlédnout pod béčkový povrch, zjistíte, že film tak povrchní není a dokonce v sobě nese nějakou tu ideu (všichni utíkáme před smrtí). Konec buďto přesně odpovídá představám producentů, anebo se v tom jednou kratičkém záběru skutečně objevilo slovo HELL coby důkaz autorova cynismu. Těžce akční, lehce psychologický hororový thriller. Výtečně zrežírovaný a umenšující váš pocit viny při rabování supermarketu ve vylidněném městě. Jděte do toho! 80% Zajímavé komentáře: Natascha, Cooper, HAL, R.O.man(27.6.2008)

• - Ve scéně, kdy Jim uniká před dvěma vojáky, kteří se jej chystají popravit, byly záběry letadla pořízeny Danny Boylem. (HellFire)

• - Druhý film Brendana Gleesona, kde figuruje smrtící virus. Tím prvním je Mission: Impossible II (2000). (HellFire)

• - Záběry ze zpráv na začátku filmu byly inspirovány skutečnými záběry žurnalisty Soriouse Samura ze Sierry Leone. (HellFire)