poster

28 dní poté

 • Velká Británie

  28 Days Later...

 • Francie

  28 jours plus tard

 • Slovensko

  O 28 dní...

Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / USA / Nizozemsko / Francie, 2002, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gimli
  ***

  Prvni polovina je vyborna, zameruje se na dusledky epidemie, na to, co dela s nenakazenymi lidmi, na jejich psychiku, ktera je podle me prokreslena velmi dobre. K tomu jeste spise sentinemtalni hudba a mame zadelano na vyborne psychologicke drama s prvky hororu. Bohuzel se tvurcum asi nezdala temer nulova akce, tak si to museli vynahradit druhou polovinou, jez je uplne o necem jinem, a s jedinym zajimavym objevem, ktery se v ni uskutecni, slo divaka seznamit uplne jinak. Takze druha pulka je nesmyslna akcni slatanina borici vse, co prvni pule pracne vybudovala. Tohle me vazne mrzi :-((15.6.2003)

 • Dragoni
  *****

  Dvacet osmička je pro mnoho příznivců post-apokalyptických a zombie filmů něco jako kult, který se musí uctívat, a také se jedná o základní pilíř nového žánru produkce 21. století z hnízdečka britských gémiů. Nejedná se ani tak o šílenou zombie akci, ale spíše o vyvolání sklíčenosti a to díky prázdným vylidněným ulicím a deprimující hudbě z produkce Johna Murphyho(soundtrack, který se opravdu povedl). Oba tyto hlavní faktory ovlivňují divákovy pocity po zbytek celého filmu, a i když se nejedná o akci jako tomu bylo v "Úsvitu Mrtvých", tak přesto je vytvořen dokonalý pocit prázdnoty a akční temné atmosféry. Je pravda, že o klasické zombie se nejedná a hovoří se zde o nakažených, avšak je na každém, jak si to odůvodní. Každopádně setkání s nakaženým na zámečku, který obývá vojenská jednotka, a následný útok nakažených je něco neuvěřitelného a deprimujícího. Některým důchodcům by nestačil ani kardiostimulátor, aby to rozdejchali. 90%(11.2.2009)

 • molotov
  ****

  Zajímavý pohled na postzombí svět. Skvělý Murphy, jako ostatně vždycky.(3.6.2006)

 • POMO
  ***

  Scenáristicky premakaná reprodukcia námetu priemernej romerovky Day of the Dead, sprasená nevhodným vizuálnym a hudobným pojatím. Chcem vysokorozpočtový, celuloidový remake od Guillerma del Tora a s hudbou Marca Beltramiho!(26.5.2003)

 • movie
  ***

  Z počátku velmi dobrý zombie horror, který se ke konci zvrhne v celkem nechutnou hovadinu. Ke všemu si scénárista Garland dovoluje nějak nad danným tématem moralizovat, což se nejen do žánru nehodí, ale i to snižuje moje hodnocení o hvězdičku.(8.7.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace