Věčný příběh

Večný príbeh

Ever After: A Cinderella Story

Romantický / Komedie / Drama / Fantasy

USA, 1998, 116 min

DOBRÝ FILM A NEMÉNĚ ZÁBAVNÝ A CITOVÝ BYL I PŘÍBĚH BYLO TO PĚKNÉ.(10.2.2006)

• Jazzzz

Tento megapředělávka popelky, nebo spíše její nové utvoření mě ale vůbec nepotěšilo. Z pohádky se stal přeslazený romantický film a krásu pohádky to hodilo někam do škarpy. Tento film je děsný, neupoutá pozornost diváka a dílo zkázy dokonává český dabing... :)(4.2.2006)

Fajn variácia na známy príbeh. Velmi sympatickí herci, pekne prostredie a romantika. Srší z toho, že ide o Made in USA, ale aj tak je to roztomilé...(2.5.2006)

Pamatuju si komentář časopisu Cinema z roku 1998, který končil: "Kdybych náhodou někdy měl děti, chtěl bych, aby se dívaly přesně na takovéto pohádky." Dnes jsem koupil DVD a hned pustil našim prťatům. Alexandra (4 roky) chtěla hned vidět znova :).(20.9.2012)

Popoluška ako sme ju ešte nevideli. Zábavnosťou prekonáva väčšinu rozprávok tej doby a je to pravdepodobne najlepšia úloha Drew Barrymore od E.T. MIMOZEMŠŤANA ( a po CHARLIEHO ANJELOV ). Skvostné a moderné.(8.1.2011)

• - Mona Lisa byla nakreslena na dřevěnou desku, takže by nebylo možné srolovat ji tak, jak to bylo ukázáno ve filmu. (HappySmile)

• - Leonardo da Vinci žil od roku 1516 až do své smrti roku 1519 žil ve Francii na pozvání krále Františka I. Ten byl francouzským králem v letech 1515 až 1547. Na trůnu ho vystřídal jeho syn Jindřich II. Ten vládl od 31. července 1547 do své smrti v r. 1559. (Yalka)

• - Na začátku filmu bratři Grimmové říkají královně, kolik už slyšeli variant příběhu o Popelce. Zmíní se, že v některých verzích nemá Popelka na bále skleněné střevíčky, ale kožené. To odkazuje na verzi Charlese Perraulta, který poprvé příběh interpretoval se skleněnými střevíci. Lidé věří, že to byl špatný překlad, protože ve francouzštině jsou skleněné střevíce "pantoufle de verre" podobné koženým střevícům "pantoufle de vair". (HappySmile)