poster

Věčný příběh

 • USA

  EverAfter

 • Slovensko

  Večný príbeh

Romantický / Komedie / Drama / Fantasy

USA, 1998, 116 min

 • Rosaviva
  ****

  Tak trochu jiná popelka. Dívat se na to dalo docela dobře. Jen jsem teda moc nechápala proč se mohli všichni zblázdnit z toho, že Danielle sloužila tý maceše. Měla přece stejně urozenej původ jako ta nevlastní matka s dcerama. Takže jsem vlastně většinu těch problémů co jí to přineslo dost dobře nechápala. Stejně tak jako mi přišel nesmyslný ten začátek s tou babkou co si tam pozvala Grimmy aby jim vyprávěla příběh co se skutečně stal. Pohádka je pohádka a tomuhle snad nemůže nikdo uvěřit, že by se to mohlo někdy stát. Výsledná délka mohla být o něco kratší, ale to byl detail. Dávám 4* pohádky sice nejsou zrovna můj šálek kávy, ale čas od času dostanu "Popelkovskou" náladu.(6.7.2011)

 • Jazzzz
  odpad!

  Tento megapředělávka popelky, nebo spíše její nové utvoření mě ale vůbec nepotěšilo. Z pohádky se stal přeslazený romantický film a krásu pohádky to hodilo někam do škarpy. Tento film je děsný, neupoutá pozornost diváka a dílo zkázy dokonává český dabing... :)(4.2.2006)

 • Jaňo
  ***

  Každý príbeh sa dá povedať z viacerých pohľadov. V tomto filme sa o tom presvedčíte naozaj. Trochu "iné" rozprávanie o dievčatku zašpinenom od popola. Iné, hádam, už len tým, že je bez orieškov :) Príbeh sám o sebe je celkom fajn a hlavná podstata je zachovaná. Zlá macocha, dobrí sluhovia... Hodnotil by som inak v každom prípade, avšak, jedna hviezda navyše za moju obľúbenú a fantastickú Drew. Ďalšia hviezdička bohužiaľ dole za skutočný odklon od DaVinciho (ale aspoň som pochopil prečo je tu dopísané aj to Fantasy). Takže priemer, no v každom prípade odporúčaný, na chvíle keď sa cítite v pohode a rozprávka na večer vám pomôže ku kľudnému spánku :)(23.11.2007)

 • Gemini
  ***

  Popelka je pohádka, které se vždycky vysmívám, a jedinou čestnou výjimku zpodobňuje Libuška Šafránková;) Takže co ode mě čekáte, když se tu sejde husička Drew Barrymore s "úžasným, milým, sympatickým princem" Dougrayem Scottem? Jenže když uvážíme, že se musela dodržet příběhová i charakterová šablona, co můžeme hodnotit? Výpravu, patřičně bohatou, může ve filmu shodit jen historická nevěrohodnost, a když princezna nedrandí po cestách v podhradí na galuzkáči Favorit (což se u českých televizních "pohádek" také občas stávalo), v rámci pohádkovosti nemůžeme vytknout nic ani v tomhle ohledu...takže globální hledisko - zážitek/myšlenka/zábavnost - tady je to lehce nadprůměrné, protože už jsme to sice stokrát viděli, ale bylo to celkem hezké.(12.9.2005)

 • Anderton
  ***

  Pri návšteve mojej rodiny niekedy pred pár rokmi na Vianoce som sa dozvedel, že večer predtým pozerali v televízii tento film a veľmi sa im páčil. Čo ma prekvapilo, pretože starší ľudia sú navyknutí na klasické rozprávky a novým kúskom ich už nik nenaučí. Tak nakoniec som bol ten starý pes, ktorého novým kúskom nenaučíš, ja, pretože som na filme nenašiel nič výnimočné a rozprávkovo kúzelné. Ale aspoň ma nesklamal.(10.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace