Věčný příběh

Večný príbeh

Ever After: A Cinderella Story

Romantický / Komedie / Drama / Fantasy

USA, 1998, 116 min

Musím složit američanům poklonu. Svižný remake Popelky se jim opravdu povedl. Příběh neztratil na kráse a to je dobře...(4.9.2005)

"Sadnite si, bratia Grimmovci. Poviem vám príbeh." Krásna rozprávka, ktorú mám ju rád, odkedy som ju kedysi prvý raz videl na VHS. Pôvodne sa mala volať POPOLUŠKA, nakoniec ale v poslednej chvíli tvorcovia (zrejme múdro) názov zmenili. Vydarená kombinácia rozprávky (bez trikov, drakov, zakliatych kráľovstiev atď.), sviežo pôsobiacej romantickej komédie (ústredný mužský hrdina je v podstate blbeček a párkrát to zaslúžene pocíti na vlastnej koži) a prekvapivo realistickej melodrámy (skvelá Anjelica Hustonová ako "uveriteľná" macocha hlavnej hrdinky, ktorú nečakane sympaticky stvárnila Drew Barrymoreová).(30.10.2004)

• Smok

Herecká topornosť Drew Barrymore tomuto hollywoodskemu zlepencu len uškodila. Ale viac mu asi uškodili americkí tvorcovia svojím zvráteným ponímaním Európy šestnásteho storočia. Čo v remaku Popolušky prepána robil Leonardo, to som nepochopil...(3.1.2009)

• mandes

rozpočet : $26 million tržby celosvetovo : $98,005,666(23.1.2007)

Superpříjemná Popelka. Jen stejně jako u jiných verzí chybí to, čemu běžně tak trefně říkáme daň z přidané hodnoty. "To je všechno, co pro vás jsem? Váš problém?"(5.5.2004)

• - Když Danielle plave v jezeře, používá obrácený plavecký styl prsa, ten byl populární ve středověké a renesační Evropě a obvykle je vyučován jako plavecký styl k přežití. (HappySmile)

• - Příběh se dočkal muzikálové adaptace na divadelních prknech. První premiéra byla naplánována na rok 2009, několikrát se však odložila a nakonec k ní došlo až v polovině roku 2015 v Paper Mill Playhouse (Millburn, New Jersey, USA). (Jirka_Šč)

• - Leonardo da Vinci žil od roku 1516 až do své smrti roku 1519 žil ve Francii na pozvání krále Františka I. Ten byl francouzským králem v letech 1515 až 1547. Na trůnu ho vystřídal jeho syn Jindřich II. Ten vládl od 31. července 1547 do své smrti v r. 1559. (Yalka)