Komentáře uživatelů k filmu (16)

 • dobytek
  **

  Dost divnej film, ve kterym hlavní role hrajou nějaký totální dřeváci a o to víc překvapí, že ve vedlejších rolích so objeví třeba Josef Somr nebo Karel Augusta. Jinak je film o tom, že se nějaký 2 týpci a 1 buchta učej na přijímačky a nakonec lítaj na rogalu a do toho zpívá Marek Hřeben. Fakt úlet...(19.9.2009)

 • Aky
  ***

  Přeháním s hvězdičkami kvůli obsazení, film za to nestojí.(1.8.2011)

 • oje
  **

  Nemastný neslaný výjev ze života mladistvých, který se potlouká od ničeho k ničemu a nesleduje žádnou zápletku nebo zajímavou situaci. Kdybych napsal, že omladina hledá sama sebe v životním přelomu po dokončení studia, naznačovalo by to hlubší myšlenku, kterou ale film rozhodně nemá. Nástup do práce, přijmačky na vysokou nebo hopsání s rogalem po louce s krychloidní helmou na hlavě sleduje film výhradně s odstupem a nulovou schopností něčím upoutat.(24.8.2011)

 • hous.enka
  **

  Opravnene opomijena ceska komedie o mladych lidech, kteri touzi splnit si svoje sny. Zajimave je snad leda obsazeni, pribeh je mizerny (milostny trojuhelnik, kdy se vsichni tri ve vsem nejak moc motaj). Za zminku stoji i hudba bratru Ebenovych.(21.8.2011)

 • dyfur
  **

  moja zaujímavosť: Natáčanie filmu prebiehalo v českých mestách Boskovice, Jevíčko, Polná a Přibyslav. (dyfur)(17.11.2014)

 • Hennes
  **

  Žádný zázrak, takový velice průměrný snímek o učních a jedné touze létat. Jenže sehnat duralové trubky není jen tak ( švece už má totiž pan mistr v kastlíku tři). Jak už píše ve svém komentáři "slunicko2" : bohatství je v lidech, pane, jak nám tu tvrdí Miloslav Štibich alias Matějka. Ve snímku se jedná o jednu lásky k létání, o další lásku ke spolužačce Hance a o studium.(20.8.2011)

 • zette
  **

  Na filmu krome letajiciho rogala a hereckeho obsazeni v epizodnich rolich neni nic zajimaveho. Vecer nebudu vedet, o cem to vlastne bylo...(28.4.2013)

 • slunicko2
  ***

  Příjemný oddechový film pro nostalgiky. 1) Hlavní přednost filmu jsou hlavní představitelé - přitažlivý 20letý Michael Hofbauer a herecky slabší, ale neméně pěkný Jan Valenta. 2) Roztomilé je připomenutí tehdejší bezzubé komunální satiry, která tepala a tepala, aniž cokoli vytepala. Inu, peníze nejsou všechno. Bohatství je v lidech, pane. 3) Příjemně hrající špičkoví doboví herci a písničky Marka Ebena jen dokreslují lehce nostalgickou atmosféru, kterou snímek navozuje. Jo jo, to byly časy, kdy učňovská mládež žila stavbou rogala a sexuální zkušenosti osmnáctiletých kluků se omezovaly na sledování převlékající se dívky dírou v kabince na koupališti.(20.8.2011)

 • sator
  *

  Au...(13.3.2016)

 • pytlik...
  **

  Nejlepší z filmu byly záběry na létající rogalo, jinak se jednalo ještě o stupeň větší sci-fi než ostatní socialistické filmy. Tomu, že dvě třetiny již vyučených mládežníků neměly v době prázdnin žádné jiné přání než se neustále učit na přijímačky na střední školu, uvěří fakt málokdo. Notabene v době, kdy si většina dělníků vydělala víc než pracující inteligence, o té nepracující ani nemluvě. Co do personálního obsazení mi utkvěly v paměti dvě perličky: ten Hofbauerův kamarád, který jak vidím ani napsán mezi herci, který mluvíc neustále řval. A pak ta paní kuchařka, která měla perfektně nakynuté nejen knedlíky.(24.11.2013)

 • Kolssteyn
  ***

  Těžký život socialistické mládeže ve světě úplatků a protislužeb za doprovodu občas povedených hlášek a popěvků Marka Ebena.(10.7.2015)

 • GIK
  ***

  Perfektní hudba od Ebenů, škoda, že je jí tam tak málo.(21.8.2011)

 • Phex
  odpad!

  Na pointu nebo zvrat po tom 80 minutovém plácání nečekejte - film vyznívá totálně do prázdna.(9.3.2014)

 • brumbrum
  ***

  Celkom mila oddychovka :-). Cim sme starsi, tym radsej si pozrieme stare klasiky; ta atmoska dedinska, neopakovatelne :-D. Aj ked pribeh simplexny, ale celkovy dojem za 3* v pohodicke!(23.10.2015)

 • coco.brice
  odpad!

  film absolutně o ničem(21.8.2011)

 • ggggg
  ***

  1 hvězdička za to, že se to točilo v našem městě, 1 hvězdička za Ebenovy písničky a 1 hvězdička za pád Somra do popelnic na našem dvorku.(17.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace