Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

Lima

(Psáno před deseti lety, v době, kdy bylo mezi "filmovými fandy" modním zesměšňovat DiCapria, který si nesl dlouhá léta nesl své "bravíčkovské" dědictví po premiéře Titanicu)) - Všeobecná móda nadávat na Capria šla naštěstí mimo mně, a tak jsem si bez přesudků, na rozdíl od mých mnohých přátel, vychutnal tenhle sympatický film. Zajímavý příběh s hlubším posláním, pro oko velmi atraktivní prostředí a skvělý soundtrack. Mnozí to ani nechtěli vidět z pochybného principu "protože tam je ten magor". Jejich chyba. ()

Matty

Pláž není tím nejlepším příkladem existenciálního dramatu. I přes jeho mnohovrstevnatost lze děj shrnout do jediné věty: Týpek hledající dobrodružství se zcela náhodou dostane na pozemský Ráj (tj. plno slunce, holek a konopí), kde zjistí že žádné místo nemůže za přítomnosti člověka existovat zcela bez konfliktů, následkem čehož mu začne harašit v mozkovně. Toť vše. Fanynky božského Letce ať si bod přidají a fanoušci Dannyho Boylea nechť si jej odeberou. 60% Zajímavé komentáře: A.Kesher, Tomesh ()

Enšpígl

Už od prvních minut filmu, jsem začal přemýšlet o svém způsobu života, o svých prioritách, svých závislostech a téhle planetě na které je přemnožen tvor, který ztratil respekt ke svému okolí - člověk . Čím více se příběh vyvíjel, čím více se proměňoval Richard, tím více jsem hostil ve své mysli depresi. Jedna myšlenka vyvracela druhou a nepomohla ani okouzlující hudba, ani nádherná příroda s mimořádně krásnými záběry kamery, abych nepřemýšlel nad hledáním neexistujícího. Mimořádný snímek, po jehož skončení můj mozek začal pracovat přesčas a ještě ke všemu velmi rád . ()

Radyo

Tak tohle se docela dost nepovedlo. Váhal jsem mezi jednou a dvěma hvězdičkam, ale nakonec dávám dvě, hlavně kvůli výbornému soundtracku. Ani ten však nemohl vytáhnout film z bahna. Scénář je totiž tak tragický, že by to snad ani žádný jiný režisér nedokázal přetvořit v nějaké smysluplné dílo. Tudíž je jasné, ža Danny Boyle byl od počátku postaven před neřešitelný úkol a tenhle film byl odsouzen k nezdaru ještě před svým vznikem. No a ještě slůvko k hlavní postavě - Di Caprio je naprosto zoufalý, je to bezkonkurenčně jeho nejhorší role. Ale i tohle souvisí s tím zmíněným scénářem. Jinak stála za zmínku už jen kamera - ta nechávala místy pěkně vyniknout krásy místní přírody, hlavně při záběrech zezhora. Jinak mě celkem "pobavila" pasáž, natočená ve stylu videohry. Na tohle lze říct jen: "Hmmm..." ()

Malarkey

Pláž, neskutečně známý a oblíbený film, řekl bych si, ale když pak vidím zdejší hodnocení, nepochopitelně kroutím hlavou. Sice v té době Leonardo DiCaprio nebyl tak precizní jako je dnes, ale rozhodně dokázal pobavit i jinde než v Titanicu, když na přídi lodi držel Kate Winslet a nenápadně a romanticky plul na vodě, držíc jí za ruce. Pláž je prostě pojem, hlavně tedy co se muziky týče. Ta do něj výborně zapadala a jak je uvolněný celý film svým příběhem, tak se tváří i muzika, kterou jsem znal a která mi do filmu dokonale zaplula jako kostička puzzle do skládačky. Díky tomu všemu je Pláž tak povedený film. Také ale dávám tak vysoké hodnocení, protože se mi ta příroda neskutečně líbí a máloco s palmami by mě zklamalo. ()

larelay

Spomienka na krasnych, sladkych 16, amfiteater, leto, teplo, lasku :) Na tento film nedam dopustit a na jeho soundtrack uz vobec nie. Aj ked ma druha polovica filmu vazne trhliny, tak ja Plaz milujem a milovat vzdy budem. ()

Superpero

Z velice slibného nápadu se stal jen "zajímavý" film. Kdyby se na pár místech šikovně upravil děj a ta část kdy se z DiCapria stává magor byla dovedená, až do konce mohl to být brilantní film. ()

tron

„Samozrejme, nikdy nezabudneš, neprispôsobíš sa. Ale ideš ďalej." Toto bolo svojho času ostro očakávané. Boyle sa vynikajúco zapísal kultovým Trainspottingom (ktorý sa mi nikdy nepáčil, ale o to teraz nejde). Jeho hollywoodsky debut Extra život bol... nič extra, ani to mu však nevzalo fanúšikov. S nadšením prijali informáciu, že mu štúdio Fox dalo fajnových 50 miliónov a letenky do čarokrásneho Thajska. Konkrétne na exotický ostrov, ktorý vyzerá tak rozprávkovo, až si budete myslieť, že sú to triky. Ale nie sú. Natáčanie sa nieslo v znamení protestov pôvodných obyvateľov proti filmárom, ktorí údajne ničili jedinečný ekosystém. To ale bolo Dannyho fanúšikom ukradnuté. Viac ich trápilo, že vinou zákulisných tlakov ich obľúbený anglický režisér musel vyhodiť dvorného a dobrého (ale komerčným potenciálom príliš nedisponujúceho) Ewana McGregora a nahradiť ho Leonardom DiCapriom (ktorý bol hviezdou štúdia už od dôb gigantického megatrháku Titanic). Leo mal v tom čase za sebou spomínanú fenomenálnu spoluprácu s Cameronom, ale paradoxne na jeho tvár bola polovica sveta alergická. Našťastie, v Pláži podal adekvátny a postačujúci výkon (hoci Ewan by bol určite lepší, zároveň by ale s jeho tvárou bola Pláž asi o dosť iná, než aká je s Leovou... temnejšia?). Plusom je i silná generačná výpoveď o stratených tridsiatnikoch. Literárnu predlohu napísal Alex Garland, ktorý sa následne stal Boyleovým častým spolupracovníkom. Kniha sa mi ale paradoxne páčila oveľa menej, než film, čo sa čatso nestáva, ale tu sa to stalo Scenára sa chopil John Hodges (Plytký hrob, Trainspotting), vytvoriac množstvo silných scén (hadia krv, opica v marihuanovom poli, skok do lagúny, žralok), nezabudnuteľných pasáží (atmosférický úvod s úžasne pošahaným Carlyleovým cameom) a to všetko podčiarknuté perfektným zvyškom kastingu - Canet, Tilda Swinton a najmä Virginie Ledoyen sú vo svojich rolách skvelí. K tomu asi najnenormálnejší pesničkový soundtrack desaťročia. Má to svoje chyby, ale aj neuveriteľnú atmosféru a smutný záver. ()

B!shop

Naprosta kravina, nechapu jak reziser Trainspottingu moh natocit takovou sracku. Film je zbytecne dlouhej, zapletka filmu by vystacila ani ne na hodinu. Porad jsem cekal, kdy konecne pride neco zasadniho a proto me film udrzel jakz takz v napeti, jenze kdyz se nakonec nic nestalo, tak jsem byl akorat nasranej, ze jsem se na to dival. Leonardo DiCaprio mi tu prekvapive moc na nervy nelez a kdyz pak zacal bydlet sam v dzungli tak byl docela drsnej. Poslednich zhruba 30 minut je fakt nejlepsich z celyho filmu, az na scenu z videohrou, to musel bejt reziser zrovna nalitej. Dve hezdicky davam za docela dobrej soundtrack, hezkou prirodu a par slusnejch scen - vsechny sceny s Daffym (vynikajici Carlyle), sceny se zralokem a par dalsich. Boyle se mozna snazil o kultovni film, ale stvoril naprostou blbost bez poradny zapletky a bez poradnyho deje. ()

movie

DiCapria moc nemusim, ale tohle mě fakt dostalo...nádherná výprava, očistný příběh a perfektní hudba! ()

Marius

Skôr 3,5 *. Knižná predloha je určite lepšia, ale nie je to zas tak zlý film ako sa o tom hovorí. Vyzdvihol by som najmä nádhernú kameru, exteriéry a soundtrack je určite GENIÁLNY (počúvam častejšie než Pulp Fiction). S hercami je to horšie. Nemám pocit, že Leonardo tu ukázal čo všetko vie, aj keď pralesné a vietnamské scény boli vynikajúce. Virginie Ledoyen je nádherná a je Francúzka takže jej Francoise som doslova zhltol, i keď si tiež myslím že vie hrať aj lepšie (8 femmes). Fakt je ten, že aj kniha samotná je dosť ťažko sfilmovateľná lebo nie je nejak extra dynamická, je skôr pohodová. Boyle si mohol odpustiť aj vystrihanie niektorých postáv z knihy. Každopádne je to ale film, ktorý si vždy rád pozriem, lebo myslím, že Beach life by bolo to pravé orechové . ()

Boss321

Ani pořádně nevím, co si o tomhle snímku myslet. Ale vím určitě, že dlouho ve mě žádný film nevyvolal takové rozporuplné reakce. Do poloviny jsem si říkal, že je to prostě úžasné a uvažoval jsem i o pěti hvězdičkách. Ovšem ke konci se to vše začalo obracet a výsledné tři hvězdičky jsou při přihmouření obou očí, maximem co můžu udělit. Pro mne další film, ve kterém jsem se přesvědčil, že DiCaprio je výborný herec! ()

Faidra

Jsem už natolik pamětnicí, že pamatuju časy, kdy bylo 90% mých vrstevnic ochotných za chvilku na pláži s Leonardem DiCapriem zaprodat duši a kdy se kolem žádné nástěnky v mé zbožňované a díkybohu dávno ukončené škole nedalo projít bez toho, aby vám pod nohy nespadl plakát z Titaniku, který vzápětí některá dívčina rozechvěle připínala zpátky nebo některá profesorka nenápadně kradla. Smutný důkaz faktu, jak popularita škodí dobrému herci, protože jako každá epidemie i tahle podněcovala vznik protilátek proti viru a spousta lidí má ony protilátky aktivované dodnes, díky čemuž Pláž i další zajímavá dílka minou bez povšimnutí. Velká škoda, ale jejich škoda, protože si neužijí výlet do překrásných končin, orámovaný skvělou hudbou, neprožijí psychologickou dardu v tropickém království ovládaném ledovou královnou Tildou Swinton a nezjistí spolu s hrdiny, že v ráji vůbec nemusí být had - úplně stačí lidé. ()

H34D

Hádám, že cesta hlavní postavy za idylickou pláží měla symbolizovat cestu generace "osvobozené" z industriální společnosti za jednou nekonečnou pááárty a životem, který není svázán pravidly (a dřinou). Tento rozměr filmu chápu, ale nejsem schopen jej plně docenit, pokud je jádro filmu tak nějak nedomrlé. Přímočarý příběh rozetne pouze jedna nečekaná událost. Chybí v něm něco víc, nemluvě o tom, že z charakterů je nejzajímavější ten, jehož cameo skončí ve třetí minutě filmu. Na druhou stranu, Pláž úspěšně zvládá nenudit... 6/10 ()

xxmartinxx

Nenáviděný film Dannyho Boylea mě nijak neurazil, nijak nezaujal a jsem rád, že jsem ho viděl. Slovní spojení "neurážlivý průměr" tak nabývá nových rozměrů... ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)