Pláž

The Beach

Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Hádám, že cesta hlavní postavy za idylickou pláží měla symbolizovat cestu generace "osvobozené" z industriální společnosti za jednou nekonečnou pááárty a životem, který není svázán pravidly (a dřinou). Tento rozměr filmu chápu, ale nejsem schopen jej plně docenit, pokud je jádro filmu tak nějak nedomrlé. Přímočarý příběh rozetne pouze jedna nečekaná událost. Chybí v něm něco víc, nemluvě o tom, že z charakterů je nejzajímavější ten, jehož cameo skončí ve třetí minutě filmu. Na druhou stranu, Pláž úspěšně zvládá nenudit... 6/10(20.8.2015)

Nemůžu si pomoct, ale kouzlo thajských pláží mi učarovalo natolik, že jsem vedle pokaždé, když film vidím .. a stejně tak, když slyším soundtrack, který bych mohla poslouchat denně pořád dokola!!! To už tak bývá, že každý máme za srdcovku zrovna film, kteří druzí příliš nevychvalují ..(21.5.2008)

Nebylo to špatné, ale od Dannyho Boylea jsem čekal víc. A nezachránil to ani Leo. :P(13.2.2011)

Ani pořádně nevím, co si o tomhle snímku myslet. Ale vím určitě, že dlouho ve mě žádný film nevyvolal takové rozporuplné reakce. Do poloviny jsem si říkal, že je to prostě úžasné a uvažoval jsem i o pěti hvězdičkách. Ovšem ke konci se to vše začalo obracet a výsledné tři hvězdičky jsou při přihmouření obou očí, maximem co můžu udělit. Pro mne další film, ve kterém jsem se přesvědčil, že DiCaprio je výborný herec!(15.8.2009)

Chvílemi je to našláplé a napětí je velmi dobré, pak se ale dostaví dlouhé minuty nudy. Poměrně dobrý dobrodružný thriller s lamačem dívčích srdcí Leonardem DiCapriem. Super scény jsou např. plavání na ostrov, schovka v trávě nebo útok žraloka. Je na co se koukat, ale chvílemi to prostě moc nefunguje. 55%(4.1.2008)

• - Když se mladý Richard (Leonardo DiCaprio) přihlašuje v thajském hotelu, na plátně v hale právě běží americký seriál Simpsonovi (od r. 1989). (liquidia)

• - Spekuluje se o tom, že režisér obsadil do hlavní role Leonarda DiCapria, protože mu studio nabídlo zvýšení rozpočtu. (Dino07)

• - Fráze, "Sutra cu putovati mnogo milja biciklom" kterou pronesla Sonja (Zelda Tinska) znamená srbsky "Zítra pojedu na kole mnoho mil." (bfa)