Pláž

The Beach

Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Docela zvláštní film, ale mě teda zrovna moc nezaujal a ani obsazení do hlavní role Leonarda Di Capria moc nepomohlo i když pár scén stojí za to to skouknout, třeba útok žraloků byl docela zajímavej, ale jinak jsem se spíš nudil, možná i proto že tam byl Di Caprio na všechno sám, protože všichni ostatní tam byly více méně navíc a brát jako dobrou zápletku hledání nějakýho rádoby ráje mi nepřišlo zas tak dobrý, aby to mělo 2 hodiny, ale za hudbu tu jednu hvězdičku ještě přidám(6.5.2005)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10///+soundtrack, malebná příroda, kamera, od Lea pěkně zahrané a zajímavý děj -DiCaprio na sebe poutá veškerou pozornost a to i díky měnší účasti áčkových hvězd, trošku by to chtělo vylepšit příběh./// Pěkný film skoro po všech stránkách, který můžete zhlédnout i vícekrát a to především díky výbornému soundtracku a nádherné přírodě. Děj je zajímavý avšak složitější, z tématu se dalo vykřesat více. Jinak Tilda Seinton je pěkná mrcha. A tak mě napadá, škoda že z toho neudělali teenagerskou vyvražďovačku :-)/// Celkem 78%///(29.6.2006)

Hledáni země nezemě v podání Dannyho Boyla v čele s mlaďoučkým DiCapriem, jak skvostný to utopistický román, kteréhož identita je prozrazena hned v počátku a celková myšlenka je tak smyslná až mi je šoufl. Proč koment po tak dlouhé době? Já si tohle "dílo" zopákl, ať "pochopím" danou prezentaci o cosi líp, poněvadž dané režisérské vnímání stojí za zmínku, i když Beach mě opravdu neodostala. 5/10 parta mladých adolescentů ve svém svetě (odvykací sezeni) v pozadí skutečný svět a jeho nástrahy, jak poetické...(7.10.2011)

Jsem už natolik pamětnicí, že pamatuju časy, kdy bylo 90% mých vrstevnic ochotných za chvilku na pláži s Leonardem DiCapriem zaprodat duši a kdy se kolem žádné nástěnky v mé zbožňované a díkybohu dávno ukončené škole nedalo projít bez toho, aby vám pod nohy nespadl plakát z Titaniku, který vzápětí některá dívčina rozechvěle připínala zpátky nebo některá profesorka nenápadně kradla. Smutný důkaz faktu, jak popularita škodí dobrému herci, protože jako každá epidemie i tahle podněcovala vznik protilátek proti viru a spousta lidí má ony protilátky aktivované dodnes, díky čemuž Pláž i další zajímavá dílka minou bez povšimnutí. Velká škoda, ale jejich škoda, protože si neužijí výlet do překrásných končin, orámovaný skvělou hudbou, neprožijí psychologickou dardu v tropickém království ovládaném ledovou královnou Tildou Swinton a nezjistí spolu s hrdiny, že v ráji vůbec nemusí být had - úplně stačí lidé.(9.4.2008)

(Psáno před deseti lety, v době, kdy bylo mezi "filmovými fandy" modním zesměšňovat DiCapria, který si nesl dlouhá léta nesl své "bravíčkovské" dědictví po premiéře Titanicu)) - Všeobecná móda nadávat na Capria šla naštěstí mimo mně, a tak jsem si bez přesudků, na rozdíl od mých mnohých přátel, vychutnal tenhle sympatický film. Zajímavý příběh s hlubším posláním, pro oko velmi atraktivní prostředí a skvělý soundtrack. Mnozí to ani nechtěli vidět z pochybného principu "protože tam je ten magor". Jejich chyba.(11.5.2003)

• - Obrovská hora, která chrání pláž byla dodána později jako počítačová animace. Pláž nebyla ve skutečnosti tak ukrytá. (don corleone)

• - Po zotmení sa Richard (Leonardo DiCaprio) a Francois (Virginie Ledoyen) prechádzajú po pláži a potom spolu skočia do vody, kde svieti planktón. Plávajú v celkom veľkej hĺbke, začnú sa bozkávať, vyplávajú nad hladinu a zrazu je im voda len po pás. (Raccoon.city)

• - Leonardo DiCaprio byl za roli v Pláži nominován na Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon ve filmu. (Caym)