Pláž

Beach, The

Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Hledáni země nezemě v podání Dannyho Boyla v čele s mlaďoučkým DiCapriem, jak skvostný to utopistický román, kteréhož identita je prozrazena hned v počátku a celková myšlenka je tak smyslná až mi je šoufl. Proč koment po tak dlouhé době? Já si tohle "dílo" zopákl, ať "pochopím" danou prezentaci o cosi líp, poněvadž dané režisérské vnímání stojí za zmínku, i když Beach mě opravdu neodostala. 5/10 parta mladých adolescentů ve svém svetě (odvykací sezeni) v pozadí skutečný svět a jeho nástrahy, jak poetické...(7.10.2011)

Skôr 3,5 *. Knižná predloha je určite lepšia, ale nie je to zas tak zlý film ako sa o tom hovorí. Vyzdvihol by som najmä nádhernú kameru, exteriéry a soundtrack je určite GENIÁLNY (počúvam častejšie než Pulp Fiction). S hercami je to horšie. Nemám pocit, že Leonardo tu ukázal čo všetko vie, aj keď pralesné a vietnamské scény boli vynikajúce. Virginie Ledoyen je nádherná a je Francúzka takže jej Francoise som doslova zhltol, i keď si tiež myslím že vie hrať aj lepšie (8 femmes). Fakt je ten, že aj kniha samotná je dosť ťažko sfilmovateľná lebo nie je nejak extra dynamická, je skôr pohodová. Boyle si mohol odpustiť aj vystrihanie niektorých postáv z knihy. Každopádne je to ale film, ktorý si vždy rád pozriem, lebo myslím, že Beach life by bolo to pravé orechové .(13.2.2004)

V tomhle ráji, který za nás Leo hledá, je dovoleno vše. Tedy to tak alespoň na první pohled vypadá. Existenciální opus autorů Trainspottingu totiž zdaleka nelákají na zapovězenou lagunu, trávu nebo trochu nezávazného sexu. Francouzský baťůžkářský pár a lehkomyslný subtilní Američan se seznámí v laciném bangkokském hotelu, kde on získá od zkouřeného démonického chlapíka mapu, která je zavede na místo, kam nevedou žádné turistické šipky. Myšlenkově je to sofistikovanější, než se na první pohled zdá, panenská lokalita bere dech, filosofie komunity (nechat ubíhat čas) sakra láká, ač málokomu dojde, že to taková slast nebude: protože člověk!! DiCaprio už tehdy herecky bavil.. fajn soundtrack..(3.12.2015)

Moc mě to teda neoslovilo. 2 hvězdy za film + 1 navíc za soundtrack.(9.4.2015)

Zelená nikoliv však ekologická moralita, která může způsobit závažné žaludeční potíže. Pláž si Danny Boyle nejspíš za rámeček nedá. Sice hýří vizuálními nápady na všechny strany, jenže ve jménu podvratného příběhu s trestuhodně nevyužitým písničkovým soundtrackem. Na frak dostává i závěrečný akt, kdy se očekává dramatický útěk z ostrova za zvuku svištění kulek, ale namísto toho se dere rozbředlý happy-end. A nebo mně Pláž natolik nebavila, proto že mi není tenhle způsob života úplně nejbližším a vidina pole s „travičkou zelenou“ mně do extáze, natož do ráje vůbec nepřivádí. Netřeba hledat ráj. Stačí si ho kolem sebe vytvořit.(30.1.2010)