Pláž

The Beach

Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

DiCapria moc nemusim, ale tohle mě fakt dostalo...nádherná výprava, očistný příběh a perfektní hudba!(25.8.2002)

Nemyslím si, že by tahle podivnost zrovna dvakrát sloužila Dannymu ke cti. Mnoho slibných scén pohřbila snaha o pitoreskní "zhulenost" - jinak to nazvat nedovedu.(16.3.2008)

Hledáni země nezemě v podání Dannyho Boyla v čele s mlaďoučkým DiCapriem, jak skvostný to utopistický román, kteréhož identita je prozrazena hned v počátku a celková myšlenka je tak smyslná až mi je šoufl. Proč koment po tak dlouhé době? Já si tohle "dílo" zopákl, ať "pochopím" danou prezentaci o cosi líp, poněvadž dané režisérské vnímání stojí za zmínku, i když Beach mě opravdu neodostala. 5/10 parta mladých adolescentů ve svém svetě (odvykací sezeni) v pozadí skutečný svět a jeho nástrahy, jak poetické...(7.10.2011)

Zelená nikoliv však ekologická moralita, která může způsobit závažné žaludeční potíže. Pláž si Danny Boyle nejspíš za rámeček nedá. Sice hýří vizuálními nápady na všechny strany, jenže ve jménu podvratného příběhu s trestuhodně nevyužitým písničkovým soundtrackem. Na frak dostává i závěrečný akt, kdy se očekává dramatický útěk z ostrova za zvuku svištění kulek, ale namísto toho se dere rozbředlý happy-end. A nebo mně Pláž natolik nebavila, proto že mi není tenhle způsob života úplně nejbližším a vidina pole s „travičkou zelenou“ mně do extáze, natož do ráje vůbec nepřivádí. Netřeba hledat ráj. Stačí si ho kolem sebe vytvořit.(30.1.2010)

Zlatý Medvěd - výběr(9.5.2006)

• - Po zotmení sa Richard (Leonardo DiCaprio) a Francois (Virginie Ledoyen) prechádzajú po pláži a potom spolu skočia do vody, kde svieti planktón. Plávajú v celkom veľkej hĺbke, začnú sa bozkávať, vyplávajú nad hladinu a zrazu je im voda len po pás. (Raccoon.city)

• - Scény z džungle jsou inspirovány videohrou Banjo-Kazooie. (L_O_U_S)

• - Leonardo DiCaprio byl za roli v Pláži nominován na Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon ve filmu. (Caym)