poster

Pláž

 • USA

  Beach, The

 • Slovensko

  Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Legas
  odpad!

  Tak tohle ne, přátelé. Když se chce někdo trhnout od turismu na záhadně zapomenuté pláži, která jako by právě vypadla z katalogů nejluxusnějších zájezdů, které hlavní hrdinové (oblečeni jak na módní přehlídce a vybeveni odlakovači na nechty atd.) nesnášejí... S tímto námětem se nedá dělat absolutně nic. Ze začátku to vypadá, že si Danny Boyle dělal zálusk na další kultovku alá Trainspotting, ale šlápl úplně vedle. Zlatý Zemeckisův Trosečník.(26.3.2003)

 • genetique
  ****

  Podobným nápadom rozhodne treba dať priestor a ja som rád, že tento priestor zaplnil Danny Boyle. Z toho sa črtá veľmi efektný a priamočiary vizionár, hlavne čo sa týka zvukovej a obrazovej stránky filmu. Tie dokázal krásne spájať pasážach, na ktoré by som inokedy povedal, že sa hodiť nebudú. Tým naberá snímok popri miniaturizovanom príbehu úplne iný smer. Dobrodružná atmosféra a zaujímavý erotický podtón strieda nekvalitnejší psycho záver a rovnako aj logické prvky, ktoré súvisia so životom a iných aspektoch okolo ostrova nedávajú filmu možnosť dosiahnuť na vyššie hodnotenia. Ale mne to stačí. 75%.(29.11.2007)

 • meave
  *****

  Možno preto 5*, že som našla, čo ani sám básnik nevedel, že tam je. Pre mňa to bola vzorka spoločnosti. A náš strach z utrpenia, čo všetko sme schopní urobiť pre zdanie - či už dokonalosti, alebo vlastnej autority. A ako sa niekam trepeme, aj keď vieme, že nás tam nechcú a že je tam sra*iek po kolená. Ale my si musíme ušpiniť aj vlastné topánky a keď sme v tom až po krk, tak by sme fňukali. K tomu skvelá hudba a skvostné exteriery nezabudnuteľnej matky prírody...mňam(6.11.2005)

 • Enšpígl
  *****

  Už od prvních minut filmu, jsem začal přemýšlet o svém způsobu života, o svých prioritách, svých závislostech a téhle planetě na které je přemnožen tvor, který ztratil respekt ke svému okolí - člověk . Čím více se příběh vyvíjel, čím více se proměňoval Richard, tím více jsem hostil ve své mysli depresi. Jedna myšlenka vyvracela druhou a nepomohla ani okouzlující hudba, ani nádherná příroda s mimořádně krásnými záběry kamery, abych nepřemýšlel nad hledáním neexistujícího. Mimořádný snímek, po jehož skončení můj mozek začal pracovat přesčas a ještě ke všemu velmi rád .(20.4.2008)

 • Lavran
  ***

  Nemyslím si, že by tahle podivnost zrovna dvakrát sloužila Dannymu ke cti. Mnoho slibných scén pohřbila snaha o pitoreskní "zhulenost" - jinak to nazvat nedovedu.(16.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace