Pláž

Beach, The

Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Ráj bez systému, peklo bez systému. Do palice se mi na věky věků vryla scéna s útokem žraloka, která díky kontrastu velice přesvědčivého gore a pohodičkové tropické utopie vytváří geniální atmošku soukromé apokalypsy.(16.1.2016)

• Legas

Tak tohle ne, přátelé. Když se chce někdo trhnout od turismu na záhadně zapomenuté pláži, která jako by právě vypadla z katalogů nejluxusnějších zájezdů, které hlavní hrdinové (oblečeni jak na módní přehlídce a vybeveni odlakovači na nechty atd.) nesnášejí... S tímto námětem se nedá dělat absolutně nic. Ze začátku to vypadá, že si Danny Boyle dělal zálusk na další kultovku alá Trainspotting, ale šlápl úplně vedle. Zlatý Zemeckisův Trosečník.(26.3.2003)

Od knihy, která je téměř dokonalá se film dost liší, ale zachovává si atmosféru a to hlavně v části, kdy se "ráj" začíná hroutit! Leonardo mi ale do této role hodně nesedí a ač si ho vážím (protože Scorsese) tak tento film pro mě díky němu trpí. No a kapitolou samou prosebe je skvělá hudba, jak písničková, tak instrumentální.(22.4.2007)

Ani pořádně nevím, co si o tomhle snímku myslet. Ale vím určitě, že dlouho ve mě žádný film nevyvolal takové rozporuplné reakce. Do poloviny jsem si říkal, že je to prostě úžasné a uvažoval jsem i o pěti hvězdičkách. Ovšem ke konci se to vše začalo obracet a výsledné tři hvězdičky jsou při přihmouření obou očí, maximem co můžu udělit. Pro mne další film, ve kterém jsem se přesvědčil, že DiCaprio je výborný herec!(15.8.2009)

Komunita, která se vzdala života ve městech a jako svůj nový domov si vybrala džungli, to je pro mě velice zajímavé téma a musím jít s hodnocením vysoko. Perfektně vykreslený Ráj na Zemi. Na hudbu nemůžu zapomenout, i když ji tady chválí skoro každý a to právem. Leo je v Pláži přesvědčivější než v Titanicu, takže pro fanynky jasná volba.(30.1.2010)