Pláž

Beach, The

Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Skôr 3,5 *. Knižná predloha je určite lepšia, ale nie je to zas tak zlý film ako sa o tom hovorí. Vyzdvihol by som najmä nádhernú kameru, exteriéry a soundtrack je určite GENIÁLNY (počúvam častejšie než Pulp Fiction). S hercami je to horšie. Nemám pocit, že Leonardo tu ukázal čo všetko vie, aj keď pralesné a vietnamské scény boli vynikajúce. Virginie Ledoyen je nádherná a je Francúzka takže jej Francoise som doslova zhltol, i keď si tiež myslím že vie hrať aj lepšie (8 femmes). Fakt je ten, že aj kniha samotná je dosť ťažko sfilmovateľná lebo nie je nejak extra dynamická, je skôr pohodová. Boyle si mohol odpustiť aj vystrihanie niektorých postáv z knihy. Každopádne je to ale film, ktorý si vždy rád pozriem, lebo myslím, že Beach life by bolo to pravé orechové .(13.2.2004)

Tento film mi paradoxně "vyvrátil" moji utkvělou vizi, že být na to ta doba, budu hipíkem. Takhle bych se nikdy, nikdy, nikdy nemohla chovat. Howgh.(5.5.2008)

Začiatok filmu je až tak dobrý, že ho nedokáže prekonať ani záver! Danny Boyle hneď z úvodu na nás vybehol, všetko nám v skratke vyrozprával, zo všetkým nás oboznámil a to v tak svižnom tempe, že sa pri tom nedá nudiť.Príchod na ostrov je stále neskutočne fajn a má to aj slušnú atmosféru (miestami), ale potom sa ten film už len ťahá a už to nieje vôbec tak zaujímavé ako začiatok.A potom príde koniec.Trochu ma to sklamalo.Nečakal som od toho vôbec nič ani DiCaprio (ako niektorým) mi nevadil, ale ten záver mi prišiel taký lacný.Ale inak celkom fajn na nudný večer. 75% - 3*(25.10.2010)

Jedine krásna atmosféra filmu sa tu dá hodnotiť. Následné akčné vypätie medzi Capriom a pašerákmi sa mi do tohto filmu nehodilo. Keby tu boli šialené poviedky zo života pár členov na ostrove, plného trávy s trochou viac poetizmu ako akčnosti, hodnotenie by bolo určite lepšie. DiCaprio sa mi páčil viac v iných filmoch.(5.11.2008)

Hledáni země nezemě v podání Dannyho Boyla v čele s mlaďoučkým DiCapriem, jak skvostný to utopistický román, kteréhož identita je prozrazena hned v počátku a celková myšlenka je tak smyslná až mi je šoufl. Proč koment po tak dlouhé době? Já si tohle "dílo" zopákl, ať "pochopím" danou prezentaci o cosi líp, poněvadž dané režisérské vnímání stojí za zmínku, i když Beach mě opravdu neodostala. 5/10 parta mladých adolescentů ve svém svetě (odvykací sezeni) v pozadí skutečný svět a jeho nástrahy, jak poetické...(7.10.2011)