Pláž

The Beach

Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Tento film mi paradoxně "vyvrátil" moji utkvělou vizi, že být na to ta doba, budu hipíkem. Takhle bych se nikdy, nikdy, nikdy nemohla chovat. Howgh.(5.5.2008)

Hledáni země nezemě v podání Dannyho Boyla v čele s mlaďoučkým DiCapriem, jak skvostný to utopistický román, kteréhož identita je prozrazena hned v počátku a celková myšlenka je tak smyslná až mi je šoufl. Proč koment po tak dlouhé době? Já si tohle "dílo" zopákl, ať "pochopím" danou prezentaci o cosi líp, poněvadž dané režisérské vnímání stojí za zmínku, i když Beach mě opravdu neodostala. 5/10 parta mladých adolescentů ve svém svetě (odvykací sezeni) v pozadí skutečný svět a jeho nástrahy, jak poetické...(7.10.2011)

Asi som pre vás čudný, ale Pláž je v mojom osobnom rebríčku hodne vysoko. Výborný Caprio a ešte lepšia Tilda Swinton v krásnom dobrodružnom príbehu.. Záverečná spoločná fotka celej komunity pláže ma dojíma aj na desiaty pokus.(22.5.2005)

Ráj bez systému, peklo bez systému. Do palice se mi na věky věků vryla scéna s útokem žraloka, která díky kontrastu velice přesvědčivého gore a pohodičkové tropické utopie vytváří geniální atmošku soukromé apokalypsy.(16.1.2016)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $39,785,027Tržby Celosvetovo $144,056,873/80%/(7.8.2007)

• - Spoiler: Ve filmu zemřelo celkem 6 lidí. (J.Trinity)

• - Sám režisér Danny Boyle přiznal, že s konečnou podobou filmu není spokojený. Hlavně ho mrzí, že mu ani jedna postava není sympatická. (Karlos80)

• - První volbou na hlavní roli režiséra byl Ewan McGregor, ten se s ním ale kvůli neshodám rozešel. (don corleone)