Pláž

Beach, The

Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Chvílemi je to našláplé a napětí je velmi dobré, pak se ale dostaví dlouhé minuty nudy. Poměrně dobrý dobrodružný thriller s lamačem dívčích srdcí Leonardem DiCapriem. Super scény jsou např. plavání na ostrov, schovka v trávě nebo útok žraloka. Je na co se koukat, ale chvílemi to prostě moc nefunguje. 55%(4.1.2008)

Moc mě to teda neoslovilo. 2 hvězdy za film + 1 navíc za soundtrack.(9.4.2015)

Těžko přesně říct, jak se jí to podařilo, ale Pláž mě naprosto pohltila. A to jsem se jí přitom kvůli ne zrovna dobré pověsti poměrně dlouho vyhýbal. Leonardo DiCaprio se mi nakonec líbil více než v řadě novějších snímků a Danny Boyle (ačkoliv říká, že s Pláží také není stoprocentně spokojen) potvrdil, že je mistrem svého oboru a opět vytvořil až neskutečnou, postupně houstnoucí a v závěru infarktově vygradovanou atmosféru. Samozřejmě - jako vždy - za pomoci výborného soundtracku. A film má navíc dobrou myšlenku.(20.1.2015)

Nemyslím si, že by tahle podivnost zrovna dvakrát sloužila Dannymu ke cti. Mnoho slibných scén pohřbila snaha o pitoreskní "zhulenost" - jinak to nazvat nedovedu.(16.3.2008)

Docela zvláštní film, ale mě teda zrovna moc nezaujal a ani obsazení do hlavní role Leonarda Di Capria moc nepomohlo i když pár scén stojí za to to skouknout, třeba útok žraloků byl docela zajímavej, ale jinak jsem se spíš nudil, možná i proto že tam byl Di Caprio na všechno sám, protože všichni ostatní tam byly více méně navíc a brát jako dobrou zápletku hledání nějakýho rádoby ráje mi nepřišlo zas tak dobrý, aby to mělo 2 hodiny, ale za hudbu tu jednu hvězdičku ještě přidám(6.5.2005)