Pláž

Beach, The

Pláž

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie, 2000, 114 min

Ráj bez systému, peklo bez systému. Do palice se mi na věky věků vryla scéna s útokem žraloka, která díky kontrastu velice přesvědčivého gore a pohodičkové tropické utopie vytváří geniální atmošku soukromé apokalypsy.(16.1.2016)

Pláž není tím nejlepším příkladem existenciálního dramatu. I přes jeho mnohovrstevnatost lze děj shrnout do jediné věty: Týpek hledající dobrodružství se zcela náhodou dostane na pozemský Ráj (tj. plno slunce, holek a konopí), kde zjistí že žádné místo nemůže za přítomnosti člověka existovat zcela bez konfliktů, následkem čehož mu začne harašit v mozkovně. Toť vše. Fanynky božského Letce ať si bod přidají a fanoušci Dannyho Boylea nechť si jej odeberou. 60% Zajímavé komentáře: A.Kesher, Tomesh(13.11.2005)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $39,785,027Tržby Celosvetovo $144,056,873/80%/(7.8.2007)

Nemůžu si pomoct, ale kouzlo thajských pláží mi učarovalo natolik, že jsem vedle pokaždé, když film vidím .. a stejně tak, když slyším soundtrack, který bych mohla poslouchat denně pořád dokola!!! To už tak bývá, že každý máme za srdcovku zrovna film, kteří druzí příliš nevychvalují ..(21.5.2008)

Jedine krásna atmosféra filmu sa tu dá hodnotiť. Následné akčné vypätie medzi Capriom a pašerákmi sa mi do tohto filmu nehodilo. Keby tu boli šialené poviedky zo života pár členov na ostrove, plného trávy s trochou viac poetizmu ako akčnosti, hodnotenie by bolo určite lepšie. DiCaprio sa mi páčil viac v iných filmoch.(5.11.2008)