Extra život

• Velká Británie A Life Less Ordinary (více)

Z dílny tvůrců Trainspottingu přichází černá komedie o dvou andělích, kteří mají být vykázáni z nebe za neřestné chování. Mají však jednu možnost, jak se „vykoupit": totiž dát dohromady párek naprosto odlišných mladých lidí, o kterých si nebeský šéf, archanděl Gabriel, myslí, že by k sobě pasovali. A tak mají „stále ještě andělé” před sebou nelehký úkol: spojit srdce uklízeče kanceláří a zhýčkané a přepychem znuděné dcery jeho šéfa. (Bonton Home Video)

kleopatra

Proč mám tenhle film ráda, když mi vadí už ta nálepka "romantická komedie", únosy, nebeské vlivy a happyendy? Jednoduše pro dvojku McGregor-Diaz, kteří se napřed navzájem unesou, pak jeden do druhého správně prudí, pak loupí, vydírají, přepadávají, tančí, zpívají a mimochodem se zamilují. Jo a protože to celé koordinují andělé a že je to vůbec celý správně praštěný. ()

Enšpígl

Jóóó, tohle je romantka podle mýho gusta. Vtipný dialogy, zábavný scény, originální příběh a někde mezi těma neortodoxníma postavičkama lítá láska. Svěží nenudící haha láska s krásnou Cami jako velmi přijatelným bonusem. ()

Malarkey

Nevěděl jsem, že má tenhle film pod palcem režisér takového kalibru. Také proto jsem se na film docela těšil a docela mě to i překvapilo. Pumpující taneční hudba k tomu ale dodala určitě svoje a bez ní by to tak napěchované napětím nikdy být nemohlo. Také ale Cameron Diaz ukázala, že má na filmu svojí důležitou část. Ta totiž kam přijde, tam je vždycky vymetýno. A stejně tak i v tomhle filmu. ()

T2

Rozpočet $12miliónovTržby USA $4,366,722Tržby Celosvetovo $14,633,270║ roztomilo podarený úlet, Ewan McGregor a Cameron Diaz v iskrivej súhre /65%/ ()

Radek99

Každý den nemůže být posvícení a každý film nemůže být Trainspotting, to ví už Danny Boyle asi dobře... Po takovém filmu se další projekt točí určitě těžko a očekávání bývají veliká, Boylemu se je bohužel podařilo naplnit jen z malé části. Trainspotting 2 se nekoná, jen velmi průměrná krimikomedie... ()

Superpero

Jedna z nejlepších a rozhodně nejoriginálnější romantická komedie, co jsem kdy viděl. Originální, vtipné, hravé, a hodně cool natočené. K dokonalosti tomu chybí, jen kousek. Já osobně bych vystříhal několik zbytečných scén s andělama, ztrácí to kvůli nim spád. Ústřední duo je skvěle sehrané a zvlášť u Cameron mi to přišlo jako životní výkon. ()

JFL

Výstřední romantická komedie navazuje na tradici hollywoodských ztřeštěných romancí ze 30. letech minulého století. Inspirace je ovšem pouze v konceptu, zatímco příběh, styl a tempo plně náleží na konec milénia. Film si s potěšením hraje se základním žánrovým principem, kterak svést do milostného obětí dvě naprosto protichůdné postavy, a za tímto účelem doslovně začleňuje dvojici nešťastných andělů strážných, kteří mají nelehký úkol splnit. Výsledkem je hvězdně obsazená, euforická a přeplácaná divoká jízda, které není nic svaté a kde je cokoli dovoleno. Svého času se "Extra život" setkal s nelibým přijetím diváků, ale na vině byly spíše neadekvátní očekávání. Danny Boyle se po masivním generačním úspěchu "Trainspotingu" ocitl ve škatulce, ze které se několik let těžce vyhrabával. Dnes už nikoho nepřekvapí, že každým svým novým snímkem se vydává na pole zcela odlišného žánru. Bohužel v době uvedení "Extra života" to řada diváků vnímala jako zradu. ()

B!shop

Tak tohle byla teda jizda. Cekal jsem jen nejakou romantickou komedii a byl jsem hodne mile prekvapenej. Pribeh by sice nebyl kdovico, navic je jasny, jak se vztahy budou vyvijet, jenze tu je jeste ta linie s nebem a to, ze tu v podstate jde o to, aby se dali dohromady. Takze ve vysledku docela zajimavej pribeh. Navic paradne sviznej a ladenej do cernohumorna, navic tu ani neni nouze o prestrelky. A pak tu je nejvetsi klad, herci. A to nemyslim jen hlavni dvojku, Cameron a Ewan, ktery se k sobe fakt skvele hodi a oba hrajou paradne, navic vetsina vtipku tu je prave diky nim a jsou fakt vtipny. Ale mym favoritem tu je Holly Hunter, ktera je naprosto uzasne psychopaticka a zaroven roztomila. Perfektni zabava. ()

Oskar

Docela dobrý, leč velmi nevlídně přijatý film. Vůbec nechápu, jak to někdo může vydávat za ROMANTICKOU komedii. To je samozřejmě nesmysl. Tahle komedie je proklatě černá a ještě k tomu dost netradičně pojatá, a jako taková to má s průměrným divákem těžké. Řekl bych, že je to taková koláž z Quentina Tarantina, Alfreda Hitchcocka a Franka Capry. Jestli vás tahle informace neodradí, tak se na to podívejte. 70 % ()

emma53

Vida, za poměrně krátký čas lze vytvořit kousek, který je nejen vtipný, zábavný, příjemný s Ewanem a Cameron, kteří byli k zulíbání krásný párek. ale i se super muzikou, která to celé hodila ještě o level výš. Nejsem žádný filmový odborník, abych to podrobně analyzovala, ale strávila jsem s touhle fajn praštěnou dvojkou prima 100 +- minutovou chvilku a to se počítá. Příhoz si zaslouží i za ty originální titulky na konci. ()

CheGuevara

Milý Danny, asi bych se podivoval, že jsi na celý den dal paní logice neschopenku, ale co je mi to platné, když oba hrdinové byli tak roztomilí. Tentokrát tě zachránilo právě ono jiskření mezi Ewanem a Cameron, o proti kterému jsou Pompeje neškodnou zápalkou. Milé setkání, ale příště bych na ten tvůj sex-appeal raději nespoléhal. ()

xxmartinxx

Kdyby Frank Capra fetoval a žil dneska, takhle nějak by vypadaly jeho filmy. Zábavná fraška s romantickým podtextem a sympatickými postavami. Skoro pět hvězd. ()

igi B.

Bizarní hořko-bílo-černá s rozinkami... ;-) Neotřelá taškařice na otřepané téma s andělskou zápletkou, leč velmi vypointovaná, zábavná a svižná. Archanděl Gabriel >laboruje< , ale nakonec - "ty úspěšný vztahy se dělaj v nebi" - že... :o) - - - Extra komedie ala americký Boyle - s rozkošným animáčkem nakonec! ()

dobytek

Extra je na tomhle filmu hlavně soundtrack (Prodigy, Orbital, Underworld...). Jinak to zase nic až tak extra neni. Danny Bojl sice točí (spíš teda před lety točil) takovym stylem, že se na většinu jeho filmů dobře kouká a člověk se u toho nenudí, ale nějak mi moc nesedla celá ta zápletka s andělama seslanejma na Zem. Ze začátku tam byly některý hodně dobrý scény, ale tak od půlky je to akorát pořád víc a víc romantický a míň a míň zábavný. ()

Shit

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, na kterej bych moh koukat každou chvilku, má to děsně pohodovej příběh, skvělý duo Cameron Diaz a Ewan McGregor, který jsou pro sebe jak stvořený a ještě to je příjemně vtipný. Prostě super ()

Dudek

Když jsem poprvé četl movieho komentář, klepal jsem si na čelo, jenže jeho slova se mi při sledování Extra života nejednou vybavila. Ten střih, ta hudba... Jednoduchá věta, který jasně vystihuje celý snímek... Cameron Diaz je prostě úžasná, a její postava též, ony jsou vůbec všechny postavy velmi působivé a skvěle napsané, což skvěle funguje zejména na začátku, kdy příběh postupně graduje jak v napětí tak humoru, ale též na vrcholné scéně, kdy se hrdinové setkají s anděly. Bohužel ke konci snímek již sotva popadá dech a je značně nastavován, což se velice projevuje v jeho rytmu, která rychle uvadá. Posledních pár minut bylo nezajímavým utrpením, které znamená odtržení jedné hvězdičky. [TOP 19/6 80%] ()

Gilmour93

Kašlete na anděly a poslouchejte hlas svého srdce, případně barmana ze zaplivané putyky, nápadně připomínajícího detektiva Adriana Monka.. Boyle vmíchal do romantiky černý humor, muzikálové číslo, trochu techna i Presleyho a ve finále z toho vznikla extraordinární podívaná, která mě svou roztříštěností nedokázala patřičně vtáhnout. Ty sněžnou slepotu způsobující scény z nebeské úřadovny Chief Gabriela (Hedaya) mi připomínaly reklamy na prací prášek.. ()