Extra život

• Velká Británie A Life Less Ordinary (více)

Z dílny tvůrců Trainspottingu přichází černá komedie o dvou andělích, kteří mají být vykázáni z nebe za neřestné chování. Mají však jednu možnost, jak se „vykoupit": totiž dát dohromady párek naprosto odlišných mladých lidí, o kterých si nebeský šéf, archanděl Gabriel, myslí, že by k sobě pasovali. A tak mají „stále ještě andělé” před sebou nelehký úkol: spojit srdce uklízeče kanceláří a zhýčkané a přepychem znuděné dcery jeho šéfa. (Bonton Home Video)

MickeyStuma

Těžko říct, jestli to bylo úmyslem, nebo to z toho tak nějak vyniklo, celá koncepce děje, atmosféra a celá řada různých roztržitých scén, nemálo připomíná klasický francouzský humorný styl. Nakonec, stačí porovnat charakteristiku hlavních postav. Ewan McGregor v roli Roberta jakoby si propůjčil roztržitost Pierra Richarda a Cameron Diaz náturu Gerarda Depardieu, přičemž si samozřejmě zachovala svoji přirozenou ženskost. A protože jde námětově také o dohled andělů, aby se lidé v zájmu vzájemného souznění dali dohromady, dostává se celý příběh tak trochu do jiné kategorie. Ano, od dob premiéry snímku 'Nebe nad Berlínem' (1987) bylo použití andělů žádaným artiklem. Snímek je tak o to složitější, neboť neustále bazíruje, v jakém žánru se to vlastně celé má vést. Někdo někde dokonce uvedl, že se tvůrci snažili alespoň trošku přiblížit tvorbě Quentina Tarantina, ale to už záleží jen na úhlu pohledu. Plusem je, že se tvůrci snažili vyhnout nepředvídatelným událostem, což se svým způsobem daří, ale ve výsledku z toho přesto zůstává taková podivná pachuť dojmu nedokonalosti. Nápadů je sice více než dost, ale jako celek mají problém se vzájemně jakkoliv propojit. Snímek nevyvolá špatné divácké pocity, ale pro ucelený dojem zábavy, akce, přitažlivosti, patřičných komičností a nějakého božského nadhledu, na tom chtělo více zapravovat. ()

k212

Typické téma, nahlížené z netypického úhlu. Lépe řečeno, to co mě nebaví u Boylea ve smrtelně vážných záležitostech (Pláž kupříkladu), to mu u mě prochází v této komedii. Počínaje klasickým raveovým tempem, přes halucinačně ujeté záběry kamery, skrz zajímavě nasnímanou krajinu, až po přeslazený -nicméně originálně pojatý- hepáč. No a Ewan McGregor zde poprvé ukazuje ve vší parádě, co v něm skutečně dřímá - tedy tanec a zpěv. ()

Malarkey

Nevěděl jsem, že má tenhle film pod palcem režisér takového kalibru. Také proto jsem se na film docela těšil a docela mě to i překvapilo. Pumpující taneční hudba k tomu ale dodala určitě svoje a bez ní by to tak napěchované napětím nikdy být nemohlo. Také ale Cameron Diaz ukázala, že má na filmu svojí důležitou část. Ta totiž kam přijde, tam je vždycky vymetýno. A stejně tak i v tomhle filmu. ()

Superpero

Jedna z nejlepších a rozhodně nejoriginálnější romantická komedie, co jsem kdy viděl. Originální, vtipné, hravé, a hodně cool natočené. K dokonalosti tomu chybí, jen kousek. Já osobně bych vystříhal několik zbytečných scén s andělama, ztrácí to kvůli nim spád. Ústřední duo je skvěle sehrané a zvlášť u Cameron mi to přišlo jako životní výkon. ()

zdenny

Nádherná netradiční, trochu mysteriózní romance, ve které je Cameron prostě nádherná. Tento film bych tak trochu řadil mezi filmy jako "True romance", "Interstate 60" a dalších, kterých zamilované romance se odehrávají na pozadí nečekaného, divácky atraktivního děje. Jsou vtipné ale taktéž násilné, a skrytě se dotýkají větších témat, které ale divák pro celkovou bezstarostnost a cool jízdu nemusí řešit. ()

• Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)