Extra život

Extra život

Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Trochu horší čtyři. Je to parádně ujetý a je jenom škoda, že je to tak nedotažený, stylově nejednotný, což je v tomhle případě ke škodě věci. Kdyby tenhle film natočili ve svým stylu bratři Coenové, byla by to kultovní záležitost jako vyšitá.(16.11.2006)

Když jsem poprvé četl movieho komentář, klepal jsem si na čelo, jenže jeho slova se mi při sledování Extra života nejednou vybavila. Ten střih, ta hudba... Jednoduchá věta, který jasně vystihuje celý snímek... Cameron Diaz je prostě úžasná, a její postava též, ony jsou vůbec všechny postavy velmi působivé a skvěle napsané, což skvěle funguje zejména na začátku, kdy příběh postupně graduje jak v napětí tak humoru, ale též na vrcholné scéně, kdy se hrdinové setkají s anděly. Bohužel ke konci snímek již sotva popadá dech a je značně nastavován, což se velice projevuje v jeho rytmu, která rychle uvadá. Posledních pár minut bylo nezajímavým utrpením, které znamená odtržení jedné hvězdičky. [TOP 19/6 80%](17.12.2006)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, na kterej bych moh koukat každou chvilku, má to děsně pohodovej příběh, skvělý duo Cameron Diaz a Ewan McGregor, který jsou pro sebe jak stvořený a ještě to je příjemně vtipný. Prostě super(13.12.2006)

Vcelku podceňovaný film, který mě překvapil v tom, jakej má rychlej spád, že má vcelku inteligentní dialogy, skvělý černý humor a originální příběh. A opět nepřekvapivě, jak to u Boylea bývá, super kamera, hudba a herecký výkony, Cameron Diaz tu podává zatím svůj nejlepší výkon ve své kariéře(vlastně až po Vítězové a Poražení). Prostě pohodovka a nenápadná hitovka. 80%(10.7.2008)

Nenadchne, neurazí, ale dvojici Ewan-Cameron bych ráda viděla i v nějakém dalším filmu, protože si nějak nemůžu vybavit, kde jsem viděla sympatičtější filmový pár :)(29.10.2012)

• - Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)