Extra život

Extra život

Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Typické téma, nahlížené z netypického úhlu. Lépe řečeno, to co mě nebaví u Boylea ve smrtelně vážných záležitostech (Pláž kupříkladu), to mu u mě prochází v této komedii. Počínaje klasickým raveovým tempem, přes halucinačně ujeté záběry kamery, skrz zajímavě nasnímanou krajinu, až po přeslazený -nicméně originálně pojatý- hepáč. No a Ewan McGregor zde poprvé ukazuje ve vší parádě, co v něm skutečně dřímá - tedy tanec a zpěv.(3.3.2003)

Jóóó, tohle je romantka podle mýho gusta. Vtipný dialogy, zábavný scény, originální příběh a někde mezi těma neortodoxníma postavičkama lítá láska. Svěží nenudící haha láska s krásnou Cami jako velmi přijatelným bonusem.(30.8.2014)

70%(27.10.2011)

Nenadchne, neurazí, ale dvojici Ewan-Cameron bych ráda viděla i v nějakém dalším filmu, protože si nějak nemůžu vybavit, kde jsem viděla sympatičtější filmový pár :)(29.10.2012)

Proč mám tenhle film ráda, když mi vadí už ta nálepka "romantická komedie", únosy, nebeské vlivy a happyendy? Jednoduše pro dvojku McGregor-Diaz, kteří se napřed navzájem unesou, pak jeden do druhého správně prudí, pak loupí, vydírají, přepadávají, tančí, zpívají a mimochodem se zamilují. Jo a protože to celé koordinují andělé a že je to vůbec celý správně praštěný.(14.12.2004)

• - Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)