poster

Extra život

 • Velká Británie

  Life Less Ordinary, A

 • Slovensko

  Extra život

 • Slovensko

  Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Režie:

Danny Boyle

Scénář:

John Hodge

Kamera:

Brian Tufano

Hudba:

David Arnold

Producenti:

Andrew Macdonald

Scénografie:

Kave Quinn

Kostýmy:

Rachael Fleming
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Kašlete na anděly a poslouchejte hlas svého srdce, případně barmana ze zaplivané putyky, nápadně připomínajícího detektiva Adriana Monka.. Boyle vmíchal do romantiky černý humor, muzikálové číslo, trochu techna i Presleyho a ve finále z toho vznikla extraordinární podívaná, která mě svou roztříštěností nedokázala patřičně vtáhnout. Ty sněžnou slepotu způsobující scény z nebeské úřadovny Chief Gabriela (Hedaya) mi připomínaly reklamy na prací prášek..(29.11.2010)

 • JFL
  ****

  Výstřední romantická komedie navazuje na tradici hollywoodských ztřeštěných romancí ze 30. letech minulého století. Inspirace je ovšem pouze v konceptu, zatímco příběh, styl a tempo plně náleží na konec milénia. Film si s potěšením hraje se základním žánrovým principem, kterak svést do milostného obětí dvě naprosto protichůdné postavy, a za tímto účelem doslovně začleňuje dvojici nešťastných andělů strážných, kteří mají nelehký úkol splnit. Výsledkem je hvězdně obsazená, euforická a přeplácaná divoká jízda, které není nic svaté a kde je cokoli dovoleno. Svého času se "Extra život" setkal s nelibým přijetím diváků, ale na vině byly spíše neadekvátní očekávání. Danny Boyle se po masivním generačním úspěchu "Trainspotingu" ocitl ve škatulce, ze které se několik let těžce vyhrabával. Dnes už nikoho nepřekvapí, že každým svým novým snímkem se vydává na pole zcela odlišného žánru. Bohužel v době uvedení "Extra života" to řada diváků vnímala jako zradu.(15.9.2008)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $4,366,722(13.12.2006)

 • dobytek
  ***

  Extra je na tomhle filmu hlavně soundtrack (Prodigy, Orbital, Underworld...). Jinak to zase nic až tak extra neni. Danny Bojl sice točí (spíš teda před lety točil) takovym stylem, že se na většinu jeho filmů dobře kouká a člověk se u toho nenudí, ale nějak mi moc nesedla celá ta zápletka s andělama seslanejma na Zem. Ze začátku tam byly některý hodně dobrý scény, ale tak od půlky je to akorát pořád víc a víc romantický a míň a míň zábavný.(8.3.2014)

 • BoPo
  ***

  Páčilo sa mi to. Neviem presne prečo, ale páčilo.(16.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace