Extra život

Extra život

Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Geniální!!! Po prvních deseti minutách jsem si myslel, že tohle dokoukám jen kvůli McGregorovi a Diaz. Jenže pak přišel únos, pak se Ewan pokoušel po telefonu vyjednat podmínky (u téhle scény jsem vážně nemohl) pak tanec v baru a já se přistihl, že jsem v extázi. Připomnělo mi to filmy bratří Coenových, jenže: Tohle je drsnější, ulítlejší a zároveň mnohem vtipnější, než kterýkoliv jejich film. Pokud chcete parádní černou komedii, u které se skvěle pobavíte, tak tohle by mohl být film pro vás. Už jen pro ten parádní závěrečný epilog!(28.9.2009)

usmevný film na ktorom som sa pobavil a duo mcgregor a diaz ako spivaju somewhere under the sea je fantastickáááá danny išiel do holywoodu a natočil slušný film o osude ktorý mame každy nepisany aj ked anjeli sa snažia o pravý opak bravo ale preca už to neni anglicky film ale komerčak made in hollywood(22.8.2007)

Když jsem poprvé četl movieho komentář, klepal jsem si na čelo, jenže jeho slova se mi při sledování Extra života nejednou vybavila. Ten střih, ta hudba... Jednoduchá věta, který jasně vystihuje celý snímek... Cameron Diaz je prostě úžasná, a její postava též, ony jsou vůbec všechny postavy velmi působivé a skvěle napsané, což skvěle funguje zejména na začátku, kdy příběh postupně graduje jak v napětí tak humoru, ale též na vrcholné scéně, kdy se hrdinové setkají s anděly. Bohužel ke konci snímek již sotva popadá dech a je značně nastavován, což se velice projevuje v jeho rytmu, která rychle uvadá. Posledních pár minut bylo nezajímavým utrpením, které znamená odtržení jedné hvězdičky. [TOP 19/6 80%](17.12.2006)

Extra je na tomhle filmu hlavně soundtrack (Prodigy, Orbital, Underworld...). Jinak to zase nic až tak extra neni. Danny Bojl sice točí (spíš teda před lety točil) takovym stylem, že se na většinu jeho filmů dobře kouká a člověk se u toho nenudí, ale nějak mi moc nesedla celá ta zápletka s andělama seslanejma na Zem. Ze začátku tam byly některý hodně dobrý scény, ale tak od půlky je to akorát pořád víc a víc romantický a míň a míň zábavný.(8.3.2014)

Nevěděl jsem, že má tenhle film pod palcem režisér takového kalibru. Také proto jsem se na film docela těšil a docela mě to i překvapilo. Pumpující taneční hudba k tomu ale dodala určitě svoje a bez ní by to tak napěchované napětím nikdy být nemohlo. Také ale Cameron Diaz ukázala, že má na filmu svojí důležitou část. Ta totiž kam přijde, tam je vždycky vymetýno. A stejně tak i v tomhle filmu.(23.5.2011)

• - Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)