• triatlet
  **

  Díky scenériím, hudbě a herectví hlavního trojúhelníku (Macháček – Karel Pešek, Budínová, Racek - Machovi) celkem koukatelné. Zajímavé je, že Macháčkův bratr (Milan Pešek) neoslovuje Vinkláře soudruhu, ale pane kapitáne. Vinklář si v úvodu zahraje na věštce a v Restauraci Na Vyhlídce pronese „Vy se tady jednou zabijete.“ Ale jinak tápe stejně jako scénárista – závěr působí (nechtěně) až směšně. Pobaví i myslivecká intermezza – „Číhaná na pošťačku“.(15.2.2011)

 • Luciana
  *****

  "Je-li sebevražda zbabělost, je to jediná zbabělost, která vyžaduje odvahu. Člověk, který spáchal sebevraždu prošel jistě okamžikem velkého utrpení, to však není srovnatelné se zoufalstvím toho, kdo nemá odvahu sáhnout si na život a musí čekat na příležitost, která rozhodne za něj."(13.7.2012)

 • argenson
  ***

  Překvapivě ne úplně blbá normalizační kriminálka s výbornou Slávkou Budínovou a docela slušným závěrem. Chtělo by to ale lepší hudbu a na straně policie trochu akčnějšího hrdinu než byl Josef Vinklář.(4.8.2012)

 • honajz
  ****

  Když on tady ten detektivní motiv není podstatný, a to může mást. Tohle je o psychickém traumatu a přesně tak je film i vyprávěn. Dokonalý Macháček, Budínová, i zvolené prostředí, kamera a hudba.(8.8.2011)

 • Lima
  *

  Já bych měl spíše "vražedné pochybnosti" o schopnosti pana scenáristy napsat smysluplnou zápletku a schopnosti Ivo Tomana jej přetavit v aspoň trochu kukatelnou záležitost. Neuvěřitelně špatný pokus o jakýsi psychologický film s detektivním plánem v druhém sledu, který dokonale zapadá mezi tu šedou masu filmové produkce roku 1978. Vydržet dodívat to do konce se dá jen díky mému oblíbenci, velkému herci Mirkovi Macháčkovi, jenž v civilním životě sžírán duševní trýzní, která se mu dokonale odrazila v jeho výrazu, se pro tak napsanou roli jevil jako zcela ideální představitel.(28.12.2006)

 • Ilja Racek

 • - Na vraždícím noži chybí krev. (M.B)

 • - V době natáčení filmu byli Slávka Budínová a režisér Ivo Toman nedlouho po sňatku. (kozlos)

 • - Chata Na vyhlídce nedaleko obce Prácheň, na které filmování probíhalo, shořela rok po natáčení. (wazbic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace