poster

Mělký hrob

 • Velká Británie

  Shallow Grave

 • Slovensko

  Plytký hrob

Drama / Thriller / Komedie / Krimi

Velká Británie, 1994, 92 min

Režie:

Danny Boyle

Scénář:

John Hodge

Kamera:

Brian Tufano

Hudba:

Simon Boswell

Producenti:

Andrew Macdonald

Scénografie:

Kave Quinn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  ***

  Nenadchlo mne to. Příběh je v podstatě velice banální a stokrát přehraný, pohříchu lépe. U vědomí této omšelosti se režisér a kameraman zřejmě snažili ozvláštnit postavy a děj spoustou "dodatků zvenku", čímž potvrdili známou pravdu: jestliže umělec neví, co chce, většinou začne samoúčelně zdobit. Když si ale tyhle ozdůbky odmyslíte, zůstane vám triviální poznatek, že peníze kazí přátelství.(17.11.2009)

 • Rob Roy
  ****

  Extrémně černé ( úder, který inkasuje jedna ženská postava, snese srovnání jen se Zuřícím býkem nebo Peckinpahovým Alfredem Garciou a že ten se s tím nemazlil, to mi věřte ) a vizuálně stylové - výrazné barevné ladění ( červená, modrá, zelená ), temné stíny, pohyblivá kamera. Jedna sekvence je prachsprostá vykrádačka Mafiánů.... zkrátka dobrý debut :))(28.1.2006)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Prakticky totožný námět s Raimiho Jednoduchým plánem, vedle kterého se však Boylův komorní pokus krčí jako Myšpulín vedle Godzilly. Jinak nepochybně skvěle odvedená práce s geniálně schízoidním Christopherem Ecclestonem, která nabízí hutné porce černočerné černoty.(18.7.2012)

 • AngelAngie
  ***

  Čekala jsem bohužel více ..(21.5.2008)

 • HAL
  ****

  Hutné drama o partě obyčejných spolubydlících, kteří se dostanou do neobyčejné situace... a zjistí navzájem kým skutečně jsou. Jen pár postav a minimalní prostředky stačí k rozehrání psychologicky syrového dramatu ve které mrazí z každého záběru a snaha diváka předvídat v ději je stejně nemožná, jako nesmyslná, mnohem zajímavější je zkoumat odrývající se charaktery postav a jejich vzájemné střety. Škoda jen příliš odlehčeného "trainspottingovského" závěru, který se ke zbytku filmu příliš nehodí a narušuje temnou katarzi, jinak... vynikající. 8/10(3.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace