Mělký hrob

John Hodge

Brian Tufano

Simon Boswell

Andrew Macdonald

Úvod: 3 přátelé, plný kufr peněz, 1 tělo ... Závěr: 0 přátel, plný kufr bezcenných papírů, 4 těla.(17.9.2007)

Už se mi dlouho nestalo, aby mne u něčeho takhle mrazilo. Danny Boyle je prostě talentovanej. Rozpočet na tohle měl asi pakatelózní ale emoce dokázal vybudit dokonale. Něco takového by se s klídkem dalo natočit i u nás...jenže netočí.(17.5.2007)

páni moji. mám pocit, že po režijnej stránke zatiaľ spolu s trainspottingom najlepší boyle. hustá atmosféra hustne viac a viac, scenár je jedno veľké šibalstvo, pretože v úvode mu chýba čosi, čo autor elegantne obišiel a neskôr zamaskoval veľmi solídnou scenáristickou prácou s charaktermi a budovaním napätia. tak danny si nasadil latku naozaj vysoko, nečudo, že po tomto filme musel prísť s trainspottingom! musím dať päť, aj keď by si to možno objektívne zaslúžilo len 4.(12.3.2011)

Čekala jsem bohužel více ..(21.5.2008)

Extrémně černé ( úder, který inkasuje jedna ženská postava, snese srovnání jen se Zuřícím býkem nebo Peckinpahovým Alfredem Garciou a že ten se s tím nemazlil, to mi věřte ) a vizuálně stylové - výrazné barevné ladění ( červená, modrá, zelená ), temné stíny, pohyblivá kamera. Jedna sekvence je prachsprostá vykrádačka Mafiánů.... zkrátka dobrý debut :))(28.1.2006)