Mělký hrob

John Hodge

Brian Tufano

Simon Boswell

Andrew Macdonald

Myslím že o dosť lepšie ako Trainspotting, síce pomalšie ale rozhodne prepracovanejšie a kompaktnejšie. O tom, že keď medzi priateľov na život a na smrť príde kufor peňazí, zmenia sa na kamarátov na smrť ;o)(13.2.2004)

Shallow Grave je přesně typ thrilleru, který v lásce příliš nemám, navíc na tohle téma je jich natočeno spousta, ale musím říct v Boylovém podání mi tohle hodně sedlo! Sakra černohumorná, energická a napínavá jízda od začátku do konce! Bavil jsem se mnohem více než při Simple Plan. Doporučuji kdo neviděl.75%(8.2.2014)

Nápad je to fajn, exnuté tělo feťáka, jež po sobě zanechalo balík peněz. Ale Boyle musel celý děj dvakrát mohutně zlomit přes koleno, aby se dostal až na konec. Díky Bohu ukázal, kolik talentu v sobě má a velmi obratně přebruslil jak přes regulérní psychothriller, tak osobitou variaci Dostojevského Zločinu a trestu. Pravda, celek nakonec shodil v prvoplánově laciné, ale o to zábavnější pointě. Genialita nebo neschopnost? Nachytal jsem se a pobavil zároveň, takže díky Danny!(11.5.2007)

Máte přátele do nepohody a navždy? Jste šťastný člověk. Ne vždy to tak bývá. Film o tom, že si nemůžeme být jisti lidmi okolo sebe ani sami sebou, pokud neprožijeme opravdovou zkoušku charakteru. Danny Boyle zatím svůj první skutečný film nepřekonal.(15.12.2005)

Hutné drama o partě obyčejných spolubydlících, kteří se dostanou do neobyčejné situace... a zjistí navzájem kým skutečně jsou. Jen pár postav a minimalní prostředky stačí k rozehrání psychologicky syrového dramatu ve které mrazí z každého záběru a snaha diváka předvídat v ději je stejně nemožná, jako nesmyslná, mnohem zajímavější je zkoumat odrývající se charaktery postav a jejich vzájemné střety. Škoda jen příliš odlehčeného "trainspottingovského" závěru, který se ke zbytku filmu příliš nehodí a narušuje temnou katarzi, jinak... vynikající. 8/10(3.11.2008)