Mělký hrob

Simon Boswell

Andrew Macdonald

Scénografie:

Kave Quinn

Docela dobré drama, které se ze začátku tváří jako černá komedie. Celkový dojem ovšem není nikterak valný, děj mě nedokázal zaujmout natolik, abych dal více než 3 hvězdičky. 60%(3.12.2010)

Jsou perličky, o které bych díky čsfd asi nikdy nezavadil. Tohle je jedna z nich. Černý příběh o tom, že pokud najdete v bytě mrtvolu s kufrem peněz, je lepší zavolat policii....blbost! Je lepší všechno si nechat! Ale v tom případě doufejte, že jste v tom sami, protože nikdy netušíte, co se z vašich nejlepších přátel může vyklubat.(15.10.2005)

Rozpočet $2,5miliónovTržby USA $2,881,508Tržby Celosvetovo $20,500,000║ /55%/(6.3.2010)

Netradiční, úděsné, kruté a absurdní britské psychodrama, ale výborně zpracované a s vynikajícími hereckými výkony. Jsem ráda, že jsem z toho bytu odešla a už se tam nehodlám vrátit. Nicméně bych chtěla dodat, že jsem byla unešená z barevného ladění interiéru celého bytu a když jsem se dočetla, že se nechali inspirovat obrazem Edwarda Hoppera, tak jsem hned jednu hvězdu přihodila. Ale za třicet dní něco takového natočit je určitě úctyhodný výkon.(29.8.2014)

Jeden z Boyleových nej:-)(23.7.2007)

• - Podľa slov režiséra Dannyho Boyla je Plytký hrob prepojený s jeho nasledujúcim filmom Trainspotting (1996) cez postavy Keitha Allena (Hugo), ktorý v oboch filmoch stvárňuje drogového dílera. (HelenOfTroy)

• - Farebná schéma domu, ktorý obývajú hlavní protagonisti, bola inšpirovaná obrazom "Hotel Lobby" od amerického maliara Edwarda Hoppera z roku 1943. (HelenOfTroy)

• - První filmová role Ewana McGregora v celovečerním filmu. (Chatterer)