Legenda o "1900"

Legenda o pianistovi

Legend of 1900, The

Legend of the Pianist on the Ocean, The

Drama / Romantický / Hudební

Itálie, 1998, 120 min (SE: 165 min)

Poutavě natočený příběh, který od prvních minut chytne a nepustí… navíc uvidíte snad nejlepší klavírní souboj v historii kinematografie... Lahodná podívaná, mé hodnocení 4 hvězdičky...(8.9.2011)

Krásná hudba. Ta je asi to nejhezčí na celém filmu. Nesmím však opomenout herecké výkony Tima a Pruitta (ty jeho oči jsou prostě rarita), solidní kameru a originální, zajímavý příběh (nebo alespoň pro mě ;)). Je faktem, že to někdy s tím emocionálním útokem na diváka tvůrci snímku trochu přehánějí; třeba ten poslední rozhovor mezi Maxem a 1900 je příliš dlouhý a hraje moc na city. But on the other hand, hlavní hrdina byl obrovskej sympaťák a dokonce jsem mu dost rozuměl. No a nejlepší scéna? Samozřejmě klavírní duel! Co se týče hodnocení, jsem dost na vážkách mezi 3/4*, ale film mě opravdu zaujal a nenudil, takže se přikláním k vyššímu hodnocení.(5.8.2008)

Viděl jsem jen zkrácenou verzi a myslím, že je to hodně znát na výsledku - občas mi leccos chybělo. Výpravou 1900 válcuje Cameronův Titanic, patosem také. Ale ten příběh je natolik zajímavý, že ruku v ruce s maximalismem a pompézností režiséra, skýtá i tak hodně nadprůměrný zážitek. 70%(14.9.2010)

Snímek o životě geniálního klavíristy, který se narodil, žil a zemřel na jedné lodi. Nikdy neměl doklady a ani odvahu vstoupit na pevninu. Musím bohužel přiznat, že do nástupu Tima Rotha na plátno (docela to trvá) je příběh nesnesitelně ospalý. Roth ihned při svém nástupu předvede hru na odbržděný klavír v bouři a okamžitě posouvá film daleko výše. Ani tolik opěvovaný souboj, který přijde na řadu daleko později, se pro mne jízdě klavíru na vlnách nevyrovná (i když je skutečně skvělý). Pomalé tempo vyprávění způsobilo, že film mi připadal daleko delší, než ve skutečnosti byl a to nemám rád.(16.2.2009)

Nikdy som sa snádˇ necítil opustenejší !(30.12.2010)