Legenda o "1900"

Legenda o pianistovi

Legend of 1900, The

Legend of the Pianist on the Ocean, The

Drama / Romantický / Hudební

Itálie, 1998, 120 min (SE: 165 min)

Poutavě natočený příběh, který od prvních minut chytne a nepustí… navíc uvidíte snad nejlepší klavírní souboj v historii kinematografie... Lahodná podívaná, mé hodnocení 4 hvězdičky...(8.9.2011)

Jeden z filmů, ke kterým se chci vracet. Parádní muzika, zajímavý příběh, zkrátka zážitek. Jen se divím, že mi to tak dlouho unikalo?(31.8.2010)

O některých filmech píši, že po projekci nebudu za 2 dny vědět o čem byly, ale věřím, že Legendu o ''1900'' si budu pamatovat za 2 roky stejně jako dnes. A není to jen zásluha génia Morriconeho. Troufám si tvrdit, že je tento film povinností pro každého vášnivého milovníka hudby. Nikdy bych nevěřil, že film složený, ze žánrů, které nemusím se stane mou srdeční záležitostí. Překrásný zážitek! 80%(15.10.2010)

Sice občas monotónní a Tim Roth se občas tvářil jako retardovaný, ale ta hudba byla prostě úchvatná a je to určitě nejlepší italský film, co jsem zatím viděl.(6.8.2008)

Príbeh o lodnom Mauglím za veľa nestojí. Je rovnako neuveriteľný, ako príbeh o Willovi Huntingovi. Takže ostáva hudba a herci. Hudba je Morriconeho a tá nemôže byť zlá. S Timom Rothom som sa stretol prvý krát a spočiatku som si ho mýlil s Jakeom Weberom (Zoznámte sa, Joe Black). S Pruittom Taylorom Vinceom vytvorili zohranú dvojku, okolo ktorej sa točil celý film. Okrem brilantnej hry na klavír som vo filme nič výnimočné nenašiel, takže som ho bez výčitiek svedomia nechal zapadnúť medzi plejádu trojhviezdičkových.(16.7.2010)