poster

Legenda o "1900"

 • Itálie

  Leggenda del pianista sull'oceano, La

 • slovenský

  Legenda o pianistovi

 • anglický

  Legend of 1900, The

 • anglický

  Legend of the Pianist on the Ocean, The

Drama / Romantický / Hudební

Itálie, 1998, 120 min (SE: 165 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sarume
  ****

  Film , ktery na mě velmi zapůsobil . Vynikající výkon , pro mě tehdy neznámého Tima Rotha mě okouzlil a v kombinaci se skvělou hudbou a zajímavým tématem se mi tento film zažral pod kůži.(24.7.2005)

 • Kimon
  ****

  Je to dávno, co jsem měl možnost tento film vidět a do paměti se mi zapsal nesmazatelným způsobem. Nyní v srpnu 2008 ho ČT2 reprízovala, ale bohužel jsem neměl možnost ho vidět ještě jednou a oživit si příběh vynikajícího klavíristy jménem 1900. Detaily příběhu mi z paměti za ta léta odvál čas, ale ten Rentonem zmiňovaný klavírní souboj zůstal a vzpomínám na něj jako na něco nepřekonatelného. Pokud se mi opět naskytne příležitost, rád si zase připomenu příběh toho zvláštního člověka.(6.8.2008)

 • petaspur
  ***

  Snímek o životě geniálního klavíristy, který se narodil, žil a zemřel na jedné lodi. Nikdy neměl doklady a ani odvahu vstoupit na pevninu. Musím bohužel přiznat, že do nástupu Tima Rotha na plátno (docela to trvá) je příběh nesnesitelně ospalý. Roth ihned při svém nástupu předvede hru na odbržděný klavír v bouři a okamžitě posouvá film daleko výše. Ani tolik opěvovaný souboj, který přijde na řadu daleko později, se pro mne jízdě klavíru na vlnách nevyrovná (i když je skutečně skvělý). Pomalé tempo vyprávění způsobilo, že film mi připadal daleko delší, než ve skutečnosti byl a to nemám rád.(16.2.2009)

 • gogo76
  *****

  "Pokiaľ máš v hlave dobrý príbeh a máš ho komu rozprávať, zďaleka nie si odpísaný..." Tornatore si vie príbehy vyberať a toto ma naozaj prekvapilo. Čakal som skôr nudné večierky a nekonečné doprovody na piáno, preto ma veľkoleposť a davové scény hlavne v úvode nestačili udivovať. Celý obrovský interiér lodnej kotolne a špinavých robotníkov ma maximálne zaujal. Príbeh chlapca, ktorý nikdy neopustil loď a stal sa majstrom v hre na piáno je vyrozprávaný pútavým spôsobom postupného odkrývania a doplňovania zaujímavých historiek. Asi najviac zaujme súboj pianistov, v ktorom "zázračný lodný chlapec" rozžhaví svojou hrou piáno tak, až sa mu zapáli cigareta...Prehnané? Ok, ale strašne efektné. Morriconeho hudba je tradične veľkolepá a v spojení s tak pútavým príbehom to inak ako na plný počet nevidím. Pre filmy natočené takýmto spôsobom mám odjakživa slabosť. 90%.(23.2.2014)

 • Vitason
  ***

  Tenhle film buší od začátku do konce do kláves citu a dojetí, co mu síly jen stačí. Sice touto taktikou vyloudí hezkou písničku, ale nic převratného. 1900 je mládenec, který byl nalezen na lodi Virginian, kde také zůstal a stal se lodním klavíristou s fenomenálním talentem. Film je rozdělen do dvou časových linií. První je pátrání hudebníka Maxe po svém příteli od piána doprovázené Maxovým retrospektivním vyprávěním, které líčí život 1900. Obě linie do sebe hezky zapadají. Dominantou filmu je skvělá hudba Ennia Morriconeho a bezchybný výkon Tima Rotha. Je zde několik skvělých scén (souboj a rozbouřené moře) ,ale také spousta scén ,které vyšumí do ztracena. Jedná se o velice příjemný film, který někdy útočí až moc vypočítavě na city, ale není důvod si ho neužít.(19.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace