Návrat slavné rodačky, který připraví mnoha obyvatelům maloměsta krušné dny a bezesné noci. (Česká televize)

ink flo

Robert Rich právě vydává knihu Winona, kde dokumentuje 20 let jejich přátelství polaroid fotkama. Tento objev spustil další vlnu Winona obsese a pátrání po nějakých zatím neshlédnutých filmech. Tento je ze zlatého období, komedie o outcast podivínce, která je adoptovaná posh rodinou, ale radši se stará o prasata a toulavý psy v rozbořené bárce v přístavu a myslí si, že je dcerou Roxy Carmichael, což je celebrita, která vlastně nic nedokázala, ale přesto je celé její město její osobou absolutně posedlé. Většina charakterů jsou více či méně karikatury a pod povrchem zdánlivě přímočaré komedie se dají najít zajímavé hlubší vrstvy. ()

ivishka

Příběh o puberťačce Dinky, která si představovala ,že slavná Roxy Carmichael je její matka - každý z nás má něco o čem sní a tahle umouněná "černá ovce" si našla něco docela nevinného. Vsugerovala si nemožný fakt,že má slavnou matku, zbožňovala ji a v den plesu ji čekala s kufry s nadějí,že si pro ni přijede a konečně se poznají osobně. Winona Ryder zde zazářila hned v několika podobách -> jako milovnice zvířátek s neučesanými vlasy, naivní a všehoschopná puberťačka a docela obyčejná holka v jedné roli,která se vedle svého skvělého humoru ukazuje také jako zamilovaná :-). Krásná naivní dramatická komedie co nikoho nemůže doslova urazit a každý si v Dinky najde kus sebe. ()

TO

Rozporuplná, přecitlivělá Dinky hledá cestu ze samoty poněkud neobvyklým způsobem: přesvědčí sama sebe, že je odloženou dcerou slavné Roxy Carmichaelové, která má zrovna přijet do města. Winona, tak jak jí mám nejraději, narušená "černá ovce“ společnosti. Moc sympatický film, citlivý i úsměvný pohled do nitra dívky. ()