Stroj času

Cronos

Horor / Mysteriózní

Mexiko, 1993, 94 min

Guillermo del Toro

Je to celé trochu pomalé a chvíľkami nechcene smiešne,ale zato originálne a tajomné.A to malé dievčatko!Kebyže som už nevidel Hellboya a Bladea dvojku,myslel by som si,že sa práve tieto úžasne vybrané deti stanú súčasťou del Torového rukopisu...Pre milovníkov žánru povinnosť,pre ostatných,tak trochu iný horror,resp. alternatíva k horroru.A ako už napísal POMO,pre filmové kluby ideálna snímka...70%(10.6.2012)

• sullafelix

....horror ??? ...no to snaď nikto nemyslí vážne ... toto dielko zlyháva po každej stranke ...snáď mimo hereckých výkonov, ktoré sa zdajú byť postačujúce ..... Guillermo del Toro však jasne dokazuje že vo svete filmoveho horroru nemá čo hľadať nakoľko kompozícia tohto formátu je vhodná snáď do sveta bulvárnych plátkov a komiksov .......................(7.11.2005)

NĚCO TAKOVÉHO SE PŘIHODÍ JEN JEDNOU V ŽIVOTĚ. JEN JEDNOU ZA CELÝ ŽIVOT....... /// Když starožitníka Grise pokouše kovový ,,něco“, začne se cejtit mnohem líp. Takovej mladší.... Záhadnej přístroj, kterej dokáže prodloužit život, téma věčnýho života, záhadná a fascinující kniha psaná latinsky. Nechtějte horor, spíš pohádku s téměř komiksovým motivem a filosofii poetickýho Frankensteina. Tomu odpovídá atmosféra, bohužel i tempo. Originální jednohubka spíš pro nehororový publikum a fandy G. del Tora. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevěřím, že Ron Perlman hrál v divnejch filmech. 2.) Máme doma sochu, ze který vylejzaj švábi. 3.) Thx za titule ,,Etmare“ a ,,joSew“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(16.11.2011)

Moc očividná variace na moc provařené téma. Které mi přijde velmi atraktivní, zajímavé a paradoxně stále nevytěžené, ale jaksi se s ním stále nikdo nedokázal poprat. Ani del Toro ve svém debutu.(10.7.2013)

Po celou dobu mne sužovala palčivá otázka, co kdyby si toho krvesaje prodlužujícícho život přiložil k přirození ? ... No jo no, byl by to jinej filmovej žánr, já vím, ale já se prostě nemohl téhle obsedantní myšlenky zbavit.. nu a jinak byl tenhle raný Toro takový malý skoro až horor pro celou rodinu. Vysát Jesus Gris svou vnučku, nu to by byla jiná, škoda, moje sadistické choutky zas jednou nebyly plně uspokojeny a ani Perlmanova mladá držka to nevytrhla.(20.10.2013)

• - Speciální efekty pro film vytvořila del Torova společnost Necropia (která po 15 letech existence ukončila svou činnost). (HellFire)

• - Guillermo del Toro začal psát scénář k tomuto filmu již v roce 1984 pod názvem "Vampire of the Grey Dawn". (Chatterer)

• - Alchymista na začátku filmu se jmenuje Fulcanelli, což byl pseudonym známého francouzského alchymisty pozdního 19. století. Ten zmizel za záhadných okolností ve 40tých letech a jeho pravá totožnost nebyla nikdy odhalena. (HellFire)