poster

Stroj času

 • Česko

  Cronos

  (festivalový název)
 • Mexiko

  Cronos

Horor / Mysteriózní

Mexiko, 1993, 94 min

Scénář:

Guillermo del Toro

Producenti:

Bertha Navarro

Střih:

Raúl Dávalos
(další profese)
 • POMO
  ****

  Inteligentný a pútavý psychologický horor o malom antickom prístroji vysávajúcom krv, a jeho obeti, starom dedkovi, ktorý sa postupne poddáva jeho vábivej skaze? Áno - nech to znie akokoľvek čudne. A vôbec by tomu neuškodilo uvedenie vo filmových kluboch. Minimálne pre originalitu.(4.4.2003)

 • Karamanlis
  ***

  Mexický horor o krutú daň si vyžadujúcom stredovekom vynáleze zvanom cronos, zabezpečujúcom svojmu majiteľovi nesmrteľnosť, ktorý bol celovečerným debutom dnes už svetoznámehu režiséra Guillerma del Tora. Na festivale v Cannes získal cenu kritikov.(27.5.2010)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Já jsem věčnost.......... Tyhle věcičky pocházející z hluboké minulosti jsou skoro vždycky nepochopené, zneužité a nebo nebezpečné. Stroj času v tomto příběhu je datován někam do 16. století. A k jeho používání je potřeba přísných pravidel. Jsou dva muži, jeden má stroj a druhý má návod k používání. Sejdou se jejich zájmy ? CHYBA VE FILMU - Okolo 37 minuty je vidět ve skle dveří na střeše hlavu pracovníka štábu........ Film má celkem nevinný název, ale nepouštějte si ho během jídla (Stejně je nezdravé u jídla cokoliv dělat). Například scény okolo 45 minuty "na záchodě" dokážou zvednout i žaludek. CITÁT - Jak může být někdo méně mrtvej ?........ CHYBA VE FILMU - Okolo 50 minuty je řečeno, že tělo nebude mít obřad, nebude ukazováno a bude rovnou spáleno. Přesto je po krátkém střihu tělo vystavené a ukazované....... Asi tak hodinu to bylo napínavé a dobré, ale pak se z toho začala stávat směsice nesmyslností a podivností. Už jen to když se dovíte jméno hlavního hrdiny. Pak se mi to přestalo líbit. 60 %. Film je věnován památce Josefin Camros.(8.5.2012)

 • heyda
  ***

  Musím říct, že na ty roky velmi atmosférický a působivý horor. Samozřejmě je to docela nuda, to je u devadesátkových hororů zcela běžný jev, ale jinak se jedná o poměrně inteligentní a zajímavou podívanou,a to především v první polovině. 60%(29.11.2014)

 • JohnnyD
  ***

  Tento del Torov počin má jeden paradoxný nedostatok: na rozdiel od väčšiny jeho tvorby je absolútne emočne chladný. Síce už tu sa objavuje jeho obľúbený motív detstva narušeného násilím prirodzeným i nadprirodzeným, postava dievčatka pôsobí ale iba ako nejaká kulisa. Napriek tomu vidieť del Torov talent, hlavne v úžasnom atmosférickom prológu, ktorý je tou najstrašidelnejšou pasážou celého filmu.(16.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace