poster

Princ bez království

 • český

  Devil

 • český

  Ďáblova páteř

 • Španělsko

  Espinazo del Diablo, El

 • slovenský

  Diablova chrbtica

 • slovenský

  Devil

 • anglický

  Devil's Backbone, The

Drama / Horor / Mysteriózní

Španělsko / Mexiko, 2001, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • oje
  ***

  Když vnímám film jako horror, jsem trochu zklamaný. Děsivých nárazů totiž bylo mrzutě málo, vcelku neefektivní a všechny na jedno brdo. Daleko víc se film vyžíval v rozkreslování jednotlivých postav a příběhem integrace chlapce do domova pro sirotky, čímž se řadí mezi horrory při zdi, soustředící se víc na pointu. Ta ale příliš zajímavá není, takže celkově se dá popsat film jen jako „standartní výbava“, kde se ničeho omračujícího nedočkáme jak ze strany bubáků, tak ze strany příběhu. Alternativa: Orfanato.(6.6.2011)

 • Tom_Lachtan
  *****

  del Toro se mi soustavně snaží dokázat, že Španělsko v době politických veletočů v první polovině dvacátého století nejenže bylo velmi krušným obdobím, ale také takže že se stalo semeništěm prapodivných patvorů a jiných nelidských entit. A stejně jako v (ne)pokračování v podobě Fauního Labyrintu mu to jde na výsost skvěle, pravda, že scénář je podivuhodně brakovitým, ale del Toro s ním skvěle pracuje, navíc je příjemným překvapením i to, že se nebojí porušit některé zaběhlé zásady (_(_)- spoiler -(_)_) jako například naprosto chladné odpravení dětských životů bez mrknutí oka a patetických scén na mrtvá tělíčka, což působí v pravdě depresivně.(18.2.2013)

 • kitano
  *****

  Bravo. Gullermo ma skutocny talent, dar, schopnost s mnohych ingrediencii namiesak kompaktny celok, ktory bezchybne funguje po vsetkych smeroch. Horor, drama, mysteriozny pribeh, to vsetko funguje skvelo a predsa sa neda jednoznacne oznacit ani za jedno z nich. Jednotlive prvky su pevne prepletene bez jedinej chyby, ci zavahania. A to vsetko je zafarbene skvelo stylizovanymi symbolmi, ktore sa divakovi dostanu hlboko do mysle a nedovolia mu povolit zo sustredenosti ani na minutu . Zlovestna bomba ticho stojaca na dvore je priam hypnotizujuci prvok a zaroven dokaz Guillermovej obrovskej tvorivosti a fantazie. No a herecke vykony - priam nema zmysel niekoho vyzdvihovat. Su prvotriedne. Dufam, ze Guillermo coskoro znova natoci film v rodnom Mexiku, pretoze zatial vsetko co som mal moznost vidiet - Cronos, Devil's backbone, Pan's Labyrinth - su brilantne filmy, vedla ktorych vacsina ostatnych podobnych vyzera ako nevynaliezava odflaknuta robota. Este raz - BRAVO. (10/10)(27.1.2008)

 • Djkoma
  ***

  Po prvním shlédnutí se mi zdá, že Devil má k horroru velmi daleko. Ani nevím kam bych ho zařadil. Snaha o horror tu je, ale je rozlitá na povrchu a uvnitř po ní není ani vidu ani slechu. Del Toro je kvalitní režisér, ale scénář mi přijde příliš děravý a táhlý, i když je film v celku krátký. V 106 minutách se toho odehrává velmi málo. Od jiného režiséra průměr, ale od del Tora zklamání.(19.2.2006)

 • Beckett51
  *****

  Důkaz toho, že i jiné provenience dokáží natočit dobrý thiller. Tento film má myšlenku, je nápaditý a příběhem originální. 88%(9.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace