Princ bez království

Devil

Devil's Backbone, The

Drama / Horor / Mysteriózní

Španělsko / Mexiko, 2001, 106 min

Neustále odkladanie zhliadnutia tohto filmu neľutujem a mohol som v ňom bez výčitiek svedomia ešte o nejaký ten kúsok pokračovať. Priemerný snímok s niekoľkými viac menej slušnými nápadmi, avšak s nulovým výsledným zážitkom. Na jeden krát ale diváckemu oku neuškodí.(24.12.2012)

Po prvním shlédnutí se mi zdá, že Devil má k horroru velmi daleko. Ani nevím kam bych ho zařadil. Snaha o horror tu je, ale je rozlitá na povrchu a uvnitř po ní není ani vidu ani slechu. Del Toro je kvalitní režisér, ale scénář mi přijde příliš děravý a táhlý, i když je film v celku krátký. V 106 minutách se toho odehrává velmi málo. Od jiného režiséra průměr, ale od del Tora zklamání.(19.2.2006)

Dobrý film a vynikající příslib toho, co Guillermo del Toro v budoucích letech na stříbrném plátně teprve dokáže.(4.6.2011)

Wow. Dokonale mrazivý snímek, díky kterému Del Toro opět dokazuje, jak zručný a hlavně inovativní je režisér. Tohle je vážně příběh, jehož atmosféra je nezapomenutelná, a i když se mi film samotný trošku vykouřil z paměti, tak po přečtení obsahu mne polil ledový pot. Vzpoměl jsem si totiž, jak jsem byl tenkrát děsivě napnutý od začátku do konce a nevěděl, co přijde za pět minut.(21.4.2009)

Guillermo del Toro je v istých smeroch génius. Aké iné miesto mohlo byť na rozpútanie duchárskej seansy lepšie než stiesnený sirotinec niekde v zapadnutej španielskej púšti s bizarne vykreslenými vzťahmi hlavných hrdinov? Hlavná záporná postava je šitá presne na mieru, niektoré scény desia aj napriek tomu, že námet spadá k treťotriednym brakom, no technické detaily či navodená úzkosť sú dôvody, pre ktoré ma Princ zaujal. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že sa režisér mohol trošku viac vyhrajkať so scenárom a dodať mu hlbší rozmer, no odhliadnuc od týchto nedostatkov, som spokojná.(2.8.2010)

• - Režisér označil Faunův labyrint jako neformální pokračování tohoto filmu. (Chatterer)

• - Guillermo del Toro napsal scénář při studiu na univerzitě. (Chatterer)

• - Guillermo del Toro označil tento film za svůj nejoblíbenější počin. (Chatterer)