Ali - Baba a 40 loupežníků

• český

Alí Baba a čtyřicet loupežníků

• Francie

Ali-Baba et les quarante voleurs

• slovenský

Ali Baba a štyridsať zbojníkov

Ali Baba and the Forty Thieves

Pohádka / Komedie / Romantický / Dobrodružný

Francie, 1954, 90 min

Obsahově dosti změněné, takže příběh neodpovídá literární předloze. Zde Ali Baba na závěr rozdává poklad chudým a zůstává mu jeho "poklad", milovaná tanečnice Morgiana. Výrazná velká tvář Fernandelova s koňskými zuby se do hlavní role Ali Baby dobře hodí. Jinak pěkné, neobyčejně barevné, v orientálním prostředí (točeno v Maroku) a s nádhernými kostýmy.(28.2.2009)

Na Francúzsku produkciu je to podarené ale len v určitých medziach, len keby menej ceril zuby herec Fernandel dalo by sa na to lepšie pozerať. Možno by to chcelo aj zaujímavejšie spracovanie aspoň po obsahovej stránke oproti tomu čo nám tento film ponúka.(4.1.2008)

• Jimbopepo

Odporne vyškerený Ali-Baba robí z rozprávky reklamu na zubnú pastu. Celkovo sú herecké výkony dosť naivné a oveľa zábavnejšou a rozumnejšou formou spoznania Ali-Babových dobrodružstiev pre mňa bola kniha.(28.12.2008)

Dosť dobré to bolo, na to, že to bolo natočené pred 56 rokmi.(25.12.2010)

Fernandel ako Ali. Celkom pekný film, aj keď len priemerný 60%.(25.12.2010)