Ali - Baba a 40 loupežníků

• český

Alí Baba a čtyřicet loupežníků

• Francie

Ali-Baba et les quarante voleurs

• slovenský

Ali Baba a štyridsať zbojníkov

Ali Baba and the Forty Thieves

Pohádka / Komedie / Romantický / Dobrodružný

Francie, 1954, 90 min

Na Francúzsku produkciu je to podarené ale len v určitých medziach, len keby menej ceril zuby herec Fernandel dalo by sa na to lepšie pozerať. Možno by to chcelo aj zaujímavejšie spracovanie aspoň po obsahovej stránke oproti tomu čo nám tento film ponúka.(4.1.2008)

Pomerne neznáma, ale rozhodne zaujímavá verzia klasickej rozprávky z Tisíc a jedna noc. Dej je miestami napínavý, niekedy zábavný, možno by to chcelo sympatickejšieho hlavného predstaviteľa, ale celkove je to sympatická rozprávka.(15.9.2014)

U nás už dnes takřka polozapomenutý film, vysílaný ČT naposledy někdy na počátku osmdesátých let, jednalo se o pohádkovou komedii na motivy pohádek z "Tisíce a jedné noci" se sympatickým zubatým Fernandelem v titulní roli. Jaká to škoda že tento film už dnes nikde nedávají. No ono nová doba si žádá nové filmy a na tyto klasické se již pomalu po zapomíná..Malá filmová ukázka, která určitě stojí za připomenutí:http://www.youtube.com/watch?v=NSkiOaNwkHM.(21.4.2007)

• Jimbopepo

Odporne vyškerený Ali-Baba robí z rozprávky reklamu na zubnú pastu. Celkovo sú herecké výkony dosť naivné a oveľa zábavnejšou a rozumnejšou formou spoznania Ali-Babových dobrodružstiev pre mňa bola kniha.(28.12.2008)

Myslím si, že kvalita je na rok 1954 velice dobrá, pohádka je to opravdu hezká a že se tu Fernandel stále cení je myslím jen pro dobro pohádky a pro pozitivní dojem z celého filmu.(14.3.2011)