Drama / Krimi / Komedie

Velká Británie, 1996, 90 min

Hodně špinavý a hnusně reálný film, spousta drog, brutální stavy, dojezdy, absťáky, všechno hnusně reálne… Ewan McGregor zahrál hodně dobře a změnil jsem na něho zase pohled k lepšímu, pro mě ještě lepší výkon podal Ewen Bremner, to byla radost pohledět, třeba když hrál naspeedovaný pohovor…určitě silný zážitek, první půlka filmu je výrazně lepší, ale na plný počet hvězd to není. 8/10*(1.4.2008)

rozpočet : ? tržby americke : $16,491,080(13.12.2006)

Chudák Tommy. :-) --- Prostě klasika, co k tomu víc dodat.(7.6.2010)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(28.4.2009)

Lepší odvykačku si nelze představit. Tenhle film přede mne přivedl Dannyho Boyla a především Ewana McGregora, jednoho z největších talentů současnosti. Skvěle natočené, emocionálně na výši, s vynikajícím závěrem.(17.3.2007)

• - Sick Boy je ve filmu posedlý charakterem Jamese Bonda, hraje ho Johny Lee Miller, což je vnuk Bernarda Lee, který hraje postavu "M" v Bondovkách do roku 1979. (don corleone)

• - Roli Begbieho měl hrát původně Christopher Eccleston, který hrál s McGregorem už ve filmu Mělký hrob. (don corleone)

• - V roce 2004 byl Trainspotting vyhlášen časopisem Total Film čtvrtým nejlepším britským filmem. (Beer Ceps)