Drama / Krimi / Komedie

Velká Británie, 1996, 94 min

U tohohle filmu asi nebudu nikdy možné říci, jestli je proti drogám a nebo je naopak jejich oslavou. Stejně tak je pro mě rozporuplný ve svém účinku, jednou se mu směju, podruhé se mi hnusí. Kvalita zážitku je také přímo úměrná kvalitě znalosti angličtiny. Na druhou stranu jeden z nejlepších filmů s tematikou drog, co znám.(29.9.2005)

Vynikající a prakticky nezapomenutelný snímek s řadou vynikajících hlášek a nápáditou atmosférou!Ewan McGregor, ale především Robert Carlyle jsou skvělí!(14.9.2002)

Vynikající film, prošpikovaný řadou více či méně humorných scének a momentek. Ewan McGregor odvedl výbornou práci, stejně jako Ewan Bremner a Jonny Lee Miller. Naprosto excelentní však je Robert Carlyle. Ten je znám i z řady jiných filmů, role Begbieho je ale snad jeho životní. Danny Boyle si tímto filmem nasadil laťku proklatě, ale opravdu proklatě vysoko a už se jí nikdy ani nepřiblížil. Skvělý dojem umocňují i dobře zvolené písně.(14.7.2008)

Hodně špinavý a hnusně reálný film, spousta drog, brutální stavy, dojezdy, absťáky, všechno hnusně reálne… Ewan McGregor zahrál hodně dobře a změnil jsem na něho zase pohled k lepšímu, pro mě ještě lepší výkon podal Ewen Bremner, to byla radost pohledět, třeba když hrál naspeedovaný pohovor…určitě silný zážitek, první půlka filmu je výrazně lepší, ale na plný počet hvězd to není. 8/10*(1.4.2008)

O drogách? V nejhorším světle je zde vyveden alkohol -- feťáci ničí jen sami sebe, alkoholik je postrachem všech. Drogy (a jak jsou špatné) jsou pro mě v tomto filmu jen druhým okrajovým plánem, resp. kulisami příběhu. Trainspotting je film o přátelství / falešném kamarádství / sexuálních zmatcích atd., prostě vynikající film o mezilidských vztazích.(13.9.2006)

• - Trainspotting - způsob zábavy nebo zabíjení času, obzvlášť oblíbený a rozšířený ve Velké Británii. Spočívá ve sledování vlaků, porovnávaní jejich příjezdů a odjezdů s časovými údaji na jízdním řádu. (swe)

• - Trainspotting byl realizovaný s rozpočtem pouhých 3,5 milionu dolarů, ale i tak se stal jedním z nejúspěšnějších britských filmů a spustil lavinu filmového hnutí New British Cinema (|Nový Britský Film), jehož cílem bylo kriticky ukazovat sociální realitu a zároveň bavit. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Roli Begbieho měl hrát původně Christopher Eccleston, který hrál s McGregorem už ve filmu Mělký hrob. (don corleone)