Drama / Krimi / Komedie

Velká Británie, 1996, 90 min

Je to kult! A vyborny soundtrack! Moje nejoblibenejsi scena je o hazeni pullitru na hlavu...(7.11.2003)

Trochu bláznivej, trochu špatnej. Ale co, nemilujeme my holky právě tohle?(3.5.2005)

Kdo potřebuje důvody, když má heroin. Tak tohle byl opravdu… jedním slovem kult, dvěma slovy Ewan McGregor. (To mi připomíná, kde k sakru je nějaká ta nominace na Oscara?!) Ještě donedávna jsem si myslel, že lepší film o drogové tématice, než je Requiem za sen, zřejmě neuvidím, ale pak jsem si sehnal tohle! Film se rozběhne a vy běžíte s ním a nezastavíte se až do konce. Opravdu neskutečné tempo. Opravdu vynikající hudba. A neskutečný Ewan. Není, co říct víc, to se musí prožít s nimi. (A to říkám jako člověk, který s tímhle nikdy nepřišel do kontaktu a který doufá, že i nikdy nepřijde.)(8.7.2010)

Lepší odvykačku si nelze představit. Tenhle film přede mne přivedl Dannyho Boyla a především Ewana McGregora, jednoho z největších talentů současnosti. Skvěle natočené, emocionálně na výši, s vynikajícím závěrem.(17.3.2007)

Vynikající a prakticky nezapomenutelný snímek s řadou vynikajících hlášek a nápáditou atmosférou!Ewan McGregor, ale především Robert Carlyle jsou skvělí!(14.9.2002)