Drama / Krimi / Komedie

Velká Británie, 1996, 94 min

Zajímavý film. Příliš nemusím filmy o drogách a feťácích hnusí se mi snad více než všelijaké zvěrstva páchané na lidech, zde to ovšem nebylo podáno tak drsnou formou jak Requiem for Dream,. Byl zde i fajn černý humor, McGregor slušný herecký výkon, bavil jsem se. 75%(2.7.2015)

Ten začiatok si púšťam stále dokolečka dokola. Ja mám proste slabosť pre tvrdú škótsku angličtinu a poriadných psychoušov. A tými Begbie (Robert Carlyle) a Spud (Ewan Bremner) bezpochyby sú. Škoda že Danny Boyle sa svojou neskoršou tvorbou k tomuto závisláckemu opusu ani zďaleka nepribližil. A kto by povedal, že s toho hlavného chcípaka bude raz veľký Obi-Wan :) A ... drogy brať nebudem.(8.6.2005)

O drogách? V nejhorším světle je zde vyveden alkohol -- feťáci ničí jen sami sebe, alkoholik je postrachem všech. Drogy (a jak jsou špatné) jsou pro mě v tomto filmu jen druhým okrajovým plánem, resp. kulisami příběhu. Trainspotting je film o přátelství / falešném kamarádství / sexuálních zmatcích atd., prostě vynikající film o mezilidských vztazích.(13.9.2006)

Vynikající film, prošpikovaný řadou více či méně humorných scének a momentek. Ewan McGregor odvedl výbornou práci, stejně jako Ewan Bremner a Jonny Lee Miller. Naprosto excelentní však je Robert Carlyle. Ten je znám i z řady jiných filmů, role Begbieho je ale snad jeho životní. Danny Boyle si tímto filmem nasadil laťku proklatě, ale opravdu proklatě vysoko a už se jí nikdy ani nepřiblížil. Skvělý dojem umocňují i dobře zvolené písně.(14.7.2008)

U tohohle filmu asi nebudu nikdy možné říci, jestli je proti drogám a nebo je naopak jejich oslavou. Stejně tak je pro mě rozporuplný ve svém účinku, jednou se mu směju, podruhé se mi hnusí. Kvalita zážitku je také přímo úměrná kvalitě znalosti angličtiny. Na druhou stranu jeden z nejlepších filmů s tematikou drog, co znám.(29.9.2005)