Drama / Krimi / Komedie

Velká Británie, 1996, 94 min

"Naší jedinou odpovědí bylo jít dál a srát na všechno." A mojí odpovědí je, že bych nikoho z této feťácké bandy nikdy ve svém životě nechtěl potkat. Snad Spuda, kdyby nás oddělovaly mříže. Takže trávit čas mezi těmito idioty mi připadalo zbytečné, ale několik vydařených fórků se tam našlo a soundtrack taky duněl ve svižném rytmu. Nicméně celoživotní absence heroinu v mé krvi patrně bude důvodem, proč mi naprosto uniká kultovnost tohoto snímku.(10.12.2015)

Hodně špinavý a hnusně reálný film, spousta drog, brutální stavy, dojezdy, absťáky, všechno hnusně reálne… Ewan McGregor zahrál hodně dobře a změnil jsem na něho zase pohled k lepšímu, pro mě ještě lepší výkon podal Ewen Bremner, to byla radost pohledět, třeba když hrál naspeedovaný pohovor…určitě silný zážitek, první půlka filmu je výrazně lepší, ale na plný počet hvězd to není. 8/10*(1.4.2008)

Je to kult! A vyborny soundtrack! Moje nejoblibenejsi scena je o hazeni pullitru na hlavu...(7.11.2003)

Drogová tématika mě až podivně baví. Sledovat zpackané životy ostatních a dopad drog na lidi by mi zkrátka šlo. Requiem za sen zafungoval jak měl, ale u Trainspottingu si nejsem jistá. Zatímco u prvního filmu si po shlédnutí musíte být setsakramentsky jistí, jestli vás drogy ještě lákají nebo ne, tady to celé vypadá jako docela pohodička a tak bych se nedivila, kdyby si pár teenagerů řeklo "jé,to chci taky zkusit". Kostra příběhu? Žádná není a tak se tam v podstatě nic neděje. Smrt kamaráda je tam zmíněná jen tak jako mimochodem, jako kdyby si hlavní hrdina zašel k zubaři a ne na pohřeb blízkého přítele. Ale to tak u feťáků asi chodí. Nebylo to asi vylíčeno tak realisticky, jak by mělo,, ale něco na tom přes to všechno je. Pravděpodobně ten výborný scénář a kultovní hlášky. We would have injected vitamin C if only they had made it illegal! - Take the best orgasm you've ever had... multiply it by a thousand, and you're still nowhere near it. - Who needs reasons when you've got heroin? Už kvůli těm a hereckým výkonům to alespoň za ty tři hvězdy stojí :))(18.5.2012)

rozpočet : ? tržby americke : $16,491,080(13.12.2006)