Là dove non batte il sole

• Hongkong Long hu zou tian ya (více)

Čínskemu obchodníkovi Wangovi sa na západe naozaj darí a na akciách železníc už zarobil hotový majland. Práve preto sa stane cieľom zlodeja Dakotu (Lee Van Cleef), ktorý má v úmysle vylúpiť Wangov sejf. Na otvorenie sejfu je nútený použiť dynamit no nešťastnou náhodou pri tom zabije aj Wanga. Nešťastie je o to väčšie, že že v sejfe nájde iba pár bezcenných fotografií s nahotinkami. Čínsky vojvoda, ktorý do Wanga investoval peniaze je rozzúrený a pošle Wangovho synovca Ho Chiena (Lo Lieh) na západ, aby mu investované peniaze priniesol späť. Tam sa Ho Chien spojí s Dakotom a spolu sa pustia do hľadania ukrytého bohatstva. Prekvapenie ich čaká, keď zistia, že prefíkaný Wong ukryl lokáciu pokladu v tetovaniach na pozadiach jeho štyroch mileniek. (kitano)

kitano

Nad očakávanie kvalitný mix westernu a kung fu, s jednými z najžiarivejšich hviezd týchto žánrov. Desperát Lee Van Cleef a kung fu majster Lo Lieh. Viac sa dočítate tu. (7.8/10) ()

JohnMiller

Videl som už mnoho bizarností ale spaghetti western spojený s kung-fu filmom, na môj veru, ešte nie. Je to zábavné vďaka svojmu spracovaniu. Pretože keď sú vidieť scény Talianskeho Westernu, tak ide o čisto krvný Taliansky Western s dobovými hercami. A keď sa príbeh odohráva v Číne máte pocit akoby ste sledovali film od Shaw Brothers Studio. V tomto mi to príde sympatickejšie ako napríklad film Charlesa Bronsona Rivali pod červeným slnkom . Samozrejme aj to bol dobrý film ale bol už taký moc Americký, hoci ho nakrúcali takisto Taliani. Herecké duo v podaní legiend Lee Van Cleef a Lo Lieh ma nesmierne bavilo. Lepšiu dvojicu si hádam ani nedokážem predstaviť. Ich rozdielnosť ich spájala, žánrové dopĺňanie sa bolo skvelé. O to viac ma zamrzelo že to celé išlo v takom-nejakom duchu komédie. Moc sa to nebralo vážne a vtipy sa strieľali zo všetkého. Síce tu boli originálne, a na žánre dych berúce scénky (napríklad Catling gun medzi dvomi koňmi a záverečný shootdown), dalo sa však vidieť že to bol režisér Talian a nikdy nenakrúcal bojové scénky. Lo Lieh je macher ale hrozný strih bojov už nedokázal zachrániť ani on. Neraz som videl že bojovníci vrážali do vzduchu a tak ďalej. Tie časti mal prebrať nejaký šikmooký tvorca. Nevadí, bavilo ma to a multižánrový soundtrack taktiež. 3,5* ()

špaček421

Nečekaně kvalitní spojení spaghetti westernu a kung-fu filmu. Asi lepší pro nás westernomilce, choreografie bitek mi nepřišla nic moc, a přece jen většina filmu se odehrává na západě. Navíc je to i dost vtipná komedie, i přes pikantní námět mapy pokladu zakódované na ženských zadcích. Nabízí se srovnání s pozdějším filmem Tenkrát na Východě, ale Lo Lieh je mi osobně sympatičtější (i přes hrozný anglický dabing) než Jackie Chan, a hlavně, kam se Owen Wilson může hrabat na Lee Van Cleefa! ()

Karamanlis

Od dôb, kedy divokým západom putoval krivdy naprávajúci sholinský mních Kwai Chang Caine, stvárnený analfabetom v oblasti bojových umení Davidom Carradineom nemám rád westerny, do ktorých je zakomponovaná kung-fu tematika, v Blood Money mi však takáto kooperácia aj napriek úplne idiotskému scenáru nevadila, za čo v nemalej miere vďačím s nadhľadom hrajúcemu žánrovému mazákovi Lee Van Cleefovi. ()

Martin741

Nejsem velmi funda spajania sa spaghetti westernu s kung fu filmami, ale tu Margheriti /Joko Invoca Dio ... emuori, Danza Macabra/ natocil lahko nadpriemerny film, ktoremu kraluje hlavne Lee Van Cleef. Nieco ako Rivalove pod rudym Sluncem, akurat rezisersky na urovni, nuda vladla len v strede, a dialogy hlavne v strede slabe. Ale ako hovorim, sinymi atributmi su talentovana rezia, Lee Van Cleef to slusne taha a tiahne sa to v odlhacenom, trochu komedialnom duchu : 74 % ()