Medvědi a já

• USA The Bears and I

Ve snímku studia Disney zamíří veterán války ve Vietnamu Bob Leslie (Patrick Wayne) po svém propuštění do kanadských Skalistých hor. Tam si adoptuje tři medvíďata, jejichž matka byla zabita. Leslie také pomáhá indiánskému kmenu získat zpět půdu, která jim právem náleží. Film je inspirován knižní předlohou od spisovatele Roberta Franklina Leslieho. (HBO Europe)

majo25

Typická disneyovka z krásneho prostredia takmer panenských kanadských hôr, ktorá ponúka nielen priateľstvo medzi človekom a divokou prírodou, stelesnenou v podarených medvieďatách medveď baribala, ale aj konfliktu medzi starým (domorodí indiáni z rezervácie) a novým (kanadská prírodná politika. Občas mi vadil ústredný naivný hrdina, ktorý príliš často chodil robiť mierotvorcu a zakaždým vyšiel naprázdno, tým pádom sa to iba zbytočne naťahovalo. Pohodová atmosféra je síce občas prerušená konfliktami, ktoré by som disneyovkách očakával menej ("ak uvidím bieleho človeka, prisahám, že ho oskalpujem"), prípadne vidíme odstrel medveďov, ale aj tak ide o príjemne strávený čas. ()