• charlosina
  **

  F. A. Brabec vložil svou poetiku do poetiky K. J. Erbena. // Tahle adaptace je vyloženě Brabcovou interpretací (a poselství jaksi nemajíce). Minimálně zaujme svou vizuální stránkou.(1.9.2007)

 • Radyo
  ****

  Tomuhle filmu malinko ublížila nevyrovnanost a nestejný prostor jednotlivých básní. Kromě tohoto nedostatku ale shledávám samé klady. Většina povídek má správnou atmosféru, která není tvořena příliš slovy, ale hlavně výtečnou Jiráskovou hudbou a mistrovskou prací s kamerou. Herci jsou vesměs působiví a takový Jiří Schmitzer v roli umrlce by mohl docela dobře strašit na hřbitově. Myslím, že i Karel Jaromír Erben by musel vyjádřit alespoň částečnou spokojenost.(30.8.2002)

 • Rob Roy
  ****

  Novátorsky zpracovaná klasika České literatury. Nejlepší jsou povídky Vodník, Svatební košile a Polednice.(24.4.2003)

 • Ainy
  *****

  Erbenovu Kytici jsem hltala už jako dítko školou povinné. Doma jsem knihu neměla, má ji má babička a rituálem každé návštěvy u babičky bylo pustit si z kazeťáku The Beatles a přečíst si nějaké balady z Kytice. Měla jsem své oblíbené. Tento film byl pro mne požitkem a blahem pro duši. Nádherné zpracování děje, skvělé herecké výkony, úžasná hudba a právem si ode mne zaslouží plný počet hvězdiček.(25.7.2012)

 • NinadeL
  *****

  Chtělo to pár let, než jsem to plně akceptovalo, ale stalo se.(10.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace