The Passion of Martin

všechny plakáty

honajz2

Proboha, tak drsný a černohumorný konec jsem už hodně dlouho neviděl... když teda nepočítám The Special, ale to je přeci jenom úplně jiný žánr. Tohle je takové tragikomedie o chlapíkovi, který se zabouchne do jedné ženy, mají spolu rande, vyspí se... ale ona v jejich vztahu nevidí budoucnost a Martin to nechápe, protože čekal, že to mezi němí bude geniálně klapat už od začátku a tak jí začne být posedlý. Nevím sice, jestli je tohle nějaká Paynova středometrážní prvotina či třeba jen absolventský (nebo jen studentský) nebo televizní film, ale ať už to je jak chce, už tady Payne dostatečně projevil svůj talent. Nevypadá to sice tak profesionálně, ale jsou tak jak zajímavé úhly kamery (a to už třeba v úvodní scéně, s dobře použitým voiceoverem, který se bohužel ozve častěji než by bylo potřeba, ale v tom úvodu byl vhodný), tak i Payneho typická atmosféra a práce s postavami - jen teda ten konec je na něj krapet zvláštní. To nejlepší ho ještě čeká, ale myslím si, že tenhle jeho zapomenutý a prakticky neznámý kousek za zhlédnutí určitě stojí, pokud tohohle režiséra máte v oblibě jako já. Jediný problém při sledování je v tom, že k tomu neexistují žádné titulky, ale naštěstí se dá postavám rozumět celkem v pohodě. Slabé 4* ()