Kovboj Bebop: Lovec odměn (TV seriál)

• Japonsko

Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 1998, 26x24 min

Fakt nářez!!(17.8.2008)

tenhle seriál je zatím první anime seriál, jakej sem dokoukal (vlastně první seriál vůbec) a musím říct, že je to fakt úžsný. Úžasně stylový, skvělá muzika, kvalitní animace (akorát některý ty stíhačky byly sekaný) a hlavně je to vesměs docela sranda (což bohužel kontrastuje s posledním dílem). u 22. dílu (Cowboy Funk) sem se opravdu řezal smíchy od začátku až do konce... skoro doufám, že se udělaj nějký další řady... See you Space Cowboy....(16.4.2006)

Jen pro začátek - to, co jsem musela vidět vždy z openingu, který jinak přeskakuji po první shlédnutí, je 5-14 sekunda. Ale teď trochu dospěleji, neb nic jiného si tohle anime nezaslouží. Co si budeme povídat, byla to skvělá jízda vesmírem. Ani u jednoho dílu jsem se nenudila, neměla nutkání posunou děj. Spike i Jet mi byli sympatičtí hned, pak se k nim přidala "proradná" Fay, již jako postavu jsem brala, ale nezbožňovala. A pak o chvíli později se přidala Ed; juj, tu holku prostě zbožňuju - od hlavy až k patě! Prostě úžasná! A to jsem se nezmínila o čtyřnohém chlupáčovi, který také není k zahození... prostě je to příběh prošpekovaný zajímavými charaktery, minulostí dohánějící všechny, přestřelkami, slabostí, hladem i měkkým srdcem. Ráda jsem tě viděla! A tak desítka je závěrečný díl, prostě jsem jen koukala. Tiše a bez hnutí.(8.8.2009)

Áno, Cowboy Bebop je kultové anime, je výborné anime a je to akýsi postmoderný zlepenec noiru, gangsteriek, sci-fi, easternov i westernov. Na rozdiel od iných (častokrát kvalitnejších) anime seriálov je podľa môjho názoru v prvom rade omnoho zrozumiteľnejšie a prístupnejšie západnému divákovi,v druhom rade nie je problém vidieť ho v televízii , ale hlavne má každá časť epizódny charakter. Nie je teda potrebné si príliš pamätať nejaký kontinuálny príbeh, aké sú charakteristické pre rozsiahlejšie anime eposy. Epizódnosť seriálu a neexistencia nejakej kontinuálnej línie, v ktorej by sa hlbšie odhaľovala minulosť postáv a na pozadí ktorej by sa jednotlivé postavy vyvíjali, je mojou jedinou a zároveň rozhodujúcou výčitkou. Inak mi Spike,Jet ale hlavne Fey(veru v niektorých záberoch hocikto zabudne, že je len animovaná a nahovorená je anime ikonou Megumi Hayashibara) a Eduardo (šušká sa, že jej "design" je inšpirovaný Yoko Kanno) celkom prirástli k srdcu. Na absolútny počet hviezd vidím po všetkých dieloch len päť - Ballad of the fallen angels a dvojdiely Jupiter Jazz a Real Folk Blues. To je presne štýl , ktorý mne osobne veľmi sedí, prelínanie minulosti a prítomnosti , ktoré nám postavy približuje. CB má však ešte jedného rovnocenného hrdinu a tým je hudba Yoko Kanno. Tak nádherný koktail jazzu, swingu, blues, heavy metalu (!), etna a world music nenájdete v žiadnom inom anime. Po polovici seriálu som tu mal hodnotenie 8/10, ale jednu prihodím za záverečný diel a typicky japonský koniec BANG ! 9/10(16.4.2006)

Cowboy Bebop je zkrátka klasika. I když epizodické seriály bez hlavní příběhové linky moc nemusím, tak i přesto se mi Bebop líbil. Největším kladem je rozhodně fantastický humor, stylová hudba (bez které by to snad ani nebyl Bebop) a kruté završení. Nejvíce se mi však líbilo poučení, že bychom neměli nechávat věci v ledničce. Takže pozor na to cowboys. 8/10(19.9.2007)