poster

Kovboj Bebop: Lovec odměn (TV seriál)

 • japonský

  Cowboy Bebop

 • japonský

  カウボーイビバップ

 • anglický

  Cowboy Bebop

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 1998, 26x24 min

 • daEmoNickY
  *****

  Jass holes in the Universe [ http://cs.wikipedia.org/wiki/Jazz ].(3.7.2009)

 • novoten
  ****

  Zvěsti o inspiračním zdroji pro Whedonovo Firefly nelhaly, protože posádka Bebopa i při omezeném počtu čtyř a půl člena působí dokonale nesourodě a v mnoha ohledech absurdně. Space cowboy jde ale ve své neuchopitelnosti ještě o něco dál, protože jeho rozpětí dosahuje snad ke všem žánrům, a co je nejdůležitější - umí ve všech naplno zabodovat. Ať je na programu horrorová Toys in the Attic, k zbláznění vtipná Mushroom Samba nebo akcí i hlubší myšlenkou nabitá Pierrot Le Fou, berou si scénáře z profláklých vyprávěcích postupů hlavně to nejlepší a dané ingredience přetaví v hodně chutný výsledek. Na nejvyšší hodnocení to ale paradoxně nestačí právě kvůli s tím spjaté epizodičnosti. Hlášek, vystřílených nábojů i Spikových hlubokých pohledů je sice dost a dost, ale hlavní zápletce se ve výsledku dostane jen nějakých šesti epizod, což je vzhledem k atmosféře Syndikátu a charismatu samotného Viciouse až trestuhodná škoda.(22.4.2014)

 • Jhershaw
  *****

  Cowboy Bebop je Odpadlík budoucnosti po japonsku. Hlavními hrdiny jsou (2-4) lovci odměn (tj. zločinců, na jejichž dopadení je vypsána odměna), kteří létají vesmírem a chytají zločince, resp. se o to snaží, většinou však marně, takže si nic nevydělají a každou chvíli někomu z nich kručí v břiše (docela by mě zajímalo, kde berou na palivo, když nemají ani na jídlo:-) ____ Tím prvním, čím seriál zaujme, je úvodní znělka. U anime seriálů bývá pravidlem, že úvodní písnička je docela chytlavá a dobrá. Ovšem ta v CB je naprosto cool a sexy, skvěle vymyšlená a s úplně nadupanou blues/jazzovou hudbou (ona i hudba v seriálu je výtečná, Yoko Kanno opět nezklamala). Dále je u většiny anime seriálu zvykem, že v půlce dílu se nám krátkou znělkou připomene, jaký že to seriál vlastně sledujeme. Jindy to časem leze na nervy, ale zde je tato znělka skoro pokaždé jiná, což mě velmi mile překvapilo. ____ I hlavní postavy zaujmou. Spike je neuvěřitelně cool, správný mix mezi akčním hrdinou, cynikem a dobrosrdečným člověkem, v nevděčné úloze magnetu na problémy. Jet má na starosti technickou stránku věci, získává informace a patří mu kosmická loď, se kterou létají - tím mi připomněl právě toho "indiána" ze seriálu Odpadlík. Časem se k nim ještě přidají Fay Valentine, velmi sexy mladá dáma, a Ed, dětský hacker, naprosto kouzelná a šílená postavička. ____ Na kresbě (zvláště prostředí) je vidět, že už přeci jen není nejnovější, ovšem design postav to naprosto vynahrazuje. Místy překvapí docela povedená (a zcela jistě ne nepatřičná) 3D animace. ____ Jednotlivé díly na sebe většinou nenavazují, a téměř vždy kopírují schéma "objeví se zločinec - pokus o dopadení - nějaká komplikace", zde ovšem nejde ani tak o to, co se děje, jako spíš jak - a já prostě ještě jednou musím použít to slůvko - je to děsně cool a stylové. ___ Lepších 90%(16.9.2004)

 • zelvopyr
  ***

  Zvláštní směs až vykrádačka Lupina III., Space Cobry, Triguna a spousty dalšího. Hudební a vizuální stránka věci hodně dobrá.(21.8.2011)

 • Ouwen
  *****

  VLHKÉ SPOILERY!: Dospělé anime, přirozený humor, zábava, akce, krev, supr postavy, atmo, hudba, emoce a k tomu ten zápal vůči nostalgie, dřímající ve mne - Stručně ilustrováno: nejlepší anime, které jsem kdy viděl. Ta interpretace přirozenosti nálad postav a humoru je tak úžasnou kovadlinou, která mne nenechala vydechnout a Lovce odměn jsem sledoval v úžasu. Celé je to zábavné, neomrzí ani recyklující se premisa, protože scénář nabízí ke každé epizodě nějakou tu odlehčující, zábavnou či emocionální vsuvku, například díl s tím bohatým frackem se sklerózou, co si hraje na kovboje, či epizoda s VHS a odkrývání minulosti Fey. Baví mne ta tvrdohlavost Spikeho a komentáře Jeta, problémová Fey, ulítlej/lá hacker/ka Ed a chlupatej, čtyřnohej psík Ein. V postavách jsem nenašel žádnou chybu. Chválím i tajemno a hororové díly, například s tím slizem (zejména skvělou akční scénu, kde se předvede Spike s pistolí a kotoulem!) bo ulítlej klaun, působil nesmírně děsivě. Záporáci ujdou, nejvíc mne teda bavil Vicious, dobrej badass. Akce mohlo bejt víc, ale kvůli dostatečné zábavnosti a porci humoru, mi to až tak nevadí i když soubojů není tolik, Jeet Kune Do v podání Spikeho je skvělé, dobré kopy, přehlednost a dynamika, ještě lépe na tom jsou přestřelky, spoustu krve, přebijí se, kryjí se postavy a nejednaj jak pošahanci, spousta zbraní a kulky sviští ve velkém. Hudba fantastická :) precizní intro, pochmurně-atmosférické outro (Real Folk Blues). Jen konec mi přišel strašně unáhlený a nevyvolal ve mne dostatek emocí.... na ty však taky došlo a někdy jsem měl slzy (goodbye Ed/Ein, epizoda kdy jeden zlodějíček považoval Spikeho za mistra), potěší spoustu odkazů (jsem jako voda, využil jsem tvou sílu proti tobě, buď jako voda, příteli.), spousta mouder, toto anime je skutečně bohaté (nejvíc mne pobavil díl s houbičkama, tolik absurdních situací a zhulenej Spike s košíkem plným hub tomu nasadil korunu, bo Jet diskutující se svýma kytkama :-D) - a asi nejvíce ikonická scéna v posledním díle, kdy Spike má poslední jídlo a směje se přes celou loď s Jetem, prostě paráda a nenudil jsem se. Bylo to příjemných 26 epizod - See you Space, Cowboy! ....... BANG!(17.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace