Kovboj Bebop: Lovec odměn (TV seriál)

• Japonsko

Cowboy Bebop

• Japonsko

カウボーイビバップ

Cowboy Bebop

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 1998, 26x24 min

Jeden z (mnoha) vrcholů japonské animované tvorby. Nezapomenutelné postavy, perfektní scénář plný napětí i humoru, skvělá animace a hudba, a především povedené propojení žánrů. (ano, opravdu jde velmi dobře skloubit sci-fi, western, drama i komedie v jednom seriálu). Doporučuji i divákům anime zcela nepolíbeným. --- Cowboy Bebob: masterpiece, ve kterém i ten animovaný pes je lidštější, než většina živých lidí.(5.4.2013)

Zdržel bych se nadšeného uctívání Bebopa jakožto nej anime ever, ale nejde mu upřít že má sakra dobrý styl a baví parádně s každým dílem. Horší je to s tím jak jsou ty jednotlivé díly provázané - tedy špatně - takže toho aby seriál mohl nějak hlouběji zasáhnout zajímavým kontinuálním dějem se tu nikdo moc nedočká... a to je na anime zkrátka podstandard. 8/10(4.9.2011)

Na seriálu je patrné, že se jedná o japonské dílo. Kromě toho, že zde je animace, která je unikátní právě pro zemi vycházejícího slunce, najdeme zde ženy s tak bujným poprsím, až nechápete, jak se jim vejde do oblečení a jak v něm vydrží, jsou zde fantastické prvky, které jsou místy bizarní, nechybí otravné děti a samozřejmě ani umělá vylepšení těla. Japonci jsou možná zvláštní, ale to, co dokáží natočit a jaký to má v konečném důsledku efekt, to je prostě těžko k uvěření. Jsou dobří a jejich příběhy mají sílu, mají smysl. "Cowboy Bebop" není podbízivý. Nezískal si mě hned, ale postupně. To však stálo za to. Když někdy uslyším "3, 2, 1 Let's Dance" jsem si jistý, že to ve mně vzbudí příjemné nostalgické pocity.(19.11.2013)

Stylové anime s jedním z nejsympatičtějších hrdinů Spikem, jehož pohodový apatický výraz mu někdy závidím. Ostatní členové posádky vesmírné lodi Bebop je taky široká škála charakterů od bývalého policisty Jeta, přes psa Eina, kluka/holku (pohlaví je zde dost neurčité) Eda, který je sice schopný hacker, ale někdy se chová jako debil s IQ 50, až podvodnici Faye s jejím velmi malým oblečkem. Jelikož episody na sebe nenavazují, je každá skoro úplně jiná. Hlavně hudbou, která díl co díl střídá žánr, přesto je stále vynikající. Některé episody nám odhalují minulost hlavních postav, protože od začátku o nich nic nevíme. A zde je trochu potíž. Těch epizod by mělo být víc, jelikož finální dvoudíl tak nemá schopnost vás zasáhnout jak by měl. Proto komediálnější díly patří k nejlepším, hlavně Mushroom Samba s halucinogenními houbičkami (-"Tohle jsou schody do nebe! Víte to?" - "Otravná prťavá žába" -"Á peču na to, já tě varovala!", kdo neviděl nepochopí)(22.8.2008)

Shinichiro Watanabe je proste genialni v tom jak snoubi humor s vaznejsi rovinou.(25.2.2009)

• - V úvodním snímku osmého dílu je možné spatřit, že se diváci v kině dívají na honičku myši a kočky. Scéna byla inspirována populárními kreslenými příběhy Toma a Jerryho ze seriálů Tom a Jerry (od r. 1940) a Tom a Jerry (od r. 1990). (P. J. D.)

• - Město, které si Fayne pamatuje ze vzpomínek, byl zřetelně Singapur. (Natami)

• - Pes Ein je pojmenován podle německého čísla 1 a patří ke psímu plemenu Welsh Corgie Pembroke. (Natami)