• Matty
  ***

  Příliš rozvleklé a lemplovsky zrežírované. 60% Zajímavé komentáře: Marigold, sepp, Honzzaq, Faidra, Bobek15(3.9.2005)

 • sepp
  ****

  Film se rozjizdi opravdu pomalu a rozhodne je nutne pretrpet prvni hodinu, pokud vas nudi. Pote zacina byt pribeh zajimavy a dokaze upoutat vzdor mdlemu scenari. Sceny s krajinkami a kozenkami jsou sice velmi pekne a ceske srdicko zaplesa, ale z filmarskeho hlediska jde uz spis o jisty druh ceskeho kyce, ktery se do urcite sorty nasich filmu vetrel. Mimoto tu jsou rozdilne herecke vykony, kde nekteri ac se sebevic snazi jakoby talentu nepobrali, jini maji zarive i nijake momenty (Geislerová) a nekterym staci k upoutani divakovi pozonosti naproste minimum v podobe par pohledu a cinu (Tříska). Kazdopadne nikde jinde jako v tomto filmu je videt urcita stagnace ceskeho filmu, ktera dle meho nazoru nastala v tomto roce. Ve vsech filmech se objevuji stale titiz herci a zacinaji tak pomalu nudit a naopak neznami herci jsou vitanou a ozdravnou zmenou... Z filmarskeho hlediska je film ale cenny jeste jinak. Cely snimek a jeho zapletka je sice velmi lehce predvidatelny, nabizi ale nekolik dulezitych ponauceni pro pristi generace vcetne zobrazeni osvobozovani bratry Sovety tak jak opravdu probihalo. Jinak ale nic moc noveho pod sluncem a celkovy dojem vyzniva na 3,5*.(1.1.2006)

 • POMO
  ****

  Je to solídne a 4* si to určite zaslúži. Minimálne za hercov. Ale aj tak ma mrzí, že jediný Svěrák dokáže filmy zaobalovať do krásnej filmovej poetiky. Že nech sa v nich deje čokoľvek, je potešenie na ne hladieť. Práve táto hrejivosť vlažným a "televíznym" ŽELAROM chýba.(1.2.2004)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Za svůj herecký výkon získala Aňa Geislerová i cenu z festivalu v Udine. (Olík)

 • - Petrolejky použité ve scénách v zimní vichřici nejsou tradičními petrolejovými lampami, nýbrž jakýmisi jejich moderními napodobeninami, aby fungovaly i v tomto počasí. (JoranProvenzano)

 • - Film byl roku 2003 nominován na Oscara americké Akademie filmového umění a věd v kategorii nejlepší cizojazyčný film. Nakonec však cenu vyhrál film Invaze barbarů (2003). (JoranProvenzano)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace