• Ištván87

A těch peněz co to stálo....(23.3.2009)

• MIMIC

V 90-tych rokoch som si občas kupoval istú sériu brakových zošitových romantických románov, tzv. ženských (ženy sú pravdepodobne presvedčené, že muž nie je v stave pochopiť nič romantické) a musím priznať, že napriek stereotypnej štruktúre "dokonalá žena + zámok + strašné tajomstvo + dokonalý muž" mali isté čaro. Ak by som mal sfilmovať čosi také, rozhodne by som sa neuchýlil k tristnému akademickému prepisu, pretože by šlo o nepokrytú adoráciu braku (interpretovať gýč prostredníctvom gýča je natoľko šokujúce, až to má dadaistické rozmery), ale sústredil by som sa na určitý aspekt predlohy, ktorý by som doviedol ad absurdum. Najskôr by som nakrútil hypercrazy komédiu alebo taký slasher horor, že by neostalo "suché" ani jediné políčko filmu. Ale na niečo také by mi nikto nedal ani korunu,však, takže uvažujme ináč. Či už Anjelská tvár je alebo nie je adaptáciou, musí zaujať predovšetkým príbehom. Tento nedosahuje ani priemerných kvalít spomínaných zošitových románov. Pokiaľ je divák ľahostajný k príbehu, ťažko ho upútať výpravou, kostýmami, castingovou perlou či čímkoľvek iným.(26.12.2004)

Moc pěkný film - natáčený na pěkném zámku (Vranov nad Dyjí). Moře kolem zámku ? Ale jo - proč ne, nevypadá to špatně.(26.11.2007)

• Webb

Neuvěřitelná nuda od mizerného Trošky a s otřesnými herci. Navíc námět je krapet o ničem. Já jsem si říkal že se na to nemám dívat.(17.12.2008)

• paascha

trapná až tragická ukázka nezvládnuté šance. Postavit historický film na Pomyjem, to vyžaduje opravdu silný žaludek. Hošku Troško, radši na to příště ser a ser se radši do pohádky, tam aspoň nesereš:-)(5.11.2008)

• - Točilo se na Kanárských ostrovech, konkrétně na ostrově Fuerteventura, v Česku pak dále také na Ústecku, Olomoucku, Tachovsku a Znojemsku. Úvodní scény se točily v obci Chotěšov na Plzeňsku. (M.B)

• - První scény se točily 5. října 2001. (M.B)

• - Předlohou filmu byl román od Hany Marie Körnerové. (HappySmile)