• Faidra

Říct, že pokus o výpravnou červenou knihovnu po česku nedopadl nejlépe, je jako prohlásit, že 7. prosince 1941 se posádce Pearl Harboru nevydařil den tak úplně podle jejích představ.(30.4.2010)

• ajuska

Pokus o velkou kostýmní podívanou, ze kterého mi utkvělo jen to, že tam neustále stojí někdo ve větru na skále, že postavy byly průhledné jak sklo, že to obsahovalo typické klišé, kdy ten na pohled hodný a sladký synáček byl pěknej hajzl a z černé ovce rodiny se "nečekaně" vyklubal hrdina a především, že to byla velká nuda.(15.1.2006)

• Tom Hardy

Až trapně předvidatelný scénář a velmi slabé herecké výkony zachraňuje pouze výtečná vizuální stránka filmu...(4.1.2003)

Moc pěkný film - natáčený na pěkném zámku (Vranov nad Dyjí). Moře kolem zámku ? Ale jo - proč ne, nevypadá to špatně.(26.11.2007)

• Jeanne

Musí se uznat, že barevnost většiny scén je úžasná, zápletka snaživá a ...a to bude všechno. Ne, ještě hudba se hodí, ale to už je opravdu všechno. Kostýmy, zvláště některé jsou dost děsné, dialogy profláknutých herců v režii Zdeňka Trošky nezapřou své původce. A vlastní příběh? Co se dá dělat, autorka se držela zásad úspěšných historických románů tak moc, že s ničím novým buď nepřišla, a když už přišla (s uznávám - nečekaným závěrem), tak to zase přehnala. Třeba Přeučilova postava nemá "chybu" včetně svých výroků je to naklonovaný arcibiskup Toulouský z Angelika, markýza andělů (myslím film)! Kombinace všech nestejnorodných exteriérů a interiérů je taky dost bizarní. Nicméně snaha se cení, tento kalsický žánr historických romantických filmů už se moc nerodí.(5.1.2004)