• MIMIC

V 90-tych rokoch som si občas kupoval istú sériu brakových zošitových romantických románov, tzv. ženských (ženy sú pravdepodobne presvedčené, že muž nie je v stave pochopiť nič romantické) a musím priznať, že napriek stereotypnej štruktúre "dokonalá žena + zámok + strašné tajomstvo + dokonalý muž" mali isté čaro. Ak by som mal sfilmovať čosi také, rozhodne by som sa neuchýlil k tristnému akademickému prepisu, pretože by šlo o nepokrytú adoráciu braku (interpretovať gýč prostredníctvom gýča je natoľko šokujúce, až to má dadaistické rozmery), ale sústredil by som sa na určitý aspekt predlohy, ktorý by som doviedol ad absurdum. Najskôr by som nakrútil hypercrazy komédiu alebo taký slasher horor, že by neostalo "suché" ani jediné políčko filmu. Ale na niečo také by mi nikto nedal ani korunu,však, takže uvažujme ináč. Či už Anjelská tvár je alebo nie je adaptáciou, musí zaujať predovšetkým príbehom. Tento nedosahuje ani priemerných kvalít spomínaných zošitových románov. Pokiaľ je divák ľahostajný k príbehu, ťažko ho upútať výpravou, kostýmami, castingovou perlou či čímkoľvek iným.(26.12.2004)

Celkem ucházející, byť poněkud nemastná, neslaná podívaná. Pomeje by sice za svoji parodii na temného romantického hrdinu měl být brutálně a bez umrtvení vykastrován (a hned poté brutálně umrtven), ale kostýmy jsou pěkné, pokoukání je to vesměs líbivé a tak vůbec. Tři hvězdičky jsem dala už i zbytečnějším počinům. Tenhle film, jakkoli je blboučký, aspoň v rámci současné české tvorby nějak žánrově vybočil ze zajetých kolejí - a ačkoli snaha není koksovatelná, přece jen se musí ocenit.(23.12.2003)

• Tosim

Já vám nevím, lidi. Už podle plakátu jsem poznal, který z hrdinů, na něž se budu za chvíli dívat, bude hodný a který zlý. Jasnovidectví? Ech, nic takového, to by totiž režisér nesměl být pro každé jen trošku zkušenější oko tak lehce odhadnutelný. 30%.(5.2.2003)

• monolog

upřímně řečeno, tenhle žánr mám docela rád. ale tenhle film ne. vlastně ani toho režiséra (kterej podle mě kromě slunce seno... nenatočil nic kloudnýho), vlastně ani hlavní hrdiny nemusím. a scénář se mi taky nelíbil. tak za co já vlastně ty dvě hvězdy chci dát? asi za to, že takhle utápět svou kariéru a peníze jsem už dlouho neviděl. Možná ještě Vít Olmer a Jaroslav Soukup jsou na tom podobně. ale víte vy co? jelikož nezávidím a jsem přející osoba, tak jim to všem přeju. ;)(30.12.2005)

• Djkoma

Troška je prostě kamenej...(30.7.2005)