• Chupacabre
  ****

  Moc pěkný film - natáčený na pěkném zámku (Vranov nad Dyjí). Moře kolem zámku ? Ale jo - proč ne, nevypadá to špatně.(26.11.2007)

 • Jacinda
  odpad!

  Má to ohromný potenciál, ale to by se nejdřív někdo musel zbavit kuklice...(21.9.2010)

 • Radek99
  *

  Český pokus o velkou historickou kostýmní velkoprodukci vyzněl velmi nepodařeně a místy až trapně... Jestli má tohle být česká odpověď na Angelicu a jestli je Jiří Pomeje charakterní herec, pak je možná dobře, že tenhle film měl obrovské finanční problémy, které bych jinak nikomu nepřál. Ale udržovat Jiřího Pomeje v zajetí iluze, že je hercem, je skoro trestným činem... Připsat-li ho na konto Zdeňku Troškovi, toť otázka, neboť ten zašel poté ve své umělecké pouti ještě mnohem, mnohem dál...až k branám samotného pekla kinematografie...a tam už se trestné činy neřeší...(25.12.2007)

 • Niktorius
  **

  Výprava, kamera i hudba vypadají, jako by snad ani nepocházeli z českého filmu - natolik jsou dobré a v tuzemských podmínkách neotřelé. Tímto Troška příjemně překvapil. Celkově je však film nudná a trapaná srágorovina hodná časopisecké edice "Večery pod lampou"...V tomto ohledu Troška nepřekvapil ani trochu. Ale za technickou stránku a hlavně za ten pokus natočit film žánru a ažení, který se u nás moc nenosí dávám dvě **.(1.10.2007)

 • Jeanne
  **

  Musí se uznat, že barevnost většiny scén je úžasná, zápletka snaživá a ...a to bude všechno. Ne, ještě hudba se hodí, ale to už je opravdu všechno. Kostýmy, zvláště některé jsou dost děsné, dialogy profláknutých herců v režii Zdeňka Trošky nezapřou své původce. A vlastní příběh? Co se dá dělat, autorka se držela zásad úspěšných historických románů tak moc, že s ničím novým buď nepřišla, a když už přišla (s uznávám - nečekaným závěrem), tak to zase přehnala. Třeba Přeučilova postava nemá "chybu" včetně svých výroků je to naklonovaný arcibiskup Toulouský z Angelika, markýza andělů (myslím film)! Kombinace všech nestejnorodných exteriérů a interiérů je taky dost bizarní. Nicméně snaha se cení, tento kalsický žánr historických romantických filmů už se moc nerodí.(5.1.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace