• Jeanne

Musí se uznat, že barevnost většiny scén je úžasná, zápletka snaživá a ...a to bude všechno. Ne, ještě hudba se hodí, ale to už je opravdu všechno. Kostýmy, zvláště některé jsou dost děsné, dialogy profláknutých herců v režii Zdeňka Trošky nezapřou své původce. A vlastní příběh? Co se dá dělat, autorka se držela zásad úspěšných historických románů tak moc, že s ničím novým buď nepřišla, a když už přišla (s uznávám - nečekaným závěrem), tak to zase přehnala. Třeba Přeučilova postava nemá "chybu" včetně svých výroků je to naklonovaný arcibiskup Toulouský z Angelika, markýza andělů (myslím film)! Kombinace všech nestejnorodných exteriérů a interiérů je taky dost bizarní. Nicméně snaha se cení, tento kalsický žánr historických romantických filmů už se moc nerodí.(5.1.2004)

• Faidra

Říct, že pokus o výpravnou červenou knihovnu po česku nedopadl nejlépe, je jako prohlásit, že 7. prosince 1941 se posádce Pearl Harboru nevydařil den tak úplně podle jejích představ.(30.4.2010)

• Tosim

Já vám nevím, lidi. Už podle plakátu jsem poznal, který z hrdinů, na něž se budu za chvíli dívat, bude hodný a který zlý. Jasnovidectví? Ech, nic takového, to by totiž režisér nesměl být pro každé jen trošku zkušenější oko tak lehce odhadnutelný. 30%.(5.2.2003)

• Houdini

Český Lev 2 : Kamera, Kostýmy + 2 nominace: Výprava, Hudba(6.9.2004)

• MIMIC

V 90-tych rokoch som si občas kupoval istú sériu brakových zošitových romantických románov, tzv. ženských (ženy sú pravdepodobne presvedčené, že muž nie je v stave pochopiť nič romantické) a musím priznať, že napriek stereotypnej štruktúre "dokonalá žena + zámok + strašné tajomstvo + dokonalý muž" mali isté čaro. Ak by som mal sfilmovať čosi také, rozhodne by som sa neuchýlil k tristnému akademickému prepisu, pretože by šlo o nepokrytú adoráciu braku (interpretovať gýč prostredníctvom gýča je natoľko šokujúce, až to má dadaistické rozmery), ale sústredil by som sa na určitý aspekt predlohy, ktorý by som doviedol ad absurdum. Najskôr by som nakrútil hypercrazy komédiu alebo taký slasher horor, že by neostalo "suché" ani jediné políčko filmu. Ale na niečo také by mi nikto nedal ani korunu,však, takže uvažujme ináč. Či už Anjelská tvár je alebo nie je adaptáciou, musí zaujať predovšetkým príbehom. Tento nedosahuje ani priemerných kvalít spomínaných zošitových románov. Pokiaľ je divák ľahostajný k príbehu, ťažko ho upútať výpravou, kostýmami, castingovou perlou či čímkoľvek iným.(26.12.2004)

• - Jaroslav Brabec získal Českého lva za Kameru. (M.B)

• - Předlohou filmu byl román od Hany Marie Körnerové. (HappySmile)

• - Emília Vášáryová sice ovládá češtinu, avšak se slovenským akcentem, který byl pro tento film nevhodný. Proto její postavu při postsynchronech nadabovala Dana Syslová. (funhouse)