poster

Bílé peklo

 • Německo

  So weit die Füße tragen

 • anglický

  As Far as My Feet Will Carry Me

 • Slovensko

  Biele peklo

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Německo, 2001, 152 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • oli.G
  ****

  Dobrodružný príbeh podľa skutočnej udalosti, na ktorom je najviac neuveriteľný fakt, že ho natočili v Nemecku. Malo to ale skončiť scénou na moste, tá bola najsilnejšia, a čo po nej nasledovalo mi prišlo úplne zbytočné. Ale koniec koncov, natočili to v Nemecku. :)(20.6.2004)

 • Lavran
  ****

  Rozhodně zajímavý počin o nezdolném lidském odhodlání a touze po životě ("žádné utrpení není věčné"), který ovšem rozmělnila jeho vlastní mamutí délka, ideová nevyváženost obsažená ve formální výpovědi a pár vyloženě stupidních okamžiků a za vlasy přitažených scén. Fortelní " a jéje" je zakopané hlavně v infantilním zakončení, které celou Forellovu anabázi nakoplo do neskutečně uslzených a na city útočících výšin made by Továrna na sny. Podobně kolísavých kvalit jsou po celou natahovanou stopáž i hudba, scénář a kamera. Na jazyk se mi tedy dere otázka: Kde je to pověstné německé lpění na přesnosti? Neubráním se pocitu, že mohlo být skutečně mnohem lépe... 3,5*(4.2.2008)

 • bouncer
  ****

  Další velmi hezká filmová holubička ze sousedního Německa. Silný příběh o vojákovi, který za druhé světové války byl zajat a skončil ve východní Sibiři. Poté se pokouší utéci a větší část své cesty musí zvládnout pěšky...Určitě zajímavý scénář, který se obešel bez klišé (až na závěr) a ač působí nereálně, tak mu rádi uvěříte. Pokud se nemýlím, tak film je doknce zčásti podle skutečné události. Kvalitní snímek, který mohl být lepší, ale to bychom museli šťourat do všeho...(6.8.2004)

 • Shaqualyck
  ***

  Útěk z vězení na německý způsob. Transsibiřská odysea jednoho zapomenutého příslušníka wehrmachtu začíná drsným a patřičně syrovým „pobytem“ v sovětském lágru, ze kterého se Vám udělají omrzliny i v parném létě. Pak ale film pomalu přechází v dokument z National Geographic, kde nás víc než samotný hrdina zajímá krásná a nespoutaná divočina. Ani to ale nevydrží dlouho, putování pokračuje a divákovo počáteční zaujetí uvadá. Místo aby film gradoval, rozplyne se do ztracena. Napínavé vyprávění postupně přechází v rutinní schematický popis a zpočátku zajímavý příběh se mění v nenápaditou natahovanou nudu. Jakoby studio během natáčení několikrát sáhlo k výměně režiséra a žádný z nich si s předlohou neuměl poradit… Velká škoda, potenciál tu rozhodně byl.(27.7.2008)

 • Asgy
  ***

  Není to špatný film, ale chvíli nahoře, jednou dole. Některé scény jsou povedené a jiné zase působí dost divně. Každopádně jeden z těch lepších německých filmů.(30.3.2008)

 • Iris Böhm

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace