poster

Bílé peklo

 • Německo

  So weit die Füße tragen

 • anglický

  As Far as My Feet Will Carry Me

 • Slovensko

  Biele peklo

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Německo, 2001, 152 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ****

  Clemens Forell prešiel peklom a tí ktorí sa zapozerali do bedne ho prešli s ním. Zvlášť oceňujem, že konečne začali aj nemeckých vojakov ukazovať ako ĽUDÍ so svedomím a citom. Trošku ubrať na stopáži, pridať jednu bojovú alebo dramatickú scénu a bola by to nezabudnuteľná jazda. Ale aj bez toho skvelý zážitok. Pripomenulo mi to film Motýľ so S.McQueenom, podobná túžba po slobode. 80%.(11.2.2009)

 • Terva
  ****

  Nechce se ani věřit, že film byl natočen na základě skutečného osudu člověka, který překonal sám sebe a po třech letech putování mohl obejmout svou milovanou rodinu. Tento strhující filmový zážitek ve vás zůstane nadlouho.(25.4.2011)

 • m.krudenc
  *****

  Film z Komunistického pekla, to už samo o sobě je výborné téma. Výborně zpracováno. Strhující až do konce. Dokonalý film.(16.3.2015)

 • Brouk
  ***

  Silný příběh, dobří herci, autentická kamera... ale. Zas to ale. Proč? Proč to musí mít ale? Takový skvělý film a tak infantilní a podbízívý konec? Proč si někdo dá tu práci aby 4/5 filmu člověk věřil, fandil a pak to na závěr vše shodil... Opravdu tomu nerozumím (možná ani nechci, fakt sám nevím). Někdo přede mnou zde řekl, že film by měl skončit na mostě respektive otevřením brány na most do Iránu... Nezbývá mi nic jiného než souhlasit... jen ještě jednu poznámku na závěr... už jsem to zmiňoval ve filmu Napola... souvisí to s kolektivní vinou a zapoměním... Rusové zpravidla řadové vojáky Wehrmacht propouštěli, vyjímku tvořili jednotky SS, SA,SD a jednotky horských myslivců... Pozornému diváku neunikne, ve které jednotce pak byl (sloužil) hlavní hrdina...(16.1.2006)

 • CheGuevara
  *

  Tenhle film bohužel nemůžu brát vážně ani po notné dávce legálních drog. To první a poslední chvályhodné na tomhle kousku je snaha zachytit jednu poměrně zajímavou historickou epizodu. Avšak zbytek nemohli tvůrci ani v nejmenším myslet vážně?! Herci notně ochotnicky přehrávají už tak hloupoučký scénář, který obsahuje všechna možná klišé z válečných filmů, což nepochopil ani netalentovaný režisér se značné naivním rukopisem. Jeho styl je až nechutně doslovný, povrchní a pozérský. Celé toto utrpení dokresluje otravná hudba oplývající s brilantní schopností lézt na nervy již po první polovině filmu. Tenhle pokus byl opravdovým výstřelem do prázdna. Pro příště bych snad všem zúčastněným poradil, aby si při natáčení jejich dalšího kousku konečně uvědomili žánr filmu a nevyrobili další nechtěnou parodii na snímek samotný.(13.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace