Bílé peklo

As Far as My Feet Will Carry Me

Biele peklo

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Německo, 2001, 152 min

Hodně pěkný, hlavně dobře natočený film z poválečné doby....(13.3.2012)

• D.Moore

Překvapilo mě, jak málo emocí v tom filmu bylo, a jak moc nereálně místy vypadal. Za setkání na mostu dávám oba palce nahoru, ale jinak nic extra. Celou dobu jsem si říkal, jak by to vypadalo, kdyby "Bílé peklo" (stupidnější název už náš distributor ani vymyslet nemohl) natočil dejme tomu J. J. Annaud, který by sibiřská panorámata, jejich faunu i floru a hlavně mysl hlavního hrdiny balancující na hraně příčetnosti a šílenství využil naplno. A možná že by si odpustil i ty zbytečné vsuvky s čekající rodinou. Skoro 2,5 hodiny nudy.(5.6.2011)

To, že sa záver bol ako z telenovely, pár nedotiahnutých scén ma nedokázalo odradiť z pocitu, že som videl napätím, emóciami a kvalitným dobrodružným spracovaním nabitý, strhujúci snímok o ceste, ktorú treba vidieť. A určite sa k nemu rád vrátim. Navyše aj herecké podanie Bernharda Bettermanna ma zaujalo, čo sa pri nemeckých výkonoch nestáva často. 85%.(28.8.2007)

Docela dobrý film, který má ovšem i řadu nedostatků. Příběh je sice neuvěřitelný, ale mohl se stát. To ale neplatí o některých maximálně nepravděpodobných scénách s vrchním dozorcem pronásledujícím svého uprchlíka přes celý SSSR. A korunu všemu nasadí konec jak z laciného amerického dojáku. U filmu natočeného podle skutečných událostí takovéhle blbosti vadí dvojnásob.(16.5.2003)

K tomuhle filmu mám hodně zvláštní vztah, aniž si dokážu uvědomit proč. Možná to bude proto, že první 3 shlédnutí byly v noci a pokaždý jsem chtěl u toho usnout a ani jednou se to nepovedlo protože mě navazující události v celym tom velkym příběhu neustále držely napnutýho. Navíc skutečnost, že se to opravdu odehrálo tomu dodává další dávku autentičnosti. Jeden z mála filmů, u kterýho mi nevadí délka, protože je furt na co koukat a o čem přemejšlet.(28.7.2008)