Bílé peklo

As Far as My Feet Will Carry Me

Biele peklo

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Německo, 2001, 152 min

Na môj vkus trochu dlhé ale za to dobré. A na to že to točili Nemci tak až príliš. Fakt sa mi to páčilo a to hlavne svojim príbehom. Sila vôle a túžba prežiť a dostať sa na slobodu sú veľmi silné a tu to bolo krásne vidieť. 80%(3.11.2008)

Skvělý.(4.12.2016)

Po dlouhém čase opět jeden německý snímek, který by se dal zařadit mezi "ty lepší". Prohraná válka, transport na Sibiř na nucené práce a utrpení v mrazech cestou vlakem na Dálný východ. To jsou skutečnosti, které nasměřovaly německého nadporučíka Forella do "ruského pekla". Spolu s ním prožíváme nelidské týrání ruskými vězniteli, a přesto, že se jedná o německého vojáka, který podrobil i náš národ, držíme mu palce na jeho cestě ke svobodě. Bohužel s blížícím se koncem ztrácí příběh na důvěryhodnosti, jak už níže poznamenala Kleopatra. Ale buďme shovívaví a nechme se unést bezesporu napínavým příběhem, údajně snad podle skutečnosti.(9.7.2007)

// Production Companies: B & C Filmproduktion GmbH, Cascadeur Filmproduktion GmbH //(10.6.2011)

Když napíšu úchvatná hudba, mám tím na mysli OPRAVDU strhující hudbu (příjezd vlaku do tábora). Ale nic víc.(7.8.2006)

• - Natáčelo se v Německu, Bělorusku a Uzbekistánu. (Terva)

• - Jméno Clemens Forell je pseudonym. Forell se ve skutečnosti jmenoval Cornelius Rost, který se změnou jména chtěl v době vydání knihy vyhnout potenciálním problémům s KGB. (džanik)

• - Obaja starí otcovia hlavného predstaviteľa Bernharda Bettermanna boli naozaj po skončení druhej svetovej vojny poslaní do sovietskych zajateckých táborov. (MikaelSVK)