Bílé peklo

As Far as My Feet Will Carry Me

Biele peklo

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Německo, 2001, 152 min

Není to špatný film, ale chvíli nahoře, jednou dole. Některé scény jsou povedené a jiné zase působí dost divně. Každopádně jeden z těch lepších německých filmů.(30.3.2008)

Nechce se ani věřit, že film byl natočen na základě skutečného osudu člověka, který překonal sám sebe a po třech letech putování mohl obejmout svou milovanou rodinu. Tento strhující filmový zážitek ve vás zůstane nadlouho.(25.4.2011)

K tomuhle filmu mám hodně zvláštní vztah, aniž si dokážu uvědomit proč. Možná to bude proto, že první 3 shlédnutí byly v noci a pokaždý jsem chtěl u toho usnout a ani jednou se to nepovedlo protože mě navazující události v celym tom velkym příběhu neustále držely napnutýho. Navíc skutečnost, že se to opravdu odehrálo tomu dodává další dávku autentičnosti. Jeden z mála filmů, u kterýho mi nevadí délka, protože je furt na co koukat a o čem přemejšlet.(28.7.2008)

Jde poutník cestou necestou, jde odtamtud až tam a nikdo neví odkud a nikdo neví kam/ Cestou světem i duší svou déšť ho provází, ani neví, co hledá a přesto nachází/ On poznal jak chutná krev, jak chutná zklamání/ Za rytmu bubnů v hlavě rudou barvu poznání/ On poznal jak chutná bolest a jak chutná zlost/ Prožil si svý peklo, no a pak si řekl dost - já nebudu zlej/ O všechny věci přišel, které pro něj měly cenu/ Vedl válku proti sobě - válku proti všemu/ V tom, co bylo jeho světem stal se z něj jen host, říkal si, když oheň trávil i poslední most/ Na prohru má moc málo a na pomstu zas moc sil/ Co opravdu bolí v sobě hluboko ukryl/ Jenom víru nezatratil ani na chvíli, že to, co ho nezabije, to ho posílí/ A nebude zlej...(4.6.2011)

Docela dobrý film, který má ovšem i řadu nedostatků. Příběh je sice neuvěřitelný, ale mohl se stát. To ale neplatí o některých maximálně nepravděpodobných scénách s vrchním dozorcem pronásledujícím svého uprchlíka přes celý SSSR. A korunu všemu nasadí konec jak z laciného amerického dojáku. U filmu natočeného podle skutečných událostí takovéhle blbosti vadí dvojnásob.(16.5.2003)

• - Natáčelo se v Německu, Bělorusku a Uzbekistánu. (Terva)

• - Film je inspirován skutečnou událostí. (StrYke)

• - Na záběru, kdy se Forellova dcera dívá na mapu je chyba. Atlas do kterého se dívá mohl být vytisknut až po roce 1991, protože v něm jsou vidět hranice států, které dříve byly součástí SSSR, jako například Ukrajina, Bělorusko, Litva, Lotyšsko, Estonsko atd. (Musak)