poster

Bílé peklo

 • Německo

  So weit die Füße tragen

 • anglický

  As Far as My Feet Will Carry Me

 • Slovensko

  Biele peklo

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Německo, 2001, 152 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lenny.M
  ****

  Velké překvapení. Kdo by kdy řekl, že já, já budu fandit němcovi :D Velmi silný film, u kterého jen napjatě sedíte a říkáte si "at to zvládne" xD(23.9.2009)

 • Allien.9
  ****

  Na jednu stranu úžasný film, který nám ukazuje válku z úplně jiného pohledu (hlavním hrdinou je totiž německý zajatec prchající z ruského Gulagu), na druhou stranu zbytečně dlouhý (2 hodiny, 40 minut) a lehce nelogický. Ale i přesto se jedná o dojemný, nervy drásající snímek, který by měl povinně vidět každý - jako odstrašující příklad.(31.5.2009)

 • TheMaker
  *****

  BOMBA !!!(4.10.2007)

 • kleopatra
  ***

  Film se otvírá velmi prudkým a naléhavým tempem, němečtí váleční zajatci jsou lifrováni kamsi na Sibiř, do těch nejdrsnějších podmínek pod "laskavá" ruská křídla. Jsou to Němci, ale především jsou to lidi, a tak jsem uprchnuvšímu nadporučíkovi Forellovi držela při jeho útěku na svobodu i v jeho strastiplném putování palce. Bohužel, přes velké náklady, nápady ( občas jsem podezřívala autory z inspirace a to nejen jedním "známým" příběhem) a jistě obrovskou práci zredukovanou "jen" do 158 minut, jsem neměla a zvláště pak, jak se příběh chýlil ke konci, tentýž pocit autenticity jako v jeho začátku.(9.7.2005)

 • genetique
  ****

  To, že sa záver bol ako z telenovely, pár nedotiahnutých scén ma nedokázalo odradiť z pocitu, že som videl napätím, emóciami a kvalitným dobrodružným spracovaním nabitý, strhujúci snímok o ceste, ktorú treba vidieť. A určite sa k nemu rád vrátim. Navyše aj herecké podanie Bernharda Bettermanna ma zaujalo, čo sa pri nemeckých výkonoch nestáva často. 85%.(28.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace