poster

Bota jménem Melichar

 • slovenský

  Bota jménem Melichar

Rodinný / Komedie

Československo, 1983, 71 min

 • tron
  ***

  Na bitku s babkou sa len tak nezabúda. Podarená rodinná záležitosť na sobotu ráno. A k tomu kdepak ty holky jsou.(30.12.2006)

 • Hal_Moore
  ***

  To ještě Troška uměl...(7.3.2010)

 • nash.
  ****

  V roce 1983 musela u Zdeňka Trošky proběhnout prudká infekce talentu (bohužel však byla v následujících letech bez následků vyléčena). Natočil nejen první "slunceseno", ale taky vydařeného Melichara. Úsměvnou dětskou pohodovku, plnou humoru těžícího z drobných všedních školních absurdit (přezouvání) a nostalgického vzpomínání na školní léta, kde je všechno přesně takové, jak si to někteří pamatujeme. Všemu dodává šťávu hlaškující suverén Radim v podání Davida Raucha (byla to jeho jediná filmová role) a debutující Martin Šotola jako Honzík. Mě navíc vždy potěší Eva Salzmannová jako Adamová, která mi velmi připomíná "soudružku učitelku", ke které jsem kdysi dávno zahořel nevinou dětskou láskou.(2.3.2012)

 • Cival
  ****

  Příjemný rodinný film, vrchol Troškovy tvorby.(4.12.2002)

 • Boss321
  ***

  Celovečerní debut Zdeňka Trošky nedopadl nejhůře. Můj osobní problém je v tom, že když jsem byl malý, tak jsem film hltal a moc se mi líbil, ale s přibývajícími lety už to dětské kouzlo nějak pominulo. Každopádně dětští herci jsou obsazeni parádně. Jeden z těch lepších Troškových filmů.......(7.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace