Bota jménem Melichar

• slovenský

Bota jménem Melichar

Rodinný / Komedie

Československo, 1983, 71 min

Příjemný dětský film. Asi nejvýraznější Troškova prvotina.(14.11.2004)

Soudruzi hodnotící ze záplavy soudružek učitelek a soudruhů ředitelů za zády se soudruhy školníky se skrývá celkem dobrá komedie pro menší diváky, která staví nejen na atraktivním školním prostředí (což je samo o sobě zvláštní že se na to dobře kouká, ale do školy někdy aby jeřábem byl človíček dostrkán), ale taky na skvělých dětských hereckých výkonech. Pan Troška leckdy opravdu ví jak se humor dělá, ale občas to jaksi nedotáhne do konce. Což se ovšem, tady nestalo a za zvuků Hložka a Gotwalda, opravuji Kotvalda se z obrazovek televizorů hrne porce slušné zábavy, slušných komediálních situací a nenuceného, lidského humoru. Trochu váhám jestli tam vrazit dvě hvězdičky jenž dávám průměrným komediím, kterým lecky dost schází a nebo třemi hvězdičkami, jenž naopak dávám komediím co vypadají jako dobré, ale v porovnání s jinými celkem zaostávají. Nuže soudruzi, když se vrátíme do dětských let, do školních lavic, na nichž se vedle malovaného penálu z plastu usmívala svačina na vyšívaném ubrousku, tuhle komedii dokážeme lehce strávit.(17.7.2004)

Pohodárna, tak lze jedním slovem charakterizovat tenhle film (tedy, až na tu píseň při závěrečných titulcích, hm, hm.) Můj dojem je, že Zdeněk Troška dokáže natočit dobrý film, jen když se mu to přikáže...(19.8.2002)

Příjemný, pohodový film ze školního prostředí - určeno nejen nejen pro děti... Pro mě tak trošku sentimentální záležitost, 3* by byly objektivnější:-). 75%(17.8.2009)

Jedna z prvních Troškovin, které jsem v dětství viděl. Kauza "kozačky" byla ústředním motivem, tohoto předrevolučního filmečku, který si i teď po letech rád pustím.(7.2.2016)