Bota jménem Melichar

• slovenský

Bota jménem Melichar

Rodinný / Komedie

Československo, 1983, 71 min

Srdeční záležitost z dětství, na kterou nedám nikdy dopustit. Když se u filmu bavíte od první do poslední minuty a ani chvilka vám nepříjde zbytečná, tak je nejvyšší hodnocení na místě. Pocity, které mám při sledovaní filmu, se slovy nedají vyjádřit.(7.3.2010)

Na bitku s babkou sa len tak nezabúda. Podarená rodinná záležitosť na sobotu ráno. A k tomu kdepak ty holky jsou.(30.12.2006)

Jedna z prvních Troškovin, které jsem v dětství viděl. Kauza "kozačky" byla ústředním motivem, tohoto předrevolučního filmečku, který si i teď po letech rád pustím.(7.2.2016)

Mé krásné mládí. Aneb mé příjemné vzpomínky na má krásná socialistická školní léta bez starostí ! Soudružko učitelko jak krásné že ?! Ještě asi v roce 90/91 jsem řekl jedné paní učitelce u nás v Praze soudružko. Ha, a to byl malér! Asi jsem se jen špatně přizpůsoboval, no což byl jsem malý a tolik jsem nějaké změny až zas tolik nepozoroval a nepociťoval. Vzápětí se na mě ale svým nevraživým pohledem podívala, a jen tak tak že jsem od ni neschytal facku ! A poté prohlásila? Musile? Paní učitelko už prosím ano.. Doba se změnila ! A já si stejně myslel v duchu své, ale nesměl jsem to bohužel říct nahlas, a to mi prosím bylo asi deset let.. Mladí se tou dobou uměli také dobře bavit, aniž by k tomu potřebovali nějaké výraznější finanční prostředky..Všemi obdivované drahé stříbrné kozačky Lamkové, vzbuzovali sice všeobecnou závist, ale to byl jedinec takže to až tak zas nevadilo. Milan Šotola (Honzík), jako malý pohodový kluk, kterého později známe třeba z jiného Troškova filmu a to ze Slunce seno jahody a jeho dalších dvou pokračování. Byl važně velice roztomilý a navíc v sobě projevil i ducha takového malého školního vyšetřovatele, v pozdější krádeži svršků a bot. Dále zde zazářili Radim Dochleba a jeho spolužák Bakula jako takový vůdčí typy a skvělý baviči, a mladé holky jako vyspělá a namyšlená Lamková a krásná bloncka Jolanka byli taktéž k nakousnutí. A ta obrýlená fyzikářka na začátku co to žrala, byla doopravdy velmi odpudivá.. Troška tou dobou holt ještě uměl..Milý, vkusný a zábavný film o školní mládeži. Rozhodně ne ale kultovní ve svém žánru.. Dnes je tento druh filmů, filmaři téměř nevyhledávaný a takříkajíc na ústupu ..(30.12.2006)

''Holky z náší školky'' :-)(7.4.2012)