Bota jménem Melichar

• slovenský

Bota jménem Melichar

Rodinný / Komedie

Československo, 1983, 71 min

Pohodárna, tak lze jedním slovem charakterizovat tenhle film (tedy, až na tu píseň při závěrečných titulcích, hm, hm.) Můj dojem je, že Zdeněk Troška dokáže natočit dobrý film, jen když se mu to přikáže...(19.8.2002)

Vděčný dětský film ze školního prostředí, navíc takřka s prvky kriminálky. Jako celovečerní Troškův debut vynikající. Ale zárukou úspěchu je už námět a scénář od Jany Knitlové, která už o tři roky dřív připravila scénář pro Věru Plívovou Šimkovou "Krakonoš a lyžníci".(25.7.2008)

Poeta, bodrý synek, müslitel a vůbec správný super hrdina našeho mládí. Toť Radim Dochleba. Nejvýraznější postava Troškovy vrcholné tvorby, to když ještě dávala smysl a dalo se na ni dívat. Nejvíce mne mrzí, že David Rauch nepokračoval v herecky solidně nastartované kariéře a neoblažil nás v dalších snímcích. Charismatický synek by jistě zazářil. Nu což. Bota jménem Melichar je fajn, je odpočinková, je veselá a je pro celou rodinu. Rozhodně doporučuji, ačkoliv bude těžké dostat od počítače vaše odrostlejší ratolesti. O to víc mne jímá nostalgie, když v televizi zazní Stáňa Hložků a v programu naleznu tento zapomenutý skvost. 80%(8.2.2016)

Snad nejlepší Troškovina jakou jsem viděl. Když jsem nedávno zjistil, kdo to režíroval, tak jsem málem omdlel. Dnes už Troška nic tak skvělého nenatočí.(16.6.2008)

Podle me to nejlepsi od Trosky co se mu zatim podarilo natocit - vtipna komedie pro mladez jakych by melo byt vice.(1.8.2002)