Pamatuji si, kdy tahle, dnes už letitá, pohádka byla nová - vánoční. Komentářů je tu hodně, ale přesto přicházím se svou troškou do mlejna. Jindřich miluje pohádky a příběhům, které jsou vyprávěny dětem, věří natolik, že je přesvědčen, že se mu podaří osvobodit některou z mnoha zakletých princezen, které se vyskytují všude a budou šťastně žít až do smrti. A svým způsobem se mu to podaří, protože Eliška ze mlejna bude panovat jeho srdci, jen chvíli potrvá, než si to Jindřich přizná. Jako hold české klasice vnímám scénu, kde se vodník a čert promění na Belzubu a Vodněnu - Holka nebo kluk? Pohádka má ještě další dvě strašidla, čarodějnici a knížete. A taky spoustu hezkých písniček a lišku pomocnici.(24.8.2010)

Jedna ze dvou zářivých výjimek Troškova prznitelského tažení napříč českými pohádkami. Princezna ze Mlejna obsahuje výborné postavy (Čert, Kníže), hezkou "princeznu" i poměrně dobrý příběh. Na druhou stranu výsledný dojem silně kazí pro mě odpudivé středočeské nářečí.(20.3.2007)

Dříve hit, dneska shit, takhle vidim Troškovu pohádku, kterou ale s nostalgie nesetřu.(10.6.2005)

Já tu pohádku miloval. Eliška! :-) Naprostá bomba to tehdá byla. Supr písničky, skvělé postavy a povedený příběh. Pro mě patří tato pohádka mezi TOP 5. 90%(23.1.2008)

Na Trošku vcelku povedená pohádka, která má nějaký smysl a je vtipnější a sympatičtější než zbytek jeho děl.(28.1.2007)