Krásná česká pohádka od pana Trošky, na kterou jsem se vždycky rád díval a i po tolika letech jsem si vybavoval především pazvuky milého čertíka, no vlastně jsem si vybavoval téměř všechno. Jó, dobré časy to byly...(22.8.2013)

• ripo

ešte teraz mi naskakuje husia koža z debilného hlasu čerta a vodníka !!! Brrrr !!! Nikdy viac(26.1.2007)

„Fuj to sem se lek´!“ Sympatická Troškova rozprávka, stojaca predovšetkým na občas vtipných dialógoch a hláškach („To ´ste si zajeli, kdepak tudyhle do Hoštic.“), drevených hercoch, príjemnej atmosfére a krásnej výprave.(27.8.2010)

Já tu pohádku miloval. Eliška! :-) Naprostá bomba to tehdá byla. Supr písničky, skvělé postavy a povedený příběh. Pro mě patří tato pohádka mezi TOP 5. 90%(23.1.2008)

5 / 10 Ako malému sa mi to páčilo a sám seba by som za také nízke hodnotenie vyfackal, no nedá sa inak - Princezná ze mlejna rozhodne nie je taká strašná ako to, čo Troška vyprodukoval neskôr, ale žeby to bol nejaký zázrak, tak to teba nie.(23.12.2005)

• - Mlýn, který se ve filmu objeví, byl postaven z polystyrenu a kartonu. (M.B)

• - Některé lesní scény byly použity dvakrát tzn., že stejné záběry z lesa na začátku filmu se objevují i na konci filmu, ačkoli mezitím urazil Jindřich (Radek Valenta) velkou vzdálenost. (ricky4)

• - Při cestě Jindřicha (Radek Valenta) z rodného domu si lze všimnout mraveniště a lišky. Jedná se o stejné objekty, které pak v závěru filmu hrají poměrně velkou roli. (ricky4)