• mat.ilda

To málo, co je hodno obdivu - prosluněná venkovská atmosféra, vpravdě pohádkové kulisy, jedna písnička a Oto Ševčík.(25.12.2013)

• Jacinda

Ohavná pohádka, kterou nenávidí celá moje rodina, včetně mě. Příběh nic moc a postavy chovající se občas úplně nereálně. A nejvíc ze všeho mi na ní vadí ta připitomnělá napodobenina čerta. Blanarovičová tuhle roli absolutně nezvládla. Navíc je Jindra olysalý! No vážně...Hruď, nohy, snad i ruce...ve výsledku vypadá jako ženamka s parukou (Brali ho voskem veet? Nebo Braun epilátorem? Dodatek: Doporučuju se na tuto pohádku podívat s někým koho a) milujete b) nenávidí tenhle film stejně jako vy. Vyjde z toho báječné odpoledné plné záchvatů smíchu... Dodatek 2: Jediné dvě dobré postavy zde jsou Král a Žán. Ti dva si tu hloupost náramně užívají a výsledkem je aspon nějaká sranda.(2.12.2008)

Spolu s "Nesmrtelnou tetou" a "S čerty nejsou žerty" se jedná o totální pohádkový top.;-)(19.6.2011)

Jedna z nejhezčích českých pohádek ...(5.8.2008)

• Radek99

Naprostý Troška to není. Jestliže se v babovřeskách a kameňácích šourkuje a erektuje, tak v pohádkovém světě pro ten nejprimitivnější lascívní humor naštěstí není místo, tady dal slovutný režisér prostor (jen) cukrkandlu, pitvoření, kýčovitosti a pastelovým barvám...(29.7.2011)

• - Ve scéně, při které Jindřich (Radek Valenta) s Eliškou (Andrea Černá) běhají na boso po lese, dostali jejich představitelé nápad nalepit si na chodidla náplasti, které by zmírňovaly bolest při každém kroku. Nápad samozřejmě nevyšel, a tak při běhu létaly náplasti všude možně okolo, jen na chodidlech nezůstávaly. (fiLLthe3DD)

• - Jakub Zindulka (vodník) si musel při natáčení dávat pozor, čeho se dotýká, jelikož zelená barva, kterou byl natřen, hodně barvila. (fiLLthe3DD)

• - V některých scénách je možné si všimnout, že herce v hlavních rolích v rámci postprodukce dodabovali. Jednoznačně to jde vidět ve chvíli, kdy Jindřich (Radek Valenta) oznamuje na konci filmu, že vyprovodí kapelu od mlýna. (ricky4)