Komentáře uživatelů k filmu (568)

 • Cival
  odpad!

  Totální humus. Škoda slov - je to jako když se někdo pozvrací a nechá to tam ležet...(10.11.2002)

 • Lima
  odpad!

  Ti, co se smějí při GO-GO ŠOU, NOVOTÁCH a podobných debilitách na Tv NOVA, ti budou jistě s touto "komedií" spokojeni.(4.1.2003)

 • Gemini
  odpad!

  Není trilogie jako trilogie....a když nám ji navíc komerční televize servírují s doslova "Železnou" pravidelností každého půl roku, je to běs, i když jde o normálně zábavnou věc....a to tahle Troškova historka není....(30.7.2003)

 • Radyo
  odpad!

  Ha ha ha ha ha!! To byla ukrutánská sranda!!!! Proboha, co to melu?? Jedna z největších blbostí v dějinách českého filmu, scénář a herecké výkony stojí za pár facek (asociace s druhým dílem) a jako celek si to nezaslouží nic jiného, než odpad. A i ten odpad bych ještě prohnal přes drtič odpadků, aby nás už nemohl otravovat...(30.12.2003)

 • Djkoma
  *

  Nejslabší díl, který svou prázdnotu snaží nahradit erotikou a nahými těly. Výsledek? Nahá nuda.(4.6.2006)

 • gouryella
  **

  Naprosto zbytecne pokracovi, ktere nema cim zaujmout - jen trapna taskarice.(25.7.2002)

 • Enšpígl
  ***

  Docela paradoxně působí fakt, že zatímco předchozí díl vyprodával kina po tunách, tenhle díl se do kin skoro ani nedostal. Já kdysi odchyt v Mětské knihovně, ale bylo to tak, tak a bylo nás tam cca deset. První čás, kdy naši buránci jedou do Itálie mě fakt bavila, protože sledovat jak obyvatelé Hoštic buraní je fakt neuvěřitelný, hlavně díky dialogům. Ve druhé části se děj přesune do Hoštic a zábavnost rapidně klesá a behěm nahatýho finále u hráze klesá na nulu. I tak ovšem musím přiznat svůj úsměv během filmu, který se samozřejmě odráží v hodnocení: Jo a dostala mně poslední věta Helenky Růžičková, když v roce 1990 řvala " A te%d nás čeká budoucnost o který jsme ani nesnili." Ano Helenko, měla si pravdu o tom co se dneska tady děje, jsme skutečně nesnili.(17.10.2013)

 • Marigold
  odpad!

  Zdenda Troška skoro v plné polní ladí na své budoucí mistrovské opusy. Pokud něco, pak tenhle film aspoň vytváří iluzi, že je opravdu filmem. Hodně mizerným, ale přesto filmem. Sémantika slova "košilatá" v podání Z. Trošky: jezeďácká debilita s několika odhalenými ňadry a pinďoury. Dobré jako antikoncepce... Sémantika slova "komedie" v podání Z. Trošky: humor pro mentálně méně zdatný skot. Dobré zejména jako lék proti zácpě.(15.4.2004)

 • woody
  odpad!

  Francouzsky(!) študovaný buran režíruje vesnické burany. Uráží mě to, ale co nadělám. Nádherně to popsal pan Nepil, ve své cestopisné knížce, když navštivil poklidný kempinkový tábor a představil si, co by se stalo s tou pohodou, kdyby tam přijeli podobní Troškovští burani. Při tomhle jednom odstavci jsem se nasmál více jak za celou Zdeňkovu tvorbu. Někdo holt umí srandu alespoň naznačit, Troška ji umí jen prodat.(25.3.2006)

 • Anthony
  odpad!

  První díl byl docela vtipný, do dvojky se chvílemi již začala vkrádat určitá hysterie, toto je odpornost plná trapných a rádobylechtivých fórků. Možná, že v Hošticích byli nadšení, ale já nechci, děkuji. Už se nemůžu dočkat, až přijde Kameňák 8, a co natočit ještě pár dílů Slunce seno, pane Troško.(18.7.2003)

 • Radek99
  odpad!

  Zdeněk Troška se stejně jako tisíce českých turistů vydal na (scenaristickou lehce lechtivou) prázdninovou cestu do Itálie. Vyrazil z Hoštic a jako Venuše se mu zjevila hned na šumavských mokřadech vnadná Helena Růžičková. Hoštická Venuše. Taková masovka, ta cesta na Jadran. Jenom je škoda, že to byla jen cesta imaginární, filmová, a že tam Zdeněk se svou filmovou suitou nezůstal... (i když pana Vondrušky či Jirky Lábuse by byla škoda...) Ale ptejme se takhle: Co bude dál? Náměty zjevně nejsou vyčerpány... Slunce, seno a zoofilie?(11.7.2007)

 • DaViD´82
  *

  Peklo již zná svou přesnou adresu: Hoštice. Nejhorší díl trilogie. Trošku od nejnižšího hodnocení zachraňuje pouze, že v době krátce po revoluci točili ostatní ještě větší kraviny na n-tou.(13.7.2004)

 • AngelAngie
  **

  Třetí a nejhorší... ale stejně nesmrtelný.(13.7.2008)

 • Nathalie
  odpad!

  Před pár měsíci jsem po dlouhé době jela dálkovým autobusem. Když jsem nastupovala, zdálo se mi, že vousatý řidič má v očích mírně psychotický výraz. A o pár minut později jsem pochopila. Na cestu napříč vlastí nám pustil SSE. A v MP3 přehrávači došly baterky. Vzpomněla jsem si na šestý díl Harryho Pottera. Známka T pro ta nejslabomyslnější individua pod Sluncem? Podle J.K. Rowling T jako Troll, podle mě T jako Troška.(9.5.2007)

 • TheMaker
  *****

  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::Nejlepší díl !!!! Česká klasika ! Krátce po revoluci ! Lidi dejte tomu lepší hodnocení ! Není to sice žádné geniální dílo, ale krásně to ukazuje tu dobu ........... ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(5.8.2008)

 • Dever
  **

  // Production Companies: Filmové studio Barrandov //(14.5.2011)

 • B!shop
  ****

  Treti dil uz sice neni tak nabusena sranda jako prvni dva, nicmene porad se jedna o perfektni komedii a dustojne zakonceni trilogie. Akorat mi prislo, ze z ty Italie slo vytezit vic. Jinak opet vse pri starym, stejny obsazeni, takze dokonaly, perfektni hlasky a super vtipy. Navic tu je i par nahejch zenskejch. Lepsi 4*.(5.12.2007)

 • monolog
  ***

  Ano, tenhle díl se určitému většímu podílu trapnosti nevyhnul, ale co se mně na něm líbí jsou ty charaktery dovedený až do krajnosti. Hloupost lidí, která tu hraničí až s neexistencí mozku, maloměšťáctví (nebo spíš malovesničkovství) a čecháčkovství, závist, pomlouvání a posazení se na prdel před kýmkoliv z "venku" a tím spíš ještě z Ameriky. Pomyšlení, že si koupím kompl a hned mi miliony spadnou do klína, že na německýho prodejce vybalím zuby po mamince a ten mi kompl dá před nastavenou pěstí, pomyšlení, že tak dlouho režimem zakazovaná a potíraná erotika nás dokáže přiblížit "vyspělejším" státům ze západu. Tenhle film není ani tak k smíchu, ale k pláči a to proto, že spousta lidí taková opravdu je a není to rozhodně zanedbatelná spousta (o čemž svědčí i sledovanost některých pořadů). No a finále, kdy Helenka provolává Evropě obavy, že se Češi už blíží, se všemi těmi slepičinci, rozvrtaným dvorkem, řvoucí žárlící novomanželkou, senilní babičkou v posteli, hádavýma lidma, pivama a se vším tím uboze trapným, co se v tomto dílu stalo hlavním hrdinům, ten konec je prostě jedním z nejsatiričtějších konců českých komedií.(9.11.2006)

 • Boss321
  *

  Tohle už byl hodně trapný pokus, který raději neměl vzniknout. Na předchozí dva díly nedám dopustit, ale tohle si mohl Zdeněk troška opravdu odpustit :(.........(1.12.2007)

 • Lateef
  **

  "Tak si aspoň řeknu vybraný slova po M, ne?? Myslivec myslí, že mydlář mydlí myš mejdlem, hlemýžď se smýká po mýtině, vymykati, zamykati, máš tam někde samici??" Jeden z mála světlých a úsměvných momentů v třetím dobrodružství z bláznivých Hoštic, kde se trochu přitvrdilo a půlka lidí tu běhá nahá. Bohužel s oblečením šla dolů i kvalita a celková zábavnost série.(11.1.2008)

 • Faidra
  odpad!

  Lidi, já jsem pro každou špatnost, ale všechno má své hranice. Prvnímu dílu trilogie přiznávám jistý díl snesitelnosti i zábavnosti, druhý se dá s jistým sebezapřením přežít, ale v případě odrazové plochy ke Kameňákům, jakou je trojka, si Troška už netrošku naběhl na vlastní a notně zahnojené vidle. Po tomhle mi bude jako vrchol vtipnosti připadat i scénka z našeho řeznictví, když tam naklusala jistá dáma a na čistě mužský personál vyblafla bez předchozího varování: "Máte prsa?"(24.7.2011)

 • EdaS
  odpad!

  Jeden z nejtrapnějších polistopadových filmů. Víc se k tomu asi říct nedá.(18.8.2002)

 • igi B.
  *

  Úpal, rýma, masturbace... .-/ . . . Kurva troška novaták... .-( . . . No nic, zase nic, ale tak jsme se aspoň zase trošku zasmáli, že...(?) . . . Trošku!!! ... :o[(18.1.2008)

 • charlosina
  **

  Nejtrapnější díl z céle trilogie. Dvě hvězdičky za úsměv mojí babičky, který ji vyvstane na tváři pokaždé, když se na splavu objeví nahý Lábus, nebo když Cecilku křísí řada pindíků.(11.1.2008)

 • dobytek
  odpad!

  Tak za tohle by měl Troška dostat kulku do hlavy. Většina scén z filmu je totálně na blití. Koukat na 300kg Růžičkovou v plavkách nebo na nahýho Lábuse opravdu neni moje gusto. A vůbec celý je to tak neuvěřitelně trapný a debilní, že to překonává oba předchozí díly dohromady.(30.4.2006)

 • choze
  ****

  "CO JE? ZAS ŇÁKEJ PRůSER?" Sérii SLUNCE, SENO... považuju za mimořádně kvalitativně vyrovnanou klasiku české lidové/buranské komedie. V trojce, na jejímž začátku se hlavní postavy podívají do Itálie a uzavře se tak kruh (komedie italské provenience tuhle sérii inspirovaly), je cítit značné podbízení se divákům v podobě erotického taháku a obsazení Dejdara a Kaisera, kteří se ale dle mého zcela míjí účinkem, ale pořád na to má. Na Helenu Růžičkovou a spol. je spolehnutí a opět tu padne několik geniálních hlášek. "JE TO HOLT BORDEL."(3.10.2007)

 • Le_Chuck
  ****

  Noha Heleny Ružičkovej v lavori a ruka v pesť ako výstraha "Európa tras sa, lebo prichádzame my", je krásnym ukončením tejto skvelej trilógie. Ano skvelej trilógie. Ano skvelej trilógie. Ano skvelej trilógie. Sedliacka chechtačka, ktorá ma bavila aj na 10-ty krát. Mám sa hanbiť?(14.6.2005)

 • Gilmour93
  *

  V pořadí třetí a tentokrát velice rafinovaný útok na nejnižší pudy českého diváka očekávaně zabral. Jedna oprýskaná hvězda za ty hvízdající italské karikatury v kabrioletu..(28.1.2009)

 • gudaulin
  odpad!

  Jedna z těch rádoby komedií z počátku 90. let, která zkoušela hranice, jakou míru nevkusu ještě český divák snese a jak má vypadat český komerční film. Celkový dojem: 10 %.(19.4.2009)

 • Darren
  **

  Podle mého názoru stejně chabé jako díly předchozí. Ani horší, ani lepší. Celá série stojí za prd.(27.3.2004)

 • Falko
  **

  Helena Růžičková - (Škopková) +++ Stanislav Tříska - (Škopek) +++ Oldřich Kaiser - (Vincenzo) +++ Martin Dejdar - (Bernardo) +++ Jaroslava Kretschmerová - (Evík) +++ Veronika Kánská - (Blažena) +++ Petra Pyšová - (Miluna) +++ Marie Švecová - (Keliška) +++ Valerie Kaplanová - (Babička) +++ Martin Šotola - (Jirka) +++ Miroslav Zounar - (Předseda) +++ Jiří Lábus - (Béďa) +++ Pavel Vondruška - (Tajemník) +++ Luděk Kopřiva - (Farář Otík) +++ Jiřina Jirásková - (Hubičková) +++ Jiří Růžička - (Josef) +++(19.10.2013)

 • sud
  ***

  Nejslabší díl trilogie, ale i tak se tu něco najde. Celkově vzato, do té doby než se vrátili z Itálie to šlo.(27.3.2005)

 • bestlama
  *

  A tady dám dvě *. Za erotiku! :D(29.6.2010)

 • sepp
  **

  Bohuzel nedustojne zakonceni docela dobre komedialni serie z konce "totáče".(4.9.2003)

 • NinadeL
  ***

  Porevoluční skanzen českého filmu. Na jedné straně stojí Dědictví, na straně druhé Erotika. Aneb s Milunou a Evíkem do Evropy. A podle vzoru Vachojtoc se zmůžeme i my. Grüß Gott!(18.2.2009)

 • paascha
  odpad!

  2 cival: spíš jako když se někdo pozvrací a všem to ukazuje, sakra:-(((22.6.2009)

 • Xmilden
  ***

  S odstupem času musím jednoznačně říct, že 3. díl by si zasloužil mnohem lepší hodnocení než zde má. Několik kultovních hlášek a spousta ukázaných pincků, kočičáků a koziček. Prostě erotika v tom nejlepším slova smyslu. Kelišová navíc neskutečně perlí a její hláška "Jdu blejt" zlidověla. Stejně jako 5 samyc.(26.2.2011)

 • Niktorius
  *

  Megashit. Jézéďácká sračka vzniklá jen z povinnosti natočit jaké změny problěhly na slunci a v seně po sametové revoluci.....(9.11.2007)

 • cheyene
  ***

  Očividně nejslabší článek trilogie, který však má svá vtipná místa. Celou Troškovu sérii nehodnotím příliš kladně, avšak v porovnání s převážnou většinou dnešních komedií, je tohle ještě pořád solidní...snad proto 3* s přivřenýma očima.(12.10.2010)

 • Boogeyman
  **

  Kamarád do deště 2, čtvrtí Básníci a Slunce seno erotika, to jsou tři nejzářnější příklady filmů trpících porevolučním syndromem (hlavně proto, že je lze snadno porovnat s předchozími díly). Tvůrci do nich za každou cenu cpou vše, co nová doba „umožňuje“, bez ohledu na to zda to to dané dílo vyžaduje. Hoštice vyrazí směrem Itálie, následně Itálie vyrazí směrem Hoštice, do toho nesmyslná (v obou významech) nahota a svobodné podnikání. Hnus jeden fialovej. Ale pod dvě hvezdy stejně nejdu.Tentokrát ale již jasně převažuje trapnost a nezachrání to ani jako vždy skvělá Růžičková.(19.2.2008)

 • kulyk
  *

  Pyšová ukázala mléčné vaky. Dobrý. Tím bohužel skončil přínos pro kinematografii nejen z její strany, ale i ze strany celého díla. Autoritativním systémem zparchantělí vidláci vyjeli do Itálie. A jsou debilní. Zajeli i k rakušákům pro comp. Platí zlatým chrupem zinstantněného člena rodiny a kilčem s Klémou. Hi hi hi. Občas mají ,,erekce na slunci". No to mě poser mámo, to je hlína ty vole. No já fakt nevím. Kdyby Troška zůstal u režírování oper, které z duše nesnáším, pouštěl bych si je setsakra raději než tento pokus o sociologickou sondu do života českých venkovanů. A to jsem někde četl, že do Hoštic přijíždějí denně autokary s množstvím návštěvníků, lačných onoho zážitku spatřit na vlastní oči místo vzniku slovutné trilogie, popřípadě zahlédnout spěchající pozadí nějakého z místních statistů. Já bych tam pořádal safari s volnými loveckými lístky.(5.5.2012)

 • Hrabka
  **

  Sem tam pár vtípků, jinak pořádný trapas a nuda! Keliška opět boduje, tentokrát v Itálii. 40%(31.12.2007)

 • JohnnyD
  odpad!

  V 90tych rokoch mnohí filmári a hudobníci v Československu mali značný problém vstrebať nárazovú dávku slobody. Zdeněk Troška to nerozchodil doteraz.(3.2.2013)

 • Stegr
  **

  40%(21.5.2007)

 • Beckett51
  ***

  Ikdyž už to nemá takový grády jako předešlý díly, pořád je to zábava. "Ježišmarja to mě bolí v kříži... už od rána. To budou zas nějaký erekce na slunci." (11.4.2011)

 • Legas
  odpad!

  Třetí část senotrilogie je velice podobná trapným nováckým estrádám. Navíc už stejně nebylo z čeho těžit a nové postavy jsou natolik hloupé, že z těch se cokoliv těžit už vůbec nedalo.(7.4.2003)

 • juta
  ****

  Závěrečný díl trilogie, který není zase až tak vtipný, jako předchozí dva díly, ale zase je to krásné rozloučení s Hošticemi a s jejich milými obyvateli. "Das is vénich, tho je málo!"(19.5.2012)

 • salahadin
  **

  Jestli srovnáte tuhle místy hodně ujetou práskaninu s Kameňáky, musíte uznat, že má ještě "úroveň". Mé 2* berte trochu s rezervou. Objektivně by mělo být nižší, ale o objektivitu nejde, jde o subjektivní pocit diváka...a ten můj je vcelku ucházející. Stále jsou tu vtipy, které připomenou první dva díly a u nichž se vrcholně pobavíte. Ale mnohem více se do děje vkrádá nuda a tak trochu okatá maškaráda. Je možná dobře, že Troška tímto dílem skončil. Věty jako: "Táto, ty si se zul..." jsou stále skvělé, hlavně když je pronese Helenka Růžičková, která tento film společně s několika hereckými jistotami drží nad pomyslnou močálovitou hladinou.(12.1.2007)

 • Wacoslav1
  *

  Čeká nás budoucnost o jaký se nám ani nesnilo! No to teda jo... Trapárna začátek v Itálii ještě ušel prostředek je plnej ptáků a kund a konec už je totálně uhozenej. No za pár jakž takž vtipů dám 20%(13.12.2014)

 • Dr.film
  *

  První a zcela jasný náznak, kterým směrem se bude Troškova "umělecká tvořivost" v budoucích letech ubírat.Sice v tuhle dobu ještě žádný film typu Kamenák neexistoval, ale Slunce, seno,erotika k němu mají pořádně našlápnuto.(1.6.2004)

 • HAL
  *

  Proč dávám jednou hvězdičku? Protože přes veškerou demenci tohoto filmu je to o třídu výš než všechny Kameňáky dohromady.(3.10.2006)

 • Allien.9
  ****

  Vtipné. Perfektní komedie. Gratuluji, pane Troška.;-)(23.7.2008)

 • bassator
  *

  Viděno 8x cca - 20%(2.2.2009)

 • mzss1
  ****

  Film pobaví stejně jako předchozí díly. Ale jedná se o nejslabší díl ze série. Asi je to tím, že prostředí na venkově není rozložené v celém filmu, ale odehrává se v Itálii také. Tam to nebylo špatné, ale nebylo to ono, navíc herce Martina Dejdara moc nemusím. Přesto je to film, který pobaví a hlavně ke konci filmu mě to pobaví, když už se herci vrací z Itálie zpět na vesnici. Film hodnotím na 77% = ****(25.10.2012)

 • packa
  odpad!

  Jeden z nejhorších českých filmů vůbec, pane Troško, co jsme vám my diváci udělali tak hrozného, že nás tak nelidsky týráte?(23.5.2006)

 • darkrobyk
  ****

  Jednoznačně nejslabší díl celé trilogie. Dlouho jsem mu nemohl přijít na chuť, ale s přibývajícími stále hloupějšími novými českými komediemi jsem si uvědomil, že až tak špatný díl to není. Kdo spal u moře, ví, jak pravdivá slova jsou: Ty cikády řvou jako krávy! A živelné zájezdy Čechů do Itálie vypadaly přesně tak, jak ukázal Troška. Mnozí už na to ale neradi vzpomínají. Ještě více mě při dalších sledováních zaujala jakási ironická nostalgie. Když Matoušková řekne: Zlatý komunisti, ty po mně nikdá nic nechtěli, a kdyby mně to na hlavu spadnout mělo, bylo jim to jedno...., jednoho až zamrazí. A s časovým odstupem, kdy retro je v módě, v TV drhnou normalizační seriály a archivní věci v hlavním vysílacím čase - Chalupáři počínaje a ...když nám pánbůh archiv dal konče, pak je to mrazení dvojnásobné. Stejně jako úvahy - ale jakýpak soudruzi, co sme si to sme si...a my vám to nevzali, ale oni.... A snaha být světoví není v tom, že začneme pracovat, ale že vše zakonzervujeme a uděláme z toho věčný skanzen. V určitých momentech tak přechází zdánlivý humor v břitkou satiru naší společnosti. Zatímco někdo se pošklíbne nad parodií Lenina, jiný si uvědomí, že komunisti jsou stálou součástí naší společnosti, kterou prosákli odshora dolů a nazpět....(5.8.2010)

 • triatlet
  *

  To už není ani taškařice, ale jedna z prvních zbytečných obhrouble lidových Troškařic.(9.7.2008)

 • Ilicka
  odpad!

  Jediné, čeho jsem se bála víc než samotného filmu, kterému jsem se celý dosavadní život vyhýbala, byl moment, kdy by se Helena růžičková svlékla taky...(20.9.2008)

 • duklak2
  ***

  Troška si myslí, že v italských školách se vyučuje čeština:-)(14.6.2008)

 • heyda
  *****

  Jednoznačně nejlepší díl! Těch pár trapných scén úplně suverénně přebíjí hromada nezapomenutelných hlášek a momentů. Jídlo v Itálii, spaní v Itálii, nakupování v Itálii, nákup počítače, 5 samyc a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Pátou hvězdičku přidávám, jen proto, že zdejší hodnocení si Slunce seno erotika rozhodně nezaslouží. 80%(14.4.2009)

 • nash.
  *

  Zdeněk Troška dopadl na dno. Letní komedie se změnila v letní trapas, navzdory tomu, že i tady zazní několik málo hlášek, které zlidověly.(6.6.2011)

 • SeBig
  odpad!

  Tohle už je opravdu o hovně.(14.2.2012)

 • raroh
  odpad!

  Průšvih od a do zet.(19.8.2010)

 • Kothy
  ***

  Porevoluční díl. Obyvatelé Hoštic se vydali na dovolenou do Itálie podívat se, jak to šlape místnímu družstvu. Italové taky na konci přijedou. A uvidí, co ani vidět nechtěli. :D(1.2.2013)

 • Kimon
  **

  Třetí pokračování Troškových komedií je bezesporu nejslabší. Je zde cítit snaha dělat komedii za každou cenu a to se samozřejmě podepisuje na celém díle. Rádoby komediální scénky pak navozují na tvářích diváků pouze kyselý úsměv. Tenhle díl už nemusel spatřit světlo světa. Znáte to přece: "Co je moc, to je moc, celá koza v polívce je o nemoc".(11.6.2008)

 • Mgb21
  *

  Tento film potvrzuje klesající tendenci Troškových filmů. Je zde sice pár scének k zasmání, ale celkově tento film na dně české filmové tvorby.(9.7.2005)

 • sinp
  *

  V Hoštické trilogii vtipu ubývalo a trapnosti přibývalo. U "erotiky" už Troška naprosto přetočil výhibku směrem k estrádní a pokleslé zábavě. Množství starých pardálů s předchozích dílů nemůžou zakrýt ten zmatek, co nastal po nových pořádcích, jež Troška (k smůle diváků) náležitě využil. Kromě naprosto odpudivého dua Kaiser a Dejdar i samotný děj ke konci kulhá na obě nohy, což Troška nezachránil. Místy se možná zasmějete, ale pak si uvědomíte, že je Vám k smíchu upocená a teatrální zábava... Marná sláva - ta břitkost prvního dílu už navždy zmizela.(28.10.2005)

 • moviesfan
  **

  Asi nejslabší ze všech filmových dílů. Přesto se u Erotiky dobře bavím. Hodnocení: 50%(21.3.2008)

 • kingik
  ***

  Znatelný pokles v kvalitě oproti předchozím dílům. Nepříliš nápadité gagy střídají gagy nápadité a prostinké. Herci nebyli už tak zábavní. Troškova režie se spíše zmůže jen na vulgarismy, které ale ještě obstojně fungují, a občas vyzdvihují nedostatky, v již tak plytkém scénáři. Jednoznačně nejslabší díl z celé série, ale zase na druhou stranu, je neodvážnější z pohledu post revoluční nahoty, a i nějaká ta originalita by se našla. Mé hodnocení: 60%(21.2.2009)

 • Jinny
  **

  Člověk se až diví, že i když celá trilogie od začátku za moc nestála, Troška udržel "úroveň"...(15.5.2003)

 • rawen
  **

  Nejhorší ze série, pořád je to stokrát lepší než novější Troškovy filmy. 3/10(19.12.2005)

 • Flego
  odpad!

  Typický príklad ako sa dá vyžmýkať príbeh z už vyžmýkaného... V tomto filme už nefunguje nič...ani humor...(6.2.2007)

 • BoPo
  **

  Najslabší diel, no stále sa tu nájde niečo ako : Táto, ty ses zul? Jenom trošku.(8.2.2010)

 • DaliX
  **

  "Evropo, Evropo, už som to léta, řekli sme zbohem a zlehla se zem..." Tak takéto niečo by si asi Troška v r. 1980 (Jahody) dovoliť nemohol. Nie, do tretice už nie, a ani tie nahé dámy ma o tom nepresvedčia.(26.6.2010)

 • Terva
  ***

  CITÁT - A když se něčemu divíte, tak aspoň zavřete hubu, Kelišová!.........(4.11.2012)

 • matestlust
  ****

  Já teda nevim,ale dle mého názoru nejlepší z celé trilogie...(28.2.2008)

 • špaček421
  **

  Italská část až na scény s "mafiány" Dejdarem a Kaiserem celkem v pohodě, ale po návratu už je to naprosto nekoukatelný.(13.2.2014)

 • Ištván87
  **

  Sem tam nějaká hodně vtipná hláška ("Velebnosti, du blejt."), ale už to bohužel trpí tou neduživostí přelomu osmdesátých a devadesátých let a příchodu kapitalismu....(4.3.2010)

 • amirgal
  *

  Některé filmy, a patří mezi ně celá Troškova trilogie, si pro mne zachovaly jakýsi přídech uvolňující se politické atmosféry, kteréžto uvolnění se dostávalo do souvislosti s mým sebeuvědomováním v dětském věku. Byly to filmy, v nichž se postupně, tak jak byly postupně natáčeny, objevovaly věci, které pro mne byly dosud jakési mlhavé tabu. Zároveň jsou krásným svědectvím o tom, jak se do našeho středoproudu otiskl stav tehdejší společnosti. To je ostatně důvod proč nedávám žádnému z těchto filmů, jejichž kvality mi nejsou blízké, nějaké radikálnější hodnocení. Slouží mi jako vzpomínka, otisk, reflexe absurdity, s níž jsme byli konfrontováni.(29.10.2012)

 • Thomick
  odpad!

  Trapné a nevkusné. Troška je prostě vřed české komedie.(19.6.2008)

 • PetrPan
  **

  V pořadí třetí Slunce je naprostou filmovou katastrofou. Tzv. "Troškahumor s.r.o.", který nám pan režisér od té doby předvádí stále, pokud se pokusí o komedii. Vřele doporučuji všem, kteří mají zácpu. Tohle vás zaručeně protáhne.... po letech opravuji svůj názor a dávám smířlivé dvě hvězdy, protože s pravým odpadem právě začal pan režisér až později.(2.4.2004)

 • ConanVJ
  *****

  Opět povedená komedie a zároveň závěr skvělé série. 100% :)(1.4.2015)

 • Johanka
  ***

  Třetí z trilogie Zdeňka Trošky o osudech lidí z jedné jihočeské vesničky. Jejich každodenní starosti naprosto přesně a s humorem vystihuje pan režisér ve všech dílech. Aby ne, vždyť je to jeho rodná víska a polovina obyvatel jsou jeho příbuzní. Ústředním motivem tohoto dílu je dovolená v Itálii a navázání kontaktů s jedním z tamních družstev. Je to humorné, ale ne každý má tento druh humoru rád. Já ano.(3.4.2003)

 • Marthos
  *

  Jak to vypadá, když se českým buranům otevřel svět. Trapnost nad trapnost a nic než trapnost.(4.10.2008)

 • sta
  odpad!

  Tak tohle už je opravdu síla. Nechápu, jaký jiný důvod (vedle peněz) měl Troška, když tento nesmysl natáčel. Něco tak odporného nemůže zachránit ani jeden, dva docela dobří herci.(28.5.2003)

 • Stanislaus
  **

  Troškova trilogie Slunce seno ... je učebnicovým příkladem toho, že s narůstajícím pokračováním klesá rapidně i kvalita filmu. Kvalitních a vtipných scén ubylo a do popředí se dostaly ty nudné a trapné. A vůbec tomu nepřidal výlet do Itálie či otravná dvojka Dejdar a Kaiser. Zkrátka nejslabší díl celé trilogie, ke které naštěstí nevzniklo další pokračování. Ikdyž to si Troška vynahradil v Kameňácích.(18.8.2010)

 • GILLWANDER
  *

  Tretí diel tejto letnej československej trilógie a žiaľ aj najhorší. Pre niekoho zas legendárny diel plný nezabudnuteľných momentov a pre iných ukrutná nuda. Ja sa prikláňam k nude. Miestami to bolo fakt trápne a úbohé. 10%(22.10.2014)

 • honajz
  *

  Jedna velmi dobrá závěrečná scéna a závěrečný monolog na posraném dvorku ještě nedělají dobrý film. Než se prokoušeme k oné alegorii čecháčkovství, musíme přetrpět italskou dovolenou všech zúčastněných včetně přepadu a únosu, logicky zcela nesmyslně postavenou tvorbu nuda pláže a kdovíproč i nuda přehlídky, to vše ve skoro dvou hodinách.(10.5.2013)

 • Kryton
  **

  Toto už není vtipné, ale trapné. Slunce, seno a trapnost! Oproti kamenákum je to, ale ještě "dobré".(8.5.2003)

 • gogos
  ****

  ne tak dobra, jako prvni dva dily... ale ja se rezu smichy i dneska, kdyz to vidim....(12.11.2005)

 • Džejkop
  *

  Už ten druhý díl mi přišel nepříliš zdařilý, ale co se tvůrcům povedlo v tomhle díle je ještě horší. Vesměs co má být vtipné působí spíše jako trapné. Již tady bylo vidět, kam se ubírá směr Zdeňka Trošky. Pozdější série Kaměňáku je toho důkazem. A co je nejvíc zarážející, jak je tenhle díl populární a jak populární je série z Kameňákova, tomu se mi ani nechce věřit. Někdy tak přemýšlím na co že to poukazuje...na inteligenci národa nebo snad jen na to, že neradi u filmu přemýšlíme...to těžko říct, doufám, že snad to druhé.(7.5.2007)

 • Marsik
  ****

  NOVA - Klasika, která mě osobně zatím ještě neomrzela. Když to dávají v TV, většinou zasednu. Procentuálního ohodnocení se zdržím, ale vzhledem k tomu, že jsem film viděl už alespoň 8x, né-li vícekrát, dávám 4 hvězdičky (with J.) // (19.3.2014) PRIMA - Opět to jedna z českých televizí vysílala a já zasedl. Jak jsem se posledně zdržel procent. hlasování, nyní si to neodpustím. Já se dobře bavil a některé hlášky (hlavně od Kelišky) byly fakt super. 80%(21.5.2012)

 • Frenegonda
  *

  Už to není ono... je to znásilněný...(14.11.2007)

 • Ouwen
  *****

  Prdel ;-D Kelišová :-D(2.4.2011)

 • Vampireman
  *

  "Všechno bude! Čeká nás budoucnost, vo který se nám ani nesnilo. To jasně vidim. Zemský ráj to bude na pohled. Budoucnost šťastná, tři auta tady budou stát, bazén s klimatizací a telefon si necháme zavýst až do maštale. A celej svět se bude divit co my češi jsme zač! My už se neztratíme a kór teď ne, když stojíme jednou nohou v Evropě!"(30.3.2013)

 • Fiftis
  ***

  Neviem prečo je tento diel mnohými odpisovaný a je všeobecne považovaný za najslabší z trilógie. Pritom celkom originálne využil porevolučné pomery v Čechách a skvele ich paroduje. Najlepšie je asi keď vidláci idú do SRN pre nový počítač. Scenár už je trošku horší, ale bláznivé situácie a najrôznejšie vtipy zostali a o tom to je. Pre mňa stále klasika a stále slušný priemer, čo je celkom slušné na to, že je to náš, československý film.(2.2.2015)

 • Vojcl
  *

  Splácaná nastavovaná kaše, kde už si Troška nebere žádné servítky a nabízí nám trapnou "zábavu" ve stylu své současné "tvorby"!!! Když to ovšem srovnám s Kameňáky, vychází i třetí díl přeci jenom o kousek lépe..(3.2.2006)

 • fannah
  ***

  Po pitomé druhé části natočil Troška třetí pokračování Slunce Sena. Podle mě, narozdíl od skoro všech ostatních, se mu povedlo zvednout jakousi úroveň. Humor tady místy opravdu je a všichni mají docela dobrý vály. Rozhodně lepší než Slunce seno a pár facek(27.1.2007)

 • type_B
  ****

  Začátek 9O. let, lahváče a řízky, Itálie a hlavně zvyky a myšlenkové vzory z minula. Proč je v titulu filmu "erotika"? Můžete si říci: Laciný trik, jak upoutat diváka... Ale to by byl omyl. Nástup erotiky v porevolučních filmech je výrazným znakem změny společnosti - co dříve zkostnatělý a prudérní režim nedovoloval, stalo se realitou. Vzpomeňte třebas na výstavy spodního prádla komunistického (ne že už by dnes nebylo totalitární) Ruska za Stalina - komuniskmus erotice jako bytostně osobní věci moc nepřál (asi proto, že nespadá do rámce státního dozoru). A navíc erotika se může posuzovat i jako symbol nastupujícího probuzení, jako nástup jara a doby plodivé, doby se zapálenými lýtky. Jinak tento film beru prostě jako takové české béčko raných devadesátých let. A podíval bych se na něj vždycky radši než na jakéhokoli Hřebejka. Děkuju pěkně, tfuj!(2.4.2009)

 • Orlau32
  odpad!

  Hrůza !! Co tím básník chtel říci ? V tomto případě pan Troška ?! Škoda toho filmového materiálu.(29.9.2007)

 • blackrain
  **

  Vtip už značně pokulhává a klopítá. S tou erotikou je to hodně přehnané.(11.7.2008)

 • Tony.cs
  *****

  klasika. Vždycky se zasměju při jakémkoli díle(3.9.2008)

 • HareS
  *

  Vedel som, že nemám do toho ísť. Ale predsa. Aspoň viem, kam až je možné zájsť v hnuse a nechutnostiach. Ale na odpad! to u mňa predsa len nie je!(24.10.2008)

 • eraserhead666
  ***

  Filmy (a obzvláště komedie) reflektující nástup kapitalismu do českých luhů a hájů nemám moc rád, tahle má alespoň místy dost dobrej humor a spoustu stále používaných hlášek. Má nejoblíbenější: "Jestli mi ho dáš do huby, tak už ti v životě nedám pusu". V poslední třetině už jde film trošku strměji do kopru a závěrečný proslov Růžičkové (opravdu šlo jen o bazén na zahradě, tři auta před garáží a telefon zavedenej do maštale? To mi moc revoluční teda nepřipadá. A o dvacet let to zní hodně nechutně) a hlavně ta závěrečná píseň jsou doslova tragické.(17.4.2009)

 • Marek1991
  *

  Tento diel mám z tejto série najradšej, ak sa to tak dá povedať, lebo túto sériu naozaj zo srdca nemám rád. Tu mi to už prišlo viac vtipné, najmä tým, že to bolo tentokrát porevolučné a do filmu vnikol trocha život, tým výletom, zmodernizovávaním Hoštíc a myslím, že celkom slušnej erotiky, ktorá nebola nejak vulgárna a nevhodná. Aj tak to však bola pre mňa nuda, nesmiešne, také "sedlácke", vtieravé, jednoducho častým opakovaním už vidím všetky nedostatky a cítim sa pri tom zle.(20.4.2012)

 • Jillen
  odpad!

  Úroveň filmu je opět hrůzostrašná, ale tohle je fakt už moc. Jediný film, který se mi od Trošky trochu zamlouval byla pohádka Princezna ze Mlejna 1, ale tenhle patos...škoda mluvit. Dávám 3%(3.2.2006)

 • Skip
  *

  Kdyby tenhle díl nenatočili, vůbec nic by se nestalo. Sem tam se dá něčemu zasmát, ale většinou je to jen trapné.(14.2.2007)

 • Paxxx.cz
  **

  Poslední díl, ketrý byl určitě nejslabší ze všech tří. Už toho prostě bylo moc...4/10.(9.3.2009)

 • SaNcHeZ_cz
  **

  Mírný úpadek vzhledem k natahování a vymýšlení nových linek nefunguje a tak se druhé pokračování ztrácí samo v sobě a výsledný efekt na diváka už není tak "dobrý" jako u předchozích dvou dílů.(26.12.2010)

 • fmash
  ***

  „Čeho se bojíte, babičko, to je jenom další zkouška, co všechno ještě vydržíme“, je hláška, která trefně vyjadřuje celý tento snímek. Jednotlivé humorné situace (nemálo jich je bohužel za hranicí dobrého vkusu) film ještě zachraňují a buď jak buď, přes celkovou trapnost podání hlavní myšlenky jde o zábavnou věc. Troška sice vystihl, že mladá holka bez jakéhokoli společenského vzdělání a špetky vkusu může podlehnout myšlence laciného získání pozornosti či uznání tím, že se před galánem hned (zde doslova) svlíkne, ale když to dobře dopadne, nemusí se hned prostituovat… Jen by mu neuškodilo, kdyby tuto analogii kromě své oblíbené vesničky zkusil použít i na svůj film. Je vůbec k zamyšlení, jestli ta dekadence počátku devadesátých byla tak všudypřítomná, nebo zda vyvěrá z Trošky. Kvůli pár dobrým hláškám dávám ★★★, ale je to jen tak tak. Škoda. Toť tak to dopadá, když se moc tlačí na pilu…(30.8.2010)

 • Hejtmy
  ***

  Kvalit prvních dvou dílů sice třetí Troškova komedie nedosahuje, ale pořád je to v porovnání s dnešní komediální produkcí dobrá zábava, a to zvlášť díky hereckému obsazení (Růžičková). U mě dobrý... 60 %(11.3.2015)

 • Anglie
  **

  Asi nejslabší díl (zatímtrilogie). Takhle to dopadne, když porevoluční nadšení z exploze možností(zde erotiky) je víc než rozum a scénář.(23.4.2003)

 • Praxis
  ***

  Náhodou mě se všechny tři filmy celkem líbí, i když tenhle je jasně nejhorší z trilogie....Miluna a Evík jsou prostě démonické:-)(5.7.2007)

 • Aleee89
  ***

  Zase nabrala tahle komedie dech po podle mě nejslabší dvojce. V mládí jsem se nejvíce těšila na scény s naháči. Dneska se dívám i kvůli něčemu jinému, to zase jo. Skvělí herci, situace, hezký obraz české povahy lidí - když maskují, co se dá, protože mají dorazit Taliáni...(10.6.2014)

 • Derek
  *

  absolutná trapárna. úplne sa vytratila (ako taká) poetika prvého dielu a zostala totálna hovadina ktorá vas zaručene nerozosmeje, ale rozplače. vyhnúť sa širokým oblúkom.(20.3.2004)

 • SonG
  ***

  Slabé, určitě slabší než první dva díly, ale i přesto jsem se celkem bavil....(15.7.2008)

 • Želik
  **

  Toto radšej mohlo zostať niekde na dne zásuvky a nemalo sa to vôbec realizovať. Už to nie je ono.(29.6.2010)

 • L_O_U_S
  **

  Komedie nijak zvlášť vysokých kvalit, která ale ukazuje české buranství v plné kráse. "Víš ty, kdo já jsem?" "Jasně, vole! Lenin!" (42.)(28.9.2006)

 • Trainspotter
  ***

  Univerzálně aplikovatelné prohlášení: A já bych to práskla. ... No těm Italům, co je to tady za ksindl.(7.11.2006)

 • Petoss1
  *****

  Paráda. Trilógia, na ktorej sa pobavím vždy a tento diel nieje výnimkou. 85%(24.6.2009)

 • lekr
  odpad!

  Totální a nemožný propadák..tenhle film už je fakt jen vybledlé pokračování s ubohými vtipy udělané víceméně na sílu....(12.9.2009)

 • .maggie.
  ***

  Nákup nového PC rulezz:-D Tenhle film už je až tak otřesnej, že z něho opravdu nemůžu.(24.5.2010)

 • Tommassi3
  *

  "To byla moje smrt !! A kdybyste to viděl, velebnosti, ten blonďák, to byl celej můj nebožtík Álojz !!" ;)(11.8.2015)

 • NinonL
  *

  Tohle už je dost za hranicí vkusu. Jediné, co se mi líbilo, byla hostina v italském JZD. "Pepo, vopovaž se. Jestli mi ho dáš do huby, tak ti v životě nedám pusu."(25.8.2012)

 • MartinNDL
  *

  Nevtipné, zoufalé, samoúčelně trapné. Fuj. Škoda, že Troška nešel ještě dál a nenatočil čtyřku.(2.12.2005)

 • mr.kliky
  **

  no zkrátka abysme je zkraje hned vožrali a voni podepíšou, co budeme chtít.(1.10.2006)

 • wendelin9
  odpad!

  Trapnější slátaninu Troška natočit snad už ani nemohl.. První dva díly sice nebyly bůhví jak skvělé, ale dívat se na ně dalo... To se bohužel o třetím díle říct nedá.(26.3.2008)

 • Fallen_One
  ***

  Nejslabší z celé série, ale i tak vcelku povedená záležitost, především oceňuji první polovinu natáčenou v Itálii.(26.10.2009)

 • PBLead
  **

  Překvapivě dobré, možná na celkovém dojmu mělo podíl i jisté alkoholové opojení a přítomnost dobrých přátel lačnících po hloupé zábavě, každopádně jsem se celkem zasmál. U scén spojených s italským stolováním jsem se celkem bavil (vlastně nejenom s italským, protože stravování českých výletníků po večerech na pokoji či dokonce přežírání se řízkama na pláži, je jaksi nějak povědomé, sakra kde jsem to viděl...). Dost k tomu pomohly i věty typu: "Toho bohdá nebude, aby český jézéďák od stolu s jídlem utíkal" apod., kterých byl film plný a otylé osoby Helči Růžičkové a Standy Třísky (resp. mladýho Růžičky) tomu dávaly o něco větší rozměr. Zbytek filmu (což byla asi většina) odehrávající se v českých Hošticích už stál za houby. Téma zavedení nuda pláže u potoka někde na poli, mi přišlo poněkud v českých venkovských podmínkách absurdní. z této české části mě pobavila snad jen scéna, kdy bábu s maskou křísí ti obnažení junáci, jinak už to ale byla slabota a konec jsem už snad ani nechytil, takže možná ty 2 hvězdy je moc. Nicméně zas taková sračka to není, jak se tady ostatní snaží namluvit, ono jde pořád klesnout níž, viz ostatně nedávný počin Maturita. ;)(30.12.2013)

 • Columbus
  ***

  Nejhorsi z trilogie, ale porad super oproti tomu, co nas cekalo a my o tom nevedeli.(26.7.2002)

 • BoredSeal
  ***

  Zahraniční část obsahuje některé trapné pasáže (italské družstvo, mafiáni Dejdar s Kaiserem). Když se však milí vesničani vrátí do Čech, vše se vrátí do oblíbených starých kolejí nemilosrdného zrcadla českého národa. Plus přehlídka penisů (v klidu).(14.12.2008)

 • DivX
  **

  Starý příběh o jedné malé vesničce někde v Prdelovicích, při němž se střední a starší vrstva pořád dokola blbě smějou u televize trapným a ohraným vtipům jako by každý viděl poprvé! Víc vám to znechutí fakt, že to dávají 100x do roka snad na každém programu. 40% (DĚJ ** VTIP *** HERCI ***) IMDb.com: 5,0/10(30.9.2011)

 • SOLOM.
  ***

  Nejslabší díl, ale pořád slušný průměr. Ježíšmarja mámo ty naděláš, vždyť jde prece o hovno, podívej se....Když už se tu člověk tolik nenasměje, tak se alespoň podívá na trochu té erotiky, která nikdy neuškodí(11.2.2010)

 • Slavníkovec
  odpad!

  Tak (náhle usínám) dlouhý film. Rozklad a rozpadnutí tvorby českého "režiséra" Zdeňka Trošky v přímém přenosu na plátně kina či na obrazovkách našich televizí v pravidelných ročních intervalech. Tímto bych chtěl poděkovat televizi Nova. Příběh vykopaný z nejhlubšího uranového lomu, kam by nesáhl ani režisér sado-masochista. Za 20 let se budeme tomuto filmu smát jako polistopadovému vývrhelu, který musel vzniknout, aby měla tato série nějaký závěr. Bohužel nedůstojný. Tento film bude možné jednoho dne co do kvality srovnávat jen s výkvětem některých filmových kousků normalizace.(9.8.2010)

 • corpsy
  *****

  Áno, rozhodne najslabšia časť z trilógie, ale odpad? Nemyslím si, že je to katastrofa, práve naopak. Film srší humorom a gagmy a je tu cítiť aj ten porevolučný závan, keď sa všetko sumarizovalo a otvárali sa nové dvere. Či už sa otvorili tie pravé, to je na každom z nás.(18.11.2010)

 • danco123
  **

  Nie už tak vydarená ,ale stále v televízií sa opakujúca posledná časť Slnce sena. Prvé dve časti absolútne skvelé a pre tie ročníky ktoré sa narodili trocha skorej nezabudnuteľná kopa srandy. Hlášky ktoré si pamätám dodnes a scény na ktoré ťažko zabudnúť. K filmu už len toľko, že najzaujímavejšia časťou je práve módna prehliadka. Kto videl ten chápe. Filmu by som dal 40%.(18.3.2013)

 • KajusaK
  ***

  Některé vtípky a scénky byly perfektní. Rozhodně na film nikdy nezapomenu.3* zaslouží.(5.4.2013)

 • Tyny
  ***

  Vždyť je to sranda, všichni Češi jsou stejní, tak se nedělejte.. "Fuj, to je nějaká potvora z moře vytažená." "Já bych se nejradši na to vyprdla, ještě že máme nafasováno z domova, jinak bysme tu chcípli hlady." :D(22.12.2013)

 • Plangi
  **

  Říká se, že do třetice všeho dobrého...opak pravdou v tomto případě. Troška dělá ze svérázných prostých vesničanů z minulých dílů dementní primitivy a film je navíc skrz naskrz prošpikován blbými narážkami na změnu režimu. No prostě trapnost s pár vtipnými hláškami, která už začíná pomalu smrdět Kameňákem.(10.11.2008)

 • SG_ever
  ***

  Slunce, seno... hodnotím jako celek a i přes velké množství trapných momentů jsem se občas smál, i když mi na této sérii mnoho věcí vadí. (50%)(29.10.2009)

 • Gavin87
  *

  Vždy jsem se naivně domníval, že homosexuálové mají vybraný vkus. Zdeněk Troška je zřejmě výjimkou. Tento film je jako dělaný pro páteční večer coby hitovka Tv Nova pro široké masy českého publika, jehož intelektuální profil je tímto lidovým humorem, založeným na jednoduchých principech, zcela nadmíru uspokojen. Osobně tento film vůbec neshledávám vtipným, což považuji u filmu s označením komedie za dost podstatný problém. Celý film uzavírá prozíravé poselství Heleny Růžičkové, jehož obsah dosud nebyl naplněn (patrně nebyl dosud ani rozkódován) a absolutně strašná píseň ještě horšího Karla Černocha. Jednu hvězdu dávám na důkaz své velkorysosti.(25.7.2010)

 • Wheelcrusher
  ****

  Tak tady už začíná být "Troškův humor" trošku trapnej... ale stejně se u toho vždycky moc bavim, jelikož mám prarodiče na vesnici, takže vím, že ty dialogy jsou místama opravdu z jejich života;) A to se fakt nesměju při gogo šou, novotách ani nečumim na novu!(4.11.2010)

 • Anderton
  **

  Keby som videl aj ostatné diely, možno by som napísal, že séria má podobnú zostupnú tendenciu, ako napríklad Policajt z Beverly hills. Lenže tie prvé dva som nevidel asi preto, že všetci o tom rozprávajú a všetci sa čudujú, aký som ignorant. Celkom ma to baví. K tomuto filmu snáď len toľko, že je výsledkom súčtu Zdenek Troška a začínajúci kapitalizmus. Snáď to potenciálnych divákov dostatočne odradí.(31.8.2012)

 • ad
  odpad!

  Snad by bylo trefnější to pojmenovat Křeč, hnus, trapnosti(23.11.2003)

 • Decker
  *

  Davam jednu hvezdicku za obcasnej pokus o vtip, kterej ale vyusti v naslednou katastrofu a trapnost.(3.12.2004)

 • Aquarius
  ***

  114-ty najhorší film!? Prečo? Do smrti nezabudnem ako susedov otec tento film nahral na video tak, že prerušoval nahrávanie vždy keď sa objavila nejaká nahotinka a mi sme potom pausovali a posúvali a pauzovali s nosmi prilepenými na obrazovke. Môj spolužiak na základke dostal ako odmenu za dobré vysvedčenie povolenie pozerať tento film! (mal tuším 11, 12 rokov). Nesmrtelný skvost, klasika pepíčkovského humoru!(3.2.2006)

 • ic
  **

  Nevím proč jako hlavní není zobrazen ten druhý plakát co tu mají... ten při tom vypadá tak drsně... jakoby ho pomocí nůžek a lepidla daly dohromady děti z místní mateřské školky.(18.1.2008)

 • kajas
  **

  Nejhorší díl trilogie, to je jasné. Tenhle jediný už opravdu nikdy vidět nemusím.(9.4.2008)

 • DinoRaptor
  odpad!

  Megasračka největšího kalibru. Nevydržel sem snad ani 10 minut. Fakt ten kdo to vymyslel musel být padlý na hlavu.(28.11.2011)

 • tuntavala
  odpad!

  Ne, opravdu jsem to vypnul..(3.5.2012)

 • topi
  ****

  Poslední Troškův film, na kterej se dalo koukat a pobavit se. Pořád se jedná o stejnou zábavu, jako u předchozích dvou dílů, s porevolučním nádechem, kde se atmosféra oné doby perfektně promítla a ukázala cestu, jakou se snad všichni lidé tenkrát chtěli dát, zkrátka každej měl vidinu, že se po krachu komunistické strany všechno rychle zlepší a budeme si žít jako na západě. Jenže čas nejlíp ukázal, kam jsme se dostali. Závěrečná řeč Růžičkové je jasným důkazem, jak si každej představoval, že se vše rychle změní a budeme se mít všichni výborně.(31.8.2015)

 • cariada
  *****

  Nemůžu hodnotit jinak, já to beru prostě stejně a i se podle toho bavím. Pomatuju se jak jsem se tenkrát doma ptal co že je to ta "erotika" (už ani nevím co mě řekli). V dnešní době by podobná komedie , šla rovnou do odpadu, ale tady to chytlo ještě dobrou dobu a lidi to berou, byt to tady nemá velké hodnocení, ale já to nerozlišuju. Asi velice zajímavé by bylo realizovat tenkrát 4.díl -škoda a nebo je spíš dobře, že k tomu nedošlo? Opět je tu mraky legendárních hlášek. Ač je to vlastně blbost, ale pobaví a to je oč tu běží.(3.11.2007)

 • Beky
  **

  Nedostatek času ze mě dělá momentálně nespavce a když už čas je, věnuju se nenáročným komentářům!! Třetí díl hoštické trilogie je nejslabší po všech stránkách!! Už se vaří absolutně z vody a nepomáhá ani účast zahraničního prostředí!!! Proto je na druhou stranu překvapivým paradoxem dokonalé vyniknutí samostaných hlášek nebo scén, na které se opravdu neskutečně těšim ( u mě jednoznačně vede nákup počítače v Německu:)...slabí děj otevřel své brány pekelné a umožnil vznik několika kultovním perlám, které částečně hraničí s trapností !!:) Film si tak dokonale užijete pouze při vlastní dobré náladě, protože v jiným případě by vás mohlo zaručeně trefit!!..zajímavých 40%!! Jednou větou:...když si s filmem nevíte rady, pozvěte si nahé baby:)))(20.1.2008)

 • MiCM
  *****

  Špičkové... "Já budu spát hubou ke zdi velebnosti".. to nemá chybu. Jak je ale vidět na komentářích, v těch 15 letech je to docela problém ocenit.. :-D(2.10.2008)

 • stration
  **

  Bohužel porevoluční křeč. Všechny neduhy tzv. svobodných filmů.(24.5.2009)

 • Ellise
  ****

  Jak tato éra Slunce seno postupuje, tím je absurdnější a jde více do extrémů. Humor je ale pořád nesmrtelný: "Ježiši Kriste! Samice s tvrdým y!" a další výkřiky Škopkové jsou nezapomenutelné. I když promyšlenost děje čím dál víc upadá, nijak to předchozím dvěma dílům reputaci nekazí.(3.12.2009)

 • Homer Simpson
  *

  1/10. úplně zbytečný 3. díl. Vtipný jsou tu jen 2 momenty (scénka v Mnichově a 5 samyc), což je na 112 minutovou stopáž zoufale málo...(2.3.2010)

 • uiu
  ***

  Trilogie Slunce, seno je u nás doma kultovním filmem a první dva díly se nestydím označit 4 hvězdičkami. Ten poslední už ale hodně pokulhává, humor je místy nechutný a těží jen z nahých ženských producírujících se po hoštické nudapláži. Když jsem film viděla poprvé, byla jsem ještě malá holka a dost mě to znechutilo, všechny ty penisy a prsa, co ve filmu uvidíte. Od tohoto filmu se Troškův smysl pro humor začal ubírat poněkud špatným směrem (a všechny ty Kameňáky s potupným sexistickým humorem mi přijdou na jedno brdo jako tento film). Kam se poděla lehkost a vtip? Vystřídala ji hloupá nahota a laciná erotika. V jednom rozhovoru Troška řekl, že chtěl natočit ještě Slunce, seno, ufoni, ale bohužel již většina původních herců nebyla mezi živými... kéž by místo erotiky tenkrát natočil ufony a všichni mu umřeli, až když by se chystal na erotiku...(9.4.2011)

 • Chen
  **

  Tak to se hodně nepovedlo. První dva díly se mi líbily a pobavily mě, ale tentokráte už je toho "crazy" nádechu až moc. Spíše trapné než zábavné.(27.12.2005)

 • Rousse
  odpad!

  škoda slov :-)(9.11.2007)

 • Danny F.
  ****

  Slaboučké pokračování slunce, seno... Něco málo taky pobaví, ale už to není ono. 80%(23.6.2008)

 • Elisebah
  *****

  Sice je tento díl trochu slabší než předchozí dva, ale pobaví mě stejně dobře.(5.9.2008)

 • Fretakata
  odpad!

  Prvy diel sa dal aspon respektovat - kazdemu podla jeho gusta. Moj druh humoru to nebol, ale sem-tam preblesli zabavne okamihy a hlasky. Druhy diel je - ako druhy diel. Ale tento treti - to uz je vysloveny trapas a nevkus.(6.1.2013)

 • Death
  odpad!

  Trosko zakazuju ti tocit filmy!!! Nastesti sem z tohohle humusu nevidel nikdy vice nez 20 minut a to me asi zachranilo pred umrtim :).(16.12.2003)

 • Právnička
  ***

  Ale jóóó, docela jsem se pobavila, několikrát od srdce zasmála, ale už to prostě nebylo ono. Vtipné situace už byly hodně vyumělkované a nepřirozené. Méně než tři hvezdičky mi je ale líto této klasice dát.(31.10.2005)

 • Philoun1
  *

  Tak tohle už fakt ne. Nevim co si tim chtěl Troška dokázat.(31.3.2007)

 • Endyis
  **

  jako jasný - celá série Slunce, seno, ....... je taková přiblblá komedie. Musím ovšem dodat, že filmy tohodle typu jsou pořád lepší než současné rádoby umělecká dramta Slámy, Vorla nebo Ondříčka... Zde je alespoň pár vtipných scén a snímek si proti poslední tvorbě výše zmiňovaých na nic nehraje.(24.5.2007)

 • lennyd
  ***

  Jakmile padne železná opona, spousta lidí se dostane do světa. To je případ i Hoštických, a jejich výletu do Itálie, aby zjistili, jak převzali Italští jézédáci jejich (vlastně Pláničkovu) metodu. Cizinou jsou všichni samozřejmě ohromeni, a po návratu domů hledají, jak by mohli svoji vesničku také zcivilizovat, zvlášť když Italové chtějí přátelskou návštěvu oplatit ... Trošku zbytečné pokračování, nicméně pád železné opony a rozvoj po revoluci se přímo nabízel. Asi bych uvítal větší část filmu na téma "Burani v cizině", než to prvoplánovité budování nudapláže. Nicméně se Troškovi opět podařilo víceméně trefit do vkusu českého diváka, takže očekávané korunky se jen sypou. O hereckém obsazení asi není třeba nic nového psát, neboť je nachlup stejné jako v předchozích dílech, a opět vede Helena Růžičková (trochu mne zklamala změna některých charakterů - např. z Vency se v trojce stal totální buran, a z pana doktora zase totální teplouš - no ale to je holt moderní, že ano). Původně jsem chtěl dát jen dvě hvězdičky, ale závěrečný proslov Heleny Růžičkové mě donutil ještě hvězdičku přidat...(18.3.2010)

 • WolfR
  **

  Uzavření “Sluncesenovské“ trilogie Zdeňka Trošky, Slunce, seno, erotika. Tentokrát se podíváme z malé vesnice Hoštice, až do slunné Itálie. Ovšem po návratu domů a po souhře událostí, se obyvatelé snaží svou vesničku zvelebit a otevřít světu, jelikož do Hoštic, přijede Italská delegace ze zemědělského družstva . Vtip se z této trilogie vytratil skoro úplně, ale střeštěné, buranské postavy, ikdyž hrány v celku podprůměrnými herci zůstali, společně s atmosférou zapadlé vesničky. A to je dobře! Do toho tvůrci přidali trochu erotiky, a jaký je výsledek? Průměrná, ovšem tradiční Česká komedie, kde se slévají tradiční vtipné hlášky a odporný patok trapnosti. A konečný verdikt? 2 hvězdy s odřenýma ušima.(21.9.2010)

 • solskjaer
  **

  Dokud jsou jézéďáci v Itálii tak to zas ta neskřípe jako když se vrátí zpátky do Hošťic. Konec filmu je už jen střílením do tmy a nesmírně primitivním zakončení této košilaté trilogie.(19.1.2005)

 • Krysa SPK
  **

  Počátky Troškovy úchylky ? Mělo nás to varovat, neboť o deset let později přišel Kameňák a pojmy prasárna či dementnost povýšily na filmový žánr...(17.10.2005)

 • prasacimor
  **

  Táto ty ses zul! ....Jen trošku. No von se zul...(30.10.2006)

 • Pražák
  ****

  "A to teprve uvidíte, jakej, my Češi, jsme národ!"(23.1.2008)

 • jatamansi
  odpad!

  Kdyby Troška zůstal u dvou předchozích dílů, tak jakž takž. Tohle nemělo spatřit světlo světa, škoda peněz, filmu, a konečně i dobrých herců. A basta. Škoda i slo.(29.6.2008)

 • Cejny
  ****

  "Velebnosti, du blejt.." "Velebnosti, tak já radši budu spát hubou ke zdi, abych vás ňák netento."..a spousta dalších klasických hlášek. Sice je to místy dosti trapné, ale bavil jsem se u toho.(14.11.2009)

 • antoninvezekmin
  ***

  Nejslabší článek celé trilogie, ale i tak si zachovává důstojnost a diváka baví. Začátek je příjemně šoupnut do přímořského letoviska, kde to pořádně roztočí Kaiser s Dejdarem. Ještě se člověk pořádně zasměje při společném hodování a při noclehu v bývalém bordelu :o). Ale moc sem nepochopil příhodu s únosem a pak kopření v amfiteátru, to byl na můj vkus zbytečnej teátr :o). Po návratu do Hoštic už je všecko při starém a člověk si může plně vychutnávat bláznivé scénky, kterým opět vévodí Kelišová a v tomto díle i nad poměry tlustý Josef. každopádně je to důstojné rozloučení s Hošticemi, na které asi někdo jen tak nezapomene. Je moc dobře, že se Troška nepouštěl do dalších a dalších pokračování... A pozor, ženský by mohly bejt nahý vocať pocať :o)(26.8.2010)

 • Mrkvič
  ****

  Pořád je to zábavné. Troška prostředí zná a ví, co má kde použít. K tomu má fantastické herce, kteří umí při hraní použít každé svoje kilo. A neherci zase znají Trošku a před kamerou se vůbec nestydí. Vzácná kombinace celého štábu a místy milý, místy trochu drsnější pohled na český venkov vypořádávající se s vlivy západu.(26.2.2011)

 • Tarantinoid
  odpad!

  Styď se Troška. I když nemusíš... Stejně shoříš v pekle!(12.6.2011)

 • Kosmik 1
  ***

  Echt gold!, pět samyc a pár dalších hlášek, které se zapsaly do mozků národa nesmazatelnou stopou. I ti, kdo tu dávají odpad, tyhle hlášky dobře znají, a to je něco, co se Z.Troškovi povedlo. V létě se na to koukat dá, ale opět ne víckrát, než jednou do roka. Bohužel, jak už jsem psal předtím, naše televize nám tuhle trilogii cpou několikrát za rok, a to pak každému znechutí život. Nejen, že tím škodí sami sobě kvůli sledovanosti, ale především škodí Zdeňku Troškovi, který si za tuhle trilogii tolik kritiky nezaslouží. Navíc tolik ´zoo zvířátek´ nejde vidět v žádném jiném filmu (když nepočítám porno, ani tam možná ne :-D). 60%(8.6.2013)

 • wosho
  ***

  Rozhodně nejslabší díl jihočeské trilogie,kterou nad vodou drží opět herci a geniální nápad obsadit Kaisera a Dejdara jako italské "mafiány".(30.3.2007)

 • jitrnic
  **

  Já a mí vrstevníci to skoro všichni známe (viděli jsme to několikrát) a jsme z toho schopni citovat. Nedá se nic dělat, takoví jsme byli. Pro buranské komedie mám ostatně menší slabost dodnes.(25.12.2007)

 • spikey1
  odpad!

  dotřetice Trošky všeho špatného, laciný vesnický humor je tu ždímán až není co ždímat. nudné... a po milionté repríze na televizní stanice Nova... nesnesitelné(29.1.2009)

 • krtek138
  *

  Po prvních dvou dobrých dílech přišel třetí, který už neměl vzniknout. Tohle už je kravina. A když na závěr Růžičková filozofuje, tak je trapnost dokonána. To je hnus velebnosti! 20%.(17.11.2009)

 • ranp
  **

  Ještě celkem snesitelný film s několika velmi dobrýma hláškama. "Předsedo, já ty Taliány nezvala!! Zamknu, zalezu, fertig!" :-D(24.6.2010)

 • Elwin1
  *

  Nejhorší díl z této série českých komediálních klasik.(19.12.2012)

 • Smileface
  **

  Ale jo, poetika Hoštic se ani v tom díle ještě uplně nevytratila. Celkově jde ale už tak trochu cítit příchod troškových Kaměňáků, protože film se tentokrát nesoustředí na Škopkovic, ale skádá se z různých celkem nesourodých scének.(18.1.2003)

 • PALINO
  **

  Jednoznačne najslabší diel série. Kúzlo a prirodzený humor predošlých dielov sa vo väčšine scén vytratilo a vydarené, resp. vtipné scény by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. A tak neostáva nič iné len konštatovať, že Slunce, seno sa trilógiou radšej nikdy stať nemalo.(5.8.2004)

 • Lučo
  **

  tak toto uz taka sranda ani z daleka nebola, bieda,bieda,bieda...(8.3.2005)

 • silent cut
  ***

  No možná jsem to s těmi hvězdičkami "trošku" přehnal...ale co, tady už nepomůže ani svěcená voda... Porevoluční euforie dala vzniknout filmům, které už tak prazvláštní dobu dovedly do exkrementních extrémů. Tento snímek svůj nočníček naplnil po okraj a možná i něco ukáplo vedle, ale to je fakt jedno...Tři hvězdičky za tři hlášky. VELKEJ ČERNEJ PES A MRTVEJ KOSTELNÍK...a ty dvě, na který si nemůžu vzpomenout...no...zas tak dobrý asi nebyly...(23.1.2006)

 • PollyJean
  *

  No a tohle byl Troškův pád na dno.(22.6.2009)

 • pavlikv
  **

  Nejslabší díl který neměl ani vzniknout.....(5.8.2009)

 • zdenny
  **

  Po dvaceti letech tento film působí opravdu komicky, spíš tragikomicky. Ty kecy o novém ráji od Helenky Růžičkové, která zdůrazňuje: "Podepiš to pravou". Stejně jako měla podobné proslovy ve filmu "Trhala fialky dynamitem". A potom jednoho krásného dne se rozhodla kandidovat jako nezávislá na kandidátce KSČM - to všechno zní opravdu velmi komicky. Nechci ale, aby to vypadalo jako kritika této populární herečky. Spíš se jedná o to, že film z odstupem času zní jako komunistický budovatelský snímek - ale z opačného pólu. Všichni dnes vědí, že ráj se nekoná. Komedie ale zůstává. Film byl opravdu poplatný jen své době, kdy tato nálada ve společnosti převládala. Rozhodně více nadčasovější z Troškových je jiná trilogie a to "Kameňák", protože vtipy v něm užité, zůstanou tu více, tu méně vtipnými pořád. Na druhou stranu - Hoštice jsou na mapě a každý český divák je zná.(26.2.2011)

 • ghatos
  ***

  Už je v tom cítit porevoluční Troškův rozklad, ale pořád se to dá zvládnout a pár dobrých hlášek se tam dá také najít. 64%.(10.3.2013)

 • lewwin
  odpad!

  Idiotské pokračování idiotské série od idiotského režiséra bez kapky vkusu.(5.1.2006)

 • MARTIN*I
  **

  No dobře, to už je trochu slabší... To už si horší hodnocení zaslouží!! Ale ty předešlý díly ne!(6.3.2007)

 • Všivák
  ***

  Výlet do Itálie mi něco hrozně připoměl..(29.8.2007)

 • kobe6
  ***

  Troška natáčí filmy jako totální idiot....ale scéna, kdy jde vesnická rodinka nakupovat PC to je k nezaplacení..(24.3.2010)

 • PiLgRiM
  odpad!

  nejslabší ze slabých.(6.6.2010)

 • I.AM.NOT
  *

  V porovnání s Kameňákem tomu odpad! dát nemůžu, protože to té úrovně nedosáhlo (pouze v porovnání Troškovin) jinak bez debat.(14.3.2012)

 • Martin741
  *

  Naprosto tragicke zakoncenie trilogie Slunce, seno ... Jednicka bola suverenne najlepsia, dvojka uz o cosi slabsia. No a Slunce, seno, erotika je uz zufalost. Pani Jirina Jiraskova /Svetaci/ otvorene nadavala na film : " Nebudu hrat v nejaky fekalni komedii" - za co si pohnevala napriklad taku Helenu Ruzickovu /Ecce homo, Homolka, Homolka a Tobolka, Vsichni Dobri Rodaci/. Zjavil sa tu aj Ludek Kopriva /Prodavac Humoru/. Kopa zbytocnej erotiky, zbytocne dlhy film, a chybaju hlasky a komedialne vsuvky. Ta scena JZD-akov v Taliansku ale hodne korespondovala s realitou. za to teda 5 %.(8.1.2013)

 • Luciášek
  **

  Teda my tady s Gábi si myslíme...(6.6.2013)

 • sator
  *

  Děs, dialogy zní že vznikaly na place, stejně jako scénář, * za to že se Růžičková nesvlékla...(17.7.2014)

 • pjotr76
  *

  Nejslabší část - logicky jako to u dalších pokračování bývá, spousta nedotažeností, tzv. řekl bych, až overlidový humor, přesto jsem se několikrát zasmál. Zapomenutíhodné dílo, přesto zase až tak neurazí. Prosím méně nechutností v komentářích, když jsem si přečetl pojednání o zvratkách v jednom nejmenovaném komentáři, fakt se mi zvednul kufr. Take it easy.(18.1.2004)

 • kebom
  odpad!

  Blbá hovadina. Tak to dopadne keď si niekto myslí, že stále rozprávať o niektorých orgánoch je zaujímavé. Ani v dobe svojho vzniku.(6.12.2006)

 • ondrech
  ***

  tři hvězdičky za nahý baby(9.2.2007)

 • eagle-eye
  odpad!

  Slunce seno Troška je debil.(18.1.2008)

 • zbysik
  ***

  tento zaverecny dil hosticke trilogie jiz precejenom znatelne ztraci dech oproti prvnim dvoum dilum...(28.1.2008)

 • P1tr
  *

  Ačkoliv se mi první dvě Slunce, sena líbí, tady už nic z klíčových prvků série není, je tu pouze křečovitá snaha o humor, která je tolik typická pro následující trilogii. Ano, mám na mysli Kameňáky.(14.9.2008)

 • see_sawandrew
  *

  To je teda reprezentace... vy s tím naděláte. Aneb když omezení vidláci chtějí "do Evropy".(21.6.2010)

 • venom14
  **

  Dám jednu hvězdičku navíc za tu skvělou scénu,kdy si jedou vybrat počítač.(20.8.2010)

 • insurgentes
  **

  První půlka je ještě tak horší průměr na nějakou takovou socialisticko-porevoluční komédii, ale jakmile se začnou vytahovat všechny ty (vytahaný) kozy, v tu ránu se to posouvá najednou k nejplytčímu humusu a nudě, jaké si lze vůbec představit. Své hodnocení dávám za doktora Káju a jeho buchty, a hlavně za závěrečnou scénu, kde pro mě Růžičková ztvárnila novodobou kněžnu Libuši, jejíž proroctví je pro český národ i po dvaceti letech stále stejně aktuální.(2.5.2012)

 • spiritus
  ***

  Slaboučký odvárek předchozích docela kvalitních dílů, který byl celkem trapný už v době svého vzniku. Nejtrapnější na tom není ani tak ten pokus o jakousi "erotiku" (která tam vlastně není), ale to postsocialistické budovatelské naivní nadšení. Tímto "syndromem" se ale vyznačují i další filmy tehdejší doby, jako např. Konec básníků atd. Co se týče komedie jako takové, jedná se spíš o takový recyklát, bez špetky nápadu a inovace. Pár vtipných momentů tu pořád je, ale celkový dojem to moc nezachraňuje. A to chtěl ještě troška natočit čtyřku. Než se ale rozhoupal, tak mu protagonisté začali vymírat a tak z toho sešlo. Naštěstí, protože nemusím být prorok, abych si tipnul, jak by to dopadlo...(14.8.2013)

 • Frajer42
  ***

  Přestože je k vidění mnoho intimních partií, které se jen tak na potkání neukazují, tak je tento díl svojí kvalitou hlubokou pod svými předchůdci. A to jednoduše proto, že není tolik vtipný. Jsem rád, že se Zdendovi nepodařilo zrealizovat, kvůli pár úmrtím 4. pokračování, protože by bylo zbytečně pokažené jméno celé trilogie. Jednak by to už nebyla trilogie, nýbrž tetralogie. A jednak by se v souvislosti s ní nepoužívalo slovo ,,dobrá", nýbrž ,,špatná". To by byla bezesporu velká škoda. Takhle mohu dát s přivřeným očkem 3*.(21.9.2013)

 • Geller
  ***

  Trilogie slunce, seno ... je prostě nezapomenutlená a i na poněkolikaté schlédnutí to bude vždy úsměvná podívaná. Oproti Kameňákum, kteří jsou naprosto strašný je tohle prostě klasika srovnatelná s ecce homo ...(23.6.2005)

 • klúčik
  **

  Ostal som dosť prekvapený. Dosť veľký neúspech - akoby sa to nedalo spraviť inak!! Toto je doba keď sa netočili moc dobré filmy. Je to bohužiaľ nepodarený záver celkom vydarených filmov. 35%.(22.1.2006)

 • M.I.K.E.
  ***

  Pravda je,že za prvními 2 díly zaostává o hodně,ale nebyla to až taková hrůza jako všichni píšou.(7.2.2006)

 • dehlie
  ***

  "Táto, ty jsi se zul? – Ale jenom trošku…"(12.1.2007)

 • Emzet
  odpad!

  Nemyslel jsem, že poslední část této trilogie může klesnout ještě níž. Stalo se. Dokonce i trapné nevydařené pokusy o vtip se dají dělit na ty lepší a horší a toto je ta druhá kategorie. Jediným plusem bylo to, že Růžičková se nakonec nesvlékla (čehož jsem se obával). Kvůli tomu ale rozhodně nemíním zvyšovat hodnocení. Troška je prostě strašný.(18.7.2008)

 • Blazin
  **

  Občas dobrá hláška, ale jinak slabé, ani spousty nahých žen to nezachrání. Ještě že byly jen 3 díly.(28.7.2008)

 • Angie91
  **

  Tohle bylo opravdu trochu zbytečné... po výborné jedničce a držící se dvojce je tohle sázka na špatnou kartu. Možná, že se Zdeněk Troška neumí zastavit a uznat, že v nejlepším je třeba přestat.(12.8.2009)

 • Mimesis
  *

  Skutečně vtipná je jen scéna s jídlem, hlášky jako "I ty brambory mrkaj" jsou vtipný, ale kromě této scény není nic jako příběh, vtipnost, nic... jen ukázka, jak se někteří lidi chovají jako burani a příjde jim to jako něco vtipného, nebo jako ctnost... Nejsem moralista, jen na tom prostě neshledávám vůbec nic vtipného, že někdo nerozumí např. Italsky mluvící ženský a slovo podobný na kozy pochopí jako kozy a ještě ji šáhne na kozy. Stačí vidět jen tu scénku s jídlem, zbytek filmu je zbytečnej.(1.7.2010)

 • Ravi
  odpad!

  Tohle není komedie ale tragická fraška hozená na bedra venkova, který je viděn pokřiveným pohledem Trošky. Napotřetí a zase trapné ticho prostoupené podivným "komediálním" kultem 90. let s názvem "Slunce, seno, ..."(12.2.2011)

 • DJ Rocco iNc
  *****

  Tretia najlepšia česko-slovenská komédia všetkých čias.(21.7.2011)

 • Movie Gourmet
  ***

  Poslední film z Troškovy slavné trilogie, tentokrát s názvem Slunce, seno, erotika je asi nejslabším článkem všech tří filmů. I tak se u něj ale pobavíte a zasmějete. Je to hlavně díky vynikajícím hereckým výkonům v čele s Helenou Růžičkovou a Stanislavem Třískou. Výborní jsou také Luděk Kopřiva, Jiří Lábus, Jaroslava Kretschmerová a další. Všem hercům pak vévodí "Bába Tutovka" Valerie Kaplanová, coby Škopkovic babička. Všechny filmy trilogie jsou nejlegendárnějšími Troškovými filmy. Verdikt: 3* a 75 %.(17.4.2012)

 • sidonka
  *

  Film se mi nelíbíl, některé komentáře uživatelů CSFD ano.(1.2.2013)

 • JohnSmith
  **

  Typický příklad toho, jak se za minulého režimu skvěle rozjetá serie, může s příchodem nové doby totálně podělat. Nahatý boom počátku devadesátých let a "otevřené" dveře na západ, tomuto filmu jen uškodily.(26.12.2013)

 • VeverkaLesni
  *

  Dejdar jako Ital, to je proste sila ;)(5.6.2014)

 • Macik
  **

  Jde vidět,že Troška čekal až padne režim,protože takovouhle kýčovinu by mu tehdejší soudruzi ani nedovolili natočit.Samý nahý ňadra dmoucí a skutek utek,ale pořád je tam ještě pár vtipných scén, např. Škopková řve na Blaženu která se koupe v moři:"Blaženo neplav doprostřed,je tam hloubka!!" :) Tak to nemá chybu..(25.7.2004)

 • Sociopath
  odpad!

  Kriste a pane! Prečo?? Čo chcel mistr režisér týmto povedať? Ostatné filmy z trilógie Slunce, seno... tiež neboli doslova hity, no stokrát lepšie ako toto! Radšej zomriem ako vidieť to znovu! Shit! A to sme ešte nevedeli, že Troška príde s Kameňákmi...Boh nás ochraňuj!(11.7.2007)

 • Ještěřák
  *

  Dobrý den, kozy ven! Sledujeme útok nefalšovaného agrovidláctví na českého diváka.(18.1.2008)

 • arcticsky
  **

  Po bezva začátku v Itálii následuje dlouhá a těžko - trapná nuda.(20.1.2008)

 • Cement73
  odpad!

  Čo je moc, to je priveľa... tak toto je jedna z mála produkcií, ktorá si odpad zaslúži statočne. Hlupe a zbytocne pokračovanie ešte na začiatku smiešnej série. Príšerné a hlúpe.(3.11.2008)

 • kwoky
  **

  Sem tam se ještě najde dobrý vtip, ale už to nemá šťávu.(30.11.2009)

 • KOZEL84
  *****

  A proč 5? Protože nejsem pozér. Krystalicky čistá ukázka ovcovství,protože všichni ste to viděli kurva víckrát než jednou a je mi jasné,že ste pokaždé pekelně trpěli!!Tak podle intelektuálů sem asi idiot,ale to je jedno,to je taky vod Y !! Debílci!!(18.8.2010)

 • TaanStari
  odpad!

  Jako Slunce, seno, jahody, akorát mnohem nechutnější.(15.11.2010)

 • Paity
  ***

  Bohužel (jen kvůli filmuu) už bylo poznat, že se čas dějin překlopil a hranice se otevřeli a s ním i stavidla nevkusu. Přesto dávám této sérii tři hvězdičky. Troška je mistr české vesnice.(10.5.2012)

 • kaze
  odpad!

  Prečo vlastne robili to tretie pokračovanie, mohli to byť dve celkom dobre časti a tak sú z toho dve dobré a jedna totálne blbá :)(10.9.2002)

 • Zeek
  ****

  Celá trilogie Slunce, seno …. je super. Vždy se směju od začátku filmu do konce, jedna z nejlepších českých komedií plná humoru a vtipných scén, kterou jsem viděl snad 100x a nikdy neomrzí. Akorát by to Nova nemusela dávat 3x do roka. Moje hodnocení: 80%(2.7.2007)

 • 1860
  **

  Tohle bylo už navíc, i když v pár momentech sem se opravdu pobavil..(17.4.2008)

 • TheGunner
  *

  Tohle je narozdíl od předchozích dílů moc špatny...(19.3.2009)

 • rakovnik
  ****

  Sice už ne tak dobré, jako druhý díl, ale stále svěží a humorné, i když tedy humor neoplývá zrovna inteligencí. Některé herecké výkony jsou sice poněkud mdlé, ale duo Růžičková - Tříska to vynahradí. Hlášky z hotelu v Itálii jsou vynikající a návrat do reality počátku devadesátých let u nás je také skvělý. Mnohem lepší vykreslení tehdejší doby, než v dalších mnoha filmech. Umíme brát i dnešní dobu plnou změn (rok 2010) s takovou legrací a ironií?(4.7.2010)

 • Hanes88
  *

  No sice jsem dokoukal až do konce, u některých scén jsem se i zasmál, ale už to prostě není ono. Nevím no...asi je dobře, že to už byl poslední díl.(18.5.2012)

 • Prochy38
  *

  Tento díl už neměl vzniknout. Stálá sestava je sice více či méně pořád vtipná a Helena stále hláškuje, jen pusu otevře, ale celkově už je film někde úplně mimo. K 1* mě donil asi výkon M. Dejdara a O. Kaisera :). Jinak dost průser...(21.8.2012)

 • KiiWii_X_
  **

  Tenhle díl jsem neměl nikdy rád a nikdy mě taky nebavil.Šlo tu vyloženě o nahotu, která se nepovedla!(15.11.2012)

 • Hanys_
  odpad!

  Jahody fain, pár facek taky ok, ale tohle je čisté zlo.(27.1.2013)

 • RomeroIsGod
  ****

  Správně pokleslá zábava. Čecháčci na dovolený v ranejch devadesátkách. "Tady je to jako u nás v Krumlově". 70%(28.2.2013)

 • kaylin
  **

  Poslední díl z vesnické trilogie Zdeňka Trošky. Je na první pohled jasné, že se jedná o díl nejméně povedený, který už místy sklouzává do naprosto banálního příběhu, který se více snaží ukázat nahé ženy, než se pokusit o podobnou sžíravost jako v případě předchozích filmů. Nejlepší je jednoznačně část první, kdy jsme spolu s vybranými jézéďáky z Hoštic v Itálii, kde mají poznat, jak funguje Pláničkova metoda v praxi v jiném, modernějším prostředí. Češi vyjeli do ciziny. Tohle je sousloví, které dokonale popisuje situaci. Český vidlák se jede podívat do Itálie, nabalí si řízky a basy piv, aby přežil, protože ty mořský potvory se nedají žrát. Jako kdybychom nejezdili do ciziny proto, že chceme cizinu poznat, ale chceme, aby cizina poznala nás. Akorát kdo je na nás v cizině zvědavý? Proč někam jedeme, ale snažíme se to za každou cenu přizpůsobit Česku? To je Česko tak dokonalé, o tolik lepší? Pokud ano, proč vlastně vyjíždíme? Já vím, že tohle už se trochu změnilo, ale jsem si jistý, že jsou zde pořád rodiny, které jedou do ciziny a místo, aby ochutnali místní kuchyni, raději si přivezou něco svého. Já vím, má to i smysl, člověk neprožije dovolenou v průjmech, ale jestli se tohohle bojím, proč někam jezdí? Myslím, že dovolená takového rázu, kde si kolem sebe vytváříme malé Česko, nemá smysl. Musíme zkusit žít chvíli v Itálii, Řecku, apod. Pak si z toho můžeme něco odvézt. Nejen to, co si nakoupíme na tržišti a co můžeme ukázat jako důkaz toho, že jsme skutečně byli v cizině a že si nevymýšlíme. Filmu pak nejvíce ubližuje druhá část, kde se snaží jézéďáci být světoví tím, že se svlékají, stěhují na seník a spí u řeky za cedulí. Místy je to prostě nuda, hlavně po několikátém zhlédnutí si uvědomíte, že to je vlastně docela vyčpělé. První a druhý film série však stále mohu směle doporučit. Jen si u toho zapřemýšlejte a řekněte si, jestli v tom není kousek z vás samotných. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/umirajici-zvire-4-vanoce-slunce-seno-2.html(3.3.2013)

 • peetriss
  odpad!

  Jeden z vrcholů Troškova nevkusu a nevkusu českého filmu, který se po pádu železné opony a uvolnění cenzorních okovů splašil a vyválel se v tom nejhorším hnoji tvůrčí demence a prázdnosti. Kde končí talent nasadím povislé kozy a odhalené ptáky, ono se to prodá - a Troškovi se talentu očividně nedostávalo. Slunce, seno, erotika je jedna z největších ostud českého filmu vůbec.(4.7.2013)

 • Elis55
  ***

  Je to horší než ty první díly:((17.5.2014)

 • lardko
  odpad!

  Tak a je to tu. Tohle se už fakt nedalo vydržet. První díl : SLUNCE SENO JAHODY byl podle mě dobrý , druhý díl , SLUNCE SENO A PÁR FACEK taky šel , ale tohle ?? Tento třetí díl SLUNCE SENO EROTIKA byl tak špatný , a tak nudný. U každé scény jsem chtěl buď odejít a nebo se zastřelit. Vim že je to česká klasika , ale já prostě musim dát odpad !(26.3.2015)

 • herr_carter
  *

  Blbost na entou a na Trošku fakt stylové zakončení trilogie..................moje hodnocení = 1 z 10.(1.5.2015)

 • Lilloos
  *

  Líbí se mi, že se Troška nebojí udělat z Čechů v cizině debily. O to samé se později pokoušeli i Účastníci zájezdu, ale i ti nakonec skouzli k trapnostem a erotice, ačkoliv z toho vyvázli mnohem lépe. Alespoň, že to trochu zachraňuje doktor Kája.(21.5.2015)

 • no2
  ***

  5/10 - Občas hodně trapné (ale to byly i Facky), ale připadá mi, že na rozdíl od nich alespoň chvílemi vtipné /nákup počítače v Německu - to je opravdu jedna z nejhumornějších scén z celé trilogie/. Ty tři hvězdičky ale stejně nakonec dávám hlavně díky Třískovi a zejména Růžičkové, bez nichž by to bylo o jednu dvě hvězdy méně...(13.1.2007)

 • JohnFarst
  *

  Troška tu klesol na dno a to trvá až doteraz lebo Kameňáky 1, 2 a 3 ho z neho nevutiahnu. Celé to pripadá ako úplne nezmyselné zlepence niekedy až neskutočne trápnych vtipov, na ktorých sa zasmejete snáď raz za film. Je to shit.(11.1.2008)

 • Se7enteen
  *

  Tak to jste se pane Troška opět vyznamenal....Když to nevyšlo s jahodama ani s fackama, tak jste vsadil na zaručenou kartu, odkryl jste pár dívkám poprsí a úspěch je na světě...Jsem hluboce přesvědčen, že průměrně inteligentní čech by na záchodě při vážných střevních potížích vymyslel duchaplnějsí dialogy, než můžeme slyšet ve vašem gagy nadupaném filmu...Dávám jednu hvězdičku za ta poprsí a s prosbou: Vraťte se k Princezně ze mlejna 1/10(3.9.2008)

 • dvd-L
  odpad!

  Elce, pelce, dopekelce.(9.1.2009)

 • gumolit
  *

  Najslabší diel!!!To som sa nezasmial možno len raz tu už dochadzali nápady a aj humor už bol dosť trápny a očakávaný!!Slabééé!(15.6.2009)

 • Vakomlok
  *

  Vezmeme bandu českejch vidláků a šoupnem je k bandě italskejch vidálků. No...(18.4.2010)

 • kacirek_
  **

  Nejhorší díl z celé trilogie, který mohl zůstat nenatočen:-), na předchozí dva ovšem nedám dopustit. Možná to bude i tím, že nemám ráda Dejdara a Kaisra, nebo co já vím. Prostě Škopkovi jsou nejlepší, leč v tomto díle dostali málo prostoru....(19.8.2010)

 • Tristaver
  *

  Jedna hvězda za výbornou dvojici Kaiser - Dejdar.(26.4.2011)

 • 111tom111
  odpad!

  takovou prasečinu může udělat jen troška(20.10.2012)

 • boul
  **

  Tak tento díl už ani vzniknout neměl, Troška už to trochu přecoxoval a "Erotika" je nejhorší díl z celé trilogie a cesta do Itálie a zpět už mi nepřišla vtipná a už vůbec né záživná.. nejlepší scénka je když jedou do Německa pro počítač, "das ist aber wenig, ttoo je máálo, málo? To je Echtgold milej zlatej, my nejsme žádní Unterwasermani" :D(1.1.2013)

 • Denny
  **

  Z tohoto dílu se vytratilo kouzlo a pohoda předchozích, je to poznamenáno dobou-nemělo se to točit.(17.1.2003)

 • Besyn
  **

  Strašně debilní ( i když ne zas tolik jako Trhala fialky dynamitem),ale směju se u toho pořád,když to opakujou.Zajímavé.(14.11.2003)

 • plagjoklas
  odpad!

  jeden ako druhý akurát že tu boli holé ženy...... a chlapi fuj!(30.12.2004)

 • tragos
  *

  Krásná ukázka toho, jak nemá vypadat scénář, režie a herecké výkony.(15.3.2006)

 • ex.it
  odpad!

  Ehm... Byl pan Troška prosím pěkně při smyslech, když tvořil tento film?(18.1.2008)

 • Šmoula
  ****

  Poslední díl se už tak moc nepovedl, ale zase ne že by to byla totální kravina to ne. Ale jen už to nebylo ono, jak se děj přemístíl do Itálie, i když česká nenažranost a chamtivost byla vidět i tam. Jediný, co mi tam nesedělo byl Djedar a Kaiser. Taky Helenka už nedostala tolik prostoru jako v předchozích dílech, trochu to zamrzelo. Člověk se mohl popukat smíchy hlavně v scénách, kde hrál roli "kompjútr". Nápad s nuda pláží byl taky dobrej, ještě, že babky taky neodhodily oblečení :D.....(20.1.2008)

 • Boomstick
  ****

  Nepomozem si ale fakt Slnko,seno....to je moj guilty pleasure :D(14.6.2009)

 • Eluin
  ***

  Po pádu železné opony se prostě musel Troška nějak vyřádit na zakázaném ovoci. Proto ta erotika a vtip o Leninovi. Jinak samozřejmě nic moc, leč jako odlehčená zábava se to dá shlédnout.(27.1.2010)

 • Man Seger
  odpad!

  Zopár plkov, dedinských pipíkov, vidláci pri mori a kozy. Trilógia tuposti zavŕšená promenádou nepekných huňatých kundičiek, z ktorých sa vám dnes iba ak tak dvíha žalúdok.(8.8.2010)

 • panAnderson
  *****

  Ano, ano, ano! Nejen tenhle díl, ale celá trilogie Slunce, seno,... je pro mě svatá a nedám na ní dopustit. Každý rok jí v televizi alespoň jednou opakují a nikdy si jí nenechám ujít. Prostě boží...(1.2.2011)

 • bubblebobble
  ***

  Najľahšie sa to dá hodnotiť ako odpad pretože jedine tak sa dá vyjadriť všetka tá blbosť, ktorej je tu požehnane. Ja mám ale Slunce seno ... rád a nepýtajte sa ma prečo lebo to ani sám neviem. Hlášky ma po toľkých rokoch už tak neberú ale stále je tu niečo také zvláštne a nebojím sa povedať, že magické čo ma na tom priťahuje. Drogy neberiem.(12.4.2012)

 • Janega
  *****

  Naj(s)prostejšia ľudová zábava o naj(s)prostejších českých bláznoch pre najnenáročnejšieho naj(s)prostejšieho diváka.(29.4.2012)

 • Astute Owner
  odpad!

  To by me zajimalo proc tomu dal Erik nejlepsi hodnoceni ze vsech dilu... :D(16.5.2012)

 • Marina111
  *****

  Tí, ktorí majú s touto hoštickou trilógiou plnou slnka, sena, jahôd, faciek a erotiky problém, a budú sa náhodou čudovať môjmu hodnoteniu, môžem odkázať len toto: "A když se něčemu divíte, tak aspoň zavřete hubu, Kelišová!" :))(7.6.2012)

 • Filec
  ***

  Mám rád Helenu Růžičkovú. :)(17.10.2012)

 • Redbee
  **

  Třetí nejslabší díl trilogie... A přesto: Máňo, vy taky nemáte peřiny?(11.10.2003)

 • Denver
  odpad!

  Tohle je k zblití.(30.4.2005)

 • DocBrown
  **

  Jednaapulhvezdicky za trampoty s pocitacem, pulka za zbytek(22.1.2006)

 • Košoun
  ***

  NEKAMENOVAT!!! Mě se to prostě líbilo! Je to sice už ohrané jak to pořád dávaj v telce, ale stále koukatelné a úsměvné - pro mě.(27.12.2006)

 • mh.mail
  *

  10% - Další z variací na téma konfrontace malého českého [hloupého] človíčka se západním světem po otevření hranic, aneb "Co bychom neudělali pro turisti".(2.1.2007)

 • hlína
  **

  Tak trošku vaření z osolené vody. Zde se již plně potvrdilo, že pokud takovéto "rádobylidové" komedii chybí bezprostřednost a opravdovost, tak špatný režisér si prostě dobrý film z erotiky nevycucá...(21.3.2008)

 • GodKnows
  *

  Troška je lama. Totálne stupídna komédia ?(5.9.2008)

 • Mr.FreeZer
  ***

  Konec jedné skvělé trilogie, už slabší oproti předchozím dílů. ,,Ale je tu krásně, jako u nás v Krumlově".(25.5.2009)

 • emdvojka
  **

  Veľký skok na dno (prázdneho bazéna).(18.6.2010)

 • FireTight
  odpad!

  To, co fungovalo v jedničce a silně pokulhávalo ve dvojce už trojka definitvně pohřbila. Snaha se po listopadu 1989 otevřít a ukázat ve větší míře necenzurovanou erotiku také v nějakém tom českém filmu dopadla tak katastrofálně, až je mi Trošky, ale hlavně Růžičkové, vlastně líto... Pár podařenějších vtípků se sice pořád ještě najde (např. dabing náboženského filmu vs dabing porna), ale jako celek to zoufale nefunguje, příběh nezaujme a za všechny ty postavy vám vlastně bude trapně. Smutné zakončení na začátku příjemné vesnické triologie, ještěže se nikdy nezačala natáčet i třeba čtyřka pojmenovaná... "Slunce, seno, politika"? Ale vlastně pořád je to lepší, než Kameňák o deset let později, to zas jo.(23.9.2010)

 • Siriuss
  ****

  " kdo nebývá na dědině tak toto v životě nepochopí!" :o))(15.1.2011)

 • Adm.Nelson
  odpad!

  Veľmi smutný downgrade výbornej jednotky a dobrej dvojky. Pasáž v Taliansku je desivo nudná, a ani po návrate do Hoštic sa to nejak výrazne nezlepší. 0/10(2.7.2011)

 • dandislav1991
  *

  Prostě 1 hvězda za to, že je to "naše".(19.10.2011)

 • Mik_e
  **

  Jednoznačně nejslabší díl díl hoštické letní trilogie, jejíž svérázní obyvatelé tentokrát objevují výdobytky kapitalismu. Dlouhé nudné, jediná vtipná hláška je na dvouhodinovou komedii přeci jen trochu málo. Od toho filmu by člověk opravdu čekal víc než jen trošku humoru..(18.2.2014)

 • Ad4mson
  *****

  Ačkoliv celou tuhle ujetou trilogii do nás televize cpou kadencí dvě reprízy do měsíce, musím hodnocení posledního dílu změnit a to ze tří rovnou na pět. Proč? Ať už si o Troškovi myslíme cokoliv, krásně tady nastavil zrcadlo typickému čecháčkovství a české malosti a skvěle vyreflektoval tehdejší porevoluční dobu. Itálie byla pomyslný Everest vyspělého světa a mekkou kapitalismu a statisticky nejhloupější národ na světě, Italové, byl pro nás druhou nejlepší věcí po krájeném chlebu. Závěrečná skladba Evropo Evropo od Karla Černocha je krásně nadčasová a má (pro mě) mimořádnou výpovědní hodnotu. Chtě nechtě ten snímek musím označit za v podstatě geniální dílo, které bude ceněné tím více, čím déle bude od roku jeho vzniku.(18.3.2014)

 • derek007
  *

  Nahej Jirka Lábus vzrušil rejžu natolik, že další díl už nevznikl z obavy o Troškovo zdraví.(2.6.2014)

 • tančísvlky
  odpad!

  tu sú niekde počiatky , toho čo prišlo po tom a volá sa to Kameňák . Kvalita klesá strmo dole...(14.2.2004)

 • cyright
  **

  Odkazuji na výstižný komentář Monologa. Film je cestou do hlubin české duše na počátku 90. let a z tohoto pohledu má svou hodnotu, protože to se mu povedlo na výbornou. Vyvrcholením je Helenčin závěrečný proslov, který ve mně nevím proč evokuje Libušino "vidím město veliké" :). No a pak je tu ještě pořád ta atmosféra parného letního venkova, vřelého slunce a voňavého sena. I když notně zředěná.(2.7.2006)

 • Joeey
  ***

  Uznávám, že příběh už není tak zajímavý a napěchovaný humorem jako v předchozích dílech, ale přesto tento film pobaví.(19.8.2006)

 • Merggie
  odpad!

  Nočná mora každého normálne uvažujúceho režiséra.(17.11.2006)

 • fandalehy
  *

  Z vody se těžko vaří a to platí i pro třetí pokračování Slunce seno erotika...nebýt toho jak se Škopková a Škopek komicky sádlili pod deku v italském hotelu bylo by to hodnocení nižší...(3.3.2007)

 • duffi
  odpad!

  opet trojka a opet to nejhorsi co mohl Troska natocit...(2.7.2007)

 • Sosak
  *

  Troška sraček do původně zajímavého filmu... Slunce, seno, hovadiny ničí samo sebe tou lidovostí, na kterou je režisér tak pyšný, všem jí předhazuje a plácá se u toho do hrudi. Jenže zdaleka ne všichni lidé se budou bavit nad nahým Lábusem.(15.1.2008)

 • Gardenboy
  *

  Hmmm...videné už dávno, zopár vtipných momentov to má, ale je tu jasne vidieť, že pán troška ide dolu úrovňou aničoby šiel na tobogáne ...(11.3.2008)

 • Tyna31
  ****

  Vždyť takhle to u moře fakt vypadá, když tam přijedou burani:D já se tomu zasměju ráda(16.8.2008)

 • swiss
  odpad!

  Zkuste ždímat suchou žínku.(2.12.2008)

 • donkocicak
  ***

  Myslím, že o trošku horší než předešlé "facky". Ovšem "italská" část je vskutku povedená. Pak už jsem se místy trošičku nudil. Je dobře, že Zdeněk Troška už nenatočil plánované čtvrté pokračování "Slunce, seno, ufoni" ( nebo jak se to mělo jmenovat ). Série zaplaťbůh skončila trošku na úrovni, další pokračování by bylo bez pochyby horší.(8.2.2009)

 • zona
  *****

  Poslední a nejlepší část hoštické trilogie.(16.6.2009)

 • Acrobat
  ***

  trochu poslabsie. gagy su ojedinele, zabava mensia.(30.12.2009)

 • IronRocky
  *****

  Pořád jde o dobrou komedii, která sice mírně zaostává o proti předchozím dílům, ale furt je tu spousta srandovních situací. A hlavně skvělý Kaiser.(3.1.2010)

 • DjMetal
  ****

  Toto uz bolo slabsie ako predchodzie casti,ale aj tak to ma svoje caro..radsej by som bol kebyze to je ´´obleceny´´ film,ale tak co uz ked uz...(14.6.2010)

 • inutihar
  *

  "Pět samyc" dobrý, ale jinak hrůza.(22.4.2011)

 • Darckol
  ****

  No ja ľudia neviem čo by ste ešte chceli. Alebo som len ja nejaký extrémny prípad? :) V každom prípade som sa bavil na mentalite aj podarených charakteroch (babička, Cecilka a její velebnost a podobne) - a to som už niekoľkokrát videl! Nevravím, tá erotika bola asi najslabšia časť, ale ináč 7,0/10(5.7.2011)

 • haWranka
  odpad!

  A jak se občas s chutí podívám na první dva díly, tenhle mě naprosto irituje...(15.1.2012)

 • AxelWers
  ***

  Zlé to nie je, ale je to skôr odvar prvých dvoch filmov. Dosť veľkým mínusom bol miestami silený humor na adresu komunistov (nie, že by som mal niečo proti, ale robiť si z niečoho srandu stále dookola niekedy hraničí už s trápnosťou). Chvalabohu, že Troškovi sa nepodarilo zrealizovať aj 4. pokračovanie, ktoré sa plánovalo, lebo už len z toho názvu mám husiu kožu. Vlažné 3*.(20.4.2012)

 • Haniczka
  ****

  Komedie ale i celá trilogie je něco, na co budem ještě dlouho vzpomínat, protože je to sice místy bahenní, ale ne špatné. A do pořádné kultury národa patří i trocha toho správného bahna! A tohle je prostě dobrý. Vidím ale podle hodnocení, že jsme národ čtenářů Platona, Dostojevskeho a Palackého a ne Metra nebo Wiewegha.(27.7.2012)

 • Yokolobuna
  ****

  Původně jsem měl míň, ale pak jsem si uvědomil jak pokrytecky jsem hodnotil. Mě se trilogie z Hoštic opravdu líbí a vždy mě pobaví, že to nemá kdovíjaký přesah a je to pitomé? Who cares!(28.1.2013)

 • Pathrose
  *

  Se sérií Slunce, seno to šlo od desíti k pěti. Nebo spíš od pěti ke třem. A nebo ještě lépe převedeme-li na mé hodnocení od třech k jedné.(12.2.2013)

 • char_t
  **

  Hodně slabé dvě a poslední sporadické záchvěvy humoru Zdeňka Trošky. 30%(10.5.2013)

 • dannyd14
  odpad!

  Úplné odbočenie od humoru a 1000% priblíženie nudy. Paradoxne, som tento film nikdy nedopozeral, akokoľvek som sa snažil.(2.8.2013)

 • Zl0
  ****

  Najslabšie z troch, ale po návrate z Chorvátska som pri tom umieral od smiechu. Trefa dočierneho .. ajhľa aj po 20 rokoch sú niektorí schopní voziť pivo na dovolenku, či nakladať na raňajkách do kabelky. Nahé scény zbytočné, dnes skôr nostalgicky pobavia. A hlášky "echt Gottwald" a "my sa už dnes máme lepšie ako zajtra" si snáď pamätá každý.(22.8.2013)

 • TomJ
  ***

  Noazaj neviem, co sa vam na tom tolko nepaci?!? Ja som sa dobre bavil.(28.9.2003)

 • Raaavenek
  *

  Hvězdička za hanbaté scény na které jsem se jako nadržený puberťák díval tak rád :)(22.2.2004)

 • Fido
  odpad!

  Třetí díl za každou cenu, aneb předznamenání Kameňáků. Inu pan Troška už asi na nějakou kvalitu zcela rezignoval, chce se jen zalíbit většinovému "podprůměru" českých konzumentů.(18.3.2005)

 • Bartoloměj
  odpad!

  Jeden z filmů, při kterých odcházím od obrazovky, bouchaje si vařečkou do kýble na hlavě....(30.1.2007)

 • Weirdman
  *

  2/10... V porovnani s Kameňákmi a inými humusmi sa aj v poslednom Slunci Troška troška ovládal a krotil...(31.5.2007)

 • Dimo
  **

  Komunismus odešel do sraček, natočila se trojka, přitlačilo se na pilu, herci si udělali výlet do Itálie, kde mimochodem i hráli, nu a ve výsledku šlo Slunce, Seno, Erotika tam, kam komunismus.(1.7.2007)

 • dino.h
  *

  Toto bylo už trochu navíc :-( škoda(9.1.2008)

 • boni
  *****

  Do třetice všeho dobrého a v tomto případě to opravdu platí, další senzační komedie která se jen tak neomrzí, nechápu zdejší nízké hodnocení. Prosím lidi, vzpamatujte se ! Tato série, potažmo tento film, opravdu nemá stavět na propracovaném scénáři, vytříbeném charakteru postav, (opravdu ne ! ) ale je to česká klasika, s milou atmosférou, skvělými dialogy a gagy, českou hereckou elitou před jednou kamerou . Tohle je legenda !(28.2.2008)

 • Strider
  odpad!

  Tak. A je to tady. Finální akt Troškového armagedonu. Něco jako biblický Konec světa. Totální zkáza. Devastace všeho živého. Troška mi tímto dílem odpověděl na všechny otázky ohledně jeho inteligence a tak už zbývá jen záhada, jak přišel k tam rozsáhlému poškození mozku. Naštěstí mě se nějaká mozková příhoda vyhla a to zejména díky tomu, že z filmu jsem viděl cca 20 minut. Ale ještě dva týdny poté mi nepříjemně cukalo v oku.(13.3.2008)

 • Grimlok
  odpad!

  Troška chtěl vytřískat z této dobré série co nejvíc. Možná vytřískal, ale na úkor kvality. Trojka snad ani neni Slunce, seno. Tohle se fakt nedá. Nuda v Itálii, nuda v Čechách. Nahotinky tomu moc nepřidávaj.(15.5.2008)

 • Tiiso
  *

  Styl vyprávění, podání a hlavně styl humoru, který je ve filmu k nalezení mě nic osobně neříká, takže není co komentovat. Nelze najít žádnou velkou objektivitu.(26.12.2009)

 • Warlukyn
  *****

  Naprosto dokonalá legrace v podání známých českých herců je nezapomenutelná. Jediné co mi vadí je to, že tuto trilogii dávaji každý půl rok v televizi a díky tomu se to stalo ohranou záležitostí, ale filmu nebudu kvůli tomu ubírat za to si nemůže 5* jasných!(28.7.2010)

 • Stíba
  *****

  Slunná Itálie našim Hoštičákum svědčí skoro stejně jako rodná vesnice. Je to takové porevoluční nadšení bez hranic.(17.8.2010)

 • Nekroskop
  ****

  Nejslabší díl, ale některé hlášky a scény jsou fantastické. Podle mého názoru film (alespoň italskou část) táhnou Kaiser s Dejdarem.(3.3.2011)

 • CyriC
  ***

  Troška je křupan a buran. Točí strašné filmy, ale nelze mu upřít, že dokáže dokonale popsat typické české stereotypy. V tomto filmu se zaměřuje na tzv. paštikářství a vykulenost z cizích krajin. Pokud by z filmu zmizely Miluna a Evík, tak by to v klidu mohl být dokumentární film o post-komunistické české vesnici a typických českých buranech na první cestě do ciziny.(23.5.2011)

 • Xavi6
  *

  Tohle už opravdu nechápu! Dva díly nestačili? Nic by se nepokazilo nebýt tak hloupého naštěstí posledního dílu. Škoda slov, tohle je opravdu kravina. Jednu hvězdu dávám jen, abych nekazil pověs prvním dvoum dílům.(5.12.2011)

 • Yellyman
  *

  Vůbec nechápu, jak někdo může natočit takovou srandu a už vůbec nechápu, jak může mít takový ohlas! Fuj hnus, z toho mi ještě dlouho bude blivno... Hvězdička snad ze soucitu či snad jako výraz pocty člověku, který i přes to, že točí zhovadilosti prvního stupně, dokáže získat sponzory a strhnout masy. Bravo Zdeňku, národní vzore!(21.12.2011)

 • Fildas
  ***

  Sice nejslabší z celé trilogie, ale na druhou stranu kvanta českého humoru a úžasná Helenka Růžičková. Stále lepší než novější výtvory Zdendy Trošky.(7.5.2012)

 • TetherSaw
  odpad!

  Těžko si představit větší kokotinu (snad už jen Kameňák předčí tuto filmovou sérii debilitou, tupým/ubohým "nevtipným" humorem). Ještě k tomu se tahle série dostane do pařátů Troškových, HUMUS!(23.7.2012)

 • ElStupido
  odpad!

  Ne tak dobrý jako Pár Facek ale pořád klasa... Musíte uznat že ten medvěd s přiteplenym hlasem Troška má úroveň..(17.8.2012)

 • Armin82
  **

  Tohle už se moc nepovedlo,ale chvílema se člověk pořád ještě zasměje...Dejdarovi a Kaiserovi ty role italských plajbojů sedla--->40%(2.9.2012)

 • jakoby
  ***

  Clovek musi do ciziny, zit tam nekolik let a poznat cizi prostredi aby pochopit genialitu toho dilu. Znameni doby ovsem tu je.(5.9.2012)

 • Lilien
  ****

  podobne ako u celej trilóge i táto časť ma dokáže rozosmiať. Pohľad ako sa Hoštice približujú Európe je nielen smiešny ale i pravdivý a tragický.(31.12.2012)

 • honzik10
  *****

  Já všem dílům dávám pět :D protože skvělé hlášky pení Růžičkové jsou skvělé :)(26.8.2014)

 • Kathien°
  *

  Natahování, opakování, trapárna(23.7.2007)

 • Tamdydam
  ****

  Za čtyři. Vy bando snobská(1.2.2008)

 • ab.dul
  *

  Tohle se špatně tráví... Ne, že by to byla ostuda, ale musím konstatovat, že trapnější český film jsem neviděl, a to jsem jich už nějakou řádku viděl. Zkrátka to Troška trošku po*ral.(19.12.2008)

 • Cortesz
  ***

  Závěrečná část této vesanské trilogie, sice je tou nejhorší částí a možná by bylo lepší kdyby raději nvznikla, ale poté, co se v ději přesunou z dovolené zpátky do Hoštic začíná ta stará známá taškařice, na kterou jsme zvyklí. Zde to Troška zahnal do maximálních extrémů, přidal erotiku, ale já se zase bavil, ikdyž tentokrát šlo o nespornou volovinu. Ale jako část trilogie pořád stravitelné a zábavné.(16.4.2009)

 • cici24
  *****

  Sice trochu slabší než první dva díly, ale i tak pořád super...Kdo to nechápe, tak ať zavzpomíná jak se jezdilo na dovolený. Každý čech měl řízky a chleba.....Když se někdo tomu neumí zasmát a je to pro ně trapný, tak je stejnej buran jako postavy ve filmu:-))))))....Po revoluční doba byl všude stejná, jen si ji už nepamatujeme a možná ani nechceme...co myslíte, zkuste si vzpomenout:-)))))).....Samozřejmě těm co to nezažili a ulítají na HSM, tak to asi nic neřekne.....(2.6.2009)

 • Akvarista
  *

  Troška je píčus.(17.2.2010)

 • xxlch
  *

  Nejhorší část této trilogie a nebýt naherců je celkem nekoukatelná.(20.2.2011)

 • L-wyz
  ***

  Erekce na slunci.(16.12.2011)

 • x_silver
  **

  Jestli se vůbec něco z toho Slunce, seno... povedlo (aspoň trošičku), tak to bylo tohle.(5.1.2012)

 • sisimiut
  odpad!

  Troškův styl humoru budu vždycky nenávidět.(22.6.2012)

 • ShaoKahn
  odpad!

  Jakkoliv se mi hnusí první dva díly rádoby kultovní vidlácké trilogie Zdeňka Trošky, musím uznat, že třetí Slunce seno, překonalo bezkonkurečně oba své předchůdce. Něco tak blbého se vidí jen párkrát v životě! Smekám Zdendo! Chce to odvahu vydávat takový sliz za film!(13.7.2012)

 • helrohir
  odpad!

  Neskutočná blbosť, tak ako aj väčšina filmov od Zdenka Trošky...(31.12.2012)

 • fantomas19
  ***

  * Taliansko, Pláničkova metóda v praxi * rolnícke družstvo v Taliansku vs v Čechách * svetovosť dedinky(2.1.2013)

 • Cucina_Rc
  *****

  Shrnu to za všechny díly dohromady, báječná letní komedie vystihující naprosto život na vesnici. Nevím jak vy, ale já se v ní vidím a zasměji se tomu i po letech. Pro mě zcela jednoznačně zahrála nejlepší výkon Petra Pyšová.(5.3.2013)

 • anyonecek
  **

  Zdeněk Troška má zřejmě zajímavý smysl pro humor, který se film od filmu střídá a možná i scénu od scény. Z těch několika filmů slunce, seno je tohle určitě nejhorší a nejméně vtipné.(12.4.2013)

 • kubas369
  **

  Škoda tady už to Troškovi alespoň u mě přestává vycházet ale ještě to ujde.(26.7.2013)

 • teltri
  ***

  HMmm sami intelektuálové dávají odpad, he he :) ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Česká klasika ! Krátce po revoluci ! Lidi dejte tomu lepší hodnocení ! Není to sice žádné geniální dílo, ale krásně to ukazuje tu dobu ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(31.8.2013)

 • Wooke
  **

  Síce prehnane veľa nahoty, ale predsa tak sa to volá.(2.10.2013)

 • sakal98
  *****

  o něco slabší ale pořád dobrý asi nejlepší část tohohle filmu je ta z itálie,, škopek jako typickej čech basu piva na pláži a u postele .. plné hodnocení si zaslouží(28.3.2014)

 • Jean3
  *****

  Helena Ružičková, Stanislav Tríska, Jaroslava Kretschmerová, Valerie Kaplanová, Ludek Kopriva, Jiri Ružička ml., Jiri lábus a Jirina Jirásková(4.7.2014)

 • Paldiny
  ***

  Porevolučná Erotika prináša hromadu holých prdelí a to ani Troška netušil aké surrealistické pozadie v sebe tento diel nosí. Prvá polovica s nákupom počítača, výletom pri more je ešte v rytme predchodcu. Potom dochádzajú tvorcom nápady a dejovú prázdnotu maskujú už len ďalšími a ďalšími exhibicionistami. Za trpký záver a optimistické slová do budúcna zaokrúhľujem na slabší priemer.(29.8.2014)

 • Nocturno culto
  **

  Škopek s Blaženou a Milunou zachraňují co se dá ale ani tak toho moc nezbylo, co by stálo za další slova ...(19.5.2015)

 • beowulf
  odpad!

  Velmi nedůstojný a politováníhodný závěr jinak solidní trilogie.(2.3.2004)

 • Skeevee
  **

  Vsichni na to nadavaji...ale najdete mi v republice nekoho, kdo o tomhle filmu alespon neslysel...a najdete mi vetsi stado tech, co to nevideli. S tim budete mit problemy =) a pochybuju, ze timhle chtel nekdo udelat diru do sveta...takze co bylo ucelem, bylo splneno a teste se zase brzo na Nove na shledanou =))(8.7.2005)

 • riza-do
  ***

  Po dvou krásných filmech přijde o trochu horší, ale přez to vtipný a zábavný film.(6.2.2006)

 • Vivian
  **

  No, ještě to jakž takž ujde, ale už je na tom hodně znát, že je to nastavovaná kaše. Ve srovnání s prvními dvěma díly už to dost kulhá. Občas je to ještě vtipné, ale mnohem častěji to sklouzává spíš do trapnosti...(23.9.2006)

 • soldiersn
  *

  Jednoznacne nejhorsi dil z teto trilogie. Zde zustalo humoru opravdu po skromnu, ovsem pokud nemate co delat a chcete se 103min nudit, tak SLUNCE, SENO, EROTIKA je jasna volba!(14.12.2006)

 • Merwin
  ****

  Vźdyť tohle je prostě klasika. Hezký ztvárnění post-komunistického českého vesnictví. Sice kolikrát přehnaně, ale pravdivě.(5.3.2007)

 • Daves97
  ***

  ,,Velebnosti, tak já se otočím hubou ke zdi, abych vás nějak netento''(9.8.2007)

 • gu-staff
  odpad!

  Jak píše Cival : Škoda slov - je to jako když se někdo pozvrací a nechá to tam ležet. ( A já dodávám, že ještě zakopne, a padne do toho xichtem).(4.1.2008)

 • MiraZ
  odpad!

  Musím panu Troškovi pogratulovat. Natočit velice podprůměrný film, pak jeho ještě podprůměrnější pokračování a nakonec naprostý brak jako závěr. No Zdeněk Troška jeho nedostatek soudnosti nakonec pak ještě potvrdil "skvělými" kameňáky.(4.1.2008)

 • MaxQ69
  *

  Blbost na entou. Humor se mě osobně někdy líbí, ale to ještě neznamená, že to z toho dělá dobrou komedii, jestli vůbec komedii. Každý, kdo má alespoň trochu náročnější vkus, tohle viděl jednou a víckrát už se nikdy nechce mučit.(31.8.2008)

 • rafix
  ****

  Tento díl se mě taky nejvíc líbil z celé trilogie.(2.11.2008)

 • MartyMcFly89
  odpad!

  Lidová zábava pro lidové občany, mezi něž se neřadím. Vtipy mi nepřijdou vtipné (proč? protože jsou tupé), erotika mi nepřijde zajímavá (proč? v případě zájmu o porno si pustím porno, no ne?). Děj hrozný, herecké výkony díky scénáři též. Scény ze zahraničí (nebo to bylo točeno u nás?) nepřesvědčivé.(9.11.2008)

 • weasel.p
  ***

  Tenhle film není trapný, trapná je doba, ve které vznikl a kterou film naopak dobře paroduje, např. scéna kdy Italové nechápou,proč jim předváděj nahý holky-snaha o to být světový skončí ostudou- všechno tohle velmi výstižně shrnul v komentáři monolog, takže to nebudu rozebírat. Příde mi, že zrovna u tohohle filmu jsou odpady řetězová reakce. Jako komedii ho beru stejně jako předchozí díly, postavy a humor zůstaly, děj se oživil výletem do Itálie a přesunul na čtveřici Evík,Miluna+jejich nápadníci v podání Dejdara a Kaisera, což mě pobavilo, takže pohoda, dobré zakončení trilogie a tenhle díl mám vlastně ze všech nejradši.(8.2.2009)

 • matoon97
  odpad!

  Filmy Slnko seno jahody, Slnko seno a pár faciek, slnko seno erotika ma veľmi prekvapili, hlavne Slnko, seno erotika, pretože som české filmy pokladal za jedny z naj zábavnejších. No toto mi skôr pripadalo akoby to točili zvieratá a nie zdravý ľudia. Dokonca sa hanbím, že takéto voloviny vôbec hodnotím na Čsfd! 1%(18.2.2009)

 • maoc
  ***

  Je to sice znatelně slabší než první 2 díly (které taky nebyly kdovíco), ale 3 hvězdy dávám z nostalgie. Jde totiž o první lechtivý film, který zachvíval mým, tehdy teprve dozrávajícím, mužstvím. Tohle, a ještě Angelika :)(12.4.2009)

 • mr.bredok
  *

  Z úcty k nebožtíkům co v tom hráli jedna hvězda, jinak by to bylo do odpadu.(12.5.2009)

 • Toumyk
  ***

  Asi nejlepší ze všech jako nikdy nezapomenu na tu úžasnou scénu s nákupem počítače a jeho následné používání...podle mě docela rozporuplné hodnocení . ale řekněme si upřímně hlášky z tohoto filmu známe všichni - My nejsme žádný podvodníci..jak se to řekne německy Unterwasrmani rozumíš? Táto neni to nějaký malý za tolika peněz, aby se nám ty králiky do toho púotom vešli. Ježišikriste samice s tvrdym Y...nezapomenutelné(12.2.2010)

 • Pharlap
  ***

  Hvězdy jen za to, ze zase TUNA super hlášek.. ale jinak.. trapas..(5.3.2010)

 • Thovt
  *

  z dětskýho shlídnutí jsem si pamatoval, že tam jsou "na začátku v Itálii". až při nedávným, druhým shlídnutí jsem s hrůzou zjistil, že tam jsou skoro hodinu a že ta tu dobu tam není jedinej vtipnej vtip! tahle ranně kapitalistická "sranda" je vůbec na poblití...(24.8.2010)

 • Biopler
  odpad!

  Chce sa mi zvracať.(28.8.2010)

 • offlineman
  *****

  Když do Evropy, tak třeba nahatý!!!!! Film, byť humornou formou, ukazuje na ubohost tohoto českého národa, který stále čeká, kdy mu začnou lítat až do huby ti pověstní pečení holubi ze Západu. Zatím se nedočkali, tak alespoň kritizují tento výtvor pana Trošky a dávají mu odpady, aby měla dušička klid a Knížepán byl spokojen!!!!!(14.2.2011)

 • mišulka66
  **

  Závěrečný díl trilogie Zdeňka Trošku už ztrácí na humoru a originalitě, ale i přesto je to klasika... a člověk se u ní někdy i zasměje...(24.4.2011)

 • Virusman666
  ****

  Jak vidno na trilogii Slunce, seno, ... tak se hodnocením na ČSFD nedá řídit, čekal jsem průměr tak 95%, vida národ český je nevyspytatelný... Komedie nemusím, pouze klasické komediální hity a trilogie Slunce, seno, ... k nim rozhodně v neposlední řadě patří ... Kdyby měl žebříček 10*, tak jich tyto nádherné filmy ode mě dostanou 10... Kdo dal hodnocení "odpad", měl by se nad sebou trochu zamyslet, nebude mu to na škodu...nebo zajít k psychiatrovi..(26.4.2011)

 • Pafnuc
  *

  Fuj.(25.6.2011)

 • jamoje
  *

  videl som to už ani neviem koľko-krát, chápem, je to nostalgia, keď som bol malý, smial som sa na tom.... teraz sa skôr zamýšľam, prečo sú všetky postavy v Troškových filmoch takí kreténi...(2.7.2011)

 • lobo87
  ****

  Pre niekoho odpad, pre mňa záruka zábavy. Slnko, seno je prosta kultová trilógia, ktorú každý videl a každý ma na ňu názor. Ten môj je výsostne pozitívny. Postavy a hlášky jednoducho zľudoveli a to sa stáva málokedy. Rád si pozriem kedykoľvek na zlepšenie nálady a uvoľnenie.... 75%(4.7.2011)

 • ArtStyle
  **

  Sodoma Gomora...(24.12.2011)

 • Fenris 13
  odpad!

  Agroporno toho nejhrubšího zrna.(19.5.2012)

 • RigorMortis
  *

  Prvý diel v pohode, druhý takisto, pri treťom sa asi fakt snažili zakryť nedostatok vtipu nahotou...alebo mleli z posledného?(30.7.2012)

 • Schmitke69
  *

  Nejslabší článek z trilogie, ale vtipné chvíle se taky najdou, bohužel oproti předchozím dvoum dílům už chybí taková ta originalita a jakoby už nebylo co vymyslet.... 2/10(30.9.2012)

 • honzic
  **

  Tak tady už Troška hodně přestřelil, humor šel naprosto do kýče a nápady taky už nejsou moc originální, ale stále koukatelné. Hodnocení: 35 %(31.12.2012)

 • laple
  odpad!

  Troško, Troško, zas takový buranský debily jsi z Čechů dělat nemusel...(1.1.2013)

 • lubospoti
  *

  Tady už Troška šlápnul trochu vedle a mám pocit, že tímto filmem začal jeho pád..(27.4.2013)

 • chrispe
  ***

  Třetí díl mám nejradši. A především tu první část v Itálii, tam jsou ty naše povahy tak krásně vykreslený :-)) nebo to je Kaiserem? Dobrý komentář: *Fish*(2.6.2013)

 • eFOXsize
  *

  Celá trilogie je neskutečně okoukaná, tak moc, že člověku skřípou zuby, když slyší název stejně, jako když ve zprávách zase slyší o Bartošové. Ale budu objektivní. Není to tak hrozné, na cílenou komedii. Nakonec se to od opravdové vesnice až tolik neliší :-)) Podle mě zde hrají všichni své postavy dobře, na nervy nám hrají ti, kdo mají. Když sem to viděla jako teen, tak jsem se pobavila. Ale tento typ humoru není pro mě správný šálek čaje, ale musím uznat, že v kategorii trapných vtipů jsou i mnohem horší (třebs Kameňáková trilogie). Z trilogie se mě ...Jahody líbí nejvíc. Naopak ...Erotika je asi nejhorší, tam je přemíra tohoto humoru nejvyšší. Vidět už to nikdy nechci, nebo alespoň tak 20let. Ale zachovat by se to do budoucnosti rozhodně mělo (co když takový typ lidí vymře? ...) // Hrůza mě vždycky jímá, nejvíce z toho, že to není vůbec nerealistický díl. A tak mě trochu našeptává svědomí, zda i tento díl "zachovat" jako ukázku českého křupanství... (21.7.2013)

 • Chrudoš
  *****

  Jen o kousek horší než 1. a 2. Pobaví to při každé repríze.... Odpad to rozhodně není, ti co ho dávají by se měli probrat...(22.8.2013)

 • kaktusacek13
  ***

  První polovina je skvělá a druhá naprosto trapná. Nápad vzít herce do Itálie se mi zdá celkem dobrý a některé scény jsou naprosto úžasné - viz. večeře, při které se podávají italské speciality. 2. část, kdy se vesnice chystá na příjezd Italů postrádá,až na moment, kdy si Cecilka přivede "štěně" a vezme si masku "Lenina", jakýkoli vtip a tudíž je naprosto zbytečná a kazí dojem z poměrně dobře rozjetého filmu.(16.3.2014)

 • Skyfall
  ***

  Závěrečný díl nezklamal a důstojně zakončuje celou trilogii.(18.3.2014)

 • MP17
  ***

  Je to debilita, ale ještě neodpuzuje takovým tím nechutným nudným trapnem, jako velká spousta porevolučních "komedií".(10.5.2014)

 • Autogram
  *

  Čo je dobré, bolo prevzaté z predchádzajúcich dielov, nahota je použitá naturálne, ale dosť nevkusne. Talianska expedícia nanič, jedna hviezda za pár hlášok a záverečný vizionársky prejav. –––– Celej svět se bude dívat, co jsme my Češi zač!(29.8.2014)

 • Rejže
  ****

  to bylo ještě to lepší z humorného od Zdeňka Trošky :-)(15.9.2014)

 • Salus
  **

  Bezesporu nejslabší film celé série. spousta trapností a zbytečností, násilné nahaté scény, velmi slabý scénář. Předzvěst toho, čeho je Troška v budoucnu schopen (Kameňák)(16.2.2003)

 • chucky
  *

  Pravda je, že po jakžtakž dobrých předcházejících dvou filmů je toto pravdivá ukázka Troškového umění - zkazil co se dalo!!!!(5.6.2003)

 • Xylobalsam
  *

  Debakl na cele care, naprosto trapne a ubohe. Nastesti uz Troska serii utnul.(9.7.2003)

 • Ninjer
  **

  Já mám o dost jinačí názor než ostatní. Podle mě je první díl super, druhý díl jen chabá náhražka a třetí? Ten je sice přihlouplý a zbytečný, ale první polovina filmu je docela vtipná a to zachraňuje jinak špatnou komedii.(22.7.2003)

 • freeeeedom
  **

  Najslabsi diel z celej serie, len zbytocne nadstavovana kasa a este k tomu prevarena. Avsak aj tu sa najdu vtipky ktore tento filmik drzia ako tak nad vodou.(13.10.2004)

 • Goodlooker
  odpad!

  Když se mi některé filmy nelíbí, tak dobrá, něco se hold nepovede, ale celá série Slunce Seno není jen strašná, ale také děsně nechutná. Jestli je to kvůli Tlusté (dej ji pánbůh věčnou slávu) Růžičkové a vlastně i nechtěně přehnaném buranství hlavních hrdinů... Zkrátka Troška chtěl udělat sérii, která bude lepší než Homolkovi, což se mu tedy ani trochu nepovedlo.(18.3.2005)

 • *Fish*
  *****

  Asi si budu připadat jako černá ovce v bílém stádu, ale pro mě je trilogie z Hoštic tím nejlepším a nejkultovnějším. Viděl jsem každý díl minimálně desetkrát (bez nadsázky) a vždy se výborně bavím. Kultovní hlášky a nástin toho, jak se žije (žilo) na venkově. Minimálně mi to připomíná ten venkov, který jsem znával. A v závěru posledního dílu, kdy Škopková prohlásí:"A celá Evropa se ještě bude divit, co jsme my Češi zač", můžeme vidět, jak úžasně nadčasové téma Troškova komedie nadnesla. O tom ostatně zpívá i Karel Černoch v přítomné písničce "Evropo, Evropo". Celá trilogie paroduje chování Čechů, ač si to mnoho lidí nechcce přiznat, až moc pravdivě. Dále můžeme vidět, jak se u nás za komančů pracovalo, a možná že se nesmějí právě ti, kterým to připadá normální (aneb Evík a tancující květinka). Já vím, jsem jinej, dávám 5 hvězd, ale nestydím se za to a za Slunce senoé fanatika se rozhodně považuji. "Zlatý komunisti! Kdyby to tady člověku na hlavu padalo, vůbec si ho nevšimnou!"(25.7.2006)

 • Havala
  **

  nemyslím si že by to byl takový brak, měl úkol pobavit, a to splnil. Ona asi celá serie neni nic extrovního, ale nejak sem si na t ozvykl za ty roky z televize. Je ale fakt, že některé hlášky sou už fakt trapné. 50%(12.8.2007)

 • Jamall
  ***

  I když tohle je nejslabší díl,tak i zde jsou hlášky... :) je to potřetí to samé,ale opět se u toho dá dokonale vypnout mozek a jen sledovat,jak se postavičky hašteří...(11.1.2008)

 • kedluben
  odpad!

  tvůrcům děkuji. někdy se za ně stydím docela rád.(3.2.2008)

 • Stejšn
  *

  Tomuhle nedám odpad jen díky tomu, že existují také filmy jako Trhala fialky dynamitem a Kameňáky. Proti předchozím dvěma dílům je to bohužel absolutně trapné.(11.9.2008)

 • moviepill
  **

  Jahody a po nich Facky stačili. Toto už bol slabučký odvar...(10.4.2009)

 • musicalfan
  ***

  Zejména za scénku s koupí počítače, jinak už celkem slabota(30.8.2009)

 • paniColombova
  ****

  Česká klasika. Bez komentáře. Bože jak jste všichni poameričtělí, vy hodnotící. Všichni chtí být IN a stará česká klasika Vám nic neříká. Ještě že je vás menšina. Příklad... Kill Bill má stokrát lepší hodnocení než tato výbroná klasika. No, tak kdepak to jsme. Musim se zoufale a nahlas smát tomu, jak se tihle lidé baví krvelačnými trapnými filmy. Nejsme v Americe. A kdo chce být jako oni, at se tam odstěhuje. V tom případě neni Čech, protože tohle je typická slavná česká komedie o nás.(17.1.2010)

 • mrakoplasH
  *

  Znám lidi co tvrdí, že Z. Troška je dobrý režisér a co film to perla. Ano znám a často se za ně stydím. Tento počin je smutnou ukázkou českého konzumního "humoru".(25.2.2010)

 • Tomasson93
  ***

  Česká klasika.Tenhle díl mám nejradši.(19.8.2010)

 • superzurda
  ****

  Jakoby se tvůrcům zachtělo kapitalistických honorářů, tak narychlo spíchli scénář. Pro mě film není o moc horší než první dva, ale není už to ono.(25.12.2010)

 • lapatata
  ***

  Myslím si, že když někdo chce hodnotit filmy, měl by mít taky notnou dávku empatie a umět se podívat z jiného než svého úhlu pohledu i na filmy, které třeba nejsou zrovna jeho šálkem kávy. Co byste chtěli po Slunci, seno... jiného než tento film nabízí? V žánru bláznivé lidové komedie rozhodně nejde o podprůměr.(1.1.2011)

 • wesker
  ***

  Tento díl je z populární trilogie nejslabší ale má v sobě čecháčství až do morku kosti hlášky zlidovělé nechápu ty odpady tady zřejmě davová psychóza.(18.2.2011)

 • ElisD
  *

  Ale co, sice strašný film, ale jako dokument o české blbosti dobrý!(1.3.2011)

 • Tomiczekk
  *****

  Nejlepší ze všech dílů :)(25.7.2011)

 • ethel91
  ****

  klidně si mě všichni ukamenujte :D, ale za touhle trilogií si prostě vždycky budu stát! něco tak vtipnýho a hlavně (!!!) autentickýho se v českym filmovym archivu jen tak nevidí. a nejen českym - klidně půjdu i za hranice. přijde mi, že Slunce, seno... v dnešní době dost lidí srovnává s ubohou pitomostí jménem Kameňák, což je pro mě paralela naprosto nepochopitelná. první díl je výbornej, druhej dokonalej, a co se týče, koukám maximálnim možnym způsobem odsouzenýho, posledního pokračování - na první "italskou" třetinu nedám dopustit, druhá třetina (pro upřesnění - po dobu, kdy se jedná o opravu vesnice) je klasickej "sluncesenovskej" kvalitní průměr, třetí třetina je ubohá zhovadilost. ale ani ona ubohá zhovadilost mi nezmění názor na kompletní trilogii.(9.8.2011)

 • Perchta6
  *

  Zklamání, a tak jsem se těšila (kdysi)...na třetí díl... V současné době to sleduju ráda - jako náš folklór - už jsem totiž v Evropě!(12.1.2012)

 • Matrix007
  **

  Tenhle film je sušší než Sahara. Celou dobu jenom tma, nic a nuda! Na konci se to snažili celé spasit nahými holkami. Film zaslouží maximálně 2* za „Unterwassermanna“ a další humor Heleny Růžičkové, jinak to patří néé do odpadu, ale na skládku.........30%(17.2.2012)

 • NORDEN
  *

  Najslabší film z celej trilógie. Pán Troška minul všetky vtipné nápady v predchádzajúcich dieloch, a tu ako keby už nevedel čo použiť aby to bolo originálne. Za jedinú vtipnú scénu považujem scénu s počítačom. Za ňu dávam filmu jednu hviezdičku. Inak je to film na jedno použitie - pozrieť a zabudnúť.(15.3.2012)

 • TheMe
  *

  Ta jedna hvězda je pro Helenku Růžičkovou..(12.8.2012)

 • Arkanoid
  *

  Jediné vtipné scény boli len v Taliansku. Hlavný problém bol, že režisér dal do popredia problémy dediny a nie problémy Škopkovcov a ich susedov ako doteraz a tak film stratil skoro všetok humor.(17.9.2012)

 • LeePriest
  *

  První díl Jahody ušel, druhý díl pár facek nebyl již žádná velká sláva, ale ještě jakž takž také trochu pobavil, občas se mezi těmi srandovními scénami objevil celkem už trapný moment, ale v tomto filmu se trapné momenty objevují rozhodně častěji.(22.12.2012)

 • Pajdulakai
  *

  Mnohem slabší než jednička a dvojka(31.12.2012)

 • ariari
  ****

  sranda, že si niektorí českí priatelia ani nechcú priznať, že práve tieto komky krásne v okolitých štátoch pobavia..aj keď absurdne, ale ukazujú taký výsos východnej Európy. Práve pre to sa máme navzájom radi...na to, že hodnotíte odpad, je zvláštne, aké obrovské množstvo ľudí sa to poponáhľalo zhodnotiť.(14.3.2013)

 • LCH
  *****

  Nemužu jinak než za plný počet...já mám prostě tuto trilogii rád a vždycky se u ní pobavím. Zejména v letních měsících si ji rád pustím. (90%)(28.3.2013)

 • kubilov
  **

  Tak zde již je už jen pramálo toho, co ozvláštňovalo první dva díly a co způsobovalo takovou milou vesnickou atmosféru, zvlášť po návratu z Itálie už to není koukatelné. I přesto se však z daného tématu vyždímalo co nejvíce vtipných scén, jen je jich už méně.(6.9.2013)

 • tehAne5ta
  **

  ...film, který obyvatelům Troškastánu hýbe žlučí díky tomu, že na obrazovce vidí svůj mizerný život...tupou českou náturu...svou manželku Miladu která na konzervové dovolené v Chorvatsku sjela své dva haranty z prvního manželství aby nesahali na ty mořské zrůdy, jinak jim upadnou ruce...svou matku, která vaše právě domů přinesené péespéčko zove "bazmekem"...řízek s chlebem, svíčková od Hamé...smutný pohled na snahu někam zapadnout a díky českým konzervám, sedícím u píva ve své oblíbené čtyřce hospodě, je to snaha marná...je nad slunce i seno jasné, že mistr Troška to takhle nezamýšlel ale konec konců i svaté knihy mají vysvětlení povícero...(15.10.2014)

 • Snakefinger
  *

  Porevoluční demokratické dýchánky Zdenka. K smíchu tady není ovšem naprosto nic.(13.1.2015)

 • ESNYR
  odpad!

  Ze všech tří filmů, je tento nejhorší. Snažil jsem se dát tomu šanci asi 3x, ale ani jednou jsem to nedokázal shlédnout celé. Už proto dám odpad, protože nevěřím že je zbytek filmu ( který jsem neviděl ) nějak lepší.(27.2.2015)

 • Sadova302b50
  *

  Dobré vtipy téměř žádné a místo nich velká nuda, prostě film k ničemu. 19%(29.3.2015)

 • Sublog
  *

  Jednoznačně nejslabší z celé série a jeden z horkých kandidátů na nejhorší českou komedii devadesátých let.(30.12.2004)

 • Standey
  **

  Tak tady už to nefunguje!!! Nerozumím tomu, ale nástupem nové doby se zkrátka přestali točit dobré filmy. První dva díly super, ale tohle už je fakt moc! Nesmyslné, hloupé a zbytečně přeplácané...(9.2.2005)

 • PavHer
  **

  Nejslabší díl ze všech tří, pořádných vtípků bylo pramálo a tvůrci se je snažili nahradit nahotinkami. Předchozí dva díly miluji, tenhle radši pokaždé vynechám.. "Toho bohdá nebude, aby českej jezeďák od stolu utíkal"(23.2.2006)

 • Simon@
  ***

  Dobře dobře, uvážila jsem to... shlédla ze všech možných úhlů. Podívala z pohledu svého i ostatních. Přesto nějak nedokážu přenést přes srdce, že tato typicky česká klasika, se vám tak moc nelíbí. Dokonce tak, že je (alespoň nyní) 199. na seznamu dvou set nejhorších filmů všech dob. Jistě, je to bezesporu stupidita. Ale bez ní bych si naše televizní obrazovky nedokázala představit.(1.8.2007)

 • DonParegio
  *

  Velmi slabá komédia zdĚnek Troška to dosť pokašlal očakával som od tochto filmu viac.(20.11.2007)

 • Johnner
  **

  Stačilo, aby před Troškou někdo zašustil bankovkami, a naše režisérské sluníčko podleho těžké chorobě komerčnosti. Přestože na postavách ani v minulých dílech nešlo stavět základy psychologické práce, měly svůj charakter, podle něhož jsme je dokázaly identifikovat. V erotice jsou postavy odporně překroucené znetvořené-abych nepindal naprázdno, tak dokáže mi někdo vysvětlit, kdo z Jaroslavy Kretschmerové udělal sexbombu??? Největší krize nastává ovšem v momentech, kdy se film pokouší naplnit třetí slovo svého názvu. Nahota je zde opravdu vulgární, nevkusná (oboje je v rámci vyznění série v pořádku), nevtipné (to v pořádku není). Máme tu několik podařených kulotovních hlášek, ale to nestačí.(18.1.2008)

 • pavoucek
  **

  Závěr trilogie totálně nepovedený. Strašně přetahované scény, ale stejně jsou trapné(30.1.2008)

 • hanzi_111
  *****

  někdo tenhle humor nechápe, celá triologie je výborná, avšak pro ucho či oko intelektuála nezkousnutelná(11.2.2008)

 • LooX
  *

  Zajímavý ,mezník - počínaje touto ,,komedií" začíná Troška točit jen a pouze debilní a bezduché slátaniny.(13.2.2009)

 • Shifty86
  ***

  5 samYc :-D(10.5.2009)

 • zurivymlok
  odpad!

  Katastrofa. Zatímco první dva díly stavěly na skutečnosti, tak toto už bylo vážně za vlasy přitažené. No, prostě Troška. Vlastně ani nevím, jak může být s těmi kravinami tak úspěšný. Kde shání peníze na své projekty? A kdo se tím vůbec baví? Točí akorát hnusy hodící se k tomu, aby měla televize čím zaplácat vysílací čas.(26.6.2009)

 • Jeer
  **

  První třetina filmu ještě jde, pak už to jde prudce dolů. Jeden z filmů, které začnou být po čase nechtěně vtipné díky zachyceným dobovým reáliím (fascinace západem a západním zbožím, burani u moře, boom erotiky).(17.12.2009)

 • rozum i cit
  odpad!

  Uznávám, že se tu vzácně vyskytne nějaký ten vtip (i když momentálně si žádný nevybavuji), a že svým způsobem je to i satira. Přesto, zatímco na první dva díly se dokážu jednou za čas podívat , tento už opravdu nesnesu. Snad by bývalo bylo lépe, kdyby nebyl býval vznikl.(1.1.2010)

 • K4my
  ***

  Hodnotil bych lépe, ale s faktem, že je trojka nejhorší díl nemůžu. Přeze všechny moje subjektivní rozpory ale musím konstatovat, že třetí díl ve své podstatě nezklamal a nadále dokazuje, že se jedná o dobovou českou komedii jak má být. Náramně vystihujíc tehdejší dobu na dědině.... Starší lidé se určítě pobaví - ročníky jako já 86 si k tomu také určitě ještě najdou vztah, a mladší ti potřebují profackovat.(24.1.2010)

 • Musakle
  odpad!

  Celá táto trilógia mi zďaleka nepripadá ako vtipná komédia. V tomto filme ale uvidíme pár pánskych holých kokotov, na ktoré nie sú zvedavé žiadne zdravé diváčky :))(4.4.2010)

 • h.madlenka
  **

  První hodina ušla. Líbí se mi, že dobře a pravdivě ilustruje výjezd Čechů poprvé za hranice - tak to vážně bylo, a docela mě to pobavilo. Druhá hodina, po návratu do Čech, už byla ale čím dál trapnější a maskování nedostatku scénáristických nápadů nahotou bylo vyloženě trapné a ubohé. Příběh je vcelku o ničem a to, že Italy hrají Češi a taky česky mluví (přičemž občas přidají italský přízvuk, což je dost rozpačité) mě taky moc nenadchlo. 1,5 hvězdičky za dovolenou, zbytek byla ztráta času, naprosto prostá humoru. Slunce, seno by si rozhodně zasloužilo lepší zakončení; jak jsem četla i v několika jiných komentářích, tohle je nedůstojné.(18.8.2010)

 • zodiak217
  *****

  Záverečná časť skvelej filmovej trilógie nás privádza nielen do známej dedinky Hoštice ale aj (akože) do Talianska a dej je trochu nakombinovaný, no originalitou rozhodne nezaostáva za predchádzajúcimi časťami. Radosť sa pozerať ako to tam opäť Helena Ružičková rozprúdi a známe tváre z predchádzajúcich častí opäť prejavia to na čo sme boli zvyknutí. Kúsok erotiky, veľa zábavy ale hlavne domáca produkcia nevyčísliteľnej hodnoty na ktorú sa vždy rád pozriem. Ak slunce.....tak aj seno.(17.9.2010)

 • pájap
  ***

  ale jo.tu dobu to fakt vystihuje......mě by velice zajímalo proč ti všichni co tomu dali odpad na to koukali???(25.2.2011)

 • DCR
  *

  Troškovo neslavné dovršení jézeďácké trilogie. Režisér ztratil nejen slovník ( nudismus není erotika) ale i zdravou soudnost. První díl byl podařený, druhý byť tlačil na pilu a ztrácel se v celkové trapnosti, mohl stále působit svěžím košilatým dojmem, trojka je v celkovém vyznění nekompaktní nastavovanou kaší. Pokud se Troškova parta chtěla opět sejít, mohla to učinit kdesi o víkendu na chalupě a ne takhle prznit celuoidový materiál. Nicméně se musím přiznat, že na prstech jedné ruky, bych možná i spočítal některé dobré scény. Při kupování počítače v Německu za gotwaldovský stokačky nebo při polofrigidní Cecilce ve stromořadí Ptákovníků jsem se i pousmál. Závěrečné " zúčtování" mezi Milunou a Blaženou je asi jediné, co má ve zbytečném pokračování smysl.(24.3.2011)

 • Wolfface
  **

  Nejhorší díl z trilogie,už znáčně těžkopádné a za svými předchůdci jasně zaostávající.(29.4.2011)

 • x_ander
  **

  U třetího dílu se už žačaly objevovat prvky, které Troška dotáhl k "dokonalosti" o několik let později v tragických Kameňácích - humor se stává samolibě trapným, vtipných hlášek a situací oproti předchůdcům citelně ubylo a celkově to šlo do háje. Divák se několikrát zasměje, ale to, že nám pan režisér ukáže burany v Itálii a pár nahotinek k tomu, to na lepší film rozhodně nestačí - spíš naopak. 40%(5.6.2011)

 • Whoossain
  odpad!

  Nikdy jsem nedokázal tuto trilogii plně docenit. Většina postav ve mě vyvolávala přinejmenším rozporuplné pocity, ne-li přímo odpor. Zpěv paní Jiráskové při zalévání muškátů (či co to má v tom okně) mi navozuje husí kůži i teď, stačí si na něj vzpomenout (ne kvůli tomu, že by byl špatný, ale díky celkovému kontextu). Matróna Růžičková (R.I.P.) mi nikdy nepřirostla srdci a po mé osobní zkušenosti, kdy jsem ji mohl vidět na jednom jejím vystoupení v období, kdy si hrála na lidového léčitele, či co to mělo být, jsem ji začal přímo nesnášet (no řekněte sami - hodí se k image sluníčkového človíčka ve stylu Lucky Bílé vyhánět ze sálu maminku s plačícím miminkem?). Zpátky k filmu - celé je to pochopitelně nesmírně laciné, trapnost trumfuje vtipnost snad na všech frontách a několikrát jsem měl pocit, že se dokonce stydím za autory, kteří zřejmě tuto schopnost nemají, protože jinak by něco takového nemohli vytvořit ani jednou, natož třikrát... Třešničkou na dortu pak jsou zlidovělé hlášky, které dokáže pronášet snad každý při jakékoliv, i té nejnevhodnější příležitosti. Troška je ztělesněné zlo, ďábel, který nenatáčí filmy o obyčejných lidech, on ty lidi prostřednictvím svých filmů vytváří, deformuje diváky dle svých zvrácených představ a buduje si armádu nemrtvého pubika zfanatizovaně hltajícího každý jeho slint, který na plátno vypustí. A dost, jdu blejt, velebnosti...(8.10.2011)

 • CradleSKS
  ****

  Musim rict, ze me hodnoceni je kladne, ukazuje to krasne totalitni skanzen na vylete do ciziny, nekdy mozna i dnes to tak vypada..je musim rict, ze jsem se pobavil..jednou si myslim, ze to bude mit dokumentarni hodnotu:))..a farar otik a cecilka opet nezklamali..preci jen se to chce divat trochu ocima lidi, co presli od hrube totality a najednou zacali poznavat nove moznosti a "jiny" svet..(10.11.2011)

 • rigby
  *

  Poslední díl trilogie se opravdu nepovedl. Ano, je tam pár pěkných hlášek, u kterých se divák zasměje, ale jinak je to opravdu strašná slátanina. A to jsem zastáncem předchozích dílů!(12.5.2012)

 • Severus007
  odpad!

  Mám pocit, že ten film se mi zdá každý půlrok s každou reprízou blbější a blbější.(26.6.2012)

 • 151kbar151
  *****

  Jedna za obsazení, jedna za občasné dobré hlášky.(26.7.2012)

 • Jack_F.
  ****

  Myslím si, že máme daleko horší filmy/komedie. :D(17.8.2012)

 • Mark1983
  *

  Ta hromada čuráků kolem tý báby byla fakt nechutná,ale co se týče celkovýho děje tak Troška to už posral s tím,že do toho hlavně nasral politiku a to,že se češi tam z italů mohli posrat.Tenhle díl byl jasně úplně nejhorší,což jahody jasně nad tímto dílem vedou,ale co se týče tý mý jedný hvězdy,tak tá je za občasný kecy,ale jinak to fakt nemusim.(30.9.2012)

 • michalkop
  *

  Nevím, série Slunce, seno nikdy nebyla můj styl. Dlouho jsem jí vůbec neznal. Po shlédnutí jsem jí nijak legendárně vtipnou neshledal. Občas má světlejší chvilky. Toť vše. V tomto díle stojí za povšimnutí, kolik věhlasných českých herců dokázal přimět ke svléknutí na českou nudapláž.(4.11.2012)

 • Merťas
  *

  V pražských kinech se promítal od 23.4.1991 (Palác kultury)(5.11.2012)

 • borohub
  odpad!

  Tak na takovejhle shit bych asi nekoukal, kdybych nebyl v autobuse kde nic moc jiného na práci neni než čumět na to co se promítá. Každopádně nevím co to bylo? komedie, tak proč sem se kurva ani jednou nezasmál? Příběhová linie je totálně iracionální a nějaké scény jsou nevhodné no.. možná dokonce i nechutné. Herci hrajou nepřesvědčivě. Je toho prostě dost a na tomhle filmu není nic dobrého, jsem sice hrozně nerad že musím dát odpad staršímu českému filmu a házet ho do stejného pytle jako americké komedie či Herkulese 3D ale prostě není na výběr(18.12.2012)

 • mine.slayer
  ***

  S erotikou to šlo už trochu z kopce, ale perfektně vystižené zapojení "Čecháčků" do té velké láskyplné kapitalistické náruče, nevím sakra proč se tak na komouše nadává, vždyť v těch dvouch předchozích dílech panovala taková pohoda a co na tom že tenhle film zakázali, stejně ho všichni znali.(30.12.2012)

 • Tucinka
  **

  toto už natáčet neměli...ale za snahu **(30.12.2012)

 • 2sistem
  *

  Nejslabší díl a neni tam co by zaujalo. Je to jen výškrabek toho co zbylo po předchozích dílech a nasraný spolu s cizinou a nahotou do něčeho, co nevypadá jako pokračování.(14.2.2013)

 • pogoman77
  *

  Mimo Italskou část, je to horší než dovolená s partou Němců ( s fakultativním výletem na nudapláž).(17.2.2013)

 • iveta234
  ***

  Ty první díly byla lepší podívaná...ale Helenka je prostě super.(10.3.2013)

 • JK77
  odpad!

  prosim uz nieeeeee(27.4.2013)

 • LUCIM
  ***

  Film by to nebyl špatný, jen díky Tv NOVA to vidíme každý měsíc stokrát a už mě to hodně omrzelo. Celkem slušná trilogie se proměnila ve film, co zaplňuje prázdné okénko vysílacího času.(11.5.2013)

 • 27p16and41p6
  *****

  Tady ta hodnocení a komentáře jsou trapné. Myslím, že kdo nemá problém smát se stupidním vtipům v Připoutejte se, prosím nebo Žhavé výstřely, nemůže se nesmát u této komedie. Náhodou jsou tam skvěle zahrané vtipy!(1.6.2013)

 • Trescha
  ***

  Tak tady už Troškovi trošku dochází dech....(9.7.2013)

 • brasek
  *

  Koniec... pádom Železnej opony a prísunom erotiky na obrazovky si niekto myslel, že to bude platiť aj v tomto prípade. Vlastne ani neviem kde bola tá erotika?!(13.7.2013)

 • Teen.AGE.r
  odpad!

  Už nikdy! Hlavně nechápu své okolí, které to tak žere... :/ ...10%(29.10.2013)

 • Reiner
  odpad!

  Tohle už nebylo ani vtipné! :( A o co šlo v tomto díle? Bohužel, o nic. Postrádá to totiž všechno - od herců, slušnou kameru, režii (!!!) i rozum. Hnus.(16.12.2013)

 • Dejf4
  odpad!

  Panebože, ty to vidíš? Pokud Troška pod pojmem komedie vidí toto tak to poté, aby celý národ byl pod drogami nebo mentálně chorý, aby se této rádoby komedii zasmál. Prví dva díly nejsou špatné. Ba naopak. Ale třetí díl si opravdu mohl odpustit. Po celou dobu sledujeme jednu velkou trapnost a už ani herci to nezachraňují. Zkrátka je to špatné. Tečka.(13.3.2014)

 • Eryenie
  odpad!

  A toto už mě těžce nebavilo.(29.3.2014)

 • husokachna

  Myslím si, že všechny díly směřovaly k epické šulinové scéně na splavu. Aspoň to tak měl Troška Semena od začátku v hlavě, že z toho spát nemohl.(2.6.2014)

 • Vesecký
  ***

  Nejslabší z Troškovy trilogie - tři hvězdičky; se satirickou nadsázkou je zde ukázána naše národní povaha s ústředním heslem "Vzhůru do Evropy", Troška jako by prorokoval, kam budou lepší zítřky směřovat; erotické nadšení z poočátku 90. let je dnes už jen úsměvné stejně jako bezradnost nad rozsvíceným monitorem počítače; z celého filmu je cítit scénáristické nedotažení a chvílemi i bezradnost, ani kompars babek z Hoštic už nebyl režijně tak zvládnutý jako v předcházejících dílech. Trapné byly scény dam dojiček ladně se procházejících kravínem s knihou na hlavě a zvláště svlékání na louce mezi stany, stejně jako únos paní profesorky a Škopkové. Neseděla mi ani čeština italských zemědělců. Skvělé výkony Růžičkové, Kopřivy a Vlkové a pár dobrých hlášek tu hvězdičku přece jen přidávají.(18.9.2014)

 • Daviduss
  odpad!

  Nesnáším budovatelské podnikatelské komedie počátku 90 let!!!!(27.2.2015)

 • kslaww
  ***

  upadající do průměru...jen odvar předchozích dílů stavějící na postkomunistické době a nahoty.(9.3.2015)

 • HrudkaJ
  **

  Ten konec mě sice strašně naštval, ale pořád lepší narvat do té venkovské poetiky trochu té erotiky než předešlého násilí.(4.8.2015)

 • Sorensen
  odpad!

  Neskutečná trapnost. Ubohost. Zbytky toho, co dokázali Troška a spol. vyzvracet.(18.8.2015)

 • danagirl
  **

  První dva díly byly suprové, ale tento? Škoda mluvit.(10.7.2003)

 • gerry007
  ***

  Odpad si to nezaslouží.(2.10.2006)

 • Ywec
  *

  Tak tohle má s předchozími dvěma díly společného jen málo. Když jsou ještě v Itálii, tak to jde, ale pak je to katastrofa.(11.11.2006)

 • KouClik
  odpad!

  Ani nahaté ženské nebol ipekné.Brrrrrrr(1.3.2007)

 • BillyBob
  *

  První dva díly se celkem daly ale tohle už je hodně velká blbost.(1.2.2009)

 • Paroh
  **

  Tento film potvrzuje pravidlo, že lepit zbytečný pokračování tak maximálě kazí celkový dojem původního snímku.(10.4.2009)

 • Pattrick
  **

  Proč dvě hvězdy? Protože to je prdel, ale už né tak velká a né tak koukatelné(11.4.2009)

 • badajajuak
  **

  "Chosi... chosi... chosi..." "Aha, kozy, no, asi... takhle..."(2.6.2009)

 • smazilek
  odpad!

  bože ne to ne!!(2.7.2009)

 • axelson
  odpad!

  Troška se trošku zblaznil.Kaiser at se raději drží sveho alkoholu,a Dejdar Studia kamarad.Hruuza děs,a už vubec ne komické.(5.12.2009)

 • symmetry
  ****

  Ano, tak tenhle film je ukázkou naprosto bezprostředního jednání a občasného chování českého národa a Zdeněk troška nám ve 110 minutách ukázal situaci po revoluci prokládanou tím nejobyčejnějším českým humorem, maloměšťáckou hloupostí a nahotou(i když tu si mohli odpustit). Poslední z trilogie není převratné dílo, ale mělo by pobavit prostého diváka , který není zrovna filmový maniak, nýbrž člověk který si rád sedne k televizi a zasměje se. Většině lidí tento styl humoru nemusí být příjemný, ba naopak. Kdyby někdo v tomto filmu chtěl někdo hledat nějaký hlubší smysl, tak ho bude stěží nacházet. Jinak je zde skvěle ukázán kontrast mezi zahraniční zemí a zemí českou: Zkrátka:...taky se vám zdá chlapi, že vidíte to co jste předtím neviděli? ....a Nebo spíš nechtěli vidět! Prostě a jednoduše některé hlášky v nás zůstanou ještě dlouho. "Così? Così? Così?....jo kozy!...asi tak.(hvězdička za herce a herecké výkony, hvězdička za vtip, hvězdička za dokonalé vystihnutí české vesnice a vesnického chování a speciální hvězdička za Helenu Růžičkovou) 75%.(1.2.2010)

 • deep blue
  ***

  Subjektivně mi třetí díl přijde nejslabší, ale přesto mě lehce zaráží ty často až nenávistný hodnocení. Klasika je to pořád pětihvězdičková a najde se v ní pár věcí, kvůli kterým nebyl vznik úplně zbytečný. Zajímavá je třeba už jen postkomunistická odlišnost ("vždyť to nikdy nikdo nečet...my demokraté knihy nepálíme..to né my, to komunisti"), sem tam je něco vtipného (třeba scénka s pokojskou v Itálii nebo "sme doma ještě trochu diskutovali", "hele samochodka, samohybka - to je pokrok") a najde se i nějaká hláška ("zmáčkni return a jeď dál", zaujala mě i "tahat se za nos jak idiot!"). Na Kateřinu Lojdovou se mezi všema těma Kelišovýma a Konopníkovýma docela dobře kouká, česká italština "italských" postav je až surrealistická a přesto že proklamovaná erotika má trochu divnou pachuť je alespoň neobvyklá (kolik filmů se odváží zobrazit mužskou nahotu). Možná je to moje nepochopení, ale přišlo mi pozitivně zvláštní jak si Zdeněk Troška při svojí odlišné orientaci dělá legraci z "homo doktora" Káji ("to je nějakej obmyl, tomu chlapci jde o život"). Takže 5 samYc ne, ale aspoň tři určitě.(14.3.2010)

 • johael
  ***

  Poměrně dobré. Kdo zažil první porevoluční autobusové výlety do zemí v totalitě zapovězených, chápe naprostou autentičnost tohoto druhu absurdně buranského humoru. Čechoslováci přijeli do Itálie. Otevřou se dveře hrkavého autobusu a z něj se do klidu brzkého rána vyvalí petačtyřicet bujaře povykujících vepřo-knedlo-zelem dobře živených tůčkem prorostlých postaviček v tílkách a šortkách, v jedné ruce chleby s řízkem, v druhé pivko a na předloktí houpající se igelitka. Jejda, moře! O překot se běží k pěnivým vlnám a odhazují se svršky. Bába dobrých pětašedesát (let), sto šedesát (výška), devětadevadesát (váha) se neváhá vyvalit na pláži oděna pouze v zažloutlé XXL bombarďáky s krajkou. Vše ostatní odloženo! To není z filmu, to jsou moje autentické vzpomínky. A já sám? Ve slipech šťastně a svobodně dovádím ve špinavých vlnách, a až Troška za rok natočí Erotiku, budu se bavit, protože ta komedie bude zkrátka nejen svěží a vtipná, ale i do mě trefná.(22.5.2010)

 • Wanesska
  *****

  Skvělé. Nechápu tak nízké hodnocení. Herci úžasní. Naprosto parádní pojetí českých lidí z vesnice. Všechny tři díly super. Úplně něco jiného. Myslím, že všichni kdo hodnotí negativně nesnáší Trošku. A hlášky jsou dnes již legendární.(18.8.2010)

 • rigidite
  *

  Třetí díl už neměl být natočený. Zbytečně kazí průměr předchozích dvou dílů. Tady Zdenda trošku více přestřelil a ty nahotinky měl nechat jen v představách nebo na papíře v šuplíku.(23.8.2010)

 • Cenobita
  ***

  Tento díl trilogie nemám moc rád, protože působí na můj vkus často trapně a scény, které mají být vtipné končí jaksi nedokončeně a na tváři zůstane škleb místo úsměvu. Nutno ale vidět, protože po předchozích dvou dílech prostě nevidět nelze. Ve filmu jsou ovšem i místa, které se povedly - jak farář Otík dostane počítač a eviduje si do něj hříchy obyvatel vesnice mě baví stále. Naproti tomu únos v Itálii mě nebaví. Za zmínku stojí návštěva Německa po "revoluci" a prodej stokorun s Gottwaldem namísto směňování ve směnárně - není to ani tak směšné jako popis reality té doby konce totáče a nástupu kapitalismu. Helena Růžičková v jiné scéně dojemně skanduje: "... už je to tady ..." což jest heslem Sametové revoluce. Slunce, seno, erotika je pak přechodem od socialismu ke kapitalismu se vším důležitým co k tomu patří: boomem nudipláží a importem sexuality do života Čechů.(6.10.2010)

 • Bounder
  *****

  Super, je to skvělá komedie a kdo dá míň jak tři je debil....(25.12.2010)

 • psycholog
  **

  Tady se z té počáteční "euforie" stala neskutečná volovina. Kelišová to snad jediná trošku táhla kupředu, ale ty tupé a levné vtipy už jaksi dozněli. Všechna nadšení musela rychle upadnout a snad jen trvalému divákovi této trilogie se to muselo trošku líbit. Já dávám 40% a to ještě s odřenýma ušima. Troškova slušná počáteční kariéra upadá...(7.1.2011)

 • aquarkko
  odpad!

  Tady se dá jen poznamenat: škoda, že režisér nezůstal jen u dvou dílů...(8.2.2011)

 • lenny71
  odpad!

  Myslím, že na tenhle film už mi ani nestačí bodová hranice. Pokud jsem první díl označila za "odpad", tohle je co? Ještě větší odpad? Naprosto nekoukatelné. Nechápu, jak může někoho tenhle humor bavit. Navíc ještě dvakrát (nebo možná i vícekrát) do roka.(11.2.2011)

 • TOMASINI
  *

  Slova o totálním humusu nebo pohrdání o těch, kterým se film líbí nemohu potvrdit. Je to reflexe doby, ve které jsme žili. Samozřejmě se objevují velmi levné vtipy, ale to snad ve všech masových komediích. I lidé se základním vzděláním se chtějí bavit a film nemusí obsahovat vždy psychologické aspekty, aby měl své místo v dějinách. Za mě osobně 1*, ale chápu i lidi s hodnocením 4*, jejichž smích si z kina ještě dost dobře pamatuji na to, abych film odsoudil.(27.2.2011)

 • KimSteiger
  ****

  Evidentně nemáte všech 5 pohromady. Zlatá Česká klasika!!! A tohle mimochodem nejlepší díl. Cheers)))(25.3.2011)

 • henny2010
  odpad!

  ŠOŠKA propadl mezi nejhorší režiséry co máme. Po tomhle propadáku, už stačil natočit jen princeznu ze mlejna, která aspoň skvělými kostými a kupodivu i herci stála za to. Je to brak na druhou....(4.4.2011)

 • Pelhrimovsky
  *****

  asi nejlepsi film co znam.ruzickova perfektni.troška skvěle zachytil atmošku českych tripů do zahraničí-s řízkem a pivem v ruce.da best eva!!!(29.6.2011)

 • pelegryna
  *

  Tragedie na velkém plátně......(9.7.2011)

 • monteloup
  ****

  Bozinku lidi jak muzete tak debilne hodnotit ceskou komedii v ktere ucinkuji tak skveli herci a nekteri uz nejsou mezi nami....Proboha na tu dobu ...klasika a skvele scenky......Hodnoti tady jen sam skeptik a lide bez smyslu pro humor nebo co......(13.7.2011)

 • lucastej
  ****

  Tenhle díl se mi z celé trilogie líbil nejvíc. Je totiž nejvtipnější a suverénně naplňuje pojem crazy komedie. Ano, děj nestojí za řeč a ta erotika je poněkud zbytečná - ale ty fóry! Když se to tady hemží hodnoceními typu odpad, z těch povedených fórů: čeští turisté večeřící italské "specijality", italští floutci v podání Kaisera a Lábuse (sklepáci by to nezahráli líp), farář evidující hříchy vesničanů na počítači... A to nejlepší nakonec - šťastlivky frnkly z Hoštic do Itálie, dcera bulí a novodobá Libuše stojí uprostřed dvorku posraného od slepic a prorokuje čechům skvělou budoucnost. To už je satira jak z Ecce Homo Homolka a na komedii nezvykle silný konec.(4.9.2011)

 • nalevka
  odpad!

  Nebudu komentovat. ODPAD!(6.9.2011)

 • Fannyss
  *

  Nemastné , neslané , pan Troška si nikdy nedá pokoj , už ani nevím kdy natočil film , a hned ho nepředělal na seriál. 1 * za Jiřího Lábuse.(23.9.2011)

 • Ospalek
  odpad!

  Narozdíl od prvních dvou dílů trojka ztrácí všechnu pozornost a upadá k ostatním (a že jich neni málo) hnusným českým flmům. Troška svléknul všechny herce a ti se rozběhli po vesnici. Proboha, komu se tohle může líbit?!(16.11.2011)

 • Gazzellka
  *****

  sorry chlapci a dievcata, ale evidentne vam vase pseudointelektualne nazeranie na tuto famoznu retro tvorbu nedovoli ozajstne si uzivat vsetky debilne vtipy, co svet ponuka. JA SE BEZ TEBE DO TY ITALIE NEVDAM... ty ses taaaak hodna. JA VIM!(30.12.2011)

 • Fixa
  *

  Ten pán prostě neví, kdy přestat(3.1.2012)

 • Necrophobic
  ***

  ÁÁÁ tady je zase odpadu jak v kafilérce:-)) Takhle .Jasně nejhorší a nejbrakovitější díl,ale já jsem primitiv a párkrát jsem se stejně zasmál . Tak mě upalte no:-)). Třeba David Lynch by mohl natočit sebevětší srajdu ,ale u něho je to osobitý styl .U Trošky odpad .Hvězdy dávám u celé série za pobavení ,ne za brilantní režii a technickou dokonalost .(18.3.2012)

 • topi80
  ***

  Třetí díl už je hodně na hraně, obsahuje prakticky všechny přísady typické pro tzv. porevoluční restituční komedii a též už tady vystrkují rohy všechny faktory, kterými to Zdeněk Troška v následujícím oddělení dotáhl na absolutní dno. Ale oproti všemožným "Fialkám", "Hotýlkům" nebo "Ještě větším blbcům" má jednu nezpochybnitelnou výhodu. Ještě pořád se tam najde leccos, čemu se dá smát. Dílo táhnou postavy, se kterými jsme se už důkladně seznámili v minulých dílech, což je hodně silný kapitál, díky kterému se to nakonec zvládlo. Vyřešení jazykové bariéry je vskutku svérázné, ale je cenným dokumentem doby a zcela koresponduje s kultovním závěrečným proslovem, kterak všichni uvidí, co jsme my Češi zač. K tomuto sebevědomí přispěly porevoluční filmy tím, že v nich pro cizince nebyl problém mluvit česky. Zmíněná závěrečná scéna si zaslouží hodnocení "geniální". Přijíždí italské fáro (no jo, dneska bych si o něj neopřel ani staré kolo), vystupuje elegantní Miluna v hadrech v ceně toho auta (no jo, já vím, že ty hadry byly hrozné, ale nechte mi tu iluzi) a podává své ušmudlané rivalce svatební oznámení. A když si říkáte, že lepší zakončení být nemůže, tu povstane prorokyně Helena Růžičková a uprostřed posraného dvorku odhaluje českému národu světlé zítřky. Triumfálně absurdní zakončení celé trilogie. Občas se říká "v nejlepším skončit". Tady se to nepovedlo v nejlepším, ale přesto se zbytky důstojnosti. Až si říkám, že je škoda, že pokračování "Slunce, seno, ufoni" už nevzniklo. Ale vzhledem k dalšímu vývoji režiséra je to asi dobře.(5.5.2012)

 • borboleta
  odpad!

  Nikdy jsem nepochopila všeobecnou oblibu série Slunce, seno, něco. Mě při se při vzpomínce na tuto trilogii zvedá obsah žaludku a ježí se mi chlupy na všech částech těla. Dokonce jsem jednou měla noční můru, že jsem se ocitla někde mezi těmi bodrými vesničany a co hůř, zpovzdálí se na mě usmíval Troška. Ani ten sen, ani ten film fakt nebyla sranda.(9.5.2012)

 • lahvi
  ****

  Nechápu ty komentáře. Super českej vesnickej humor. Buďme za tudle trilogii rádi a neplyvejme po ní!(12.5.2012)

 • vhorky
  ***

  Jednoznačně nejchudší z celé trilogie. Ačkoli jsou obecně Troškovy filmy kritizovány pro svoji prostoduchost, i u této komedie se člověk zasměje.(19.5.2012)

 • jawjaw
  *

  Snaha sa cení, bohužial iné sa v tomto filme nedalo oceniť lebo to je len zbytočná lopata hnoja na kopu ktorá už aj tak bola dosť veľká vďaka druhému dielu.(19.5.2012)

 • botka2
  *****

  Mě se tento díl celkem líbil....rád si jej pustím po večerech jako i předchozí dva.(26.7.2012)

 • bratr_jezek
  ****

  Oproti ostatním se mi trilogie Slunce, seno...líbí hodně, neváhám a nestydím se dát vysoké hodnocení, protože hodnotím svůj názor a nedržím se nějaké laťky, abych příliš nevyčníval. Je pravda, že v posledním dílu už je pár slepých odboček (např. únos mafiány), ale skvělé hlášky a přítomnost "živých" postaviček z vesnice, ve kterých často poznáváte podobné lidi, jací žijí kolem vás, neubírá tomuto dílu nic na kráse. Pokud někdo hodnotí takovouto komedii jako odpad, co pak píše o těch součastných "skvostech"?(26.8.2012)

 • panter666
  odpad!

  Jo jo, Troška ví, jak si své trilogie totálně podělat......(18.2.2013)

 • Ruffus83
  ****

  Srovnatelné s ´Fackami´ a o něco zábavnější než první ´Jahody´. Nehodnotím to, jako filmový skvost, ale jako zdařilou bláznivou komedii, v době, kdy ještě Troška měl v hlavě nějaké nápady. Tady se ještě jednalo o dobře postavené a vypointované humorné situace, narozdíl od Kameňáků apod., kde už šlo jen o haldu laciných sprostých vtipů, které leckdy do děje vůbec nepasovaly. A když už crazy letní Troškovina, tak se vším všudy! Například scéna okolo nákupu počítače v Německu podle mě z komediálního hlediska nemá chybu... A Dejdar s Kaiserem byli také oživením. Takže za mě 4 hvězdy, a to i přesto, že mám nad daným žánrem prokazatelný vkusový přesah.(21.2.2013)

 • Loooba
  ***

  Vesničani vyjeli na družební cestu ke svým kolegům do Itálie. A je jedno jestli by jeli do Itálie nebo do Zimbabwe, pořád by to bylo o tom, jak schovat žrádlo od oběda k večeři :-) Část filmu, kdy byli v Itálii sranda, zpátky v Hošticích už trapárna, přesto neboduji aritmetickým průměrem!(27.3.2013)

 • emilionka
  ***

  Tohle už je rozhodně slabší, než ostatní předešlé díly, to musím uznat i krajně nevhodné a sprosté. To už není taková legrace...(1.4.2013)

 • Mr.Yedla
  *

  Hvězda za skvělého Luďka Kopřivu.(14.4.2013)

 • mufy001
  *

  WTF? Nevim proč, ale žádná scénka mi nepřišla vtipná. Po předchozích dvou dílech obrovské zklamání! Postavy 2 Taliánů, které ztvárnily Dejdar s Kaiserem naprosto trapné. Nevím jestli je dobře nebo špatně že se netočil 4. díl! 1/10(14.5.2013)

 • valinka
  **

  kupodivu líbí se mi s trilogie nejvíc asi to moře(27.7.2013)

 • JARDAHONDA
  ***

  Největší perlu z celého filmu pronesla Evička (Jaroslava Kretschmerová) v autě Bernanrda a Vincenza = "Nonsikonošámo" :)(16.10.2013)

 • zimi
  ****

  Já se bavil a myslím, že nedokonalost nahrazovat nahotou, není záměr. Je to klasika a docela dobrá ukázka chování lidí, po převratu! I kdyby ne, tak mě se to líbí a vtipné to je a Ty, kterým se to nelíbí - navrhuji ožrat!(7.11.2013)

 • Peabody
  **

  zcela vědomě dvě hvězdičky za jednu víceméně sociologickou záležitost, která je pravděpodobně zcela neúmyslná. Totiž za dobové zachycení toho, jak se mnozí naši spoluobčané chovali na začátku devadesátých let v zahraničí, kam mohli konečně vyjet. JInak je to velmi špatné, ale pořád to není odpad, ten si jednak i pan režisér ještě schoval, jednak tu pořád zůstává docela slušné řemeslo, byť ve službách velmi upadlých. Stačí porovnat s trháním fialek dynamitem, divokým pivem, ještě větším blbcem a podobně.(18.12.2013)

 • k0c0urek
  *****

  Ti co tu říkají odpad z odpadu vznikli...film na pohodu přesně zapadající do doby kdy byl natočen :)(6.1.2014)

 • kreyson13
  ***

  Tak tohle se už tak úplně nepovedlo. Jako by do toho chtěl rejža nacpat všechno, co se donedávna ještě nemohlo. Cizina, moře, sex, počítače, nadávání na bolševika. Dneska už to asi na mladší působí divně, ale na mě taky kdysi působil divně J.Plachta. Až na trošku přehánění to takhle nějak po 89 vypadalo. Bohužel. Ale pořád dobrý na zasmání s vypnutou hlavou.(26.1.2014)

 • William_
  ****

  Česká klasika.(1.2.2014)

 • FatimaO
  *

  Jedna hvězdička za Oldřicha Kaisera a Martina Dejdara v rolích italských mafiánů - jezeďáků :-¨)(26.2.2014)

 • MFloyd
  *

  Pár okamžiků vtipných, ale jinak hrozná blbost vrcholící Dejdarem jako Italem. Opravdu hrozná škoda, že bylo natočeno více dílů než jeden. Tohle už bylo od Trošky trošku moc.(4.3.2014)

 • marcelita
  ****

  Jděte s odpadem do prdele. Hlavně,že jsi tady všichni hrajete na chytráky a myslíte,že kdyby jste jednou napsali pravdu,že se vám něco líbí a většině néé,tak budete za hlupáky co?? To jste stejně!! Trošku taky nemůžu ani cítit,ale kurva toto je naše skoro už klasika....netvrdím,že je to nějaké duchaplné ale směji se u toho jak pominutá. Vždycky si ten film rád pustím a to jsem h viděla už nesčetněkrát a je božíí!!!! Jo v hlavní roli tam není angelina jolie,nebo cate blanchet,ale o to tady jde(nebo nedej bože věčně kyselá gajslerka,které mám už taky plné zuby........v každém druhém filmu hledět na její nasraný ksicht mě už fakt nebaví)! Byli jste někdy na vesnici,nebo zaklepali u kamaráda na dveře??? Ono vám většinou neotevře plastiková 50tka co vypadá líp jak vaše holka,jako v amerických filmech,ale upně normální ,,mamka" a za zády jí stojí fotr se slovy kdo je to??? Né at sem nechodí mám na sobě trenky a lahvika. ...............vím všemu se diví jak telata a kdo néé???(9.3.2014)

 • andydufrsn
  odpad!

  Při včerejším (již několikátém, marném) pokusu dokoukat tenhle "film", jsem hluboce zalitoval, že u nás není trest smrti. Troška a vůbec všichni, pod tímhle "dílem" podepsaní, by si jej okamžitě zasloužili Oslava debility, primitivismu a totálního buranství(19.3.2014)

 • kavon
  *

  Tak tohle se fakt nepovedlo. Tenhle díl neměl nikdy vzniknout. Naprosto nevkusné, nevtipné a hloupé. Pár odhalených prsou to taky nezachrání. Předchozí díly jsou perfektní narozdíl od tohohle co nemá hlavu ani patu. Rozmýšlel jsem se nad odpadem, ale nakonec jednu hvězdu za vyjmenovaná slova po M :)(9.4.2014)

 • GzL
  ***

  Nebylo to nadprůměrný, ale jako zábava se to dalo.(4.5.2014)

 • JoeSO
  *

  Sice má film některé světlé momenty (Keliška, Cecilka) ale už to není ono.(2.6.2014)

 • stargate17
  odpad!

  Ale fuj. Tohle už opravdu není ani průměrné, nýbrž hluboce podprůměrné. Škoda slov, tohle prostě nemělo vzniknout. I když, vzhledem k tomu, kdo je režisérem, mohlo to být ještě o něco horší.(16.7.2014)

 • mira007
  *

  Troška s troškou erotiky. Hvězdu těmto filmům dávám jenom proto, že považuju za umění přijít na vesnici, sebrat tam půlku vesnice, která nikdy nehrála ani v divadle a natočit s nima hit ( ikdyž se o tom slově dá polemizovat ).(19.8.2014)

 • petmes
  *

  Dle mého názoru, toto bylo něco navíc. A navíc zbytečne. Lacinejší než laciné, ale to bylo eště v době, kdy jsme o Kameňácích ani netušili. No skrátka trapas. " My na stavebním podniku sme na horrory zvyklí", nebo závěrečná řeč ve filmu... co dodat?(29.8.2014)

 • Udet
  ***

  ...jasně, není to žádný art, ale tohle věrné zobrazení českých paštikářů v sandálech a bílých fuseklích na jejich prvním zájezdu za železnou oponu mě docela pobavilo ale s hodně hořkým nádechem.... ..i když je fakt že z celé trilogie je to článek nejslabší.. ..ale oproti VKV, Ordinaci, Přátelům, Dynastii, jiným sitcomům a telenovelám je to pořád ještě o něčem.. ..přesná ukázka české ubohosti,, buranství,vlezdoprdeláctví, nevzdělanosti, závisti, ojebávání, snahy zakrýt letitý bordel čerstvě nabílenou fasádou.. Nejlepší scéna z celého filmu je jeho samotný závěr- Miluna, skvěle oháknutá dle poslední mody, zpovzdálí sledovaná svým italským snoubencem sedícím v nablýskaném kabrioletu podá štítivě Blaženě,sedící na dvorku v gumovkách a notně ušpiněném domácím ůboru svatební oznámení, s pohrdavým ůšklebkem si změří jí, Vencu a jejich dvorek plný slepičinců , otočí se a odchází.. ..super ztvárněný Čechistán versus Evropa.. ..rozhodně mi z tohoto filmu není na zvracení jako některým zde, ale z tohohle národa a z téhle země... ..Helena Růžičková měla pravdu ve svém závěrečném výkřiku jenž však vyzněl dosti zoufale: ,,celý svět bude koukat co my Češi dovedem..!!'' ...nooo, to tedy ten svět opravdu kouká.. ..ale poněkud zděšeně, nevěřícně.. Howgh..(22.9.2014)

 • Peddro
  *

  Jednu hvězdičku jsem dal proto, že pan Troška má i horší filmy - například Babovřesky nebo Kameňák. Jedná se o jednoznačně nejhorší díl z trilogie. Asi nejvíc mi vadí stále stereotypní rádoby český venkovský humor, kdy to myslícího diváka už musí omrzet. Navíc považuji za nešťastné, že především v první části filmu dělá pan Troška z Čechů až příliš velké ,,burany“ , kdy se diví v restauraci mořským plodům a italské gastronomii vůbec a raději si dají studený starý řízek s chlebem. Musím říct, že jsem se účastnil počátkem 90. let zájezdů s karosou a vždy jsme rádi ochutnali nějakou místní specialitu. Naopak vzpomínka na onen ,,oschlý řízek“ u mě vyvolává nevolnost. Z pohledu českého diváka mě toto téměř uráží. Pan Troška nejspíš natáčí své filmy pro méně náročnou cílovou skupinu diváků.(30.9.2014)

 • durkes
  odpad!

  Tvorbu pána Trošku a jeho primitívnych komédií ja veľmi nemusím. To je všetko.(24.12.2014)

 • pazkund
  *

  Už nikdy!(29.12.2014)

 • zeromen
  ****

  Česká komedie jak má být, i když o něco slabší než předchozí díly. Troška prostě umí natočit kvalitní originální lidovou komedii, pro malého českého človíčka:-)(6.1.2015)

 • Neubauten
  **

  Išiel som do kina na "Čajka Jonathan Livingston", ale to nepremietali pre slabú účasť a tak sme skončili a videli "Slnko, seno, erotika" s dvomi plechovkami teplého Budvaru.(30.1.2015)

 • vika.evil
  **

  Mohlo to být lepší. První dva díly byly bezpochyby lepší. Očekávala jsem víc.(3.2.2015)

 • redhotmiki
  ***

  Typická sedliacka komédia. Ale je to dobré.(4.2.2015)

 • Pollini
  **

  Nejhorší z celé trilogie, ale stejně jsem se dívala.(27.2.2015)

 • clubland
  *

  Tento diel celej trilogie je uz taky nejaky nijaky :) Nazval by som to, ze "umely". Od tohoto dielu zacala trapna Troskova umela tvorba. Skoda, ze si pan Troska serie do vlastneho hniezda. Keby bol skutocny vlastenec, tak nemusel vychvalovat zapad a kydat na rodnu krajinu. Na druhej strane to chapem, vladla euforia z prehry komunizmu, ze mozeme cestovat na zapad, hned bolo treba natocit film o tom, ako je na zapade super a u nas na hovno. No prislo vytriezvenie a teraz nam ostali uz len slzy pre plac. P.S. Ta narazka na jedovate mlieko bola totalne od veci. Vtedajsie mlieko bolo mlieko, s dnesnym umelym sa neda ani porovnat.(2.3.2015)

 • Parker9
  ***

  Dávám 3* bylo to vtipné(teda aspoň pro mne pro někoho je to fekál) a já se dobře bavil.(7.6.2015)

 • Emperor1
  *

  Bod za fakt, že ve srovnání s Babovřesky je to pořád ještě skvělá komedie.(21.6.2015)

 • Punkerman
  odpad!

  tak to je nějaká kultovní komedie? taková sračka se fakt nevidí.čeští knedlofagové sou celí zapocení že vidí nahý coury.já se ptám jak pak máme vipadat v očích muslimů dyž uviděj takovej film? ono je takové chování producírování hrubě urážé a pak dyž sesem přistěhují a vidí to v televizi a všichni čeští knedlofagové to vychvalujou do nebe pak se musejí opovrhnout nad náma. pak se nedivme že náma opovrhují a nenávidí nás.protože je naše kultovní scéna uráží.stějně jako uráží mně.ale čemu se divit dyž je režisér buzerant a druhej producent žid.to už samo za sebe něco říká. a není to rozhodně tolerance vůči islámu.(24.8.2015)