• igi B.

Úpal, rýma, masturbace... .-/ . . . Kurva troška novaták... .-( . . . No nic, zase nic, ale tak jsme se aspoň zase trošku zasmáli, že...(?) . . . Trošku!!! ... :o[(18.1.2008)

Noha Heleny Ružičkovej v lavori a ruka v pesť ako výstraha "Európa tras sa, lebo prichádzame my", je krásnym ukončením tejto skvelej trilógie. Ano skvelej trilógie. Ano skvelej trilógie. Ano skvelej trilógie. Sedliacka chechtačka, ktorá ma bavila aj na 10-ty krát. Mám sa hanbiť?(14.6.2005)

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::Nejlepší díl !!!! Česká klasika ! Krátce po revoluci ! Lidi dejte tomu lepší hodnocení ! Není to sice žádné geniální dílo, ale krásně to ukazuje tu dobu ........... ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(5.8.2008)

odraz českého venkova a myšlení. řekla bych, že většina lidí ten film nemá ráda, protože se ho bojí. odráží totiž jejich realitu.(16.5.2016)

• Boogeyman

Kamarád do deště 2, čtvrtí Básníci a Slunce seno erotika, to jsou tři nejzářnější příklady filmů trpících porevolučním syndromem (hlavně proto, že je lze snadno porovnat s předchozími díly). Tvůrci do nich za každou cenu cpou vše, co nová doba „umožňuje“, bez ohledu na to zda to to dané dílo vyžaduje. Hoštice vyrazí směrem Itálie, následně Itálie vyrazí směrem Hoštice, do toho nesmyslná (v obou významech) nahota a svobodné podnikání. Hnus jeden fialovej. Ale pod dvě hvezdy stejně nejdu.Tentokrát ale již jasně převažuje trapnost a nezachrání to ani jako vždy skvělá Růžičková.(19.2.2008)

• - Film navštívilo v kinech 968 992 diváků a vydělal 13 454 634 Kč. (Pumiiix)

• - Režisér Zděnek Troška napísal scenár aj k 4. dielu - Slunce, seno, ufóni. Ale kým bolo možné natáčanie zrealizovať, hlavní protagonisti zomreli. (Rage_Matt)

• - Marie Švecová, představitelka Kelišky, si přivezla do Itálie vlastní zásoby jídla na celý týden. Italskou kuchyni ochutnala jen jednou a poté se pozvracela, protože si myslela, že jsou v jídle mořské plody. Ze šoku utekla a musela ji přivézt policie. [Zdroj: revue.idnes.cz] (rakovnik)