• mzss1
  *

  Mám rád pohádky, zejména ještě starší než tyhle. Tohle se opravdu moc nevydařilo. Jako příběh to má slušný a i herce. Ale je to mizerná podívaná, která skutečným pohádkám tu ostudu, možná lehkou udělá. 22% = *(25.11.2012)

 • Lima
  **

  Doufám, že to byla poslední filmová role Daniela Hůlky. Jeho zoufalé přehrávání není zrovna to pravé ořechové. Ale i bez Hůlky to je slabota. Nudná pohádka s trapným drakem. Troška by si měl vzpomenout na svůj Poklad hraběte Chamaré, vybodnout se na pohádky a natočit konečně tu Čachtickou paní. I když jeho poslední "díla" mnohé neslibují.(13.4.2003)

 • nash.
  *

  Zdeněk Troška tady už očividně a definitivně zahodil tu špetku talentu, kterou kdysi měl. Jeho pohádka tak, chudák, nemá žádné z pekla štěstí, protože postrádá nejen ono nedefinované pohádkové kouzlo, které diváka nutí se k ní vracet (jako jiné klasické pohádky), ale také jiskru, sympatie i humor, které by se postaraly alespoň o jednorázový příjemný zážitek. Takže spíš než vracet se divákovi možná bude chtít z. ívat. Z přepálené stopáže, toporných hereckých výkonů, nesympatických ukřičených figur, neodbytné nudy.(4.3.2012)

 • - Natáčelo se v létě roku 1998 na mnoha místech po České republice. Nejvíce se filmovalo na náměstí a zámku v Telči nebo ve skanzenu v Přerově nad Labem. Pár záběrů pochází i z hradu Roštejn či ze zámků Třeboň a Jindřichův Hradec. Scéna, kde král Brambas (Daniel Hůlka) nocuje se svým vojskem, se natáčela na nádvoří hradu Roštejn. Pod hradem Roštejn pak byla postavena a vzápětí zbourána chaloupka, do které Honza (Miroslav Šimůnek) utekl před vojáky. (Stocki)

 • - Při postsynchronech byly vytvořeny znovu i veškeré zvuky a ruchy. Taktéž hlasy, se znovu namlouvaly, i když ne každý herec se namluvil sám. Honzu (Miroslav Šimůnek) namluvil Filip Blažek, Valihracha (Karel Liebl) Vlastimil Zavřel, šenkýřku (Klára Vostárková) Daniela Bartáková, Vincka (Ladislav Šašek) Radek Hoppe, Lojzka (Michal Rejšek) Jan Kalous a o některé starší ženy na trzích se podělily Eva Jiroušová a Jana Andresíková. (funhouse)

 • - Klip k ústřední melodii z pera Karla Svobody natáčeli Iveta Bartošová a Daniel Hůlka na telčském zámku. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace