• Gemini
  **

  Nejlepší "čertovskou" pohádkou už asi zůstane ta klasická S Čerty Nejsou Žerty...a myslím si, že vrcholné úrovně Zdeněk Troška dosáhl s první Princeznou Ze Mlejna, ty další už působí tak nějak překombinovaně, nutno dodat že s klesající úrovní...(21.3.2003)

 • salahadin
  odpad!

  Je to sterilní jak bejk! (.....) Pardon, jak vůl. Troška má z pekla štěstí...že nebyl zlynčován diváky v kině. Tahle pohádka se "pyšní" jedním faktem - je tak příšerná, až ji začínám tolerovat. Dan Hůlka by neměl pouštět od úst mikrofon, herectví mu sudičky do vínku nedaly. A Mirda Šimůnek je na tom stejně, prašť jak uhoď. Míša se Sabinkou ale pánům zdatně konkurují.(20.4.2006)

 • kingik
  **

  Nelíbilo se mně to. Potíž vidím už v tom, že na pohádky moc nejsem, ale o to ani tak nejde. Především chtěl Troška natočit pohádku inovativnějším stylem a o tom svědčí fakt, že děj zahltil přehršlí postav, které postupem nepříjemně splývají v chaoticky neuspořádanou směsku, ve které si divák není schopen oblíbit nějakou postavu a osudy postav jsou mu hodně odcizené. Nevyšlo to ovšem ani nijak oslavně po trikové stránce, ale tady bych viděl pozitivum, protože Troška chtěl opět v rámci atraktivního pojetí nabídnout digitálního draka, ale dost dobře neodhadl, že na něm pohádka nestojí a zakomponování do děje působí i mírně rušivě, ale současně nesourodý děj oživuje. Troškovi ne úplně vychází herecké obsazení. Měl se vykašlat na Daniela Hůlku, měl pominout stárnoucí Kuklovou a některé postavy úplně vyškrtnout, protože to byla síla se v nich orientovat. Nejsem schopný prominout u pohádky to nejpodstatnější, a to je absence kouzla, poetiky a určité pohrávání si s divákovými emocemi. Tady se na mě nepřeneslo z Troškova rádoby novátorského pojetí absolutně nic. Místo toho převládá nuda a chaotičnost a taková pohádka se nedá dvakrát vidět.(29.10.2009)

 • - V roce 1999 získal Zdeněk Troška za režii cenu Emila Radoka na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. (Stocki)

 • - Natáčelo se v létě roku 1998 na mnoha místech po České republice. Nejvíce se filmovalo na náměstí a zámku v Telči nebo ve skanzenu v Přerově nad Labem. Pár záběrů pochází i z hradu Roštejn či ze zámků Třeboň a Jindřichův Hradec. Scéna, kde král Brambas (Daniel Hůlka) nocuje se svým vojskem, se natáčela na nádvoří hradu Roštejn. Pod hradem Roštejn pak byla postavena a vzápětí zbourána chaloupka, do které Honza (Miroslav Šimůnek) utekl před vojáky. (Stocki)

 • - Sabina Laurinová se velmi těšila na scénu, ve které políbí draka. K jejímu velkému zklamání však herečka líbala jen zelenou krabici od bot, která byla pověšena na tyči. Drak byl poté dopracován na počítači. (fiLLthe3DD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace