• InJo
  **

  Jedna velká a velmi nevyvedená splácanina všech možných pohádek s příšernými herci.(4.11.2002)

 • Jacinda
  odpad!

  Ohavná pohádka plná nechutného kýče a uřvanosti. Postavy typu Markýtky!, krále a princezny, chůvy a trapného Honzy bych popravila. Jen Honzovi přátele aspon za něco stojí. Bitva, kde Honza a spol. zabijou draka je k smíchu, nebo možná spíš k pláči. A když vedli Michaelu Kuklovou na popravu, modlili jsme se s našima, aby to bylo doopravdy a aby ji nikdo nezachránil. Příšernější herečku totiž vybrat nemohli. Král a princezna se stali obětí scénáristů taktéž, nicméně mi aspon občas přijdou celkem vtipní.(3.12.2008)

 • salahadin
  odpad!

  Je to sterilní jak bejk! (.....) Pardon, jak vůl. Troška má z pekla štěstí...že nebyl zlynčován diváky v kině. Tahle pohádka se "pyšní" jedním faktem - je tak příšerná, až ji začínám tolerovat. Dan Hůlka by neměl pouštět od úst mikrofon, herectví mu sudičky do vínku nedaly. A Mirda Šimůnek je na tom stejně, prašť jak uhoď. Míša se Sabinkou ale pánům zdatně konkurují.(20.4.2006)

 • Djkoma
  **

  Tahle pohádka mě zaujala ještě méně než Princezna ze mlejna. Možná je to i tím, že už jsem starší a pohádky mě netáhnou, protože v dnešní době je vidět jednu pohádku skoro stejné jako vidět všechny. Troška je nepříjemný rutinér a jeho úsměvná tvář(mě se nelíbí a radši bych ho nevídal v žádném pořadu) je už přehnaně vlezlá.(4.6.2006)

 • Tosim
  **

  Přehršel motivů spletených do jedné zmatené pohádky nám ještě nedává jednu dokonalou, natož aspoň dobrou pohádku.(27.12.2006)

 • - Před natáčením shořely dekorace za 10 milionů. (M.B)

 • - Rozpočet filmu byl 35 milionů, skutečná cena potom vyšplhala na 75 milionů. 35 % rozpočtu bylo přitom použito na reklamu. Z oslovených 475 firem na film přispělo celkem 35 firem. (M.B)

 • - Natáčelo se v létě roku 1998 na mnoha místech po České republice. Nejvíce se filmovalo na náměstí a zámku v Telči nebo ve skanzenu v Přerově nad Labem. Pár záběrů pochází i z hradu Roštejn či ze zámků Třeboň a Jindřichův Hradec. Scéna, kde král Brambas (Daniel Hůlka) nocuje se svým vojskem, se natáčela na nádvoří hradu Roštejn. Pod hradem Roštejn pak byla postavena a vzápětí zbourána chaloupka, do které Honza (Miroslav Šimůnek) utekl před vojáky. (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace