Výpravná pohádka, kde sice Kuklová už na naivní dorotky nemá, přesto ji hraje, kde z hlavního hrdiny čiší buk na dálku, ale přece jen je to příjemný pokus o pohádku ve starém stylu, o kamarádství, potrestané pýše a zlu, s několika triky, drakem a pohádkovými atributy. Docela pohodově se na to dívá, děj (sice sem tam s nějakými nelogičnostmi a hloupostmi) odsýpá, davové scény se povedly.(30.12.2013)

• Tosim

Přehršel motivů spletených do jedné zmatené pohádky nám ještě nedává jednu dokonalou, natož aspoň dobrou pohádku.(27.12.2006)

Klasická novácká pohádka. Daniel Hůlka hraje zlého prince. Karla Gotta zase můžeme vidět jako boha: "Pánbůh ti to zaplať." :D(2.2.2013)

• Zíza

Děsná infantilnost!(28.12.2009)

• Jacinda

Ohavná pohádka plná nechutného kýče a uřvanosti. Postavy typu Markýtky!, krále a princezny, chůvy a trapného Honzy bych popravila. Jen Honzovi přátele aspon za něco stojí. Bitva, kde Honza a spol. zabijou draka je k smíchu, nebo možná spíš k pláči. A když vedli Michaelu Kuklovou na popravu, modlili jsme se s našima, aby to bylo doopravdy a aby ji nikdo nezachránil. Příšernější herečku totiž vybrat nemohli. Král a princezna se stali obětí scénáristů taktéž, nicméně mi aspon občas přijdou celkem vtipní.(3.12.2008)

• - Scéna popravy Markýtky (Michaela Kuklová) se točila tři dny. Michaela tak musela takřka bez přestání plakat, což jí lezlo na nervy. Vyjádřila se k tomu takto: „Trvalo to asi tři dny. Pro mě to znamenalo, že budu tři dny v jednom kuse brečet, jenom asi s dvacetiminutovými pauzami, kdy se připravoval další záběr."  (fiLLthe3DD)

• - Spoiler: Sabina Laurinová (princezna Eufrozína) si při natáčení útěku ze zámku propíchla nohu kopím. (MTHRFCKR)

• - Film byl natočen na motivy pohádky Jana Drdy „Český Honza“. (fiLLthe3DD)