• Rex Mundi

Fuj, zmeska reklamy na rozhalenú hruď hlavného hrdinu, neschopného strihu a nudnej réžie. Miestami ten dôraz na Šimůnkove chlpy vyzeral ako najlacnejší erotický film. Na rozprávky nijako extra netrpím, ale toto je aj medzi rozprávkami odpad. Jedna hviezda za toleranciu k žánru.(27.11.2005)

• Rob Roy

Nulová atmosféra a vůbec tyhle novodobé pohádky jsou marnost.(21.12.2003)

• Djkoma

Tahle pohádka mě zaujala ještě méně než Princezna ze mlejna. Možná je to i tím, že už jsem starší a pohádky mě netáhnou, protože v dnešní době je vidět jednu pohádku skoro stejné jako vidět všechny. Troška je nepříjemný rutinér a jeho úsměvná tvář(mě se nelíbí a radši bych ho nevídal v žádném pořadu) je už přehnaně vlezlá.(4.6.2006)

• nash.

Zdeněk Troška tady už očividně a definitivně zahodil tu špetku talentu, kterou kdysi měl. Jeho pohádka tak, chudák, nemá žádné z pekla štěstí, protože postrádá nejen ono nedefinované pohádkové kouzlo, které diváka nutí se k ní vracet (jako jiné klasické pohádky), ale také jiskru, sympatie i humor, které by se postaraly alespoň o jednorázový příjemný zážitek. Takže spíš než vracet se divákovi možná bude chtít z. ívat. Z přepálené stopáže, toporných hereckých výkonů, nesympatických ukřičených figur, neodbytné nudy.(4.3.2012)

• gouryella

Bohuzel po vyborne Princezne ze mlejna obrovske zklamani – nic vic nez nevidana smesice nekolika pohadek(27.7.2002)