• Jezinka.Jezinka

Honza s Markýtkou místo aby si užívali zaslouženého rodinného štěstí musejí řešit válku a únos dítěte. V rámci těch peripetií naučí Markýtka létat malého dráčka .... mein Gott, tak ten je tam taky.(24.8.2010)

• mysicka

Uplne o nicem a Karel by se mel drzet zpevu! Byl jeste horsi nez Hulka a to jsem si myslela, ze horsi "herec" nez on (a S. Segal:-) byt nemuze...(27.11.2003)

• mzss1

O něco slabší jak mizerný první díl. Herecké obsazení trošinku zaujme. Příběh už je horší než v jedničce. Takže je to nic moc pohádka a pochybuju, že nějaké děti zaujme. 16% = *(25.11.2012)

• Gemini

Já jsem to říkal - Princezna Ze Mlejna byla nejlepší, pak už to šlo do...pryč. A ani božský Gott a "skvělý" soundtrack to nezachrání, to fakt ani bohovi...(21.3.2003)

Oproti prvnímu dílu výrazný propad. Všeho je víc. Víc křiku, víc intrik, víc draků, víc čertů, víc efektů, víc slabých vtipů..., ale aspoň větší porce Dory (+ hned 2x vtipně obsazený božský / ďábelský Kája) potěšila.;-)(10.6.2014)

• - Film navštívilo v kinech 334 858 diváků a vydělal 19 980 437 Kč. (Pumiiix)

• - Dana Morávková (Dora) má ve skutečnosti z koní strach. Během natáčení dokonce z koně spadla. Dnes již s úsměvem vzpomíná, že když film viděla poprvé, byla naštvaná, jelikož záběr s koňmi se točil poměrně dlouho, avšak ve filmu z něj vidíme jen několik málo sekund. (fiLLthe3DD)

• - Na natáčení jezdili za Karlem Gottem němečtí fanoušci i v několika autobusech. (M.B)