• Sašenka165

Trapnější pohádku byste hledali těžko...(24.12.2007)

• Gemini

Já jsem to říkal - Princezna Ze Mlejna byla nejlepší, pak už to šlo do...pryč. A ani božský Gott a "skvělý" soundtrack to nezachrání, to fakt ani bohovi...(21.3.2003)

• arachneuss

Cítim se blbě při pomyšlení, že když jsem to viděl ve třetí třídě na předpremiéře, tak jsem se bavil královsky.(2.8.2009)

• kingik

To, že se tahle pohádka pohybuje v černých číslech, je pro mě překvapením. Není totiž až tak hrozná, ale je dost nudná, nezáživná. Za pochvalu stojí kamera a kostýmy. Z hereckého hlediska je to naprosto přeplácané. Troška podlehl tehdejší trendy vlně obsazovat populární zpěváky do rolí králů a představitelů mocností pekelných. Ten první se tak moc soustředil na výraznou artikulaci, až to vyznělo směšně a ten druhý, jako kníže pekel moc strachu nenahnal, ale bizarní zážitek z jeho vystoupení se dostavil. Profesionální herci v rolích kladných či záporných nic neodflákli. Tahle pohádka sice neměla nijak chytlavý příběh, ani kouzlo (ostatně tím už současné pohádky dávno nedisponují), ale abych to viděl, jako nějakou vrcholnou tragédii v žánru českých pohádek, to tedy zase ne. Akorát mě pohádky prostě příliš nebaví a nechávají mě lhostejným. O téhle to platí rovněž a její černě číselný osud mě nechává chladným. 40%(23.11.2011)

• bestlama

Nevěřím českým pohádkam .. Jsou výjimky, ale tahle do toho nepatří ..(19.5.2009)

• - Na natáčení jezdili za Karlem Gottem němečtí fanoušci i v několika autobusech. (M.B)

• - Film navštívilo v kinech 334 858 diváků a vydělal 19 980 437 Kč. (Pumiiix)

• - Bylo natočeno 35 km filmu, 144 obrazů a 1200 záběrů. (M.B)