Tak jasně ,je to Troška, tak se tady dá očekávat kopa nesnášenlivosti a demonstrace vytříbrného vkusu. Já to opět tak tragicky nevidím. Zdeněk bohužel dělá jednu chybu stále dokola vybírá si do svých herců mediálně známé tváře a ne herce. Mě tohle prostě vadí, Gotta ještě zkousnu měl tam několik minut, ale takovej Hůlka to byla fakt parodie. Míša Kuklová není moc typ princezna, nejspíš proto, že není moc typ herečka. Zkrátka casting to tady fakt dost posírá, pak bych měl ještě výhradu, že pohádka obsahoval příliš mnoho dějových linek takže celkově to moc nedrží při sobě. Do salátu se taky neháže všechno, aby byl víc salátovější. Příjemná byla pohádková atmosféra, tady je třeba pochválit práci kameramana a exteriéry a pohádkový postavy byly napsaný taky dobře, působily roztomile. Příjemně překvapila Dana Morávková já jí měl zafixovanou jako pipinu z Novy, ale tady předvedla docela vyzrálý herecký výkon. Z pekla štěstí sice není pohádková lahůdka, ale po její konzumaci mě rozhodně špatně nebylo.(26.12.2014)

Oproti prvnímu dílu výrazný propad. Všeho je víc. Víc křiku, víc intrik, víc draků, víc čertů, víc efektů, víc slabých vtipů..., ale aspoň větší porce Dory (+ hned 2x vtipně obsazený božský / ďábelský Kája) potěšila.;-)(10.6.2014)

• WANDRWALL

Je škoda, že Karel Gott, kterého má většina národa ráda je zneužívám takovou sprosťačinkou jako je Z pekla štěstí 2! Karel si nechal něco pěkného napovídat, možná mu slíbili, že bude vrcholem této pohádky a díky ní si ho zamilují děti na obecné škole a zase se prodá víc jeho desek, a sedl jim na lep! Třeba tvůrci i měli dobré úmysly, ale výsledek se jim prostě nepodařil. Inu nač si kdo dokáže sehnat peníze, tak si může i co chce natočit!(1.6.2010)

• flanker.27

Trošku si kopnout trošku móda je, ale když on si o to ten kluk vousatá sám tak trošku říká jak svojí "uměleckou tvorbou," tak svými výroky do médií. Děs běs, příšerné dialogy, nevtipné vtipy, uječená Laurinová (Troškův trademark) a jásej ptáčku slavíčku Karlíčku v pomejích.(4.1.2007)

• Rocky62

Nejprve musím konstatovat, že jsem odpůrcem pohádek. Nicméně i tak mi nedělá problém prohlásit, že naše pohádky (Byl jednou jeden král, Tři oříšky pro popelku, S čerty nejsou žerty) patří mezi národní filmové poklady. Nevím zda tyto snímky pan Troška viděl, ale rozhodl se nám divákům ukázat, že to jde i jinak. Dal tomuto žánru zcela nový rozměr a ukázal, že i z pohádky lze krásně vytvořit zcela nestravitelnou idiotskou sračku. Skvělá práce pane Troška.(28.5.2009)

• - Práva se prodala do 22 zemí. (M.B)

• - Dana Morávková (Dora) má ve skutečnosti z koní strach. Během natáčení dokonce z koně spadla. Dnes již s úsměvem vzpomíná, že když film viděla poprvé, byla naštvaná, jelikož záběr s koňmi se točil poměrně dlouho, avšak ve filmu z něj vidíme jen několik málo sekund. (fiLLthe3DD)

• - Bylo natočeno 35 km filmu, 144 obrazů a 1200 záběrů. (M.B)