• nash.

Tak tohle už bylo vyloženě z Pekla neštěstí. Trapnost nad trapnost, které stlouká rakev dlouhým těžkými hřeby nejen obsazení (Hůlka, Gott), výkony herců (Laurinová,, Kuklová, Brabec) ale také podivně splácaný natahovaný scénář s trapnými dialogy a zcela nezvládnutá režie, která Troškovi hned v úvodu vyklouzla z rukou a už se mu ji nepodařilo chytit. Nemám averzi vůči Troškovi jako takovému, některé jeho starší věci se mi líbí, ale od druhého "sluncesena", kde je jasně patrný ten zlom (první polovina výborná druhá výrazně špatná), jsou jeho filmy čím dál horší a tohle utrpení bylo fakt pekelné.(9.3.2012)

Oproti prvnímu dílu výrazný propad. Všeho je víc. Víc křiku, víc intrik, víc draků, víc čertů, víc efektů, víc slabých vtipů..., ale aspoň větší porce Dory (+ hned 2x vtipně obsazený božský / ďábelský Kája) potěšila.;-)(10.6.2014)

• cheyene

Ubohost, ubohost a ještě jednou ubohost! Přesněji napsáno: troškovská ubohost.(4.12.2006)

• - Film navštívilo v kinech 334 858 diváků a vydělal 19 980 437 Kč. (Pumiiix)

• - Filmovalo se v Adršpašských skalách(jezero), na zámku Telč a hradu Gutštejn. (M.B)

• - Práva se prodala do 22 zemí. (M.B)