Ukradené polibky

Stolen Kisses

Ukradnuté bozky

Drama / Romantický / Komedie

Francie, 1968, 90 min

Que Reste-t-il De Nos Amours... :) Co dodat!? Prostě - Antoine Doinel, jeho dobrodružství....a Christine Darbont, Christine Darbont, Christine Darbont,.....Fabienne Tabard, Fabienne Tabard, Fabienne Tabard, Fabienne Tabard :) :) :) Truffauta miluju svým filmovým srdíčkem!!(28.1.2014)

Neskutečně pozitivní snímek, který trpí poměrně slabší první polovinou. Ta sama o sobě postrádá dramatičtější i humornější náboj a spíše jen sekunduje, připravuje půdu chcete-li, geniálnímu druhému dějství. To je mixem romantiky, komedie i dramatu a i když nemám rád fráze jako jsou – film, který pohladil po duši – tak mě v tomto případě nic lepšího nenapadá. Kdo by nechtěl být soukromým detektivem a prožít románek s dinosaurovou ženou na pozadí teatrálního případu. A navíc ten geniální vtípek s testem uchazečů o práci. Takhle umí balit boty kdekdo.....Film, který je věnovaný francouzskému filmovému archivu dokáže zaujmout prakticky stejně, jako cokoliv jiného od jednoho extrémně nadaného režiséra.(26.3.2005)

Další díl série o Antoinu Doinelovi je milým snímkem o lásce a hledání vlastního uplatnění ve společnosti. Není tak dojemný jako Nikdo mě nemá rád, skýtá však mnohem víc humorných situací. Postava Doinela se za ten čas, který uběhl od prvního dílu (dá-li se o prvním dílu hovořit) značně změnila. Není to už člověk tápající ve světě, který mu podráží nohy. Je to člověk, který si na svou situaci zvykl, který se své trampoty rozhodl řešit s lehkou hlavou, bez zbytečných zklamání. To se odráží i do celkového vyznění snímku. Je to film, který vám zlepší náladu.(10.11.2004)

Film je opět postaven na perfektním výkonu Léauda, na životných dialozích a uvěřitelném scénáři. Ukradené polibky jsou téměř Formanovským filmem, v němž hrají jen neherci. Nesledujete film, díváte se na život.(2.12.2012)

Strašně příjemná a s mimořádnou lehkostí natočená komedie je mým prvním a rozhodně ne posledním výletem za Antoinem Doinelem. Už teď se třesu na další díly.(13.1.2008)

• - Film je věnován filmovému historikovi a restaurátorovi Henrimu Langloisovi a jeho pařížské filmotéce. (vendysek)

• - François Truffaut tvrdil, že Ukradené polibky natočil především proto, aby vydělal na svůj chystaný snímek La Sirène du Mississipi, konkrétně na odkoupení práv k jeho knižní předloze Cornella Woolriche alias Williama Irishe. Toto literární zaujetí se tedy pochopitelně dostalo i do tohoto projektu, v jedné scéně si totiž hlavní hrdina čte právě tuto knihu. (vendysek)

• - Film byl nominován na Oscara a na Zlatý globus, získal cenu francouzských a amerických kritiků a cenu Louise Delluca. (Matty)