Ukradené polibky

Ukradnuté bozky

Stolen Kisses

Drama / Romantický / Komedie

Francie, 1968, 90 min

Ukradené polibky byly mým vůbec prvním setkáním s dílem nejvyzdvihovanějšího představitele francouzské "Nouvelle Vague". Jedná se o romantickou komedii přetékající pozitivní energií, její humor je náznakový, řekl bych až něžný, hlavním hrdinou je sympatický mladý Francouz, který ví, co od života chce, jen nemá odvahu tomu jít vstříc. Ukradené polibky jsou lehko stravitelnou chuťovkou, devadesát minut s nimi strávených uteklo celkem rychle a rovněž se opovažuji tvrdit, že jsem pochopil jejich hlavní myšlenku. Až na občas zmatený střih jsou Polibky velmi přesvědčivým důkazem Truffautova režisérského mistrovství. 75%(23.9.2006)

Já sice vidím, že se to tu hemží samou čtyřkou, pětkou a většinou samou chválou, ale asi právě proto jsem čekala od Ukradených polibků trochu víc. Sice tam opravdu od každého žánru výše uvedených něco bylo, ale na mě to celé působilo mdle a zmateně, jak tady píše už jeden uživatel. Musím zřejmě vidět víc Truffautových filmů, abych ho dokázala lépe ocenit a když ho srovnám alespoň s Americkou nocí, kterou jsem od něj viděla, tak nemůžu dát víc.(3.12.2012)

Třetí díl volné pentalogie o Doinelovi. Jeho osudy tentokrát sledujeme ve věku čtyřiadvaceti let od propuštění z armády. V Ukradených polibcích je mi nejméně sympatický, jelikož se chová jako floutek, ale pro jeho vývoj v dalších dílech je toto podstatná epizoda. Jinak klasické "truffautovské" motivy zde jsou opět skvěle zpracovány a z celého snímku doslova čiší pozitivní nálada, jelikož ať se hlavnímu hrdinovi stane cokoli, tak se hned vrhá do nových milostných i pracovních eskapád. Rozhodně nadstandartně kvalitní snímek, který je ale spíše zajímavý v celkovém kontextu této pentalogie, než-li jako samostatný snímek.(24.1.2007)

Kočkožnec, roztomile poťouchlý a nešikovný - Woody Allen to není, milí mí.(21.4.2009)

neviem prečo ale tento film mal tak strašne velký potenciál, že o to vicej zamrzí jeho nedotiahnutosť čo v tomto prípade znamena uplna abscencia uveritelných prvkov ktore by z tohto filmu spravili klenot(6.11.2007)