poster

Frankenstein

 • Česko

  Frankenstein podle Mary Shelleyové

 • Velká Británie

  Frankenstein

 • USA

  Mary Shelley's Frankenstein

 • Slovensko

  Frankenstein

Drama / Horor / Fantasy / Sci-Fi

Velká Británie / Japonsko / USA, 1994, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  Poměrně zdařilá adaptace nejslavnější knihy Mary Shelleyové, kterou si vzal na paškál Kenneth Branagh a zároveň se ujal i hlavní role. V roli monstra, které Frankenstein stvořil, se neobjevil nikdo menší než sám velký Robert De Niro, který mi svým zevnějškem bude ve snech strašit ještě hodně dlouho. Atmosféra je vynikající, stejně jako hudba, kostýmy, výprava a herecké výkony. Jedno z nejlepších Branaghových děl, které je věrné své předloze (teda až na závěr) a celkově se jedná o slušný neobyčejný filmový zážitek......(23.5.2008)

 • Matty
  ***

  Klasický monster-horor, který má nejspíš být víc než jen hororem. Bohužel se mi nepodařilo zjistit čím. 65% Zajímavé komentáře: ScreamJay, honza-tesa, plissken(9.1.2006)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Masky(8.3.2004)

 • Galadriel
  ****

  Velmi povedené zpracování literární klasiky, kterou jsem bohužel ještě nečetla, ale film na mě zapůsobil dobrým dojmem. Naprosto fantastičtí herci, umělý muž má své city a ty ho polidšťují (skvělý Robert De Niro), Frankenstein je zapálený mladý vědec, který si je vědom toho, že udělal chybu, ale z lásky a pobláznění je schopen jí udělat znovu (výborný Keneth Branagh), a takhle bych mohla popisovat dobře zahrané a napsané postavy ještě dlouho...(28.6.2005)

 • monolog
  *****

  Je zajímavé, že některá díla přitahují filmaře pořád a pořád. Není snad pětiletky, kdy by nevznikl film o Frankensteinovi. To je totéž, jako kdyby u nás někdo točil stále a stále dokola Pytlákovu schovanku (odkaz zde) nebo Roztomilého člověka (odkaz zde) . Prostě jednání k smíchu a po určité chvíli dotazu po pánově duševním zdraví. No, v Americe je tomu jinak. A obvykle to dopadá strašlivě. Ovšem v tomto případě se to vyplatilo. Výprava, herci, režie, scénář. Všechno je jedním slovem Superperfektkolosálněextragrandiózní(31.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace