poster

Frankenstein

 • Česko

  Frankenstein podle Mary Shelleyové

 • Velká Británie

  Frankenstein

 • USA

  Mary Shelley's Frankenstein

 • Slovensko

  Frankenstein

Drama / Horor / Fantasy / Sci-Fi

Velká Británie / Japonsko / USA, 1994, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ***

  Solidní atmosféra, vyýprava a obsazení nezachrání všechno. Tuplem ne, pokud ve výsledném sestřihu chybí 30 minut materiálu, Branagh hraje idiota, jehož prokouknutí nemá dostatečnou oporu, a samotná zrůda s lidskými parametry na tom není o moc líp. Speciálně velké mínus za úletový casting Heleny Bonham Carter, která je tu i na své poměry opravdu odpudivá, a proto jako love-interest totálně nefunkční.(2.1.2010)

 • Tuxedo
  ****

  Tenhle Frankenstein je docela o něčem jiném než dvě klasiky z 30. let a hlavně proto se ho oplatí také vidět. Branagh pojal látku mnohem epičtějším způsobem a téměř každý důležitější moment pojímá dramatičtěji/tragičtěji než je obvyklé a co je hlavní, věnuje se zde stejnou měrou jak Frankensteinovi, tak jeho monstru a lze je tak stejnou měrou chápat, jako nenávidět. I díky tomu je Frankenstein poměrně netradičním zážitkem s dobrou režií, herci a občas se vytasí s opravdu výbornými myšlenkami (např. když monstrum přemítá o tom, kdo je a kdo byli ti lidé, ze kterých sestává) a je jen škoda, že Branagh věnuje příliš času Frankensteinově výzkumu a mnohem méně klade důraz na finále, kde jsem přeci jen čekal nějaký ten hlavní střet stvořitele a jeho výtvoru.(20.4.2008)

 • paascha
  ****

  Trochu profesorské pojetí, ale ve výsledku dobré. Ne tak dobré jako stejně "pokažený" Coppolův Dracula, ale dost dobré určitě.(12.12.2006)

 • Anthony
  ****

  Kenneth se věrně držel knihy a dobře udělal. Navíc chvílemi nasadil skutečně ďábelské tempo (scéna stvoření), angažoval zajímavé herce a s důvěrou se moudře obrátil na svého stálého spolupracovníka, hudebního skladatele Patricka Doylea. Výsledek je velmi dobrý.(3.10.2003)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Frankenstein si zaslouží pochvalu! Jednoduše efektní a zábavný film, který má štávu. Důmyslnost a naprostá zářivost, dělá tuhle klasiku exkluzivní. Robert de Niro zde hraje perfektní bestii a jeho herecký výkon ve výsledku ukázal, co je opravdový strach a smutek. Super! 80%(13.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace