Divoké dítě

Enfant sauvage, L'

Wild Child, The

Drama / Životopisný

Francie, 1970, 83 min

Slušná filmová rekonstrukce, nic víc, nic míň. Rozhodně ne plnohodnotný film a rozhodně ne špatný film v tom, co zřejmě chce dělat. Jen nevím, co je na tom přesně zajímavé...(14.10.2012)

Zajímavá maličkost, komu se tento film líbil, tomu bych doporučil toto: http://www.csfd.cz/film/4285-kazdy-pro-sebe-a-buh-proti-vsem-jeder-fur-sich-und-gott-gegen-alle/ 7/10(20.12.2008)

Po shlédnutí upoutávky jsem si vyjímečně přečetl obsah, ač to běžně nedělám a tušil jsem, že mohu čekat nevšední zážitek. To se však nestalo, protože jsem dostal o mnoho víc! Francois Truffaut oprostil příběh od všech klišé a schémat a „zklamal“ každého, kdo očekával byť jen náznak Tarzanova, či Mauglího podobenství a vzoru. O tom jaký živočišný druh se chlapce v lesích ujal a odkojil není čas ani důvod přemýšlet, protože téma výchovy a vlídného začleňování do lidské společnosti, formou téměř dokumentárního vědeckého denníku, tuto zvědavost ponechá zcela bezvýznamnou.(30.10.2008)

Hodně netypický a až dokumentaristický Truffaut. Skutečný příběh vlčího dítěte a jeho mentora je natočen s citem (černobílá tomu velmi sluší), bez jakéhokoli emočního vydírání či vypjatých srdceryvných scén. Ten klučina by si zaloužil klidně i Oscara a pan režisér klidně také, kdyby příběh pořádně rozvedl. Pane Francoisi, alespoň 100 minut by vás nezabilo, ne? Ale stejně je to nadprůměrné dílko. 80%(8.11.2008)

Příběh Victora je jistě velmi zajímavý a jeho ztvárnění taktéž. Zobrazuje nepřesné názory některých lidí, kteří se domnívají, že lidský tvor je natolik dokonalý a inteligentní, že i když vyrůstá někde v lese mezi divou zvěří v naprosté izolaci od lidské populace, vytvoří si stejné návyky jako civilizovaní lidé. Jedinci, kteří se chovají jako ta zvěř, jsou zaostalí a mentálně retardovaní. Zobrazuje pokus na mladém Victorovi, kdy se doktor Itard a paní Guerin rozhodli, že světu dokážou, že člověk je schopen chovat se jako člověk teprve působením jiných jedinců, učením a láskyplnou péčí. To se jim povedlo do té míry, že Victor byl schopen projevit city a přizpůsobit se dnešnímu životu. Bohužel už film nezobrazuje, co se dělo dále, na konci bych uvítala komentář, takto mi to přišlo neuzavřené... Proto lepší 3*, rozhodně to ale byl silný zážitek, který třeba jednou ráda zopakuji.(2.5.2009)