poster

Divoké dítě

 • Francie

  Enfant sauvage, L'

 • anglický

  Wild Child, The

Drama / Životopisný

Francie, 1970, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  V jednom rozhovoru shrnul Truffaut poselství filmu větou „Člověk bez druhých není ničím“. Jindy by toto poznání vyznělo banálně, Divokému dítěti s jeho přímostí přidává na naléhavosti. Černobílá kamera zdůrazňuje dokumentární nádech (stejně jako u Divotvůrkyně, kterou chtěl Truffaut původně režírovat) a zároveň jakoby symbolizovala jakousi čistotu, upřímnost filmu. Striktně chronologicky řazený záznam proměn vztahu mezi neobyčejně chápavým učitelem a nadobyčejně aktivním žákem se maximálně drží reality a končí přesně v okamžiku, kdy si oba uvědomí to nejpodstatnější. Zásluhou autentických hereckých výkonů i dělení do určitých vývojových etap (kruhové zatmívačky představují jediné formální zpestření) utekl snímek nad očekávání rychle. Divokému dítěti je snadné porozumět již během prvního sledování a společně s Nikdo mě nemá rád, Americkou nocí a Kapesným patří k divácky nejpřijatelnějším počinům milovaného režiséra. Což neznamená, že by bylo méně hodnotné než filmy vybízející bezprostředně po zhlédnutí k přečtení jejich mnohastránkové analýzy. Péče mu byla věnována stejná. 80% Zajímavé komentáře: Jeanne, Stilicho(17.12.2008)

 • Zazie
  *****

  Zase jednou film, u kterého jsem se bála, že přijdou závěrečné titulky a bude konec... Přitom je to celé tak prostinké, v podstatě zfilmované záznamy pedagoga, který se toho lidského zvířátka ujímá nejdřív jen jako vědeckého materiálu ke zkoumání. Velký obdiv zasluhuje především představitel malého Viktora. Jdu googlit, jak to bylo doopravdy a jak to se skutečným Viktorem nakonec dopadlo.(29.10.2008)

 • AngelAngie
  *****

  "Jak to dopadne, když si Knihu džunglí vezme pod svá křídla F. Truffaut?" Samozřejmě uvozovky zde být musí, protože je to nadsázka... avšak která svým způsobem funguje i jako jasně daná věc. Příběh o chlapci žijícím v divočině, kterého lovci odchytí a on je vsazen do normálního života člověka. Na někoho to může působit směšně, že vůbec tohle natočil mistr Truffaut, ale opak je pravdou. Ten film je vynikající jako všechna jeho díla a Divoké dítě je zase rozšíření jeho talentu o míle daleko. Představitel divokého dítětě byl mistrovský... však, posuďte sami!(14.9.2009)

 • xxmartinxx
  ***

  Slušná filmová rekonstrukce, nic víc, nic míň. Rozhodně ne plnohodnotný film a rozhodně ne špatný film v tom, co zřejmě chce dělat. Jen nevím, co je na tom přesně zajímavé...(14.10.2012)

 • Radko
  ****

  Socializácia divokosti, pomedzi ktorú zaznieva občasný spochybňujúci hlas opatrovateľa, či výchova k kultúrno-spoločenským zvyklostiam je naozaj tou pravou slobodou a lepším spôsobom života ako pobiehanie po lese a život v dierach pri potoku.(2.11.2013)

 • - Skutečný Viktor zemřel, aniž by se oženil. (Kulmon)

 • - Film je po autobiografické stránce věnován třeba Jeannu-Pierru-Léaudovi, žáku F. Truffauta, jež ztelěsnil hlavní postavy v mnoha jeho filmech např. třeba v Nikdo mě nemá rád. (Karlos80)

 • - Dr. Itard se o Viktora staral 5 let, nakonec v roce 1806 se Viktor přestěhoval k paní Guerinové a zůstal tam po zbytek svého života. Francouzská vláda celý život platila jeho péči. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace