poster

Hamlet

 • Velká Británie

  Hamlet

Drama / Krimi / Romantický / Thriller

Velká Británie / USA, 1996, 150 min (Director's cut: 242 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  *****

  Přistupoval jsem k tomu velmi obezřetně, nedůvěřuji přesazování předloh do jiných historických epoch, vidím v tom apriori svévolnost a nedostatek pokory k autorům, ale Kenneth Branagh je kouzelník. V převodech Shakespeara na plátno se nemýlí. Nepoznal jsem lepšího Hamleta.(25.11.2012)

 • kingik
  ***

  Kvalitní zpracování Shakespearova dramatu, ale přesto ani mistr Branagh nedal filmu tu "shakespearovskou" jedinečnost a patinu toho něčeho shnilého v říši Dánské. Většina filmu dost průměrná, ale pak je tady několik scén, které film vytahují z průměru, ale přesto se tato tragédie z průměru nevymaní. Hrozné herecké výkony některých herců (Winslet, Williams) navíc mají blíže k parodii než k vážně míněnému převedení jedné z nejslavnějších tragédií. Film mě nechal poměrně chladným. 60%(14.1.2012)

 • helianto
  ***

  Nevadí mi novátorské pojetí. Vadí mi, když je novátorské pojetí v zajetí starých forem. Kenneth Branagh je jistě shakespearovským hercem a znalcem par excellence, ale tady šlápl naprosto vedle. Z temné hamletovské atmosféry nezůstalo v jeho pojetí ani zblo, zato teatrálnosti tam byla přemíra. Jak civilním se vedle něj jeví Sir Olivier i Mel Gibson. Velká škoda. Jak zajímavé bylo zasadit děj přímo do království dánského a jak zbytečné...(18.11.2015)

 • golfista
  *****

  Branagh je prostě na Shakespeara odborník. Já na zfilmované divadelní hry moc nejsem, ale tohle mě dostalo !(5.1.2003)

 • klerik
  ****

  Branagh je perfekcionista a taký je aj jeho film. Pôsobí divadelne a precitlivene, ale finálny súboj mal grády...(15.1.2006)

 • Billy Crystal

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace