Rychle a zběsile 2

Rýchlo a zbesilo 2

Akční / Dobrodružný / Thriller / Krimi

USA / Německo, 2003, 108 min

• POMO

Úvodná honička poteší, i keď iba kopíruje tú z jednotky. Následujúcich 20 minút evokuje znepokojenie. Zbytok filmu nudí a trepe hlavu o sedadlo pred vami. Prisámbohu, že najhorší diel "VRAŽEDNÉHO POBREŽIA" má lepší scenár než táto pakáreň. Hlavná postava sympatická, ale na ťahača akčáku mäkkýš. A druhá hlavná postava nesympatický a vulgárny idiot. Záporák sľubne vyimidžovaný, ale nedotiahnutý. Zápletka primitívna a neschopná ani len vkusne sa pohrať s konvenčnými klišé. Nebyť tých krásne vyleštených a pestrofarebných mašín, bola by to jednohviezdičková bieda. Singleton musel dostať strašné prachy, že do toho vôbec išiel.(29.5.2003)

• Tosim

Ach, nechápu vás, vy ubozí, co vás furt tak rajcujou auta...(20.5.2004)

• Radyo

Upřímně, čekal jsem, že to bude horší. Nicméně tím nechci říct, že to nebylo hrozné. :) Ale vážně, čekat u podobně laděných filmů nějaký děj, když je nad slunce jasnější, že tam jde jen o akci a krásná auta, to by bylo ode mne moc naivní.(28.1.2004)

• Matty

Velké roz5í, žádné na5í. C00L jako ztrouchnivělý kůl natřený neonovou barvou. John Singleton nechtíc stvořil vy3zrak, který chutná jako 1krysy. Podobné režiséry preventivně s3let do k8u. 40% Zajímavé komentáře: zputnik, Turiec(7.10.2007)

Dokonalá auta, krásné ženy, pouliční závody a náznak existence scénáře(dokonce i příběhu :)). Celkově slušná oddychovka, v které lehce schází charisma Vin Diesla.(10.8.2004)

• Cervenak

Asi 20 minút ma to celkom bavilo a vravel som si, že by to mohlo byť znesiteľné jednohubkové guilty. Potom vypuklo peklo. Scenáristické, herecké, režijné, akékoľvek. Po hodine už som sa neopísateľne nudil, ale so zaťatými zubami som to dopozeral, aby som na konci skonštatoval "Kriste, to bola ale chu*ovina" a pochválil sám seba za to, že som za tento film nezaplatil vstupné do kina ani poplatok vo videopožičovni. Ak je trojka ešte horšia než toto, tak si to už pomaly ani neviem predstaviť.(26.4.2008)

• woody

Tento film právě vede na mé příčce nejzbytečnější pokračování.Myslím že na tohle by neměli jít ani předplatitelé Auto-moto.(16.6.2003)

Rozpočet $76miliónovTržby USA $127,154,901Tržby Celosvetovo $236,350,661/40%/(8.6.2005)

• DaViD´82

2 Fast 2 Furious? Ale kdeže... Příliš pomalu a příliš krotce by sedělo více.(26.1.2007)

• mandes

rozpočet : $76 million tržby celosvetovo : $236,041,731(27.5.2007)

::::::::::::::::::::::: Dvojka je taktéž výborná jako jednička a vůbec mne nezklama, spíše naopak .... :::::::::::::::::::::::::(25.11.2007)

Soundtrack David Arnold: 1. Start - John Singleton [0:09] ,2. Act a Fool - Ludacris [4:30] ,3. Represent - Trick Daddy [3:38] ,4. Slum - I-20 [3:06] ,5. Pick Up the Phone - Ludacris [4:53] ,6. Hands in the Air - 8 Ball [4:12] ,7. Gettin' It - Chingy [4:19] ,8. Block Reincarnated - Shawnna [4:18] ,9. Pump It Up - Joe Budden [4:11] ,10. Hell Yeah - Dead Prez [4:32] ,11. Peel Off - Jin [4:09] ,12. We Ridin' - Fat Joe [3:01] ,13. Rollin' On 20's - Lil' Flip [4:09] ,14. F*** What A Ni**a Say... - Dirtbag [3:16] ,15. Oye - Pit Bull [4:02] ,16. Miami - K'Jon [4:18] ,17. Finish - John Singleton [0:10],(14.5.2011)

• tron

„Asi pôjdem na hajzel.“ – „Len si choď.“ No teda, to sú super dialógy. Budem znieť trápne, tak sa pripravte. Obvykle nemám mravokárne reči, nemoralizujem, nie som katolík, nemyslím si, že niektoré decká stoja za prd kvôli americkým akčným filmom a páči sa mi, ako si Hannibal Lecter nasadí klobúk a „ide si dať svojho psychiatra“. Niekedy sa ale objaví film, s ktorým mám až etické (!) problémy. RÝCHLO A ZBESILO 2 patrí medzi ne. Pretože sa mi zdá predsa len už troška nebezpečné takto "fajn" ukazovať streľbu na policajtov, jazdenie 200 km/hod. uprostred dennej cestnej premávky a niekoľkokrát som si musel pretrieť oči, či sa mi nesníva (napr. keď matný Paul Walker, ktorý je asi taký herec, ako ja alebo Mark Wahlberg, obdivuje krásu Evy Mendesovej, umelej animatronickej hollywoodskej bárbiny s odpudzujúcimi "dokonalými" mierami). Inak, scenár (a akčné scény, dialógy, vzťahy medzi postavami atď.) stojí za spálenú pneumatiku (česť výnimke – Cole Hauser). Pobavil ma len "potkan", ale ani ten nie je originálny (viď. poviedka "Medená misa" Georgea Fieldinga Elliota).(23.8.2009)

Volné pokračování o superrychlých autech Rychle a zběsile už není zdaleka tak kvalitní jako jednička. Určitě velkou část viny na tom nese absence Vina Diesela. Paul Walker nepředvádí nic extra, ale tyhle filmy konec konců nejsou o hereckých výkonech. Určitě potěší přítomnost Evy Mendes.....(10.12.2007)

• zputnik

Pokud chcete vidět absolutně nenáročný film s množstvím (motoristických) akčních scén, s atypickým obrazem americké společnosti (tzn. nezvykle nízký počet obézních lidí) a pokud máte rádi auta a tuning, pak je tento film určen právě pro vás. Pro další snad ještě poznámka: jde o film, u něhož se možná nebudete schopni zbavit představy, že některé filmy bohužel vznikají v nějakém „marketingovém oddělení“, které se snaží zacílit snímek na požadovaný segment trhu a tím dosáhnout co možná nejvyšší čistou současnou hodnotu uvedeného filmu.(20.9.2003)

Je to vlastně celkem fajn. Rychle a zběsile 2 nabízí přesně tu podívanou jakou divák od snímku podobného ražení očekává. Příběh a základní zápletka fungují spíše jen jako lepidlo, jehož účelem je sjednotit všechny scénky dohromady a jako takový spíše ustupuje do pozadí. Tvůrci si sice zakládají na tom, že bude dávat smysl a dokonce i zaujme, ale rozhodně není to nejdůležitější. Primární je tady obraz a to nejen samotná vizuální stránka, ale i všechno okolo. V poslední době sleduji, že není třeba aby se snímek snažil něco sdělit a byl úchvatný po vnitřní stránce, tedy právě scénář. Vedle svalnatých chlapů a natuněných aut tak tomuhle snímku chybí jen jedna jediná věc a tou je více pěkných žen...(7.7.2006)

Tak tady nemůžu souhlasit s většinou. Podle mě stejně dobré jako jednička. Sice dvojka už nemá hvězdu velikosti Diesela, což mi vůbec nevadí. Ve Vojínovi Ryanovi byl super, ale to je tak to jediný, v čem mě zaujal. Hlavním lákadlem jsou opět nadupané káry, pěkné slečny a adrenalin. Diesela vystřídal Tyrese, což je imho změna k lepšímu. Líbil se mi v Letu Fénixe a hraje v jednom z mnou nejočekávanějších titulů - Annapolis. To vše na čtyři hvězdy úplně stačí.(11.1.2006)

Ja som dostal to, čo som chcel. Netušil som však, že keď odišiel Vin, s ním sa niekde vytratil aj aspoň náznak o nejaký scenár. Vin však celkom (aspoň) farbou hlasu zastúpil Ludacris. Scenár však nie. Ten možno tie ostatné elementy. 55%.(24.11.2007)

• Le_Chuck

Klišoidná slátanina a dojná krava na popkonrnžrútov. Pekné ženy a tunované káry ostali, ale ta omáčka okolo je jeden veľký trapas. 30%(15.6.2005)

Je to úplne priemerný akčný film, ktorý je pokračovaním obstojnej jednotky. Má pomerne dobrý príbeh o bývalom policajtovi, ktorý sa teraz venuje nelegálnym pretekom, kde patrí medzi najlepších. Po poslednej akcii je chytený a dostane možnosť oslobodenia, ale musí pracovať v utajení ako profesionálny šofér pre vplyvného mafiána. A tak sa spojí so svojim dávnym priateľom a spolu sa vydajú do riskantnej akcie. Spracovanie je ale len úplne priemerné, samotná zápletka pôsobí celkom obstojne, ale už od začiatku cítiť, že je to určené primárne mladším. Dá sa na to pozerať a tých nudnejších miest je len pár, ale nedokázalo si ma to výraznejšie získať, jednoducho je to len priemerná zábava. A pritom pri serióznejšom podaní to mohol byť slušný akčný film. Akcie je tu dosť a nie je zlá, ale ani výraznejšie dobrá. Uprednostňujem iné typy akcie, tu je zameraná v prvom rade na automobilové naháňačky, na jednej strane chválim viacero dobrých nápadov, ako automobil medzi kamiónmi, skok na loď a pár ďalších, lenže problém je, že po vizuálnej stránke sa moc nevydarila. Občas sa na to pozerá dobre, hlavne pri záberoch z väčšej diaľky, ale často je to také umelé a to aj v tých najbežnejších záberoch, že je to až smiešne. Herecké obsadenie je celkom obstojné, Paul Walker hrá svoj štandard a ani jeho partner Tyrese Gibson sám o sebe nie je zlý, ale spolu im to vôbec nejde. A potešia Cole Hauser ako hlavný záporák alebo Eva Mendes. Réžia a technická stránka sú mimo akcie slušným štandardom, ale v akcii je to často bieda. Jednotka tiež nebola žiadny klenot, ale v porovnaní s pokračovaním bola aspoň trochu serióznejšia. Tento diel tiež nie je zlý, ako priemerná zábava na jedno pozretie to stačí, ale mali naviac. 54%(13.6.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21