Srub u jezera 2 (TV film)

Return to Cabin by the Lake

Thriller

USA, 2001, 89 min

Hej lidi, tohle přece není odpad! Není to thriller, ale komedie a možná i parodie a já se u toho královsky bavil. Nebýt nenápaditého konce, dal bych víc. Už jen námět je neobvyklý, protože v jakým filmu se vrah rozhodl zasáhnout do natáčení filmu o sobě a to jen proto, aby byl film kvalitní? Navíc Judd Nelson je bezva chlapík a s Vrtalovým dabingem (pokud se nepletu) mu šlo slizkost (v tom dobrým) znázornit moc dobře. Část filmu o jeho zasahování do filmování považuji za absolutně úžasnou parodii thrillerového žánru. Jenže problém je, že to původním určením není parodie, ale thriller. Ale pro mě to bude navždy vážně se tvářící parodie.(29.3.2006)

• igi B.

...nejspíš se dožijeme i trojky... ufuf...(29.3.2006)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +žádný klad mě nenapadá, no možná není to úplný odpad -nevýrazní herci, slabé zpracování, nic pořádnýho se neděje/// Jestliže jednička byla alespoň průměrná vyvražďovačka, tak tenhle paskvil je ubohé nic snažící se parazitovat právě na průměrném jménu. Hlavně v první půlce se postavy chovají idiotsky a šíleně. A ani později se ničeho lepšího nedočkáme. Obecně známá klišé se vrší jedno za druhým. Záporáka znáte hned po prvních minutách a nějaké pořádné vraždy se taky nedočkáme. Prostě je to strašná slabota a uplná zbytečnost. Koho napadlo natáčet film o natáčení filmu!/// Celkem 26%///(2.9.2008)

"Haló ?? Je tam někdo ?? Nevím, proč se člověk ve tmě tak hloupě ptá.." ;)(14.5.2014)

• rsimonyi

Dlouho jsem nevěděl, že Srub u jezera má nějaké pokračování. Druhý díl není zas tak špatný a nápad natáčení filmu o masovém vrahovi, který se nesmíří s jeho podobou a vkrade se na natáčení je povedený. Sice je to TV thriller, ale docela fajn.(17.3.2007)

• pend

Slabší než jednička, pokračuje tam, kde minule film skončil. Stala se z toho více parodie, a to i sama sebe. Krause budete nejspíše znát z Čarodějek (Leo)(20.6.2007)

• miron

věřil tomu někdo ???(13.6.2007)

• Odpadlik

Tak odpad bych vyloženě nedal, ale žádná bomba to není. A přitom začátek vypadal velice slibně. Spíše než thriller bych to klasifikoval jako hororovou komedii či (jak napsal "monolog") parodii typu Vřískot. Právě z tohohle filmu si "Srub 2" vypůjčil zápletku, kdy se podle skutečných vražd natáčí "halivúdský trhák". Bohužel mi připadá, že vše zůstalo tak nějak na půl cesty. Občas se sice pobavíte, ale časem není celkem čemu se smát. Hlavní představitel sice zpočátku jako cynický a sarkastický vrah vypadá slibně (navíc mu více méně chtě-nechtě fandíte, což nevím jestli je zrovna dobře, ale jiné sympatické postavy tam nejsou), ale i jeho výkony se postupně ředí na stále stejné pohledy a gesta. O strachu mluvit nelze ani náhodou, ostatně všechno už tu bylo tisíckrát předtím (utopené dívky v jezeře, sklepní vězení atd.). Kromě představitele Stanleyho herecké výkony za moc nestojí. Jedinou známější tváří je Brian Krause (Modrá Laguna 2, Sleepwalkers) v roli cholerického režiséra, ale kromě toho, že místy dost přehrává, mizí jeho postava zhruba v půlce filmu. Další hlavní hrdinka je zoufale nudná a její osud je vám lhostejný, další mladík - bratr jedné ze skutečných obětí - je v celém filmu spíš na obtíž.(13.6.2007)

• Valentin

Tak první díl mi už sám o sobě přišel jako spíše komedie, ale alespoň měl ujetý nápad. Tady už jen ten ujetý nápad s podvodní zahradou opakují. Naprosto zbytečný film.(10.12.2010)

• E lan

Nebetyčná blbost, která postrádá snad vše, co i průměrný televizní film musí mít - spád, trochu příběh, obstojné herecké výkony a neurážející ztvárnění. Ani jedno z toho zde není. Od odpadu dělí film opravdu milimetrový chlup...(13.6.2007)

• chrispe

Popravdě jsem se dívala do programu, jestli to má být vážně thriller a ne komedie. Ale o to by nešlo... i tak jsem si řekla, že jako na komedii nebo parodii, se na to dívat musím. Ale... ne... tohle prostě nejde, ztráta času i mozkových buněk.(26.2.2013)

Brian Krause je dobrej herec.Sice tam hrál hroznýho debila,ale člověk si nemůže vybírat.Jedničku jsem neviděl a tohle byla stejně celkem ptákovina.Kvůli Krausovi tomu dávat 1,5* navíc(16.7.2006)

• bass

Tento film byl za posledni dobu to nejhorsi co jsem videl. Divat se na nej je vic nez ztrata casu(13.6.2007)