Lepší zítřek 3

• Hongkong Ying xiong ben se III: tzu yang tsu gor (více)

V roku 1974 sa vietnamská vojna pomaly chýli ku koncu a Chow Yun-Fat ako Mark odchádza z Hongkongu do Vietnamu, aby pomohol svojmu bratrancovi Cheungovi a jeho otcovi dostať sa zo saigonského väzenia. Pomoc mu ponúkne tvrdá a neľútostná gangsterská vodkyňa Chow Ying Kit. Mark s bratrancom sa však do nej zaľúbia a vznikne nebezpečný ľúbostný trojuholník. Jej milenec Ho situáciu rýchlo zhodnotí, oboch bratancov dá deportovať a zabije ich strýka. Mladí muži Cheung a Mark sa vrátia do Vietnamu, aby sa pomstili jeho vrahovi. Podarí sa im zúčtovať s gangsterskou vodkyňou a jej milencom? (oficiální text distributora)

HAL

Největším problémem třetího Lepšího zítřka jsou jednoznačně první dva díly - až nepatří k nejlepším dílům Johna Woo, pořád jsou ještě příliš dobré na to, aby se k nim cokoli jiného mohlo přiblížit. Tsui Hark na to prostě nemá, i když dokáže točit dobré filmy. Snaživá nápadoba Wooova stylu, ale bez myšlenky a i bez talentu na pořádnou akci. 5/10 ()

Lacike

Treti diel znova sleduje osudy Marka Gora, kedze sa jedna o prequel jednotky. Postupne zistujeme ako sa z Marka stal taky schopny gangster a strelec. Bohuzial na reziserskej stolicke nastala zmena. Woo nahradil Tsui Hark, ktory aj ked produkoval predosle dva diely, tak ma uplne iny rezijny styl ako Woo a mne prilis nevyhovuje. V centre deja stoji osudova zena v podani Anity Mui okolo ktorej sa motaju jak nasi hrdinovia, tak aj zaporaci, jak nejaky zblbnuti trubci, ktorym narusa vztahy. Dokonca je aj v akcii za najväcsieho borca a Chow Yun-Fata uci poriadne bojovat. U Wooa by takyto silny zensky element nemal narok. Namiesto kamaratstva na zivot a na smrt medzi chlapmi sledujeme otravnu romantiku na urovni telenovely. Jedinym zadostucinenim je, ze ta pipina neskonci ani s jednym zblbnutym zrebcom ale zasluzene chcipne. Akcia v Harkovom prevedeni mi tiez nesedi. Uz to nie su stylove akcne prestrelky ale hromadna vrava jak z vojnoveho filmu bez vyrazneho stylu. Je ich tu dost, ale po chvili mi pripadali monotonne a rovnako nudne ako dejova omacka. Vysledkom je priemerny film a mizerny pridavok slavnej serie, ktory je vlastne uplne zbytocny. 5/10. Kto vie ako by to dopadlo, keby sa Hark a Woo nepohadali a Woo by natocil aj trojku. Bullet in the Head, ktory mal byt pribehom trojky naznacuje, ze by to bola pecka. ()

Isherwood

Profláklé melodrama poloviny první a přepálená přestřelka půlky druhé si dávají vzájemně na hubu v souboji o životní minimum vzájemné symbiózy, ale nakonec bohužel prohrávají obě. Hark Tsui sice není úplný rutinér, ale ta telenovela teče jak cukernatějící sirup a rachotící kvéry jsou prostě jenom odzívanou změtí zpomalených záběrů zoufale žadonící o špetku tvůrčího nápadu. Navíc to celé trvá dvě hodiny. Uf! ()

Chrustyn

Třetí a poslední díl "Lepšího zítřku" opět s Chow Yun-Fatem, avšak tentokrát bez Johna Woo. Režie se ujal zdatný Hark Tsui ale kvalitativně se po kultovním prvním dílu a slušném díle druhém jedná o obrovský propad, který má s předchozími díly pramálo společného a popravdě by se to klidně mohlo jmenovat úplně jinak. Nezajímavý příběh, toporní herci a naprosto nezvládnutá akce, kde se režisér snaží přiblížit mistrovi ale spíše ho paroduje. ()

ScarPoul

Hneď na začiatok treba uviesť na správnu mieru že aj keď nesie film podobný prívlastok ako predchádzajúce dva diely a tiež že tu vystupuje jedna z hlavných postáv Mark(yun-fat) tento film ma s predchádzajúcimi dvoma dielmy pramálo spoločné. Najväčšou chybou bolo, že sa réžie chopil Tsui Hark, ale nie preto, že by bol zlý režisér, či už sa jedná o swordsmana alebo do poslednej kvapy krvi , je to neskutočne zručný režisér a ja ho mám rád, ale a batter tomorrow je skrátka typická woo- ovská látka, ktorú nikto iný nedokáže natočiť s citom a s takou dokonalosťou ako John Woo, a na filme je to veľmi poznať. Nech sa akokoľvek Tsui snaží naviazať na úspech nedarí sa mu to. Niektoré scény sú úplne zbytočné, niektoré postavy tiež a tak sa nakoniec pozeráte na skoro dvojhodinový film, ktorý je doslova a do záberu poskladaný s rôznych nápadov, ktoré aj v tých najemotívnejších scénach nefungujú a taktiež ani v tých akčných a film vybudovať na takej hlúpej zápletke a obaliť ho dokonalým vizuálom ešte neznačí že sa to bude niekomu páčiť tak ako predchádzajúce časti. Normálne by to bolo za dve ale kvôli Fatovi a Harkovi to zvýšim na tri, aj keď som sa veľmi premáhal. Lepšie ak ukončíte sériu druhým dielom. Vyhnete sa tak sklamaniu ()

• John Woo měl původně také režírovat třetí díl, ale producent Tsui Hark mu to nedovolil kvůli ukončenému přátelství a rozhodl se režírovat tředí díl sám s nově napsaným scénářem. Wooův připravený scénář k třetímu dílu nakonec přepsal s několika změnami a pojmenoval názvem Kulka v hlavě, který o rok později natočil. (tequilla)