poster

Tetsuo

 • japonský

  鉄男 TETSUO

 • anglický

  Tetsuo: The Iron Man

Drama / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 1989, 67 min (SE: 69 min, Director's cut: 77 min)

Hudba:

Čú Išikawa
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • strougy
  *****

  Tak asi takhle si představuju peklo... Tetsuo vypadá jako něco mezi šíleným hudebním klipem k nějakýmu industriálu, nefalšovaným hororem (scéna v metru, kdy úředníka začne pronásledovat chodbama žena s podivným pařátem je zatraceně děsivá) a zhuleným snem surrealistického umělce. Mimořádně působivý a rozhodně nezapomenutelný zážitek.(29.4.2008)

 • J*A*S*M
  **

  Už jsem dlouho neviděl nějakou šílenost z východu, tak jsem dostal chuť zkusit Tetsua. Znova jsem se však ujistil, že tohle snažení asi bude opravdu zbytečné. Nevěřím, že tohle může někomu něco dát.(28.5.2010)

 • psy.cho
  *****

  Neskutočne rýchle tempo, ktoré je ešte gradované perfektnou industriálnou hudbou. Vynikajúci kyber-punk s prvkami surealizmu. Tetsuo patrí medzi tie najväčšie bizarnosti a šialenosti čo som videl.(10.6.2011)

 • Chrustyn
  **

  Těžké i těžkopádné, japonské sci-fi psycho, které by bylo moc šílené i na Lynche a Cronenberga, kteří se divákovi při sledování této podivnosti, nejednou vybaví.(21.12.2013)

 • berg.12
  ***

  Přestože používá daleko méně expresivnějších a extrémnějších prostředků, je pro mě třeba takový Lynch mnohem více sugestivní. Možná za to tentokrát může i délka, která pouhým a neustálým opakováním výsledný dojem spíš ubíjí. Tím ale v žádném případě nechci říc, že každý filmový fanoušek by si tady nemohl otestovat své divácké hranice!(19.10.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace