Tetsuo

• japonský

鉄男 TETSUO

Tetsuo: The Iron Man

Drama / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 1989, 67 min (SE: 69 min, Director's cut: 77 min)

Čú Išikawa

Absolútna šialenosť o človeku ktorý sa začne meniť v kov...Zaujímavý avangardno-industriálny experiment, ktorý je ešte aj podfarbený zbesilým industriálom a elektronikou...Maximálna industriálna brutalita a to doslova!!! Keby to malo pol hodinku tak je to parádička, takto to postupom času stráca na intenzite, škoda...Tí ktorí si myslia, že už videli všetko a nevideli Tetsuo, nevideli nič!:)))(26.7.2006)

Maximum bizardnosti a originality. Nic takového jsem ještě neviděl a také si troufám tvrdit, že to není jen samoúčelné, ale že nám tím chtěl režisér sdělit něco víc (aspoň mně teda něco sdělil, i když třeba nechtěl. takový malý EDIT: tento film se dá správně vychutnat až na vícero shlédnutí. Od toho poprvé jsem se na něj podíval už minimálně pětkrát znovu a neustále vidím nové a nové věci. Více si skládám ten v podstatě obyčejný příběh prokládáný tolika šílenostmi a velmi rychle se vyhoupl do mých nej. Tetsua považuji za jeden z vrcholů filmové tvorby vůbec. Doporučené komentáře: Douglas, Kusko.t2.(25.6.2008)

Lehce šílený film o muži jehož tělo začne obrůstat kovovými součástkami. Animacemi kovu a stylem mi trochu připomína Švankmajera, Věc a tvorbu H. R Gigera - k tomu přidejte zběsile industriální hudbu, epileptický střih (často jen stroboskopický sled obázků) a máte film zběsile originální, zběsile zajímavý... a zběsile krásný. Škoda jen že mohl být tak o (poslední) třetinu kratší, takto ji zachraňuje jen rozmilá pointa.(13.5.2006)

• Chrustyn

Těžké i těžkopádné, japonské sci-fi psycho, které by bylo moc šílené i na Lynche a Cronenberga, kteří se divákovi při sledování této podivnosti, nejednou vybaví.(21.12.2013)

V pomyslném žebříčku absurdních filmů které jsem kdy viděl by byl tento nejspíše na prvním místě a nevím jestli by ho kdy nějaký překonal. Shinya Tsukamoto není prostě normální. Zaplaťpánbůh zato... - 80%(17.6.2012)