poster

Tetsuo

 • japonský

  鉄男 TETSUO

 • anglický

  Tetsuo: The Iron Man

Drama / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 1989, 67 min (SE: 69 min, Director's cut: 77 min)

Hudba:

Čú Išikawa
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  *****

  Industriální nářez! Dávám 10*. V duchu filmů Jana Švankmajera sledujeme v místy zběsilém tempu děsivou mutaci člověka v kovové monstrum. Za doprovodu hudby na pomezí industriálu, dark wave a gothicky se odvíjí mozaika bizarností, které bombardují nebohého diváka. Ovšem, zazní zde i romantický saxofon, objeví se milostné scény, vše ale jen na kratičko.Závěrečná metamorfóza mi připomnělá nádherné triky z filmu Věc. Lahůdka, ne však pro každého...(13.3.2011)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Tři hvězdy spíše za snahu, že se někdo s něčím takovým páral. Obsahově mi to přijde jako cyberpunková variace na Cronenberga, no že bych si z této hodinky odnášel nějaký zážitek, neřku-li dobrý pocit, to ani náhodou. 50%(3.6.2014)

 • TheRaven
  *****

  Maximum bizardnosti a originality. Nic takového jsem ještě neviděl a také si troufám tvrdit, že to není jen samoúčelné, ale že nám tím chtěl režisér sdělit něco víc (aspoň mně teda něco sdělil, i když třeba nechtěl. takový malý EDIT: tento film se dá správně vychutnat až na vícero shlédnutí. Od toho poprvé jsem se na něj podíval už minimálně pětkrát znovu a neustále vidím nové a nové věci. Více si skládám ten v podstatě obyčejný příběh prokládáný tolika šílenostmi a velmi rychle se vyhoupl do mých nej. Tetsua považuji za jeden z vrcholů filmové tvorby vůbec. Doporučené komentáře: Douglas, Kusko.t2.(25.6.2008)

 • bassator
  ****

  V pomyslném žebříčku absurdních filmů které jsem kdy viděl by byl tento nejspíše na prvním místě a nevím jestli by ho kdy nějaký překonal. Shinya Tsukamoto není prostě normální. Zaplaťpánbůh zato... - 80%(17.6.2012)

 • Jhershaw
  ***

  Tak nějak nevím, po těch nadšených komentářích jsem čekal... asi že se mi to bude líbít víc. Po vizuální stránce zajímavá a v první půli i zábavná úchylárna, ale pak už mě to "přestalo bavit". Radši si sežeňte nějaké starší klipy od Nine Inch Nails.(5.1.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace