Tetsuo

• japonský

鉄男 TETSUO

Tetsuo: The Iron Man

Drama / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 1989, 67 min (SE: 69 min, Director's cut: 77 min)

Čú Išikawa

Tak asi takhle si představuju peklo... Tetsuo vypadá jako něco mezi šíleným hudebním klipem k nějakýmu industriálu, nefalšovaným hororem (scéna v metru, kdy úředníka začne pronásledovat chodbama žena s podivným pařátem je zatraceně děsivá) a zhuleným snem surrealistického umělce. Mimořádně působivý a rozhodně nezapomenutelný zážitek.(29.4.2008)

• J*A*S*M

Už jsem dlouho neviděl nějakou šílenost z východu, tak jsem dostal chuť zkusit Tetsua. Znova jsem se však ujistil, že tohle snažení asi bude opravdu zbytečné. Nevěřím, že tohle může někomu něco dát.(28.5.2010)

Neskutočne rýchle tempo, ktoré je ešte gradované perfektnou industriálnou hudbou. Vynikajúci kyber-punk s prvkami surealizmu. Tetsuo patrí medzi tie najväčšie bizarnosti a šialenosti čo som videl.(10.6.2011)

• Chrustyn

Těžké i těžkopádné, japonské sci-fi psycho, které by bylo moc šílené i na Lynche a Cronenberga, kteří se divákovi při sledování této podivnosti, nejednou vybaví.(21.12.2013)

Přestože používá daleko méně expresivnějších a extrémnějších prostředků, je pro mě třeba takový Lynch mnohem více sugestivní. Možná za to tentokrát může i délka, která pouhým a neustálým opakováním výsledný dojem spíš ubíjí. Tím ale v žádném případě nechci říc, že každý filmový fanoušek by si tady nemohl otestovat své divácké hranice!(19.10.2006)