• Orlau32
  *****

  Kdo miluje historické filmy, pro toho je to lahůdka. Tento film je už dnes klasika. A když se tak nad tím zamyslím, tak chudáci Němci vlastně dostávali od těch Slovanů (byť sjednocených) už v 15.stol. v bitvě u Grunwaldu na prdel. A pak nás mají mít rádi...!(14.3.2008)

 • Fr
  **

  Jsem chudý šlechtic. Mám jen čest!…. Přesto, že nemám moc rád staré filmy, občas nějaký vyzkouším (snad jestli mě to nepřešlo). Nepřešlo! Tohle se dalo sledovat TENKRÁT. Spousta keců o ničem má vykreslit charakter postav a doby. Divná kamera předvádí divný souboje, kterých je stejně na tu délku málo. Celkově to zpracování (myslím) o dost zaostává za českými historickými filmy z doby husitské.(22.6.2008)

 • sportovec
  ***

  Standardní historický film své doby nese všechny znaky romantického uchopení historické látky. V českém prostředí by mu nejvíce odpovídal JAN ROHÁČ Z DUBÉ. Hodnotím-li film z tohoto hlediska, vyniknou více v tomto rámci historické znaky konfliktu přes více či méně prezentní uchopení postavy krále Vladislava I. -Jagiella. Bitva u Grunwaldu znamenala fakticky zastavení středověkého Drang nach Osten a v případě polského státu dočasný mocenský, územní, ale i hospodářský rozmach. Za připomenutí stojí i ve filmu zmíněná účast českých žoldnéřských bojovníků na polské straně.(26.8.2007)

 • Sašenka165
  **

  Příběh by býval možná ušel, nebýt otřesných dialogů. Vlastně jsem se dobře bavila, když jsem poslouchala ty trapnosti... ("Pojď, musíme na tu ránu dát bobří tuk" - vážným tónem, o okamžik později po sexuálně motivovaném rozhovoru: "Podrž bobra!") Ty oslavné komentáře opravdu myslíte vážně? Vždyť je to opravdu strašné a neskutečně nudné dílo. Už nikdy víc!(20.3.2008)

 • Nettrass
  ***

  Ve dvanácti se mi to moc líbilo...(6.7.2012)

 • - Rozpočet filmu byl 33 milionů polských zlotých. (Kulmon)

 • - Kniha i film zmiňují v bitvě u Grunwaldu Janu Žižku. V bitvě u Grunwaldu roku 1410 jej historické anály zaznamenaly vůbec poprvé. (Kulmon)

 • - Premiéra filmu byla v den 550. výročí bitvy u Grunwaldu. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace