Pan Tau a cesta kolem světa

• Západní Německo

Pan Tau geht in auf Reisen

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo / Západní Německo / Rakousko, 1972, 30 min

Jeden z nejkouzelnějších dílů s milým obsazením...(17.2.2011)

Ó ano, jasně pamatuji si jedna z nejzdařilejších epizod o Panu Tauovi, kterého jsem měl jako dítě tak moc rád. Jasně i s jeho zázračnou buřinkou, kterou jsem jako malý toužil alespoň na okamžik mít jen sám pro sebe. Jan Werich si ale myslím že se vcelku velice důstojně rozloučil z televizním filmem a to sice v roli bohatého pana Wioly který se svojí vnučkou Claudií (Veronika Renčová), zažívají dokonalý servis, při bezstarostných tuláckých putováních a hrách, samozřejmě jak už se v pohádce patří i s pomocí všelijakých kouzel. Děj tohoto snímku volně navazuje na titul Pan Tau a Claudie rok 1970, a má ještě jedno pokračování ve filmu Hledá se Pan Tau také z roku 1972.(22.1.2007)

jeden z najlepsich filmov s Pan Tau! 77 %(17.2.2015)

Pět hvězdiček za krásnou roli pro Jana Wericha v době, kdy byl v nemilosti mocných.(24.9.2006)

Třetí díl s panem Werichem. Pan Tau chystá pro Claudii a jeho dědečka dobrodružství, to však začíná na špatném povoze se slepicemi. Ještě že je poblíž pan Tau a vše dá do pořádku. Pak je třeba zalovit si v rybníce, pochutnat si na rybičce, trochu se zatoulat na venkov a zažít taky pořádnou večeři v hospodě, kde by případně děda mohl ukázat Claudii svou odvahu. Jenže stačí si splést dveře a vše je jinak. Velmi zábavný díl.(24.4.2016)

• - Postava pana Wioly byla poslední filmovou rolí Jana Wericha. (Terva)

• - Snímek vznikl spojením tří částí původního seriálu, konkrétně se jednalo o epizody "Pan Tau to zařídí", "Pan Tau a cesta kolem světa" a "Pan Tau v cirkusu". (Terva)