Esmeralda (TV seriál)

Esmeralda

Telenovela / Drama / Romantický

Mexiko, 1997, 137x45 min

• lesumir

Ja, jako mlady kluk sledoval s napetim, jak to s ni vubec bude, jestli bud eznovu videt a kdyz videla, tak jestli bude Jose Armando videt. Tak teda jo, armando zase videl a ja byl spokojenej.(6.7.2007)

• troufalka

Jirka moravský Brabec se jednou na Mohlenickém dostavníku chlubil, že mu maminka u Esmeraldy uštrikovala barevné pončo. Měl ho na sobě. Ukazoval nám přesně místo, kde Esmeralda prozřela. A hle! Barvy se zdály jasnější!! Inu vidno, že i průměrná telenovela může mít poztivní dopad na prostý lid. Mít Emeradla méně dílů, měl by dnes Jiří akorát tak barevnou šálu!(8.11.2014)

• Trellíno

Je zbytečný se nad telenovelama rozčilovat. Tim, že jim dám odpad se stejně nepřestanou natáčet a třeba budeme ještě jednou vzpomínat na telenovely, jako na perfektní druh zábavy. Kdo ví, co se ještě v televizi objeví.(18.2.2003)

• Madsbender

Nesmrteľná legenda!(4.6.2014)

• berg.12

Esmeralda byla první. Alespoň u nás. Schopnost Vladimíra Železného přesvědčit polovinu národa o tom, že to nejlepší, co mohou se svým časem udělat, je sledovat v hlavním vysílacím čase telenovelu, nemá podle mě v západním mediálním světě obdoby. V tomto ohledu je pro mě Esmeralda fenoménem, který stojí za rozbor. Doby, vkusu a síle médií. Který však ale samozřejmě nijak nesouvisí s filmovou kvalitou.(15.3.2005)

• - Telenovela byla prodána do 80 zemí a dabována do 15 jazyků. (HappySmile)

• - Raquel Olmedo, představitel Domingy, se nedlouho po svém odchodu z rodné Kuby v roce 1959 stala uznávanou mexickou herečkou. Za svou práci pro televizi dostala v 1984 svou hvězdu na „Paseo de las Luminarias“ v Mexico City, mexické obdobě hollywoodského Chodníku slávy. Mimoto je také úspěšnou zpěvačkou, na svém kontě má více než 6 alb. (Agatha)

• - Spoiler: Krátce před poslední klapkou zemřel na selhání jater představitel Fermína Noé Murayama. Následovně při úvodních titulcích doplnil hercovo jméno i křížek. Všechny hlavní scény však stihl natočit, jen konec museli tvůrci trochu upravit a neplanovaně nechat zemřít i jeho postavu. Původně se měl účastnit i návratu Esmeraldy (Leticia Calderón) do Casa Grande a její svatby. (Agatha)