Esmeralda (TV seriál)

Esmeralda

Telenovela / Drama / Romantický

Mexiko, 1997, 137x45 min

• Davies182

Na druhou stranu těžko říct, na co se budu v sedmdesáti koukat já.(28.5.2009)

A došlo to tak daleko, že jsem si vyprosila knihu, knihu přečetla, po přečtení ji zapsala do čtenářského deníku, čtenářský deník prezentovala ve škole i s knihou a se ségrou jsem uzavřeli alianci proti Alvarovi a kdykoli se objevil na obrazovce, házeli jsme po televizi polštáře. To bylo dávno, když mi bylo málo. když mi bylo víc, plakát letěl pryč(22.10.2011)

• sepp

Na tento mexicky vyplod soudny clovek nemuze koukat, sam jsem se pokousel o jeden dil, ale demence vsech postav byla do nebe volajici.(4.9.2003)

• - Postava Crisanty byla poslední rolí herečky Diny de Marco. Po 7 měsících od skončení natáčení podlehla vě věku 60 let rakovině. (Agatha)

• - Přibližně v půlce seriálu byl herec Juan Carlos Serrán, představitel Dionisia Lucera, vystřídán kolegou Rafaelem Amadorem, který postavu Dionisia dohrál až do konce. Důvod této výměny je neznámý. (Agatha)

• - Literární předlohou byl román mexické spisovatelky Oliete Lourdes. První filmová verze Esmeraldy vznikla v roce 1968 ve venezuelské produkci. (HappySmile)