poster

Esmeralda (TV seriál)

 • Mexiko

  Esmeralda

 • SK název

  Esmeralda

Telenovela / Drama / Romantický

Mexiko, 1997, 137x45 min

 • Hrabka
  **

  Neuvěřitelné, ale je to tak. Já jsem tento seriál sledoval, když běžel poprvé na nově a musím se přiznat, že mě to bavilo. Dnes podobné kousky naprosto ignoruji, ale tenkrát byl tento seriál opravdu oblíbený v různých věkových kategoriích. Nemám nic proti těmto telenovelám a komu se líbí, ať se na ně dívá. Škoda jen, že jich denně běží v televizi 5 a každá má stejnou pointu. I když je pravda, že poslední dobou z českých komerčních TV stanic mizí (2008).(23.12.2007)

 • Pohrobek
  ****

  Není to tak jednoduché. Já jsem se na to začal dívat poměrně brzy, už nevím proč. Nejspíše mě informovaly moje sestry, které se dozvěděly zas od někoho jiného. No a po prvním dílu, jsem se nepozvracel a ani mi nepřipadlo, že by se vskutku jednalo o takovou kravinu. Naopak jsem se začal dívat pravidelně a dohromady jsem mohl zhlédnout dobrých 70% procent seriálu. Docela jsem se zajímal o zápletku, s mnoha kamarády jsem se o Esmeraldě bavil, v naší vesnici byly bohoslužby přesunuty o hodinu, abychom mohli stíhat obé. Nevím, jestli to bylo kvůli tomu, že se tu jednalo o úplně nový fenomén, či zda se mi vkus průběhem doby tak změnil, ale dnes už telenovely opravdu nesnesu. Každopádně, možná se skutečně jedná o takovou příšrnost, ale z mého osobního pohledu musím uvážit, že normálně, pokud se mi něco skutečně nelíbí, neřku-li hnusí, v žádném případě mě to tak nezaujme, abych pokračoval v sledování tohoto až do úplného konce, aniž bych pociťoval jakékoli nelibé pocity. Proto bude pro mě Esmeralda vždy spíše světlou vzpomínkou. Kdyby ji však někdy opakovali, svůj vkus pokoušet nebudu.(14.1.2005)

 • Ainy
  ***

  V dnešní době se podobným seriálům vyhýbám na sto kroků. V roce 1997 mi bylo ještě o hodně míň a Esmeralda byla tuším první telenovela, na kterou jsem se dívala a kterou jsem hltala do konce. Ze sentimentality dávám tři hvězdičky :-)(28.7.2012)

 • - Raquel Olmedo, představitel Domingy, se nedlouho po svém odchodu z rodné Kuby v roce 1959 stala uznávanou mexickou herečkou. Za svou práci pro televizi dostala v 1984 svou hvězdu na „Paseo de las Luminarias“ v Mexico City, mexické obdobě hollywoodského Chodníku slávy. Mimoto je také úspěšnou zpěvačkou, na svém kontě má více než 6 alb. (Agatha)

 • - Leticia Calderón, autorku scenára, mala Deliu Fiallo presviedčať, aby Esmeralda nakoniec zostala s doktorom Lazcanom. Delia s ňou našťastie nesúhlasila a príbeh sa skončil happyendom s Esmeraldou v náručí José Armanda. (corona)

 • - Přibližně v půlce seriálu byl herec Juan Carlos Serrán, představitel Dionisia Lucera, vystřídán kolegou Rafaelem Amadorem, který postavu Dionisia dohrál až do konce. Důvod této výměny je neznámý. (Agatha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace