Esmeralda (TV seriál)

Esmeralda

Telenovela / Drama / Romantický

Mexiko, 1997, 137x45 min

• PinokKio

Za tu zápletku si to alespoň jednu hvězdičku zaslouží(8.11.2010)

A došlo to tak daleko, že jsem si vyprosila knihu, knihu přečetla, po přečtení ji zapsala do čtenářského deníku, čtenářský deník prezentovala ve škole i s knihou a se ségrou jsem uzavřeli alianci proti Alvarovi a kdykoli se objevil na obrazovce, házeli jsme po televizi polštáře. To bylo dávno, když mi bylo málo. když mi bylo víc, plakát letěl pryč(22.10.2011)

Takže asi tak. V době, kdy u nás tuto telenovelu vysílala TV Nova, tak jsem to neskutečně žral a ujížděl jsem na tom, ostatně jako naprostá většina mých spolužáků na základce. Tahle telenovela dokonce byla u nás ve třídě tak populární, že jsme se pokoušeli podle jejího námětu nazkoušet divadelní hru. A je pravda, že tahle telenovela byla u nás první, které se dostalo doslova davové popularity a byla u nás dokonce první telenovelou, která se vysílala v hlavním vysílacím čase v osm hodin večer. To bylo někdy v roce 1998. A opravdu jsem jí tehdy viděl kompletní. A nyní, začátkem roku 2009, odvysílala kompletně tuto telenovelu slovenská stanice Joj Plus. A já jsem se na první díl kouknul z nostalgie a znovu si mě tato telenovela podmanila a zaujala natolik, že jsem jí opravdu znovu celou kompletně zhlédl. A bylo to krásných 14 týdnů s touto telenovelou. A to především díky nádherné Noře Salinas, která hrála Gracielu a které to v každé scéně slušelo. A je to právě Graciela a její osudová láska Adrian, kteří tuto telenovelu dělají velice zajímavou. Vztah mezi Esmeraldou a José Armandem a jejich věčná nerozhodnost, co vlastně chtějí, začnou po nějaké době nudit. Naopak zápletka mezi Gracielou a Adrianem celou dobu udržovala mé napětí a mou pozornost. A za zmínku stojí ještě krásná Aurora, další Adrianova velká láska. Co je velkým mínusem této telenovely, to je především vztah mezi Esmeraldou a José Armandem. Tak v první polovině telenovely to je docela v pořádku, ale jakmile se nemůžou ani jeden rozhodnout, co vlastně chtějí, tak už to je trapné. A dalším velkým mínusem je konec celé telenovely. José Armando oslepne, aby se mu jako zázrakem v posledním díle vrátil zrak. To je fakt ta největší trapárna. Ale jinak s touto telenovelou nemám problém a bez jakéhokoliv studu přiznávám, že jsem na ní v pubertě ujížděl a nyní se mi docela líbila, takže neváhám (možná i tak trochu z nostalgie) udělit čtyři hvězdičky.(28.5.2009)

• Trellíno

Je zbytečný se nad telenovelama rozčilovat. Tim, že jim dám odpad se stejně nepřestanou natáčet a třeba budeme ještě jednou vzpomínat na telenovely, jako na perfektní druh zábavy. Kdo ví, co se ještě v televizi objeví.(18.2.2003)

• -bad-mad-wolf-

Esmeralda přišla v době naší puberty a stala se nám primárním zdrojem všemožných vtípků a narážek. Popularita zelené barvy mezi námi poklesla a o Esmeraldě se mluvilo každý den. Když po závěrečném díle největší fracek a šikanátor naší třídy pronesl slova "..ale měli pěknou svatbu", éra Esmeraldy pro nás skončila. Inu, týnejdžři...(7.8.2007)

• - Ve 41. dílu čeká Blanca (Raquel Morell) s Domingou (Raquel Olmedo) v její chýši na návrat Esmeraldy (Leticia Calderón). Venku je celou dobu tma, Blanca nakonec odchází. Pak sedí při svíčce u stolu Dominga a Florecita (Esther Rinaldi), těsně před touto scénu je krátký záběr zvenku na chýši, v něm ale tmu nesmyslně vystřídala jasně modrá obloha a slunce. (Agatha)

• - Představitelka Fátimy Laura Zapata je nevlastní o 15 let mladší sestra populární mexické zpěvačky Thálie. (Agatha)

• - Spoiler: Krátce před poslední klapkou zemřel na selhání jater představitel Fermína Noé Murayama. Následovně při úvodních titulcích doplnil hercovo jméno i křížek. Všechny hlavní scény však stihl natočit, jen konec museli tvůrci trochu upravit a neplanovaně nechat zemřít i jeho postavu. Původně se měl účastnit i návratu Esmeraldy (Leticia Calderón) do Casa Grande a její svatby. (Agatha)