Esmeralda (TV seriál)

Esmeralda

Telenovela / Drama / Romantický

Mexiko, 1997, 137x45 min

• Psema

Nechutnost, ze které NOVA udělala hit. Nechápu.(17.2.2007)

• molotov

Viděl jsem i mnohem horší věci.(6.2.2005)

• NinadeL

Po jednorázové zkušenosti, kterou učinila svého času Premiéra TV s Manuelou v 90. letech přišla po roce 2000 Nova s fenoménem telenovel Delie Fiallo. Kdo by se byl nadál, že taková nenápadná paní (narozena 1918) z Kuby má na svědomí tolik námětů pro tolik telenovel a že si Nova začne myslet, že celá ČR bez nich nemůže ani existovat? Ajta krajta.(16.2.2011)

• - Ve 41. dílu čeká Blanca (Raquel Morell) s Domingou (Raquel Olmedo) v její chýši na návrat Esmeraldy (Leticia Calderón). Venku je celou dobu tma, Blanca nakonec odchází. Pak sedí při svíčce u stolu Dominga a Florecita (Esther Rinaldi), těsně před touto scénu je krátký záběr zvenku na chýši, v něm ale tmu nesmyslně vystřídala jasně modrá obloha a slunce. (Agatha)

• - Natáčelo se od 5. května 1996 do 31. října 1997. (HappySmile)

• - Literární předlohou byl román mexické spisovatelky Oliete Lourdes. První filmová verze Esmeraldy vznikla v roce 1968 ve venezuelské produkci. (HappySmile)