Esmeralda (TV seriál)

Esmeralda

Telenovela / Drama / Romantický

Mexiko, 1997, 137x45 min

• B!shop

Tohle byla asi prvni telenovela co se u nas vysilala, takze za to pridavam na hodnoceni. Na druhou stranu at ste si pustily jakoukoliv cast jakyhokoliv dilu vzdy se tam resilo ze nekdo neco proved, druhymu tim ublizil, tamta chce toho, tamten tamtu, ale ta nemuze pac chce tamto atd..takze s prihlednutim k vyse popsanemu "kladu" muze tento skvost hrde dostat hodnoceni odpad. Btw kdyz jsem omylem zahlid kousek, behem prepinani programu, hned sem videl zelene.(1.2.2005)

• MM_Ramone

Je to rovnako blbá, nekonečná telenovela ako všetky podobné juhoamerické seriály. Naozaj veľmi zlé herecké výkony, nízky rozpočet, fušerská kamera, strih, dramaturgia aj réžia, nereálne naivný romantický námet, hlúpy scenár, príšerné dialógy a šibnuté monológy... Ukážka filmárskeho ignorantstva a neprofesionality. Také sú takmer všetky tieto importované telenovely, ktoré sa stali neodmysliteľnou súčasťou vysielania našich komerčných televízií. "Esmeralda" bola mojim prvým vážnejším kontaktom s týmto druhom filmárčiny. Bol to pre mňa nový zážitok. Nikdy pred tým som sa nestretol s takou rozťahanou, stupidnou zlátaninou, ktorá by bola navyše tak strašne mizerne natočená. Dám jej aspoň jednu hviezdičku, aj keď si ju vôbec nezaslúži. *(6.10.2011)

• Lima

Vlajková loď jihoamerických telenovel na TV NOVA. Kdyby zůstalo jen u ní, bral bych to jako dobrou recesi, ale když vidím, jakou zkázu přinesla, kdy desetitisíce babek s fialovejma trvalejma a vypatlaný puberťačky hltají jeden argentiskej a já-nevím-ještě-jakej blábol za druhým, jde mi z toho až mráz po zádech.(2.3.2003)

• - Natáčelo se od 5. května 1996 do 31. října 1997. (HappySmile)

• - Leticia Calderón, autorku scenára, mala Deliu Fiallo presviedčať, aby Esmeralda nakoniec zostala s doktorom Lazcanom. Delia s ňou našťastie nesúhlasila a príbeh sa skončil happyendom s Esmeraldou v náručí José Armanda. (corona)

• - Spoiler: Krátce před poslední klapkou zemřel na selhání jater představitel Fermína Noé Murayama. Následovně při úvodních titulcích doplnil hercovo jméno i křížek. Všechny hlavní scény však stihl natočit, jen konec museli tvůrci trochu upravit a neplanovaně nechat zemřít i jeho postavu. Původně se měl účastnit i návratu Esmeraldy (Leticia Calderón) do Casa Grande a její svatby. (Agatha)