poster

Zrůda

 • USA

  Monster

 • Německo

  Monster

 • Slovensko

  Monštrum

Krimi / Drama / Životopisný

USA / Německo, 2003, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • akisha
  ***

  Kdyby tam tak dobře nehrála Charlize Theron, ten film by asi za moc nestál. Nepřišlo mi to ničím zvláštní, prostě takovej příběh vraha, rozhodně se nepodařilo přiblížit tu postavu natolik, aby s ní člověk mohl soucítit nebo chápat či ospravedlňovat její počínání. I když to možná ani nebyl záměr. Celej film se vlastně nic moc neděje (mám pocit, jako by se tři čtvrtiny odehrály v motelovým pokoji a ten zbytek v baru) a některý hysterický scény mi malinko zabrnkaly na nervy. To ovšem nic nemění na tom, že výkon Charlize Theron byl tak fantastickej, až jsem žasla, a ona je určitě největší důvod, proč se na tohle podívat. Je až hrozný, jakou šeredu udělali z - podle mě - jedný z nekrásnějších současných hereček. Oskar naprosto zaslouženě.(29.4.2011)

 • Hakha
  ****

  Famózní film, který mě naprosto pohltil, hlavně díky vědomí toho, že se to skutečně stalo. Takovéhle filmy mají podle mě největší smysl. Popisují realitu, ač někdy drsnou, před kterou nemůžeme zavírat oči. Mrazivý příběh podtrhuje nadpozemským hereckým výkonem Charlize Theronová, která si záslouženě odnesla sošku oscara...(3.3.2006)

 • ripo
  ****

  Tomuto filmu nemožno absolútne uprieť to, že Charlize Theron podala nadštandardný herecký výkon a predpokladám, že si dala dosť veľkú prácu, aby naštudovala pohyby, mimiku, chôdzu a správanie skutočnej ženskej zrudy... Film ako celok ma však nehodil do kresla, ani som po jeho skončení neupadol do zádumčivej nálady, aby som sa zamyslel nad skutkami hlavnej postavy .... Filmu by určite pomohol lepší strih , ktorý bol absolútne konzervatívny, kamera bola podpriemerná a hudbu som zaregistroval takmer len pri záverečných titulkoch ...(18.3.2006)

 • Rob Roy
  ****

  Herecké výkony par excellance...(24.6.2005)

 • Lima
  ****

  Dokonalá fyzická a duševní přeměna Charlize Theron, za kterou stojí její ochota nechat se pro roli zošklivit a skvělá práce maskérů. Zde nejlépe sedí slova renomovaného Rogera Eberta, že u ní to už není herecký výkon, ale čiré "vtělení se". Změna hlasu, klátivá chůze, výrazný předkus, tělo obalené tukovými pneumatikami (zvlášť patrné v jedné scéně), způsob vyjadřování. Už to není Theron, ale Wuornos - lesbická vražedkyně a prostitutka, zhnusená ze svého zpackaného života a plná emocí a lásky ke své mladičké partnerce v dost depresivním a místama velmi působivém filmu. Při vypjatých scénách vražd umí Jenkins pořádně "zahustit" atmosféru, brutální scéna se znásilněním a první vraždou mi jen tak z hlavy nevymizí, stejně jako třeba tragikomický moment s "hand-jobem". Ale hlavně - chtěl jsem se dívat na Monster jako na film, kde hraje Charlize Theron. Ale prostě jsem jí v tom filmu nenašel. Ta ženská mi prostě nedala šanci :o)(2.2.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace