Zrůda

Monster

Monštrum

Krimi / Drama / Životopisný

USA / Německo, 2003, 105 min

Hustý náhled do života a myšlení masové vražedkyně. Charlize Theron předvedla něco čemu se říká herectví v plné kráse. Je neuvěřitelné jak se dokázala, kvůli téhle roli změnit po fyzické stránce, byla odporná a nechutná - prostě zrůda. Samotný film je však přitažlivej a moc chutná .(23.8.2006)

Charlize je nádherná ženská a vidět ji jako životem zničenou a zneužívanou šlapku je fakt síla. Jenkinsová se nebojí provést diváka tou největší lidskou špínou, a tam kde by se většina podobných filmů odvrátila režisérka vám servíruje všechny ty hnusárny až pod nos, ale nikdy tak nečiní samoúčelně. Pravda z jejího pojetí je cítit jistá náklonnost k Wuornosové a po celou dobu s ní vlastně sympatizuje. Kromě ubíjejícího tempa pak vlastně nemám, co bych filmu vytknul. Nakonec mi příjde zajímavé, že zatímco Theronová dostla za svou roli Oscara, Aileen za tu svou dostala rok před tím elektrické křeslo...(17.5.2008)

Upřímně řečeno, moc mě to nebavilo, asi jsem to všech těch oslavných recenzích čekala něco víc. Charlize Theron předvádí opravdu dobrý herecký výkon, ale přesto se mi nepodařilo její postavu nijak uchopit ani pochoit. Ve filmu jsou opravdu silné a působivé momenty, přesto to na mě jako celek působí jen mírně nadprůměrně.(11.2.2006)

nepříjemný film(29.10.2007)

Prvá obeť dostane o čo si koledovala, ale potom Aileen prestane rozlišovať medzi zlým a nadržaným a nakoniec sama dostane to, o čo si koledovala. Máte šancu pochopiť ju, nebudete s ňou súhlasiť. Snímke bohužiaľ chýba údernosť a strhujúcosť, navyše obsahuje priveľa klišé. Réžia, herecké výkony (Theronová, Ricciová, Dern) zvádzajú k nadpriemeru, ale scenár je príliš triviálny a zjednodušujúci na takú závažnú zápletku (podľa skutočných udalostí). Jedna dobrá maska a už máte Oscara. Ach jaj.(6.2.2005)