Playing Dead: 'Resident Evil' from Game to Screen

všechny plakáty

Krátký dokument o natáčení prvního dílu filmu Resident Evil z roku 2002 a přenesení hry na filmová plátna. Uslyšíme zde také vyjádření několika herců nebo i režiséra Paula W.S. Andersona, jak se staví k samotné hře a filmu. (Sykii)

Lenny.M

Nehorázně obyčejný dokument o filmu, kde se všichni vyjadřují, jako by měli točit nějaké extra mistrovské dílo.. ()

SOLOM.

Další klasický Schwarzův dokument, ve které samozřejmě nesmí chybět rozhovory nejen s režisérem, ale i herci a Marilyn Mansonem (i když ten tam toho teda moc neřekl). Paul W.S. Anderson nikterak nepřekvapil tím, že svou inspiraci pro své „nemrtvé“ našel u takových filmů, jako jsou Noc oživlých mrtvol, nebo White Zombie. Mně však spíš než záběry z filmu, vysvětlování některých scén a rozhovory herců zaujaly ukázky ze stejnojmenné hry. Ještě dnes rád vzpomínám na tu „řežbu“ a ztracené nervy… ()

wetrix

Hodně slabý dokument o jedné z nejlepších her vůbec, málo ukázek ze všech dílů a větší vysvětlení třeba pro ty, co neznají RE hry dobře a neposledně ubohé komentáře režiséra filmu, který je celkem horší než lepší. ()