V manželství se jim nepodařilo dodržet jen jediný slib. Že se nikdy nezamilují. Sen ženy o novém životě se uskuteční ve formě prubířského kamene její podnikavosti, odvahy a vnitřní síly. Marty přijíždí na voze do amerického pohraničí, aby tu začala nový život. V důsledku nepředvídatelné tragédie se z ní stane vdova a má pocit, že už ji v budoucnu nic dobrého nečeká. Proto se rozhodne, že přijme nabídku Clarka Davise, rovněž vdovce, a provdá se za něho. Nemůže od něho čekat nic víc než pohodlné manželství, postrádající ovšem žár lásky a trvající jen do následujícího jara. Jak se ale blíží chvíle, kdy se má Marty vrátit do svého rodného města, honí se jí hlavou čím dál tím víc pochybností a znenadání v sobě objevuje upřímnou lásku k novému manželovi, o které už si myslela, že ji nikdy nebude schopná pocítit. (TV Spektrum)

laik_60

je to taká jednoduchá "rosamunda Pilčer" vo westernovom podaní, uhladení herci a herečky, žiadne strasti, vrásky, žiadna špina, jednoduchý - priamy dej, skrátka sladká romantika určená citlivým srdiečkam dievčeniec a mám, túžiacim troška po relaxe a snívaní. napriek mnohým nedostatkom dávam štyri body nech si to naše mamy a babky užijú, a tá malá Bartusiak bola fajn. Film odporúčam najmä milovníkom kresťansky ladenej filmovej tvorby. ()

Gurtha

Od začátku mě tížily mučivé otázky typu, kde Marty vzala vejce na lívance, když již rok putovala divokým západem bez slepice. Navzdory všemu jsem však vydržela do konce a nemyslím si, že by tento film měl potenciál někoho urazit, i když osobně v této tematice dávám přednost snímku Sarah prostá a neuvěřitelná, který podává dané téma realističtěji. ()

brumbrum

Pekny rodinny film; davam tomu 4* za dobru myslienku a pekny dej, aj ked to spracovanie je take, nocojaviem, take nizkorozpoctove. Proste este aj ked snezi, tak lietaju papieriky pred kamerou a kladny hrdina zmuri oci a z reprakov idu zvuk "meluziny", jak z komina z Tom&Jerry, ked Jerry je vonku a mrzne a Tom sa vyvaluje pri krbe. Ale dej je fakt pekny, keby boli mali prachy, mohli najat nielen babikovsku blondinku a svarneho tipka, ale normalnych hercov a mohli mat aj kulisy. Dej: zena pride o muza a snazi sa vyrovnat s osudom. Budovanie novych vztahov, pomoc cloveka cloveku, vztah dieta-macocha atd. Dobry material, forma slabsia - ale cenim si to viac, ako pekne zabaleny sajrajt, jak to dnes pozna od slahnutych reziserov. Takze 4* ()

sulimo

Podstoupit před tímhle důkladnou lobotomii se vyplatí....bez toho na to ale koukejte jen se zavázanejma očima a zašpuntovanejma ušima....pak je to totiž uplně nejlepší film. Pokud nehodláte podstoupit ani jednu metodu, která by vás tohohle filmového trápení ušetřila, a pokud jste alespoň trochu normální, dáte tomu maximálně 1 hvězdu, a pokud máte špatnou paměť jako já, už po půl hodině od hodnocení nebudete vlastně vědět, za co že ta hvězda byla, ale to už nebudete chtít znova zjišťovat. ()

Arsenal83

Heiglovej filmom sa snažím vyhýbať, predsa som len dal tomuto lacnejšiemu formátu šancu a nebolo to úplne márne. Lacné áno, príliš orientované na citlivosť, ale predsa len sa našli aj vtipné momenty, aj momenty, ktoré zahriali pri srdci. Taký malý vývar z Domčeka v prérii. ()