Anatomie pekla

Předloha:

Catherine Breillat (kniha)

Catherine Breillat
  • Flyer

Opravdu nevím, co si mám o tomto snímku myslet. Považovat ho za běžné porno se nedá, protože na to nemá ten správný účinek a jako snímek s vyššími uměleckými ambicemi se taktéž nedá brát moc vážně, na to je moc plytký a chvílemi i trapný. Sice během filmu zazní pár vět, které nejsou vyloženě bez myšlenky, ale i tak se mi zdá, že režisérka spíše chtěla za každou cenu šokovat, což je vidět z několika vskutku perverzních scén.(17.1.2006)

• !RedruM

Prednáška jednej uplakanej feministky. Je to vysoko uvedomelý shit. Niesom si istý, zda či pointe vôbec rozumejú samí tvorcovia. Takže neviem, čo s tým mám robiť, ak sa polovicu filmu pozeráte na jednu chlpatú francúzsku a druhú-počúvate fakt "uvedomelú" konverzáciu, čo nič nehovorí. Ale až tak zlé to nebolo, prestrihať to na kraťas, tak potenciál by tu bol.(4.11.2013)

Poznané zlo je lepší než nepoznané dobro. ...nebo ne? Každopádně si myslím, že uživatelé co dali odpad nebo jednu, jsou ta sorta profesionálních masturbátorů, co viděli trailer (taky jsem viděl - neuvěřitelné!) na nový francouzský film žánru erotický (!) , a hned si ho šli vypůjčit na VHS (nebo DVD)..(8.1.2010)

• spaceboyCZ

Nechapu, kde kdo tohle moh vubec zaplatit. Tech 80minut jsem mohl delat plno jinych veci :-/(15.2.2006)

• dzej dzej

Anatomii pekla by měli zakázat - ne proto, že obsahuje řadu scén překračujících hranici pornografie, ale proto, že jde o nekonečně stupidní a plytkou podívanou. Příběh filmu lze odvyprávět jednou (nerozvitou) větou, tento "příběh" pak naplňují buď erotické scény nebo dialogy hlavních hrdinů. Erotické scény působí nechutně a jsou za sebe kladeny bez jakéhokoliv smyslu. Ještě daleko horší je to u dialogů - pseudofilosofické bláboly o sexualitě, postavení mužů a žen a jiných závažnostech se téměř nedají strávit. K tomu všemu přidejte úsporný herecký projev legendy evropského porna Rocca Siffrediho. Výsledek není ani na jednu hvězdičku. Přitom to je tak snadné - hrdinka v jednom místě filmu říká: Erotické je to, co není odhalené, ale skryté. Kdyby se režisérka řídila touto "radou" a nechala postavy myslet a ne jen žvanit, byl by film zřejmě lepší.(4.8.2005)