poster

Anatomie pekla

 • Francie

  Anatomie de l'enfer

 • USA

  Anatomy of Hell

 • Austrálie

  Anatomy of Hell

 • Kanada

  Anatomy of Hell

 • Velká Británie

  Anatomy of Hell

Drama / Erotický

Francie / Portugalsko, 2004, 80 min

Předloha:

Catherine Breillat (kniha)

Scénář:

Catherine Breillat
(další profese)
 • claudel
  **

  Patrně nejslabší film Catherine Breillat, který jsem dosud viděl. Nebylo to nejhorší, ale tentokrát si myslím, že svůj snímek zahnala až do krajnosti.(29.6.2007)

 • Smok
  odpad!

  Netreba hľadať umenie tam, kde sú len sračky. Čo je umelecké na oblizovaní menštruačnej krvi a iných vecí, neviem, ale mne sa z toho dvíha kufor. A Roccov zdrvujúci dramatický herecký výkon radšej nekomentujem. Nabudúce sa na neho teším napríklad v roli charizmatického vodcu povstaleckých vojsk v Burkina Faso. Je proste škoda nevyužiť taký neobjavený herecký potenciál.(26.10.2007)

 • hladass
  odpad!

  Tak tohle je opravdové peklo...(25.5.2008)

 • selfesteem
  odpad!

  Ono to pomalu začíná vypadat, že erotické a rádoby "šokující" filmy u mě moc nebodují, ale ono to má svůj důvod. Ten film musí mít nějakou myšlenku, musí mě zasáhnout a zanechat ve mně pocit, že o něm musím přemýšlet. Například Snílci, Poslední tango v Paříži, Pianistka, Zvrácený, Buzíci - tyto filmy, přestože byly v jistých ohledech hodně odvážné, mně rozhodně daly víc než Anatomie pekla. I když je Amira Casar opravdu nádherná ženská a u Rocca Siffrediho mi vůbec nevadil jeho herecký projev (přiznám se, že neznám mnoho jeho filmů, kterými si vydělává :)), já prostě nemůžu s účastí a pochopením sledovat navzájem si ubližující dva tvory, jejichž představa o sexualitě se v mnohém odlišuje. Pohnutka ženy, na základě které se snaží prapodivným a občas nechutným způsobem dokázat, aby muž pochopil ženský prvek v tomto světě a vybere si k tomuto"mučení" homosexuála pro mě představuje skutečné peklo a zárověň i sadimus nejvyššího stupně. Vůbec z feministického pohledu na svět je mi občas trochu nevolno, protože já pro muže chci všechno, jen ne mu ubližovat :). Po destrukci nebohého ptáčátka jsem tento film dokoukala jen se sebezapřením a bohužel nebo bohudík si nepamatuji konec. Asi jsem to celé už vytěsnila a nemíním se k tomu vracet. Ono je asi někdy opravdu lepší jen o tom číst než se na to všechno dívat. Jsem asi slaboch, ale raději strávím večer v přítomnosti kvalitních filmů z Erotic City než abych znovu přivírala oči a zároveň se snažila neposlouchat bláboly obsažené v tomto "veledíle".(11.5.2009)

 • Fingon
  **

  Kupodivu mi jako nejméně snesitelná scéna připadaly hrdinčiny hrátky s žiletkou, jinak to byla spíše nuda doplněná sem tam povytažením obočí. Vážně by mě zajímalo, proč potřebuje Breillat psát a točit takovéhle věci...(9.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace