Kokosy na sněhu

Studená jazda

Kokosy na snehu

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 1993, 98 min

John Turteltaub jednou a naposled zabodoval. Konec je neskutečně dojemnej a John Candy tu má háro a hraje skvěle (a bohužel taky "naposled").(14.12.2007)

Výborná rodinná komedie, která by neměla chybět o žádných Vánocích..... některé scénky jsou nezapomenutelné, ale nejvíc mi uvízla závěrečná scéna, když hoši nesou bob do cíle - nemá chybu....hláška ''Co to kouříš? Já nekouřím, já dejchám!'' se mezi kamarády používá dodnes :-).(27.9.2007)

Po ZOH Calgary 1988 bylo největším komerčním trhákem tričko s "Orlem" Eddie Edwardsem a čtyřbobem Jamajky. Orla Eddieho neviděl nikdo z přítomných skákat na lyžích, protože se svými asi deseti dioptriemi dopadal nahoře do emblému olympiády a když se kopec začal naklánět, tak Eddie už jen odvážně plužil dolů. To byl můj hrdina, ale tyhle mírně netypické bobaře netrénující ve Švýcarsku taky nebylo možno přehlédnout. A na tomhle filmu já prostě žádnou chybu vidět nechci.(8.1.2009)

Vydařená komedie ze sportovního prostředí. Především námět, ale i samotné podání jsou velice zajímavé. Člověk se u tohoto filmu nemůže nudit. Počtem zhlédnutí kvalita samozřejmě klesá, ale pořád je to film, jenž zůstane oblíbeným pro svoji nevšednost a humor. 75%(31.12.2007)

A sakra, som ani netusila, ze nemam tento film ohodnoteny. To je snad prva komedia, ktoru si pamatam este z pubertalnych cias, a ktora ma dokaze aj po stykrat rozosmiat. Nezabudnutelne hlasky, ktore nemaju chybu: "Sanko, ty kouříš?" "Ne, vole, já dejchám."_"Sanko, jsi mrtvej?" "Jo, vole."...Cooooooooool :D(19.8.2009)

• - Během tréninku na Jamajce, kdy se hrdinům poprvé podaří odstartovat pod 6 vteřin, odpadne z bobu kolečko. Na dalším záběru, kdy je vidět celý bob, však kolečko opět mají. (jirijost)

• - Na výsledkové tabuli v jamajské restauraci je napsáno "England", Anglie ale nesoutěží sama za sebe, spadala pod tým Velká Británie. (Maulincio)

• - Na olympijských hrách v Calgary ve skutečnosti jel i jamajský dvojbob, který skončil třicátý. (M.B)