Kokosy na sněhu

Studená jazda

Kokosy na snehu

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 1993, 98 min

Rozpočet $14miliónovTržby USA $68,856,263Tržby Celosvetovo $154,856,263/50%/(10.8.2005)

Cely film je nadprumernou komedii - dojem kazi prahnane sentimentalni zaver. Ale co cekat od rodinne komedie.(4.8.2002)

Solidní odpočinkový rodinný snímek volně na motivy skutečných událostí. Celé to drží nad vodou především John Candy a Zimmerova hudba.(15.8.2007)

Někteří lidi nevěří, že Jamajskej bob zvítězí.. No já po pravdě taky moc ne, ale jinak docela na pohodu film.65%(27.4.2014)

Výborná komedie, která spolu s Columbusovými zářezy provázela moje dětství. Skvělá, svižná, vtipná a taková...jamajská. Opravdu pohodový příběh plný dobrodružství a všechny postavy to mají na tělo krásně napsané, nade všemi samozřejmě trčí hlavně John Candy. Dojem sice kazí kýčovitý konec, ale ta pohodová atmosféra a kultovní hlášky to zase srovnávají.(4.6.2005)

• - Fim se natáčel na Jamajce a v Calgary v Kanadě. (rafix)

• - Na výsledkové tabuli v jamajské restauraci je k vidění Finsko. To se ale ve skutečnosti nikdy ZOH v bobování nezúčastnilo. (Maulincio)

• - Na olympijských hrách v Calgary ve skutečnosti jel i jamajský dvojbob, který skončil třicátý. (M.B)