poster

Kokosy na sněhu

 • USA

  Cool Runnings

 • Slovensko

  Studená jazda

 • Slovensko

  Kokosy na snehu

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 1993, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Viktooorka
  *****

  Někteří lidi nevěří, že Jamajskej bob zvítězí :) povedená partička 4 mladých černochů, kteří milují běhání a touží se dostat na olympiádu.. samozřejmě, že letní... co by taky Jamajští atleti děli na zimní :-D omyl.. při hromadném pádu, se tam nedostane ani jeden.. a co je nenapadne.. zůčastnit se zimních her jako Jamajští bobisté :-D zdařilá komedie, kde se zasmějete minimálně jednou u černocha v ledničce a kde si zafandíte, protože jim přejete, aby to dokázali... polib šťastný vejce ;)(1.4.2009)

 • Xmilden
  ***

  On ten jamajskej bob opravdu kdysi startoval a skončil až na olympiádě v 1994 v Norsku. Zpátky k filmu, jedná se o příjemnou rodinnou rábavu, kdy si parta Jamajčanů usmyslí že se za každou cenu dostanou na olympiádu a jediná šance, kterou mají je zrovna zimní olympiáda v Calgary. Co na tom že sníh a led nikdy neviděli.(18.5.2007)

 • tron
  ***

  „Vieš... ono je to vlastne zimný šport.“ Jon Turteltaub je čudný režisér. Pracuje s originálnymi zápletkami a dobrými hercami, ale jeho filmy sú také akési... čudné. KÝM SI SPAL, FENOMÉN, KID... a KOKOSY NA SNEHU (v roku 1994 vzniklo čosi ako extrémne voľné pokračovanie – KOKOSY V PRALESE s Kevinom Baconom). Inšpirujú sa skutočnou udalosťou, ale nebyť trénera Johna Candyho v jednej z jeho posledných rolí, nestál by film za veľa. Sneh ma nezaujíma, ale najlepšie športové filmy (ROCKY, PRIRODZENÝ TALENT, MAGICKÁ HLBOČINA) nemajú byť o ňom. Iste, i v KOKOSOCH NA SNEHU je bobovanie na Olympiáde brané ako metafora na „dôveruj si a nevzdávaj sa“, ale kvôli černošským hercom (s čestnou výnimkou vtipného basketbalistu Douga E. Douga) pôsobí amatérsky, detinsky naivne až primitívne plytko. Takto sa filmy o "prekonávaní samého seba" nenakrúcajú. Priemer á la PRVÁ LIGA 1 - 2.(8.12.2004)

 • Gemini
  ****

  Zdařilá komedie s několika veskrze rodinnými momenty, ve které čtyři sympatičtí (ve třech případech skrytí) Rastafariánci s brilantním trenérem Johnem Candym úplně zboří zimní olympiádu v Calgary za doprovodu hudby autorské dílny Hanse Zimmera, tentokrát ve spolupráci s Nickem Glennie-Smithem. Pro moji generaci má tenhle film status legendárnosti srovnatelný s Vražedným Pobřežím:) Jednou provždy 80%.(11.2.2004)

 • Momo_desu
  ***

  Pre mňa je to priemer. Dávam 3* pobavilo, občas to bolo vážne a koniec typický.(11.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace