Kokosy na sněhu

Studená jazda

Kokosy na snehu

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 1993, 98 min

"Sanko, co to kouříš?" "Já nekouřim, já dejchám!" Nejprve sem chtěl brát Kokosy na sněhu jako průměrnou komedii s průměrným scénářem a průměrnou porcí humoru. Jenže když to vemu objektivně, máme tu neobvyklý příběh partičky černošských sprinterů vyjma Sanky jež vede na Jamajce svůj bar, která se snaží dokázat světu, že zimní sporty nejsou jen doménou bělochů. Dobrý scénář, který nakládá s humorem s rozvahou a nesnaží se za každou cenu drásat bránice diváků, herecké výkony jsou naprosto přesvědčivé a nejen známý John Candy, ale i ta partička Jamajčanů jsou skvělý. Někde se mi líbí ta moudra, zvlášť co se lidských snů týče, ale někde už jsou trochu mimo mísu. Závěr to spíš potvrzuje než vyvrací, i když ukazuje to, co se lecky zapomíná. že vítězství není všechno, ale sama účast si zaslouží uznání. Zkrátka velmi dobrá komedie, na kterou se dá dívat více než jednou, aniž by se omrzela.(3.7.2004)

Ja viem, že to nie je nijaká úžasná ani prelomová komédia. Ja viem, že miestami sú niektoré gagy stupídne. Ja viem, že málokto dal tomuto filmu 5*. Ale ja ho milujem! Vždy mi pohladí dušu a poteší srdce. "Ein, zwei, drei!" :-)))(5.5.2005)

On ten jamajskej bob opravdu kdysi startoval a skončil až na olympiádě v 1994 v Norsku. Zpátky k filmu, jedná se o příjemnou rodinnou rábavu, kdy si parta Jamajčanů usmyslí že se za každou cenu dostanou na olympiádu a jediná šance, kterou mají je zrovna zimní olympiáda v Calgary. Co na tom že sníh a led nikdy neviděli.(18.5.2007)

Milá komedie, kterou si sobotní odpoledne rozhodně nezkazíte.. :-))(13.12.2009)

Geniální film s geniálním dabingem. Jelikož na to vždycky na Silvestra koukáme s kámošema několikrát, už prostě musím jít na pět. Trenére... Trenéreeeeeeee.........(4.6.2006)