poster

Zámek v oblacích

 • Japonsko

  Howl no ugoku shiro

 • Japonsko

  ハウルの動く城

  (Japonsko)
 • Japonsko

  Hauru no ugoku shiro

  (Japonsko)
 • anglický

  Howl's Moving Castle

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2004, 118 min

Režie:

Hajao Mijazaki

Scénář:

Hajao Mijazaki
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • yenn
  *****

  Co se týká prostředí, postav i příběhu, je Pochodující zámek z Mijazakiho filmů jasně nejbizarnější a i ona zvláštnost je tím, co se mi na něm líbí. Dále mohu klasicky pochválit animaci a hudbu, v níž jako jeden z hlavních motivů figuruje ne úplně tradiční valčík.(24.9.2006)

 • arachneuss
  *****

  Krásný magický příběh plný čarodějů, kouzelniků a všeho možného. Howlův hrad je hotová směsice všeho, co je na světě krásné. Hlavní hrdinka sice nedosahuje sympatii princezny Mono, i samotný Howl zaostává za Ashitakou, ale tam kde to oba dva nezvládají, je krásně doplní skvělé vedlejší postavy. Konec filmu je naprosto famózní a vůbec jsem se v něm neztratil. Japonci zase byli o krok dál.(20.5.2008)

 • golfista
  *****

  Za rok 2005 jsou na Oscara za animovaný film nominovány tři filmy...... A i když mě Wallace & Gromit výborně pobavili a Corpse Bride nadchla, to co se ve mně odehrávalo při sledování "Miyazakiho" se stejně nedá s ničím srovnat.... Jako obvykle sice nebudete chvílemi "úplně v obraze", ale to je v Miyazakiho filmech spíš kladem než záporem. To, jak vás dokáže vtáhnout do děje a přemýšlet o něm, to je v animované tvorbě naprosto unikátní. Doufejme, že to není jeho poslední film a pokud ano, pak mu přeju "odchod do důchodu" s Oscarem v kapse..... Tak nakonec to Oscar nebyl, ale důchod naštěstí také ne :)(8.2.2006)

 • novoten
  *****

  Nejromantičtější výtvor Mistrovy fantazie. Zahoďte měřítka kvality, protože tady se létá nad horami, dveře se otvírají do čtyř různých prostorů, všichni hlavní hrdinové mění svá vzezření a pro kouzla se nejde daleko. A svět animovaného filmu je k mé nezměrné radosti zase o jeden malý poklad bohatší.(7.12.2008)

 • Lavran
  *****

  Miyazaki se tímto optimistickým, magickým, snově neuchopitelným, hlubokým a z jiného světa vytrženým klenotem zakresluje do mé režisérské topky. Nemám slov.(5.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace