poster

Zámek v oblacích

 • Japonsko

  Howl no ugoku shiro

 • Japonsko

  ハウルの動く城

  (Japonsko)
 • Japonsko

  Hauru no ugoku shiro

  (Japonsko)
 • anglický

  Howl's Moving Castle

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2004, 118 min

Režie:

Hajao Mijazaki

Scénář:

Hajao Mijazaki

Kamera:

Acuši Okui
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paascha
  ****

  Půvab Miyazakiho děl spočívá hlavně v pohádkovosti a hře s fantazií. A protže jde o filmy pro děti, jde o dětskou fantazii. Kdosi tu srovnává s Bartou a Švankmajerem, to je úplě zcestné. Srovnávat lze s filmy pro děti, tedy třeba s Pojarem nebo Týrlovou, a tady myslím, v obrovské konkurenci kvality a bezbřehé fantazie, Miyzaki nezaostává. A Jako jsou naši velikáni zakladatelé a vynálezci různých směrů a technik, je i Miyzaki novátor a revolucionář, i když se to nemusí každému líbit:-)(7.9.2011)

 • Fr
  *****

  Nebezpečné časy. Jsou tu dokonce i čarodějnice z Pustin…. Kouzla a válka. Láska a prokletí. A nade vše je dobré srdce. Asi moje první vážnější setkání s ANIME. A – je to paráda! Tak hezkej příběh, rozvětvenej, ale (hlavně!!!) srozumitelnej, jsem dlouho neviděl. Jak pro dospěláky, tak pro děcka! Perfektní hudba, animace a hrdinové. Jestli jsou i ostatní Miyazakiho filmy takové, tak SEM S NIMI !!!(12.6.2008)

 • Djkoma
  ****

  První minuty Zámku v oblacích by se daly popsat jako nádhera. Procházka nad střechami města, zloduchové vylézající ze stínů, tlustá škaredá čarodějnice a zámek v dálce procházející se po mlhou... Co by dál? Magie a kouzla pohádky se změnila v trochu zvláštní snahou o drama/romanci kouzelníka a jeho problémů s duší. Trochu nečitelné a zbytečné, což kazí dojem na fascinující pohádkovosti většiny příběhu a postav. Dům s dveřmi do 4 rozdílných míst, strašák poskakující okolo své zachránkyně, všude samá barvička a kouzelná hudba. Je velká škoda, že Miyazaki neudržel druhou půlku filmu v podobně krásném a jednoduchém duchu jakou měla půlka první.(31.12.2008)

 • Cherish
  ****

  Konečně jsem se dostala ke zhlédnutí asi nejznámějších filmů japonského anime. V krátkém čase jsem viděla Zámek, Cestu do fantazie a Princeznu Mononoke. Dlouho jsem je odkládala, protože jsem se strašně bála, že s nimi budu mít podobný problém jako u mnoha skvěle hodnocených slavných filmů - že budu zklamaná. A já tak strašně chtěla aby mě nadchly! Bohužel jsem měla asi přehnaná očekávání a zčásti se to vyplnilo. Příběh je krásný a originální, animace taktéž (jen se mi moc nelíbí animace lidí, ale to je spíš můj problém), hudební doprovod úžasný. Ale mě to přesto za srdce nechytlo. Na anime ale ani tak nezanevřu.(20.7.2011)

 • Galadriel
  *****

  Škoda jen těch občasných Disneyovských manýrů (roztomilý slídící pejsek, který měl tedy aspoň sípavý hlas, nebo občas dětinský duch-oheň), jinak Miyazaki dokázal opět stvořit něco, co se vymyká obyklým měřítkům, nádherný příběh plný nenásilného porozumění, skvěle nakreslený (hlavně ten Zámek je něco naprosto úžasného) a vymyšlený, kde nejkrásnějšími částmi jsou ty, kde se seznamujeme s prostředím a můžeme se jen kochat tím světem plným fantazie, kouzel a pohádkových barev. Dílo na hranici pohádky a steampunku, které nemá obdoby.(8.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace