Fenomén

Phenomenon

Fenomén

Drama / Romantický / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1996, 123 min

Neviem, či som niekedy videl dojmami z filmu tak originálne spracovaný príbeh. Smutná, dojímavá dráma so strhujúcim dejom, zároveň však príjemná, zábavná až popcornová. Márne som čakal, kedy sa látka utrhne režisérovi z rúk, ako to pri takýchto fantasy námetoch býva. A veľmi málo chýbalo k tomu, aby 'Phenomenon' odo mňa dostal prívlastok fenomenálny. Naozaj som neveril, že dám Turteltaubovi niekedy plné hodnotenie, nie menšiu zásluhu na tom mal aj Travolta, ktorý si ten prívlastok právom zaslúži. A možno to bude nízkou úrovňou filmov, ktoré som za posledný čas videl, ale tento som si vyslovene užíval. 90%.(25.10.2008)

Klidný příjemný filmek se sympatickým Travoltou s trošku zvláštními schopnostmi. BUM BLESK a je ze mě fenomén :o))(13.7.2004)

Z rokov deväťdesiatich som vzišla ja, čo dokazuje, že všetko dobré sa vtedy urodilo. A že hojne:) Toto je samozrejme jeden z dôkazov. Zaujímavá myšlienka či príbeh filmu je rozhodne veľkým plusom, taktiež super hlavná postava a celý podmanivý štýl. Veľmi dobre :-)(2.12.2011)

Hodně kvalitní předchůdce mého oblíbeného filmu Limitless. Kvalitní scénář, pěkné zpracování a velmi slušné herecké obsazení. Já jsem spokojen. 80%(2.6.2015)

Jedna z mých srdcovek !(9.12.2007)

• - Keď George používa magnetofón na nahratie signálov Morseovej abecedy, v prístroji nie je kazeta. (Peter-1307)

• - Natáčanie prebiehalo od 9. októbra do 22. decembra 1995. (Peter-1307)

• - Na hlavnú úlohu boli navrhnutí Sean Penn, Ed Harris a Jason Patric, nakoniec ju získal John Travolta. (Peter-1307)