Fenomén

Phenomenon

Fenomén

Drama / Romantický / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1996, 123 min

Jistým podtextem tohoto trochu patetického díla je určitě strach z těch lepších, nadanějších a jejich utlačování. Přesto mě to jako snímek nijak závažné či přespřilíš kvalitní nepřišlo. Na druhou stranu se tomuto filmu nebraňte, takový mírný nadprůměr.(22.2.2004)

Není třeba mnoho proto, aby měl divák příjemný filmový zážitek. I když je to takový slaďák...(17.8.2011)

Zajímavý film o muži, ktrerý získá nadpřirozené schopnosti, které mu však nepřinesou jen štěstí. Škoda, že nemá film větší záběr. Takhle to celé vypadá jako TV podívaná na sobotní odpoledne.(3.9.2007)

Skvělý film o lidské genialitě, s kterou nutně přichází odlišnost. Jak se s tím vyrovnat? Musíte přijmout roli "opičky v cirkuse", která se bude lidem ukazovat? Jak to, co víte, můžete využít? A proč se to stalo zrovna mně? Tohle jsou otázky, na které se Vám pokusí dát odpověď tento film. Navíc skvělý John Travolta a Forest Whitaker.(11.10.2008)

• sud

Filmů o člověku, který náhle získá nadpřirozené schopnosti, už bylo natočeno mraky, ale nic proti. V tomto případě všechno končí u slibného nápadu, který však pan režisér Jon Turteltaub dokázal rozmělnit do dojemné Hollywoodské limonády bez ladu a skladu. Travolťák ale celkem ušel. 40%.(19.11.2009)