Fenomén

Phenomenon

Fenomén

Drama / Romantický / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1996, 123 min

Jon Turteltaub natočil krásný příběh, o člověku, který získal neuvěřitelné schopnosti. Romantické drama se skvělým Johnem Travoltou a pěknou hudbou.(30.10.2008)

Tak moc jsem se natahoval pro pětihvězdičkovém hodnocení, ale nedosáhl jsem. A já narozdíl od Travolty telekinezi neovládám, takže musím zůstat tak vysoko, jak jen kurzorem dosáhnu - 4*. Nebýt posledních pěti-šesti minut a toho přílišného sentimentu (určitě to šlo - a taky mělo být - natočeno jinak), tak s plným hodnocením neváhám ani vteřinku. Velice příjemná podívaná u které mi vrněly blahem i uši. Travolta dal Georgeovi neskutečné osobní kouzlo, nebojím se říci, že jde o jednu z jeho nejlepších rolí a zároveň je Fenomén nejspíš nejlepší práce Jona Turteltauba. Chyběl jen kousek..(12.11.2008)

Pomerne zaujímavý počin, ktorý sa spočiatku tvári ako idylkový rodinný film, s príjemnou malomeštiackou atmosférou, neskôr sa zmení v mysterióznu drámu, stále balansujúcou na hrane pohodového TV filmu. A koniec? Zhruba ten pocit, akoby som šiel rýchlosťou 80km/hod. po rovnej ceste na mojej ojazdenej Favoritke a omylom zaradím spiatočku. Melodráma ako vyšitá.(15.2.2007)

Klidný příjemný filmek se sympatickým Travoltou s trošku zvláštními schopnostmi. BUM BLESK a je ze mě fenomén :o))(13.7.2004)

Film se zajímavým námětem, Travolta zahrál solidní roli.(20.5.2014)

• - Signály, ktoré počúva George, nie sú vysokorýchlostné Morseove signály, ale jednoduché zvuky prenosu staromódneho ďalekopisu. (Peter-1307)

• - Natáčanie prebiehalo od 9. októbra do 22. decembra 1995. (Peter-1307)

• - Keď George používa magnetofón na nahratie signálov Morseovej abecedy, v prístroji nie je kazeta. (Peter-1307)