poster

Fenomén

 • USA

  Phenomenon

 • Slovensko

  Fenomén

Drama / Romantický / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1996, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ****

  Kedysi jeden z mojich top filmov, jeden z emocionálne najsilnejších a najprekvapivejších filmových zakončení, aké som kedy videl. Čakáte sci-fi, dostanete niečo úplne odlišné, čo je nakoniec tiež svojím spôsobom sci-fi, pretože inak by sa o tomto "fenoméne" asi už veľa napísalo v odborných časopisoch. Atmosféra tohto veľmi pekného filmu je vidiecky kúzelná. Podľa mňa najlepšia Travoltova úloha a Turteltaubov najlepší film.(4.10.2012)

 • francis
  ****

  V tý době jsem chodil do kina na všecko, v čem se Travolta objevil, a tenhle filmík byl ze všech nejdojemnější. Navíc tam hraje i Forest. Po letech jsem si to dokonce před časem dal znovu, což bych u většiny těch ostatních filmů asi neudělal.(15.11.2006)

 • Pepinec
  ***

  U filmu poklimbával i můj otecko, řka někde v polovině "ale houbelec záblesk, takovejhle pocit geniality má každej, kdo se vrací z hospody po sedmým pivu." Pak zamumlal něco španělsky a zase usnul.(22.1.2013)

 • Djkoma
  ***

  Klidný příjemný filmek se sympatickým Travoltou s trošku zvláštními schopnostmi. BUM BLESK a je ze mě fenomén :o))(13.7.2004)

 • castor
  ****

  John Travolta je chlapík, který pokud nekývne na nějakou vyloženě pitomou roli, dokáže přikovat diváka k obrazovce. Tentokrát to zkoušel s obyčejným opravářem aut, dobrosrdečným zástupcem zapadákova, který si šel při oslavě svých narozenin provětrat hlavu před hospodu, aby ho oslepující světlo připravilo na chvíli o vědomí, ale posléze mu přineslo nevídané schopnosti. Jeho mozek začíná makat víc než komukoliv v okolí, za pár hodin se naučí španělsky, pohrává si se sluneční energií, s novým typem hnojiva, čte několik knih denně a z legrace dokáže rozluštit tajnou armádní šifru. Vše je pro něj nové. Zůstalo však to, že dál dvoří osamělé matce, která jeho nadbíhání zatím odolává. A pak si začnou novopečeného génia všímat vládní agenti. Fenomén je komedií, romancí i srdceryvným melodramatem. Ne každému ostré přechody sednou, jiní velmi rádi vytáhnou kapesníky, protože na našeho hrdinu čeká několik zásadních zpráv. V kinech se kousku dařilo nejen díky přesvědčivému Travoltovi, ale i díky spolehlivým přihrávačům: Kyra Sedgwick, Forest Whitaker či Robert Duvall. Ve výsledku poctivý, dojemný a inteligentní film. Mimochodem výborný soundtrack.(2.4.2016)

 • - Natáčanie prebiehalo od 9. októbra do 22. decembra 1995. (Peter-1307)

 • - Signály, ktoré počúva George, nie sú vysokorýchlostné Morseove signály, ale jednoduché zvuky prenosu staromódneho ďalekopisu. (Peter-1307)

 • - Na hlavnú úlohu boli navrhnutí Sean Penn, Ed Harris a Jason Patric, nakoniec ju získal John Travolta. (Peter-1307)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace