Fenomén

Fenomén

Drama / Romantický / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1996, 123 min

• PogoJoe

Celkem solidní a pohodově plynoucí film se sympatickým hlavním hrdinou, obyčejným venkovanem Georgem v charismatickém podání Johna Travolty, který se bohužel v poslední půlhodině zvrtnul v nehorázně zdlouhavé, přeslazené a zbytečné melodrama, ze kterého jsem si odnesl velice negativní pocity. Co to proboha bylo v závěru za nudný kýč?! Do té doby jsem film vnímal jako průměrný, relax film s klasickým námětem a dobrými herci, včetně vedlejších postav, tak na 70%. Ale ten konec vše tak zkazil, že dávám 2 hvězdičky, že zaokrouhluji hodnocení 2.5/5 dolů. || Režie: **, Scénář: ***, Herci: ****, Hudba: ***, Výprava: ***(24.6.2011)

Věci nadpřirozena mne přitahují. Rád se dívám Pánu Bohu do oken, chci uvidět světlo. Chtěl bych všemu rozumět, vše by mi bylo okamžitě jasný. Tak jako J.Travoltovi, jehož George mi přirostl k srdci. Vskutku zajímavý příběh o tom, co může potkat člověka poznamenaného anomálií. Baví mě jeho, až dětinsky naivní dobrotivá povaha. Štvou mě ti, kteří jsou proti němu. Držím pěsti jak jen to jde a nakonec se s tím vším smířím. Protože to opravdu může potkat každého. A JAK BY JSTE CHTĚLI UMŘÍT VY?(20.12.2008)

V tý době jsem chodil do kina na všecko, v čem se Travolta objevil, a tenhle filmík byl ze všech nejdojemnější. Navíc tam hraje i Forest. Po letech jsem si to dokonce před časem dal znovu, což bych u většiny těch ostatních filmů asi neudělal.(15.11.2006)

Tohle mě dostalo. Lidské, dojemné, dostatečně tajemné a mysteriózní. Travolta skvělý. Velmi silně na mně zapůsobila scéna s tajným agentem, který si přijel ke konci snímku pro George. Rád jsem se nechal dojmout. * * * *(31.8.2011)

Film, který má nemálo společného se svým mladším a slavnějším kolegou K-PAXem, na kterého však ztrácí asi po všech stránkách - především venkovská produkce, podstatně slabší obsazení, kamera, ale třeba i hudba, scénář, ale hlavně klasická US romantická šablonovitost v poslední třetině snímku dost ubírají i přes jinak velmi sympatický Travoltův herecký výkon.(25.12.2012)

• - Keď George používa magnetofón na nahratie signálov Morseovej abecedy, v prístroji nie je kazeta. (Peter-1307)

• - Signály, ktoré počúva George, nie sú vysokorýchlostné Morseove signály, ale jednoduché zvuky prenosu staromódneho ďalekopisu. (Peter-1307)

• - Na hlavnú úlohu boli navrhnutí Sean Penn, Ed Harris a Jason Patric, nakoniec ju získal John Travolta. (Peter-1307)