poster

Já, robot

 • USA

  I, Robot

 • Německo

  I, Robot

 • Slovensko

  Ja, robot

Sci-Fi / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 2004, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  *****

  Od Isaaca Asimova jsem nečetl nic. Alexe Proyase znám. Ovšem, až teďka mě překvapil. Já, Robot totiž není jen pro vyhraněný publikum, ale pro masy. Nemá smysl filosofovat, jak by vypadal svět s roboty kolem nás. Jistý je, že robot těžko promění plátno v umělecké dílo. (A vy?) Nevím, jestli se simulace jejich osobnosti změní v zárodek duše, ale zřejmý (asi) je, že nemaj srdce. A že roboty budou vyrábět zase roboti. S klidem můžu napsat, že roli detektiva, kterej se ,,snaží" bejt vtipnej a zároveň má alergii na sračky, parádně předvedl W.Smith. Dál tady jsou dokonalý triky, perfektní zvuk a užijete si parádní sci-fi atmosféru. Tak mě napadá,..... budeme o nich mluvit jako o něčem nebo o někom?(19.7.2005)

 • Cival
  *****

  Alex Proyas konečně protrhl smůlu a se svým zbrusu novým svěřencem konečně utržil pořádný balík peněz - a přitom dokázal udržet vysoko nastavenou laťku filmové kvality svých předešlých filmů. Hodně slovních šarvátek se sice bezpochyby povede okolo scénáře, jenž si drze přivlastnil spojitost s Asimovskou literární klasikou, ale nač hnípat do produkčního týmu, když ten od první sekundy jasně sází na odlehčenou notu a filozofování přenechává jiným. Což je moc dobře, protože do scénáře občas zavane odér béčkové jednoduchostí. Takto se na plátně radši rozpoutá akční peklo s detektivní zápletkou, kterému není po audiovizuální stránce prakticky co vytknout. Proyas nekopíruje nikoho ze současné elity, neokoukaná, těžkotonážní a trikově precizně vyvedená akce připomíná nejlépe snad Jamese Camerona v letech druhého Terminátora v tom nejlepším slova smyslu. Může za to i božská industriální kompozice Marca Beltramiho a Will Smith, který sype z tlamy jednu hlášku za druhou. Smith se jen těžko dočká v kariéře coolóznější role (kromě Nea mě nenapadá lepší akční hrdina za posledních pět let), a tak bezostyšně doufám v zázrak a brzké pokračování robotických dobrodružství made in Alex "popcorn-kick-ass" Proyas.(11.8.2004)

 • Nathalie
  *****

  Karel Čapek vymyslel slovo robot- umělý člověk. Isaac Asimov vynalezl pokročilé humanoidní roboty fungující na základě tří bezpečnostních zákonů. Jednomu z nich dal svobodu rozhodování, sny a identitu. Vdechl mu život. A pak přišel Alex Proyas a zhmotnil papírové roboty na plátně. Ve světě, v nichž role domácích mazlíčků a sluhů hrají naprogramované bytosti, je jen jeden člověk, který jim nevěří. A právě ten může hrozící robotizaci světa, v němž není pro samé matematické kalkulace a pravděpodobnosti místo pro hodnotové rozhodnutí, zabránit. Já, robot je v jistém smyslu dokonalý film. Vyvážená směsice humoru, příběhu, akce i filozofického podtextu se nevzdává humanismu a přitom nepůsobí moralisticky. A co víc, není roboticky perfektní. Má onu lidskou hřejivost, naději a špetku nejistoty. A pod tím hypnotizujícím pohledem jsem si říkala: What if...(7.7.2008)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Výborná akční sci-fi střihnutá kriminálkou - volně inspirovaná Asimovovou sbírkou povídek. Na podruhé mi Já, robot přišel ještě lepší, nejvíce jsem si vychutnal vtipně napsané dialogy a perfektně odvedenou trikovou akci stovek robotů. Jedině mi trochu vadí jisté nelogičnosti děje, no ale nikdo není dokonalý, že? Trailery: http://www.csfd.cz/film/91975-ja-robot-i-robot/videa/(15.2.2009)

 • EdaS
  ****

  Hodně zábavné, ale těch klišé je fakt dost. Inteligentní? To snad ne... :o) Proyas je skvělý režisér, ale bez kvalitního scénáře geniální film holt nenatočíš. Škoda, potenciál tady byl. A Asimova bych do toho už vůbec netahal...(1.10.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace