poster

Já, robot

 • USA

  I, Robot

 • Německo

  I, Robot

 • Slovensko

  Ja, robot

Sci-Fi / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 2004, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Nebýt to tak přehnaně cool, jednalo by se o největší sci-fi událost od uvedení Spielbergova Minority Reportu. Film díky režii Alexe Proyase disponuje sugestivní atmosférou a překvapivě i slušnou (byť redukovanou) ideou. Will Smith byl sázkou na komerční jistotu, a tak jeho Del Spooner dělá z filmu tak trochu mačovský zvířetník. Postava jako celek mi nikterak nevadí, ale některé hlášky působí v kontextu příběhu stejně přirozeně jako Zarathustra na veřejných hajzlících. Přesto skládám Proyasovi poklonu, s jakou lehkostí dokázal vybalancovat kompromis mezi akčním špektáklem a působivou sci-fi podívanou s varovným podtextem... S jakou lehkostí dokázal do žil filmu vpravit působivé emoce a sekvence, které stojí za zapamatování. Nakonec člověk rád promine i těch několik přemrštěně efektních "matrix-like" scének a pokud nepatří mezi nekompromisní fanoušky Isaaca Asimova, tak si snad při troše dobré vůle nemůže tuhle perfektně natočenou jízdu nevychutnat. Rozhodně horký kandidát na sci-fi roku.(3.9.2004)

 • choze
  ***

  Může mi někdo vysvětlit, proč roboti určení na venčení psů a práce v domácnosti umí lézt po domech a skákat z jednoho na druhý? Dobrou pointu ale kupodivu neshodil ani Will Smith na motorce střílející obouruč...(17.7.2007)

 • brit84
  ***

  Na tento film jsem slyšel vcelku chválu - hodně akce, hodně triků. Od začátku je jasné, že ve sci-fi filmu je možné mnohé. Ale myslím, že i v tomto případě by si film měl udržet jakýsi ráz reality. Vše jsem překousl, ale závěrečný souboj s počítačem a roboty, kdy Smith přeskakuje z lávky na lávku, aniž by spadl a ještě u toho zvládá bojovat... To na mě byla příliš silná káva.(21.5.2008)

 • Shit
  *****

  Tak tohle se opravdu povedlo, film zaujme hned od první minuty až do konce, je nacpanej skvělou akcí a takřka bezchybnýmí efekty. Příběh je sice celkem lehce předvídatelný, i když závěrečná pointa je vymyšlená dobře, ale za to se u něj skvěle bavíte. Will Smith je jako takřka všude výborný(17.2.2005)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Výborná akční sci-fi střihnutá kriminálkou - volně inspirovaná Asimovovou sbírkou povídek. Na podruhé mi Já, robot přišel ještě lepší, nejvíce jsem si vychutnal vtipně napsané dialogy a perfektně odvedenou trikovou akci stovek robotů. Jedině mi trochu vadí jisté nelogičnosti děje, no ale nikdo není dokonalý, že? Trailery: http://www.csfd.cz/film/91975-ja-robot-i-robot/videa/(15.2.2009)

 • Will Smith

 • - Ve scéně, kdy se hroutí svět, cituje babička Dela Spoonera (Will Smith) Gigi cituje biblický verš. A to Žalm 16., verš 8.: "Hospodina před oči si stavím. Je mi po pravici, nic mnou neotřese." (Kuny27)

 • - Film měl mít původně premiéru 4. července, což je pro Willa Smithe úspěšně datum, protože v tomto termínu byly uvedené jeho velké hity Den nezávislosti a oba díly Mužů v černém. Premiéra se nakonec posunula, protože 30. června se dostal do kin Spider-Man 2. (imro)

 • - V závěrečné scéně, kdy se Spooner (Will Smith) a Calvinová (Bridget Moynahan) snaží zastavit VIKI, střílí detektiv na roboty. Ve scéně, kdy skáče, je znatelně vidět Spoonerovo (Will Smith) oddělení hlavy od těla, zapříčiněno animací pomocí techniky CGI. (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace