Já, robot

I, Robot

Ja, robot

Sci-Fi / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 2004, 110 min

Může mi někdo vysvětlit, proč roboti určení na venčení psů a práce v domácnosti umí lézt po domech a skákat z jednoho na druhý? Dobrou pointu ale kupodivu neshodil ani Will Smith na motorce střílející obouruč...(17.7.2007)

Chvílemi neo-noir, chvílemi adrenalinová akce, chvílemi chytré sci-fi. Pořád zábava. Velmi výživný film. 80% Zajímavé komentáře: Gemini, Jhershaw, DaViD´82, Jacek, Indy, Sir Ludvig, Vlado_B(12.3.2005)

Na tento film jsem slyšel vcelku chválu - hodně akce, hodně triků. Od začátku je jasné, že ve sci-fi filmu je možné mnohé. Ale myslím, že i v tomto případě by si film měl udržet jakýsi ráz reality. Vše jsem překousl, ale závěrečný souboj s počítačem a roboty, kdy Smith přeskakuje z lávky na lávku, aniž by spadl a ještě u toho zvládá bojovat... To na mě byla příliš silná káva.(21.5.2008)

Nečekal jsm ani omylem , tak kvalitní podívanou a velmi dobrou akční jízdu. Robotům jsem ovšem nevěřil i předtímto filmem.(5.7.2006)

Pro mě osobně nečekané překvapení a asi nejlepší sci-fi za posledních cca 5-6 let, možná i déle. Will Smith sice není žádný skvělý herec (i když on sám a jeho skalní příznivci se mnou jistě nebudou souhlasit), ale charizmatu má na rozdávání (o čemž přesvědčil i dříve, když zachraňoval třeba Den nezávislosti, nebo nezachránitelný Wild Wild West) a pro podobné filmy je to ten správný prototyp "cool" hrdiny. Nejlepším hercem byl ovšem robot Sonny - jeho mimika se rozhodně vyrovná té "stallonovské" (promiň, Sonny) a měl bez diskuze nejlepší dialogy ve filmu. O trikové stránce lze pět jen samé superlativy - byla excelentní, což bohužel ještě stále není v podobném typu filmů pravidlem. Děj sice není nijak komplikovaný, ale to je nakonec jen dobře, zajímavá myšlenka ve filmu i tak rozhodně je a finální scéna by každopádně měla stát divákovi za zamyšlení. Chvíli jsem nakonec váhal mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale díky tomu příjemnému překvapení se přikláním spíše nahoru.(5.2.2007)