Battlestar Galactica (TV film)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003, 2x90 min

Velmi slušný pilot k seriálu. Na TV produkci výborné efekty a slušní herci. Pilot opravdu dobře naladí na seriál:). Myslíte, že najdou Zemi? :o) 82 %.(16.10.2008)

Úvodní minisérie nebo pilotní film, to je úplně fuk. Hlavní je, že tohle vás prostě zválcuje. Star Trek i SGčko vypadají ve srovnání s BSG jako nějací chudí příbuzní. Úvod do světa Battlestar Galactica prostě rozjel něco, co s námi doufám nebude přehnaně dlouho, protože bych nerad viděl zbytečné protahování a nastavování, které by snížilo tuhle kvalitu. Skvělá role pro ostříleného starouše Olmose, dále jedna z nejhnusnějších krys vesmíru (ano, mluvím o tobě, Gaie Baltare Ratte) doprovázená nádhernou a vzhledem k zevnějšku až překvapivě herecky schopnou nástupnicí startrekovské slintací ikony puberťáků Seven of Nine, posádka BSG (a tím nemyslím loď) fungující jako skvěle seřízený stroj, výborná hudba od Richarda Gibbse (v seriálu nahrazeného neméně schopným Bearem McCrearym), to všechno a mnohem víc mě dokonale infikovalo. A když je řeč o dokonalosti - fyzika Viperů, to je po všech těch X-winzích a podobně záhadně fungujících stíhačích skoro orgasmus. BSG mi svým úvodním filmem dalo plný zásah, a já jemu dávám 90%.(25.3.2008)

Prvních 45 minut sem umíral pod haldou klišé a sexu. Pak se to ovšem rozjelo nevídaným způsobem. Grafické zpracování je úchvatné. Seznámíte se tu s lidmi se kterými se budete, pokud vás pilot zaujme, potkávat hodně dlouho. Osobně můžu říct, že nabušenější pilotní díl k čemukoliv jsem ještě neviděl. A mám takový neodbytný pocit, že už asi neuvidím.(24.1.2008)

Pri druhom pozeraní Galacticy som v pilote našla zaujímavú chybičku. Plukovník Tigh v jednej chvíli zakľaje "Jesus". Ale obyvatelia Kolónií mali Bohov Kobolu a všetky ich mená asociujú antickú mytológiu. Navyše sú to "mimozemšťania", takže o nejakom Ježišovi nemohli mať ani potuchy :-)(15.11.2006)

Velice kvalitní pilot seriálu, o kterém jsem nikdy dříve neslyšel. Věřím že dalšími díly, kdy se jistě budou jednotlivé postavy ještě více představovat, by mé hodnocení vzostlo na 5 hvězdiček. Jenže já prostě na ty seriály moc nejsem. Proto jsem si vybral tento pilotní filmík abych pouze osondoval situaci na poli sci-fi. Zvedám palec směrem vzhůru a chválím hlavně úkaz, který není tolik častý a to jsou těžká rozhodnutí, která jsou ve filmu učiněna i za cenu velkých lidských ztrát.(29.12.2009)