Battlestar Galactica (TV film)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003, 2x90 min

For ME 90%(3.8.2007)

90 % - Na to, že se jedná o pilot seriálu, je to magnificentní opus, hodný áčkového celovečeráku. Dokonale mě navnadil k tomu, abych usledoval celý seriál.(24.10.2011)

Úvod k suveréně nejlepšímu sci-fi seriálu všech dob! Troufalé tvrzení, ale stojím si za ním, jelikož v podstatě jediné, co jsem z "první ligy" sci-fi seriálů neviděl je Babylon 5. Tudíž, pokud považujete za nejlepší právě ten, tak se Vám upřímně omlouvám za svou troufalost. Galactica je natolik jiná, že by pravděpodobně mohla konvenčního diváka i odradit. Přeci jen, nejsou tu žádné štíty, teleportace, paprskomety a "kýbly technoblábolů". Naproti tomu se zde hojně vyskytuje opravdová psychologie postav, otázka náboženství, společenského zřízení, zrada, zbytečně nepřeháněný patos a morální dilemata. Rozhodnutí, jež postavy musí činit nekončí vždy dobře a situaci v poslední chvíli nezachraňuje náhoda či "deus ex machina". Ještě zpátky k technice a jejímu fungování - musím souhlasit, že řešení pohybu Viperů volným vesmírem je tím nejelegantnějším a zároveň nejreálnějším, jaké se nám kdy dostalo. "Tak pravíme!"(14.4.2011)

9/10 Vynikající pilot k ještě lepšímu seriálu.(4.7.2006)

Ne zas až tak špatný úvod seriálu, ale neustále jsem při jeho sledování měl pocit že z daného tématu by se dalo vyždímat mnohem víc. 7/10(1.11.2007)

• - Spoiler: Presklená budova, v ktorej Doktor (Tim Henry) oznamuje Laure Roslinovej (Mary McDonnell), že má rakovinu, bola použitá aj v seriály V (2009) ako stanica pre dopravu na kozmickú loď. (AdamDM)

• - Na začátku filmu, kdy se Laura Roslin (Mary McDonnell) dozví výsledky testů na rakovinu, je krátký záběr na oblohu, na níž je několik prolétávajících lodí. Jedna z nich má původ v seriálu Firefly (od r. 2002). (Jan_K)

• - Během FTL skoku Galaktiky k Ragnaru jsou vysunuté hangáry, přestože je v předchozí scéně zasunuli. (Pepy)