Battlestar Galactica (TV film)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003, 2x90 min

Ako film to dokonalé nie je, ale ako intro k následnému seriálu je BG jedným z najlepších pilotov, aké som videl. Výborne načrtnuté univerzum a jeho mytológia, charaktery postáv a vzťahy medzi nimi a napokon cieľ, kam celá "odysea" bude smerovať. Takže u mňa maximálna spokojnosť a natešenosť na 4 série podľa všetkého výnimočného seriálu. P.S.: Za úvodnú vyše trojminútovú prechádzku Galacticou v jednom zábere by som dal aj 6*.(29.9.2009)

• Chrustyn

Vysoce oceňovaný sci-fi seriál, který započal tímto tříhodinovým filmem je pro mě ohromným zklamáním a utvrzuje mě v tom, že nejspíše nejsem seriálový divák. Nevím jak to bude fungovat (a popravdě se mi seriál moc začínat nechce) v 50-ti minutových dílech ale úvodní film mě nebavil. Jediné co jsem si odnesl je slušná výprava a kvalitně napsané postavy ale příběhově mě film opravdu nudil a "etapové" dokoukávání pro mě občas bylo utrpením. Zkusím prvních pár dílů ale moc šancí tomu nedávám.(4.8.2010)

Jsem chycena.... dlouho me par mych kolegu rikalo, jak je to uzasny serial, ez jsem se k nemu dostala a musim rict, ze se bojim o cas v nasledujicich 14 dnech. Sice nektere ty triky a "vychytavky" jsou po 10 letech spis usmevne, ale ja se tesim, ze tu mam novou serialovou lasku, která je torchu staršího data. Ale znáte to, co je starý, léty prověřený, je dobrý :) často lepší než novější modely :P(11.2.2013)

Na televizní film špičkové triky i výprava, čím ale Galactica převyšuje ostatní tv, ale dokonce i kino produkci, je výtečný námět a skvěle napsané charaktery. Plechoví záporáci jsou dostatečně hroziví i sexy a posádka vypadá přibližně třikrát tak schopněji, než v jiných podobných scifi projektech. Přesto není úvod do Galacticy bez vad. Režie, kamera i střih jsou hodně průměrné a někdy vytváří dost podivné situace, kdy postava něco řekne, aby vzápětí provedla něco jiného nebo se zatvářila jakoby poněkud na událost jiného druhu. Herci, především ti nad padesát jsou ok, mláďata bude třeba ještě herecky cvičit. Příběh mě dost nalákal a nemůžu se dočkat samotného seriálu.(10.7.2009)

• Paldini

Nedá mi to, ale musím srovnávat se Star Trekem. Sice je tohle jen pilotní předseriál, ale čekal jsem něco jiného než právě jen variaci na Star Trek. A oproti Star Treku, kde každá postava byla perfektně charakterizována, mi tady chybí detailnější vyprofilování hlavních postav, i když času na to je spousta. Všechny postavy jsou si podobné a připomínají členy armády (i když jimi vlastně jsou). Děj není také nikterak objevný (viz. komentář Djkomy) a vesmírné bitvy, v nichž je nesporná síla tohoto seriálu, mě nikdy nebraly a jsem spíše pro konflikty mezi postavami, kde jasně vítězí Star Trek. No a doslova strašný je herecký antivýkon Jamese Callise v roli Dr. Gaiuse Baltara.(26.2.2006)