Battlestar Galactica (TV film)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003, 2x90 min

Velice kvalitní pilot seriálu, o kterém jsem nikdy dříve neslyšel. Věřím že dalšími díly, kdy se jistě budou jednotlivé postavy ještě více představovat, by mé hodnocení vzostlo na 5 hvězdiček. Jenže já prostě na ty seriály moc nejsem. Proto jsem si vybral tento pilotní filmík abych pouze osondoval situaci na poli sci-fi. Zvedám palec směrem vzhůru a chválím hlavně úkaz, který není tolik častý a to jsou těžká rozhodnutí, která jsou ve filmu učiněna i za cenu velkých lidských ztrát.(29.12.2009)

"Galactica" využívá jedno z klasických témat sci-fi - lidmi vytvoření roboti se vymknou kontrole a snaží se zničit své stvořitele. I když později se celý seriál postupně posune do trochu jiné polohy. V televizním formátu na první pohled viditelná technická kvalita a "realistické" prostředí. Celkem velkolepý a nikterak optimistický rozjezd. To Paldini: Ohledně postav vytýkáš seriálu to, co je jednou z jeho devíz, čím se od ostatních odlišuje a na co především klade v pozdějších sériích důraz.(25.1.2007)

90 % - Na to, že se jedná o pilot seriálu, je to magnificentní opus, hodný áčkového celovečeráku. Dokonale mě navnadil k tomu, abych usledoval celý seriál.(24.10.2011)

Velice kvalitní pilotní sci-fi minisérie. Lidé stvořili roboty - Cylony a ti se vymknou kontrole. Nic neobvyklého v rámci žánru, ale...Přesná charakterizace postav, zajímavé vztahy a situace vyžadující krajní řešení, co si přát víc?(11.2.2009)

• Chrustyn

Vysoce oceňovaný sci-fi seriál, který započal tímto tříhodinovým filmem je pro mě ohromným zklamáním a utvrzuje mě v tom, že nejspíše nejsem seriálový divák. Nevím jak to bude fungovat (a popravdě se mi seriál moc začínat nechce) v 50-ti minutových dílech ale úvodní film mě nebavil. Jediné co jsem si odnesl je slušná výprava a kvalitně napsané postavy ale příběhově mě film opravdu nudil a "etapové" dokoukávání pro mě občas bylo utrpením. Zkusím prvních pár dílů ale moc šancí tomu nedávám.(4.8.2010)

• - Během FTL skoku Galaktiky k Ragnaru jsou vysunuté hangáry, přestože je v předchozí scéně zasunuli. (Pepy)

• - Spoiler: Presklená budova, v ktorej Doktor (Tim Henry) oznamuje Laure Roslinovej (Mary McDonnell), že má rakovinu, bola použitá aj v seriály V (2009) ako stanica pre dopravu na kozmickú loď. (AdamDM)

• - Na začátku filmu, kdy se Laura Roslin (Mary McDonnell) dozví výsledky testů na rakovinu, je krátký záběr na oblohu, na níž je několik prolétávajících lodí. Jedna z nich má původ v seriálu Firefly (od r. 2002). (Jan_K)