poster

Battlestar Galactica (TV film)

 • USA

  Battlestar Galactica

 • Slovensko

  Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003, 2x90 min

 • novoten
  ****

  Co když se Bůh rozhodl, že udělal chybu? Pilotní díl Galacticy je pořádným tříhodinovým mackem, který by při určitých dějových úpravách klidně mohl být samostatným velkofilmem, ale naštěstí mi bylo souzeno se s touhle (ne)sympatickou posádkou nějaký čas setkávat. Od úvodu bylo jasné, že tvůrci mysleli na všechny aspekty správného seriálu a silná psychika postav je zde umocněna zvláštní aurou, když v důsledku daných událostí prochází každý hrdina opravdovou zkouškou ohněm. Druhým triumfem je atraktivní a poutavá mytologie. Protivníci jsou zahaleni rouškou tajemství a přesto dodávají realistickému vyznění velmi temný podtón. Třetí klíčovou výhodou je pak téma. Myšlenka "co bych dělal, kdyby to dopadlo takhle" se dostane do hlavy snad každému divákovi a je jenom na něm, zda chce sledovat, jak budou reagovat Starbuck, Apollo, Bill Adama a spol. Já do toho šel s nimi a nikdy nelitoval.(7.7.2007)

 • Rex Mundi
  *****

  Pri druhom pozeraní Galacticy som v pilote našla zaujímavú chybičku. Plukovník Tigh v jednej chvíli zakľaje "Jesus". Ale obyvatelia Kolónií mali Bohov Kobolu a všetky ich mená asociujú antickú mytológiu. Navyše sú to "mimozemšťania", takže o nejakom Ježišovi nemohli mať ani potuchy :-)(15.11.2006)

 • ork
  *****

  For ME 90%(3.8.2007)

 • Paldini
  **

  Nedá mi to, ale musím srovnávat se Star Trekem. Sice je tohle jen pilotní předseriál, ale čekal jsem něco jiného než právě jen variaci na Star Trek. A oproti Star Treku, kde každá postava byla perfektně charakterizována, mi tady chybí detailnější vyprofilování hlavních postav, i když času na to je spousta. Všechny postavy jsou si podobné a připomínají členy armády (i když jimi vlastně jsou). Děj není také nikterak objevný (viz. komentář Djkomy) a vesmírné bitvy, v nichž je nesporná síla tohoto seriálu, mě nikdy nebraly a jsem spíše pro konflikty mezi postavami, kde jasně vítězí Star Trek. No a doslova strašný je herecký antivýkon Jamese Callise v roli Dr. Gaiuse Baltara.(26.2.2006)

 • NinadeL
  **

  Ještě tam není LL alias Trojky alias Trojka alias D'Anna Biers.(2.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace