Battlestar Galactica (TV film)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003, 2x90 min

Ne zas až tak špatný úvod seriálu, ale neustále jsem při jeho sledování měl pocit že z daného tématu by se dalo vyždímat mnohem víc. 7/10(1.11.2007)

Velmi slušný pilot k seriálu. Na TV produkci výborné efekty a slušní herci. Pilot opravdu dobře naladí na seriál:). Myslíte, že najdou Zemi? :o) 82 %.(16.10.2008)

Pri druhom pozeraní Galacticy som v pilote našla zaujímavú chybičku. Plukovník Tigh v jednej chvíli zakľaje "Jesus". Ale obyvatelia Kolónií mali Bohov Kobolu a všetky ich mená asociujú antickú mytológiu. Navyše sú to "mimozemšťania", takže o nejakom Ježišovi nemohli mať ani potuchy :-)(15.11.2006)

Při sledování jsem si říkala: "Ha, narazila jsem na evropský nadstandardní pilot k seriálu". Ó jaké pak bylo moje zklamání (ale taky nadšení), že tenhle depresivně-realistický scífkový skvost natočili Amíci. Fakticky. Základní premisa je klasicky jednoduchá - válka mezi lidmi a roboty, které stvořili. Co je však unikátní ... tenhle boj nesledujeme přes jeden úhel pohledu, nýbrž přes politická rozhodnutí, vojenské akce, skrz život obyčejných přeživších lidí, přes letce, techniky, velitele ... Tohle všechno je nasnímáno v zajímavém vizuálním, ale hlavně dynamicky-dokumentárním kamerovém stylu, se všemi reality nešvary typu brutální zooming, otáčení kolem vlastní osy, roztřesený či zrnitý obraz, nesystematický pohyb, přeostřování. A pak je tu zásadní věc (pokusím se to pojmenovat) - kruhové nájezdy kamery, které dominují hlavně během leteckých bitev - těžko popsat slovy, to se musí vidět. Tohle všechno evokuje neustálou akci, pohyb, nervozitu, napětí ... (i ve chvílích, kdy tomu tak není). Battlestar Galactica Pilot je dechberoucím ukázkou "špinavé" filmařiny, která stírá hranice mezi televizní obrazovkou a plátnem. Je to výlet do krajin zásadních rozhodnutí (nejen správných), lidských slabostí, špatností ale i odvahy, výlet smutný a často brutálně realistický, absentující na vznešený idealismus. A to je prostě něco extra. 85%(24.9.2008)

Kdyby BSG neměla takovou pověst, velmi bych váhal, zda-li po takovém pilotním filmu seriálu dát šanci a sledovat ho i nadále. Pro mě silně průměrné ve všech směrech. Ale kvůli tomu, že je BSG dnes již kultem ve Sci-Fi žánru, jsem velmi zvědav na již standartní, první sérii seriálu, a budu očekávat, jakou eventuální nálož si pro nás připraví.(18.10.2014)

• - Spoiler: Presklená budova, v ktorej Doktor (Tim Henry) oznamuje Laure Roslinovej (Mary McDonnell), že má rakovinu, bola použitá aj v seriály V (2009) ako stanica pre dopravu na kozmickú loď. (AdamDM)

• - Během FTL skoku Galaktiky k Ragnaru jsou vysunuté hangáry, přestože je v předchozí scéně zasunuli. (Pepy)

• - Na začátku filmu, kdy se Laura Roslin (Mary McDonnell) dozví výsledky testů na rakovinu, je krátký záběr na oblohu, na níž je několik prolétávajících lodí. Jedna z nich má původ v seriálu Firefly (od r. 2002). (Jan_K)