poster

Steamboy

 • japonský

  Steamboy

 • japonský

  Suchîmubôi

 • japonský

  スチームボーイ

 • anglický

  Steamboy

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Sci-Fi

Japonsko, 2004, 126 min

Režie:

Kacuhiro Ótomo
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ****

  // Distribútor: Triumph // Počet premietajúcich kín v USA: 46 // Otvárací Víkend USA: $136,148 //(2.1.2013)

 • Xeelee
  ***

  Jak tu psal Jhershaw, chtělo by to anglický dabing. To byla první myšlenka, která mě na začátku filmu napadla. Zkomolená jména zní příšerně a japonsky hovořící angláni na mě působili divně a nepřirozeně. Začátek sice vypadá docela slibně a animace je nádherná, ale postavy jsou strašně "černobílé" a scénář stojí za… přepsání. Příběh utváří nesmysly, bez nichž by vznikl naprosto odlišný film. I kdyby se dala nějaká koule natlakovat tak, že by dva kousky udržely desítky minut ve vzduch obrovský kovový kolos, tak by té třetí nedošla pára po pár minutách letu s malým klukem. Navíc je koule poměrně malá a tisíce litrů kapaliny, která by vznikla kondenzací par, by se do ní nevešla, nehledě na její hmotnost. Navíc kdo kdy viděl, aby pára odebírala okolí energii? Je teplejší než okolí, takže se ochladí na teplotu okolí, které ohřeje. Problém Steamboye je v tom, že se bere strašně vážně. Kdyby se nesl ve fantasy duchu a obešel by se bez zmrazení Londýna, dělaného na efekt, tak to mohl být zajímavý film i s velmi slabým scénářem. Prostě to je blbost, ale minimálně za shlédnutí stojí, už jenom kvůli poněkud zvláštní, ale naprosto dokonalé animaci. Kvůli **** začátku ale míň jak *** nedám, i když výsledný dojem byl tak o hvězdičku horší. Aspoň nám tu Katsuhiro Ôtomo ukázal potenciál steampunku. Tohle ale nebyl steampunk, ale spíš pára nad hrncem bez děje a bez punku. Třeba někdo jiný steampunk uchopí za ten šťastnější konec. Nezbývá než doufat. Páru v duši.(27.5.2008)

 • JFL
  *****

  Famózní steampunková dobrodružka, která svého času byla terčem nesmyslné kritiky, jež vycházela z nesoudných očekávání spojených s Kacuhirem Ótomem, potažmo s faktem, že "Stemboy" byl jeho první celovečerní anime projekt od revolučního "Akiry". ___ Více v recenzi na Rejže.cz.(17.3.2013)

 • M.Macho
  *****

  Tak Jules Verne opět dostal za ucho - za druhé ucho dostal Karel Zeman. Jeden z nejindustriálnějších filmů, co jsem kdy viděl. Občas si pokládám otázku exotiky - je pro japonskou kulturu tak exotická průmyslová revoluce nebo secesní nábytek? Jaká pohnutka vede takové skvělé filmaře a animátory tématizovat viktoriánskou anglii? Možná ze stejného důvodu se jako já divím... Steamboy je parádním parní pašák...(18.5.2009)

 • Ender66
  ***

  Formálne krásny film v ktorom bohužial výrazne zaostáva obsah. Celá druhá polka filmu je vlastne jedna veľká akčná jazda bez akejkoľvek snahy o vykreslenie charakterov.(10.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace