poster

Steamboy

 • japonský

  Steamboy

 • japonský

  Suchîmubôi

 • japonský

  スチームボーイ

 • anglický

  Steamboy

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Sci-Fi

Japonsko, 2004, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shadwell
  ***

  Film plný velkých parních strojů, velkých strojů, malých velkých strojů a samozřejmě velkých malých strojů (těch zejména).(4.5.2007)

 • Gimli
  ***

  Vizuálně velmi pěkný film. Přiběhově a napětím prostý. Na jedno kouknutí dobrá záležitost.(10.1.2011)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Samozrejme, s úctou hľadím na určité edukatívne aspekty, resp. isté scenáristické vsuvky, ktoré dodávajú tomuto animovanému filmu akési všeobecné kritické myslenie a dôraz na vzniknuté problémy spôsobené nenažranosťou akože v mene vedy. Lenže charakterové rysy a príbehová stavba poodhaľuje dosť nevyrovnaný kooperatívny celok, ktorý funguje akurát tak v medziach science fiction, nie vedecko-historickej drámy. A keďže s existenciálnou vážnosťou, akou sa dielo prezentuje, kazia dojem napríklad nezmyselne fyzikálne privilégia hrdinov, rovnako ako miera ich inteligencie. A tu sa dá donekonečna plávať vo víre chýb. Jednou z najzásadnejších je trebárs polarizačné škatulkovanie rodiny, kde otec je výrazný, neústupčivý a zmagorený záporák, jeho synáčik naopak, onen nový Superman-Einstein, ešte k tomu v predtínedžerskom veku. Samostatnou kapitolou je vyzlečený dedo, síce niektoré jeho rady majú čosi do seba, v celoplošnom ponímaní však i prejav jeho postavy nápodobne skĺza do prahu slušného gýča.(31.12.2014)

 • Djkoma
  ***

  Nádherný steampunk. Bohužel autoři během 126 minut zapomněli do ukázek všemožné techniky a leteckých schopností hlavního hrdiny vložit dostatek informací o světě, který je tak poutavý a stylový zároveň. Proč šel vývoj tímhle směrem, proč mají vojáci v rytířské zbroji střelné zbraně a další hromada otázek kazí jinak skvělý dojem ve světě, do kterého bych se rád vracel a vracel... Jinak těch deset let práce je vidět na hromadě nápadů a detailů, ale rozhodně ne na příběhu.(17.11.2009)

 • Mr. Lobo
  **

  Steampunk krásný, ale sestříhat by to chtělo. Klidně na polovinu, protože nejen, že některé scény byly úplně zbytečné, dokonce mi přišlo, že se pořád opakují.(27.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace